صفحه 10 از 42 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 411

موضوع: اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_m87 نمایش پست ها
    دوستان کسی اطلاع داره کدوم قسمت استرالیا شرکت های نفتی و دریایی فعال هستند؟
    در شهر پرت دوست عزیز

Member
    رشته و دانشگاه
    IE

پیش فرض پاسخ : اوضاع بازار كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط rimmonamin نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز،‌
    من با ویزای ۴۷۶ رو اخذ کردم و به زودی عازم استرالیا هستم. در رشته ی مهندسی برق قدرت تحصیل کرده ام و مثله خیلی دوستان دیگه در این فروم به دنبال کار در استرالیا خواهم بود. کسی از دوستان هست که شهری رو مدنظر داشته باشه که از نظر شرایط کاری بهتر از شهرهای دیگه باشه برای رشته های مهندسی؟ کدوم شهر رو کلا برای ورود اولیه به استرالیا مطرح می کنید؟
    همچنین خوشحال می شم که کسی که در شهر آدلاید استرالیا زندگی می کنه،‌ جواب این پست رو بده و در مورد شهری که در اون زندگی می کنه توضیحاتی رو بده؟ یه دنیا سپاس
    میشه بعد از رفتن هم اینجا راجع به اوضاع کار و درآمد بنویسی؟
    ما هم با 476 میخواهیم اقدام کنیم و کلی استرس داریم و داستان فروم هم اینه که هرکی سوال داره اینجاس و هرکی جواب ها رو میدونه دیگه نمیاد اینجا (آنرا که خبر شد خبری باز نیامد!!!)

Smile پاسخ : کار در هوافضا به عنوان پیمانی و شرایط مهاجرت به استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    سلام و احترام و عرض تبریک سال نو
    دوستان حتما در این مورد صفحاتی هست اما با جستجو به نتایج مناسبی دست نیافتم

داستان اینه که متاسفانه من 6 سال در هوافضا (زیرمجموعه وزارت دفاع) پیمانی بودم (البته این متاسفانه رو نباید به ضرس قاطع گفت اما حالا بهرحال بگذریم ! )
    کامپیوتر خوندم دانشگاه شهید بهشتی و همسرم هم هم رشته ایم بوده
    سن هر دومون هم 31 هستش

زبان من هم انقدری خوب هست که IELTS 6.5 به بالا رو بیارم

اما داستان اینه که جمله اطرافیان و کلا میگن شرمنده که اون سابقه وزارت دفاع کلا تعطیلتون میکنه و Security Check رو نمیتونی پاس کنی حتی اگه همسرت اقدام کنه
    فقط یک آقای وکیلی هست که دکتر ر هستن و موسسه ای دارن در نزدیکی پارک ساعی که میگن برای کل مخارج این کار 5500 دلار میگیرن و به احتمال زیاد این مشکل رو هم میتونند حل کنند ! ناگفته نمونه که جلسه مشاوره رایگان خیلی خوبی داشتند و انصافا هم از بقیه کسانی که دیدم مسلط تر و کار کشته تر بودند اما خوب میگن این چیزیه که آخر معلوم میشه یعنی بعد 4000 دلار هزینه و یک سال و نیم زمان تقریبا !

به ریز قضایا کاری ندارم اینکه میان تحقیق نمیان و .... اما لطفا با در نظر گرفتن این موارد و نکات دیگه ای که در ذیل میگم من رو راهنمایی بفرمایید برم تو کار اقدام برای کار در استرالیا یا نه

- سن من و همسرم هر دو زیر 32
    - هر دو کامپیوتر شهید بهشتی
    - هر دو حدود هشت سال سابقه بیمه که برای خانمم در یکی از بزرگترین شرکتهای نرم افزاری ایران (مرتبط با نرم افزارهای مالی و اتوماسیون اداری و دیتابیس و از این داستانها) هستش و برای من 6 سالش خدمات درمانی و وزارت دفاع و دو سالش تامین اجتماعی که یک سالش تو یک شرکت بزرگ نفت و انرژی بوده و یک سالش هم توی یک هولدینگ بزرگ
    - رزومه من به اندازه کافی پر و پیمون هست ! هم دانشم خوبه ! هم کتاب ترجمه کردم - هم مقاله ملی دارم هم .... ! ضمنا فیلد تخصصی کار من هم شبکه هستش
    راستی یک کوچولوی یک ساله هم داریم
    - از لحاظ مالی هم . چی بگم وا... ! چندان شرایطمون خوب نیست اما شاید هر چی داریم نداریم بذاریم وسط بشه نزدیک 100 میلیون تومان ! شما فرض کنید 35 هزار دلار

حالا ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند و اگر هم اطلاعات دیگه ای نیازه اعلام کنم

پیشاپیش از همه متشکرم
    من چند سالی هست درگیر مهاجرت از طریق ویزای 189 هستم. امیدوارم بتونم کمکی بکنم. چند تا مورد مهم هست که هر مهاجری باید حتما باهاشون کنار بیاد.
    1- باید پی تغییرات قوانین مهاجرتی رو به تن خودش بماله. ممکنه امروز یک سال و نیم طول بکشه تا به شما ویزا بدند اما شاید سال دیگه، قوانین جدید همه چیز رو عوض بکنن.
    2- باید قید زندگی توی ایران رو کلا بزنی، یعنی مثلا دیگه نمیتونی کلی قسط بدی واسه اثاثیه منزلت. پس انداز واسه خرید مبل، یخخچال، خونه... تمام اینها رو باید بزاری کنار.
    3- حدودا 10000 دلار استرالیا هزینه اخذ ویزا میشه (با احتساب حق الوکاله یه وکیل مهاجرتی، که من معتقدم اکثر افراد بهش نیاز دارن) این پول رو نمیتونی با فروختن خونت جور کنی، پولی هست که طی اون یک سال و نیم باید بپردازیش.
    4- به خاطر تغییرات زیادی که این مسئله توی زندگی آدم به وجود میاره (قبل از گرفتن ویزا) فشار روحی زیادی به خود آدم و خانوداش وارد میشه.
    5- اگه با همه این مسائل می تونی کنار بیای (خودت و خونوادت) و باز هم میخای که مهاجرت بکنی دیگه نگران مرحله security check نباش. اونها خودشون هم با شرایط ایران خیلی خوب آشنا هستن. من نمی دونم توی این مرحله دقیقا دنبال چه چیزهایی میگردن اما تا الان کسی رو ندیدم که بتونه با اطمینان بگه که چه مسائلی بررسی میشه. حتی خود case officer ها هم نمی دونن (یا نمیگن). من خوب یادمه توی یکی از مراحلی که با یکی از اداره های استرالیا مکاتبه میکردم (واسه مرحله assessment مدرک دانشگاهیم) ، اون کسی که جواب نامه های من رو میداد خودش یه ایرانی بود. یه قرارداد خوب با وکیلت ببند که اگر نتونه برات ویزا بگیره، پول تورو بهت پس بده. وکیلت هم حتما باید توی سایت mara چک بکنی. موفق باشی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

یه سوال
    اینجا کسی درباره امکان راه انداختن یه بیزنس کوچیک حالا از مغازه یا عکاسی یا مثلا طراحی داخلی یا شرکت ... یا فروشگاه زنجیره ای ...هر چی که باشه فقط خودت کارفرمای خودت باشی..
    امکانش هست؟
    چه محدودیت هایی داره؟ واسه یه مهاجر شرایط سرمایه گذاری و درامدش چطوره
    تو ایران که خیلیییییییی راحته فقط سرمایه می خواد اونم نه زیاد

دوستان سلام
    کار در زمینه کشاورزی در استرالیت به طور کلی چطوره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ms, Industrial Engineering- AmirKabir University

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_hhd نمایش پست ها
    دوستان سلام
    کار در زمینه کشاورزی در استرالیت به طور کلی چطوره
    سلام و خسته نباشی.
    بخش کشاورزی دومین بخش از صنعت و اقتصاد کشور استرالیا رو تشکیل میده . از لحاظ سرمایه گذاری بعد از صنایع سبز و بازیافت پذیر ، دومین صنعتی هست که سرمایه گذاران به سمتش میان و توش حاضرن با توجه به شرایطی که دولت براشون قائل هست و حمایت می کنه ، کار میکنن.
    من دوستان زیادی در این فروم و یا سایت های مشابه دیدم که مهندسی کشاورزی یا رشته های مشابه در مقطع فوق و یا حتی دکتری خوندن و میخوان برن . اما اینکه اونجا بسراغ چه بخشی از قضیه میرن دیگه بستگی به پتانسیل ها و نگاه و توقع طرف از خودش داره. من خودم مهندسی صنایع هستم و سالیان سال در بخش های کنترل و نظارت بر ارزیابی طرح های کشاورزی کار کردم. حقیقتا باید اعتراف کنم بعد از آلمان و امریکا ، استرالیا از همه جهات عالی عمل کرده حتی در برخی موارد بهتر از این دو. لذا خودتون ببینین برنامه و پتانسیل ورود رو در چه حد و اندازه دارین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ms, Industrial Engineering- AmirKabir University

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda s نمایش پست ها
    یه سوال
    اینجا کسی درباره امکان راه انداختن یه بیزنس کوچیک حالا از مغازه یا عکاسی یا مثلا طراحی داخلی یا شرکت ... یا فروشگاه زنجیره ای ...هر چی که باشه فقط خودت کارفرمای خودت باشی..
    امکانش هست؟
    چه محدودیت هایی داره؟ واسه یه مهاجر شرایط سرمایه گذاری و درامدش چطوره
    تو ایران که خیلیییییییی راحته فقط سرمایه می خواد اونم نه زیاد
    در مورد ایجاد بیزینس باید بگم این سوال تون یکم کلی و جامع هست.
    یه وکیل خوب اونم وکیلی که ترجیحا اونجاست و به قوانین و لوایح و برنامه های دولت و بانکها آشناست بهتر و دقیق می تونه پاسخ تون رو بده . اما تا اونجایی که من می دونم در بخش مغازه و سوپر مارکت و از این جور حرفا دولت حمایت خاصی از سرمایه گذاران نمی کنه.
    دوم اینکه تا اونجایی من اطلاع دارم در برخی از شهر های استرالیا هم مثل بقیه جاهای دنیا این جور چیزا بصورت مافیایی و در دست اقلیت اجتماعی و قومیتی خاصی بطور پنهان و زیر خاکی هدایت و کنترل میشه.
    دقیقا مثل همین تهرون خودمون یکم ملایم تر فقط .که دریانی ها خیلی ظریف و شیک مافیای سوپر مارکت دارن. البته عرایضم بیشتر برای مشاغلیه که جنبه عام المنفعه و گردش اجتماعیش زیاده نه مثل مثلا عکاسی یا طراحی داخلی که شما هم مثالش رو زدین. در هر صورت چنانچه قصد ورود به این قضیایا رو دارین خوب بازار و مباحث اجتماعی اون شغل مورد نظر تون رو در اون شهر مورد هدف تون بررسی کنید. مثلا همه مون میدونیم سوپر مارکت های شهر ادلاید در بخشهای عمده و پر ترافیک و مناسب شهر، دست سرمایه داران افغانی تبار بوده و هست . باز هم چنانچه سوال دیگری داشتین که بتونم کمکی به بقیه دوستان بکنم ، خوشحال میشم کاری از دستم بربیاد.

سلام به همگی
    من دنبال ادامه تحصیل در مقطع دکتری توی یکی از دانشگاه های استرالیا هستم. کسی می دونه اوضاع کار برای رشته مهندسی برق اونجا چطوره؟ و با مدرک دکتری چطور؟منظورم کار خارج از دانشگاهه چه در حین تحصیل و چه بعد از تحصیل؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعيت بازار كار در شهر هاي مختلف استراليا و رشته هاي مختلف

سلام به دوستان
    کسی اطلاعاتی در مورد رشته مکانیک داره؟در مورد سابقه کار نیروگاهی چطور؟ایا کسی هست که داخل نیروگاه یا پطروشیمی کار کنه؟اگر هست دستمزد چطوره؟پیدا کردن کار تو نیروگاه امکان داره؟خوشحال میشم اگر جواب منو بدید.با ارزوی موفقیت برای همه...

Junior Member

دوستان کسی میدونه حقوق کار دانشجویی در حین تحصیل حدودا چقدر هست؟ برای دانشجوی مستر کخ 20 ساعت در هفته اجازه کار داره میخوام بدونم این نرخو؟ با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)