صفحه 14 از 41 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 411

موضوع: اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط khaledi نمایش پست ها
    مرسي از دوست عزيز r-1159 كه جواب منو داد.شما خودتون استراليا هستيد؟ رشته عمران هستيد ؟ من شنيده بودم چون اكثر شهرهاي استراليا ساحلي هستند اوضاع كار سازه دريايي بد نيست، پس اين غلطه؟ تو شهر پرت چه طور؟ مرسي از راهنماييتون
    سلام
    بله من عمران خوندم - اگر منظورتون کار دیساین و کار تو آفیس باشه اوضاع خیلی بهنره ولی کاره تو سایت بعنوان سایت انجییر و یا پروجکت انجینیر کلا تعریفی نداره من مهندسای ایرانی رو دیدم که کار تو آفیس گیر آوردن ولی کمتر مهندس عمران ایرانی رو دیدم که تو سایت کار کنه (دیدم ولی انگشت شمار بوده تعدادشون ) اون هم بخاطر اینه که شما وقتی تو سایت کار میکنی باید زبان خیلی خوب و کامیونیکیشن خیلی قوی داشته باشی تا بتونی با کارگر و فرمن و ... ارتباط برقرار کنی ولی در آفیس جنین توقعی از شما نمیره. کار در پرت قبلا خیلی خوب بود مخصوصا برای کسانی که کار کانکریت و نفت و گاز و سازه های دریایی کرده بودن ولی جدیدا اونجا هم اوضاع تعریفی نداره. در کل دوسالی میشه که کارهای کانستراکشن و عمرانی افت کرده و تعداد پروژه ها خیلی کم شده اون هم بدلیل اینه که وقتی اوضاع مالی خراب میشه اولین قرابانیش پروژه های ساخت و سازه

راستی یادم رفت که بگم من استرالیا زندگی میکنم
    ویرایش توسط Armin65 : October 29th, 2014 در ساعت 10:50 AM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    راستی یادم رفت که بگم من استرالیا زندگی میکنم
    ممنون كه با وجود مشغله هاي فراوان جواب بنده را ميدهيد، با توجه به اين موضوع كه من تازه فارغ التحصيل شدم، اصلا شانسي براي پيدا كردن مار اينجور كه شما ميفرماييد ندارم.درسته؟

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط khaledi نمایش پست ها
    ممنون كه با وجود مشغله هاي فراوان جواب بنده را ميدهيد، با توجه به اين موضوع كه من تازه فارغ التحصيل شدم، اصلا شانسي براي پيدا كردن مار اينجور كه شما ميفرماييد ندارم.درسته؟
    نه اصلا منظورم این نیست - شانس وجود داره ولی در صورتیکه تمام پیش نیاز ها برآورده بشن :
    1- شانس خوب
    2- ناامید نشدن و تلاش حداقل برای 6 ماه تا یک سال شاید هم بیشتر
    3- پایین آوردن سطح توقع (حتی از اونیکه در ایران دارید)
    4- نتورکنیک قوی
    5- رفتن به شهر مناسب و جایی که رشتتون بیشتر مورد نیازه
    6- داشتن هزینه زندگی برای شش ماه

Member
    رشته و دانشگاه
    IE

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    نه اصلا منظورم این نیست - شانس وجود داره ولی در صورتیکه تمام پیش نیاز ها برآورده بشن :
    1- شانس خوب
    2- ناامید نشدن و تلاش حداقل برای 6 ماه تا یک سال شاید هم بیشتر
    3- پایین آوردن سطح توقع (حتی از اونیکه در ایران دارید)
    4- نتورکنیک قوی
    5- رفتن به شهر مناسب و جایی که رشتتون بیشتر مورد نیازه
    6- داشتن هزینه زندگی برای شش ماه
    میشه بگید برای دو نفر حدودا چقدر باید همراه داشته باشیم تا شیش ماه بدون کار زنده بمونیم؟
    کار کژوال همون اول گیر نمیاد که مجبور نشیم پولمونو خرج کنیم؟خب عاخه آدم استرس میگیره که 6 ماه بیکار بشه و پولشم تموم شه!!!!!
    .It always seems IMPOSSIBLE until it's done

سلام ببخشيد من يه سوال داشتم برا يافتن كار در استراليا حتما بايد اونجا باشيم من مدت كوتاهي ملبورن بودم ولي الان ايرانم و ميخوام بدونم ميشه از اينجا برا فرصتهاي كاري مناسب اپلاي كرد و در صورت اوكي شدن برم اونجا؟ ميدونم عجيب به نظر مياد ولي چاره ديگه اي ندارم. دوم اينكه داشتن اقامت دائم چقدر تو يافتن كار مناسب تاثير داره؟

سلام روز يا شب شما بخير چن تا سوال داشتم ممنون ميشم اگه وقت بذاريد و كمك كنيد
    من اوايل 2013 با ويزاي 4 ساله دكترا اومدم استراليا ولي بعد از چند ماه بنا به دلايلي درس رو ول كردم برگشتم ايران تو چند ماهي كه اونجا بودم از طريق وب سايت seek دنبال كار بودم ولي نشد خلاصه برگشتم ايران حالا بعد از بيش از يه سال تو سايت اداره مهجرت وقتي شماره گرنت ويزا رو ميزنم برا بررسي وضعيت ويزا ميبينم هنوز ويزاي من اعتبار داره ايميل هم زدم به سفارت استراليا گفتن ويزات هنوز اعتبار داره!!!!!در حالي كه دانشگاه رو كه ول كردم بعد از چند ماه از طرف دانشگاه ايميل زدن و گفتن ويزات رو كنسل ميكنيم و بايد استراليا رو زودتر ترك كني ....حالا خلاصه نميدونم ؟؟؟
    يه چيز ديگه اين امكان وجود داره كه از ايران بتونم كار پيدا كنم و بعد از جور شدن كار برگردم استراليا؟ من تو ايران 6 سال سابقه كار كاملا مرتبط تو پتروشيمي دارم. تو سايت seek برا خيلي كارا اپلاي كردم ولي نشد....برا يافتن كار مناسب حتما بايد تو خود استراليا بود .
    سوم اينكه بازار كار تو مهندسي شيمي چطوره ؟ با ويزاي 4 ساله دانشجويي ميشه كاري يافت؟

Junior Member

سلام ببخشید من یه سوال داشتم:

برای مهندسی مکانیک گرایش سیالات شهر پرث برای کار پیدا کردن بهتر هست یا شهر سیدنی؟

ممنون میشم کمکم کنید.

Junior Member

سلام. من و همسرم فارق التحصیل کارشناسی ارشد برق امیرکبیر هستیم (خودم برق کنترل خوندم و همسرم برق مخابرات) هر دومون دو سال سابقه کار با بیمه (در زمینه الکترونیک و مخابرات) در حین تحصیل داریم که نمیدونم اهمیتی داره یا نه. همسرم یه کارشناسی مهندسی پزشکی از امیرکبیر هم داره (دو رشته‌ای بوده). میخوایم واسه‌ی ویزای ۴۷۶ اقدام کنیم ولی یه سری از دوستان گفته بودن که کار پیدا کردن توی استرالیا خیلی سخته و بعضی هم گفتن با این ویزا فقط توی بعضی نقاط محروم یا توریستی میشه کار کرد! در صورتی که این قضیه درسته این نقاط کجاها هستن و این قضیه رو کجا نوشته. به نظرتون ما توی بازه‌ی ۱۸ ماهه‌ی ویزا می‌تونیم توی استرالیا کار پیدا کنیم و برای اقامت اقدام کنیم یا نه؟

Member mah_pari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc, Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_kd نمایش پست ها
    سلام. من و همسرم فارق التحصیل کارشناسی ارشد برق امیرکبیر هستیم (خودم برق کنترل خوندم و همسرم برق مخابرات) هر دومون دو سال سابقه کار با بیمه (در زمینه الکترونیک و مخابرات) در حین تحصیل داریم که نمیدونم اهمیتی داره یا نه. همسرم یه کارشناسی مهندسی پزشکی از امیرکبیر هم داره (دو رشته‌ای بوده). میخوایم واسه‌ی ویزای ۴۷۶ اقدام کنیم ولی یه سری از دوستان گفته بودن که کار پیدا کردن توی استرالیا خیلی سخته و بعضی هم گفتن با این ویزا فقط توی بعضی نقاط محروم یا توریستی میشه کار کرد! در صورتی که این قضیه درسته این نقاط کجاها هستن و این قضیه رو کجا نوشته. به نظرتون ما توی بازه‌ی ۱۸ ماهه‌ی ویزا می‌تونیم توی استرالیا کار پیدا کنیم و برای اقامت اقدام کنیم یا نه؟
    به نظرم یکیتون واسه phd اپلای کنید و دومی هم بیاد و دنبال کار باشه. اینجوری هم استرس خرج و مخارج ندارین و هم خیلی راحت تر و بی دردسر تر اقامت میگیرین.
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری *** دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

سلام دوست عزیز،

امکان کار در رشته برق واقعا بیشتر از مهندسی پزشکیه. دلیلش هم اینه که تعداد شرکتهای پهندسی پزشکی در کل استرالیا انگشت شماره. اما در مورد زیررشته های برق اوضاع کاملا فرق میکنه.

اگر امکانش براتون هست که بدون خراب کردن پلهای پشت سرتون بیاید اینجا و حداقل 6 ماه بمونید و اونجوری که بازار اینجا میطلبه، و نه اونجوری که توی ذهن مثلا من بود تا یکسال پیش، با جدیت دنبال کار باشید، احتمالش هست که کار پیدا کنید. و اگه پیدا نشد لااقل تلاشتون رو کردید و افسوس اش رو نمیخورید و برمیگردید سر زندگی سابق اتون.

مساله اینه که بازار کار مهندسی بصورت ذاتی بالا و پایین داره. به خاطر اینکه اکثرا موقعیت های شغلی پروژه ای هستند، یعنی شما رو برای چند سال میگیرند و بر روی یک یا چند پروژه خاص کار میکنید. بعد از اتمام قراردادتون بازهم باید دنبال پروژه بعدی باشید. این وضعیت سیکلی به همراه رکود اقتصادی باعث شده که رقابت در بازار کار خیلی بالا باشه و واقعا باید یک سر و گردن بالاتر از بقیه خودتون رو نشون بدید. اینکه چجوری میشه اینکار رو کرد، پرسش طلایی هست که این روزا همه دارند میپرسند و چندین راه هم براش هست و با هرکی صحبت کنید یکسری نظرات خاص خودش رو میده، که هم با بقیه نظرات فرق داره و هم اینکه در جای خودش درسته. رفتن به مناطق دور افتاده یکی از اون راه هاست.

کل حرف من اینه: امکانش هست که کار پیدا کنید ولی تلاش زیادی میخواد و باید خیلی سریع هم بفهمید که با اون دانش و تجربه ای که دارید باید دنبال چجور کاری باشید و بازار کار چیا میخواد از شما و هم اینکه اون چیزها رو بتونید با قدرت نشون بدید: در رزومه، Cover Letter، در برخورد های حضوری(مثل سمینارها و جلسات عمومی که اصطلاحا جنبه Networking داره و شرکت کردن در اینها از واجباته) در سایت LinkedIn . اگه اینها رو بتونید با قدرت، در جای مناسب و به اشخاص مناسب نشون بدید و یک سر و گردن از بقیه بالاتر باشید، کار پیدا میکنید، وگرنه شما هم جزو 30 درصد جویای کار جامعه مهندسی قرار میگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_kd نمایش پست ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)