صفحه 29 از 42 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 411

موضوع: اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام،

من نظر شخصی خودم رو بر اساس تجربه ی شخصی می گم.

اگر منظورتون کار مرتبط با تجربه و تخصصتونه شاید یه مدتی طول بکشه به نسبت سطح زبانتون و سطح تطابقتون با محیط وغیره.

اما کار غیر مرتبط یا کژوال خیلی سخت نیست پیدا کردنش به احتمال زیاد زیر یه ماه بتونید اولین کارتون و پیدا کنید. اگر یه کار نیمه وقت پیدا کنید یعنی حدود 25 ساعت (برای یه کار خیلی ساده غیر تخصصی حدود 20 دلار در ساعت دستمزد می دن) در هفته با توجه به اینکه ادلاید خیلی گرون نیست می تونید یه زندگی دانشجویی خوب داشته باشید. خیلی بسته اجاره خونه داره این مساله چون هزینه اصلی همون اجاره خونست.

اگر تو دانشگاه بتونید کار پیدا کنید که عالیه. برای تیوترینگ حدود ساعتی 100 دلار میدن. حتی برای کارهای سطح پایین تر حداقل پرداخت حدود ساعتی 35 دلار میشه. اما سخت تره کار پیدا کردن تو دانشگاه.

ممنون که پاسخ دادید… ما دنبال یک یونیت کوچیک یا یه خونه ی یک خوابه هستیم … تقریبا تمام مسایلی که در مورد استرالیا نوشتن و خوندم … گاهی مردد میشم . فقط به لحاظ مالی ! میترسم بیایم و به مشکل بخوریم و مجبور شیم برگردیم !‌ برای اقامتم دقیقا متوجه نشدم کی باید اقدام کنم !‌ پس به طور کلی با یه زندگی ساده و کار کردن جفتمون میتونیم از پس هزیته ها بر بیایم ؟

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط anahitaghafari نمایش پست ها
    ممنون که پاسخ دادید… ما دنبال یک یونیت کوچیک یا یه خونه ی یک خوابه هستیم … تقریبا تمام مسایلی که در مورد استرالیا نوشتن و خوندم … گاهی مردد میشم . فقط به لحاظ مالی ! میترسم بیایم و به مشکل بخوریم و مجبور شیم برگردیم !‌ برای اقامتم دقیقا متوجه نشدم کی باید اقدام کنم !‌ پس به طور کلی با یه زندگی ساده و کار کردن جفتمون میتونیم از پس هزیته ها بر بیایم ؟
    دیگه اینا بسته به دلیل خروجتون از ایران داره!
    چیز غیر ممکنی نیست. آدمای زیادی دارن اینجوری زندگی می کنن. فقط باس منعطف باشید.

در مورد اقامت هم از هر موقه بخواید می تونید شروع کنید، حتی حین تحصیل.

بله. اگه فقط هزینه های زندگی باشه که با کار کردن یه نفر هم ممکن میشه.
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

1 - ترجیح میدن کارمندانی که انتخاب میکنند چه ویژگی هایی داشته باشند ، خصوصا در مواجه با داوطلبان خارجی ؟
    ترجیها استرالیایی بعد آمریکای شمالی بعد اروپایی بعد آمریکای جنوبی و بعد ....
    .
    2 - اولویت انتخابعموم کارفرمایان ، بر اساس دانش آکادمیک هست و یا توانمندی اجرایی یا مهارت ؟

تجربه و توانایی کاری در یک شرکت مشابه استرالیایی
    3 - در مواجهه با افراد خارجی که جویای کار هستند ، ملیت برای کارفرمایان استرالیایی اهمیت داره یا خیر ، مثلا بین یک ایرانی و هندی ، آیا از نظر وجه کاری و موجه بودن تفاوتی وجود داره یا نه ؟
    به نظر من و خیلی های دیگر بستگی به کارفرما دارد و باید بگویم متاسفانه بله. به خصوص در آی تی هندی ها را بهتر میگیرند
    >
    4- و مورد آخر اینکه ، آیا با جذب نیروی خارجی اصولا رابطه خوبی دارند و یا اینکه در آخرین اولویت اینکار رو انجام میدند ؟
    در بیشتر موارد در آخرین الویت یا کارهای مشکل به خارجی ها داده میشود
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidmardan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز و گرامی
    .
    عرضی که داشتم اینکه از کسانی که استرالیا کار کردند و یا زندگی کردند تقاضا دارم
    در زمینه اینکه
    خصوصیات عمومی کارفرمایان استرالیایی چیه ؟
    به طور واضح تر اینکه ،
    1 - ترجیح میدن کارمندانی که انتخاب میکنند چه ویژگی هایی داشته باشند ، خصوصا در مواجه با داوطلبان خارجی ؟
    ترجیها استرالیایی بعد آمریکای شمالی بعد اروپایی بعد آمریکای جنوبی و بعد ....
    .
    2 - اولویت انتخابعموم کارفرمایان ، بر اساس دانش آکادمیک هست و یا توانمندی اجرایی یا مهارت ؟

تجربه و توانایی کاری در یک شرکت مشابه استرالیایی
    3 - در مواجهه با افراد خارجی که جویای کار هستند ، ملیت برای کارفرمایان استرالیایی اهمیت داره یا خیر ، مثلا بین یک ایرانی و هندی ، آیا از نظر وجه کاری و موجه بودن تفاوتی وجود داره یا نه ؟
    به نظر من و خیلی های دیگر بستگی به کارفرما دارد و باید بگویم متاسفانه بله. به خصوص در آی تی هندی ها را بهتر میگیرند
    >
    4- و مورد آخر اینکه ، آیا با جذب نیروی خارجی اصولا رابطه خوبی دارند و یا اینکه در آخرین اولویت اینکار رو انجام میدند ؟
    در بیشتر موارد در آخرین الویت یا کارهای مشکل به خارجی ها داده میشود
    .
    ممنون میشم از دوستان اگر با اطلاعاتشون راه رو برای دیگران هموار و روشن کنند.

بله فرصت است
    سطح زبان با توجه به نوع کار متفاوت است. کسی از شما مدرک زبان نمیخواهد برای کار. توانایی صحبت و خواندن و برای بعضی شغلها نوشتم مهم است.

نقل قول نوشته اصلی توسط excellent68 نمایش پست ها
    با سلام
    نمی دونم سوالم مناسب این بخش هست یا نه ولی چون جای مناسب تری پیدا نکردم اینجا مطرحش می کنمش.
    می خواستم بدونم برای فردی که با ویزای دانشجویی به استرالیا میره ولی همسرش ویزای دانشجویی نداره فرصت و امکان پیدا کردن شغل وجود داره؟یا همسرش هم حتما باید حداقل مدرک زبان داشته باشه؟

دوست عزیز لطفا اشتباه خیلی ها را مرتکب نشوید. آگهی کاری زیاد است ولی برای ما و امثال ما نیست. وقتی 200 تا اپلیکشن فرستادی یک پاسخ نگرفتی آن موقع متوجه موضوع میشوید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1739 نمایش پست ها
    سلام. قصد بنده جسارت به دوستان پاسخ دهنده نیست اما وقتی میگن اوضاع کاری برای مهندس عمران خیلی خرابه من نمیدونم واقعا منظورشون چیه؟
    اگه آگهیهای مربوط به استخدام مهندسی عمران در ایران رو دنبال کنید در عرض 10 روز تعداد آگهی حتی به 15 هم نمیرسه در حالیکه در مدت مشابه در استرالیا حداقل 500-600 آگهی برای مهندس عمران وجود داره. میدونم امثال بنده مشکل زبان و لهجه داریم اما اگه نیاز داشته باشن برای چنین مسائلی صرف وقت 6 ماه یا یکسال براشون زیاد نمیتونه سخت باشه.
    خواهشا جواب قانع کننده داشته باشین. ( اگه فرض کنیم نصف این آگهیها جنبه تبلیغات داره باز هم وضعیت کاری چند برابر بهتر از ایران است.)

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام ارشد سازه با معدل 15
    لیسانس 13.67 ازاد شبستر
    دو تا مقاله یکی همایش ملی یکی کنفرانس بین المللی فارسی
    بیش از دو سال سابقه کاری با بیمه
    فقط زبان رو ندارم آیا زبان سخته یا میشه جورش کرد ؟
    رشته عمران - سازه
    میخواستم از طریق کار برای استرالیا یا تحصیل اقدام کنم و ایا بعد از گرفتن ویزای کاری میشه اونجا اقامت هم گرفت ؟
    با تشکر از راهنمایی های خوبتون ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ArsalanIrani نمایش پست ها
    سلام . دوست عزیز خارج از ایران برای رشته کامپیوتر بیشتر از اینکه دنبال مدرک باشن ، دنبال تجریبه کاری هستن. شما بدون مدرک هم بری ولی کار بلد باشی ، بیکار نمیمونی .
    توی این سایت کلید واژه های کاری که دنبالش هستی رو بزن ببین شرایط کاریت چطوره و اوضاع حقوقیش چطوره
    http://www.seek.com.au/
    موفق باشی

سلام دوست من هر چند کار بلد بودن در اولویته ولی داشتن مدارکی مثل CCNA رزومه و کاور لترت رو سنگینتز می کنه شانس دعوت شدن به اینترویو رو افزایش میده از همه مهمتر اعتماد به نفس تو رو بیشتر میکنه و رقبای تو رو میترسونه

مهندس کامپیوتر هستم شبکه کار میکنم و 4 ساله استرالیام و دارم citizen میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedarjoon نمایش پست ها
    سلام
    3 تا سوال داشتم ، ممنون ميشم كه جواب بدين:
    1- بازار كار سيسكو سطح CCNA و ميكروتيك چطور هستش ؟
    2-اگه كسي فقط مدرك ccna , ccnp switch داشته باشه و تجربه كاري مرتبط نداشته باشه ، ميشه وارد بازار كار كامپيوتر شد ؟ ( اگه حتي شده از كارهاي Help desk شروع كنه)
    3- حداقل حقوق براي كار كامپيوتر چقدر هستش؟
    **فرض اينكه مشكلي توي زبان انگليسي نداشته باشه
    سلام دوست من
    CCNA يه مدررك كلي هستش كه خيلي مهمه اما بدون تجربه واقعي كاري بدرد نميخوره اگه تجربه كاري واقعي نداشته باشي هر چقدر هم سوالات فني رو حفظ كني تو اينترويو گير ميافتي يه جورايي ميفهمن كه تجربه لازم رو نداري چون همه چي تو مدارك حالت فرضي و كلي داره اما اينجا تو رو در شرايط واقعي اما به صورت تئوري قرار ميدن و همه چي لو ميره
    ظاهرا بازار كار كامپوتر خوبه حداقل دستمزد ميتونه از ٣٥ تا ٤٠ هزار دلار در سال شروع بشه اما اگه كار بلد باشي و اخلاق كار تيمي زود رشد ميكني و دستمزدت بهتر ميشه
    كار help desk رو اصلا دستكم نگير كه يلي سختر از بقيه كاارهاست چون مستقيما با مشتري سروكار داري و مراجعين كاملا غير تكنيكال در كار كامپوتر هستن و اگه يه كم تكنيكالي سحبت كني كامنت منفي برات ميزارن كه اونها رو تحقير كردي و از اين حرفا تازه بعضي وقتها اينجور كاربرا اگه فارسي هم مشكلشونو توضيح بدن مشكل ميشه فهميد دردشون چيه چه برسه انگليسي در اينجور موارد فقط اگه تجربه برخورد با اون مشكل رو داشته باشي ميتوني حدس بزني قضيه چيه اشتباه نشه اين كاربرا ادمهاي احمقي نيستن مثلا نابغه ي حسابدارين اما فقط با نرم افزار حسابداري بلدن كار كنن اما اگه ايكون نرم افزار پاك بشه از دسكتاپشون فكر ميكنن كامپوتر خرابه و كار نميكنه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedarjoon نمایش پست ها
    سلام
    3 تا سوال داشتم ، ممنون ميشم كه جواب بدين:
    1- بازار كار سيسكو سطح CCNA و ميكروتيك چطور هستش ؟
    2-اگه كسي فقط مدرك ccna , ccnp switch داشته باشه و تجربه كاري مرتبط نداشته باشه ، ميشه وارد بازار كار كامپيوتر شد ؟ ( اگه حتي شده از كارهاي Help desk شروع كنه)
    3- حداقل حقوق براي كار كامپيوتر چقدر هستش؟
    **فرض اينكه مشكلي توي زبان انگليسي نداشته باشه
    سلام دوست من
    CCNA يه مدررك كلي هستش كه خيلي مهمه اما بدون تجربه واقعي كاري بدرد نميخوره اگه تجربه كاري واقعي نداشته باشي هر چقدر هم سوالات فني رو حفظ كني تو اينترويو گير ميافتي يه جورايي ميفهمن كه تجربه لازم رو نداري چون همه چي تو مدارك حالت فرضي و كلي داره اما اينجا تو رو در شرايط واقعي اما به صورت تئوري قرار ميدن و همه چي لو ميره
    ظاهرا بازار كار كامپوتر خوبه حداقل دستمزد ميتونه از ٣٥ تا ٤٠ هزار دلار در سال شروع بشه اما اگه كار بلد باشي و اخلاق كار تيمي زود رشد ميكني و دستمزدت بهتر ميشه
    كار help desk رو اصلا دستكم نگير كه يلي سختر از بقيه كاارهاست چون مستقيما با مشتري سروكار داري و مراجعين كاملا غير تكنيكال در كار كامپوتر هستن و اگه يه كم تكنيكالي سحبت كني كامنت منفي برات ميزارن كه اونها رو تحقير كردي و از اين حرفا تازه بعضي وقتها اينجور كاربرا اگه فارسي هم مشكلشونو توضيح بدن مشكل ميشه فهميد دردشون چيه چه برسه انگليسي در اينجور موارد فقط اگه تجربه برخورد با اون مشكل رو داشته باشي ميتوني حدس بزني قضيه چيه اشتباه نشه اين كاربرا ادمهاي احمقي نيستن مثلا نابغه ي حسابدارين اما فقط با نرم افزار حسابداري بلدن كار كنن اما اگه ايكون نرم افزار پاك بشه از دسكتاپشون فكر ميكنن كامپوتر خرابه و كار نميكنه

دوستان كامپيوتري
    چند ساليه استراليا هستم در مشاغل متعددي تو زمينه كامپوتر مثل :
    Systems engineer / Administrator
    Servicedesk analyst
    IT support
    helpdesk
    كار كردم و يه سري تجربه شايد به ظاهر كوچيك ولي كليدي دارم از نوشتن رزومه گرفته تا كاور لتر و كاريابي و .... متاسفانه وقتم خيلي محدوده اما دلم ميخواد يه چند روزي رو به سوالات شما در حدي كه سواد و تجربه و البته وقت اجازه ميده جواب بدم، لازمه توضيح بدم اين جوابها همشون بر اساس تجربه شخصي خودمه و ممكنه با تجربه ديگران در تضاد باشه كه اين به معناي انكار تجربه ديگران نيست فقط نگاه من ممكنه در زمينه خاصي متفاوت ديده بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)