صفحه 30 از 42 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 411

موضوع: اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ArsalanIrani نمایش پست ها
    سلام دوستان . وقتتون بخیر . یه سوال در زمینه کاریابی برای رشته کاری خودم داشتم.
    کاردانی و لیسانس من نرم افزار کامپیوتر هست و تخصص اصلی خودم هم برنامه نویسی هسنت. 6 سال هم سابقه کار توی رشته برنامه نویسی رو دارم.
    زبان هم در حد خوبی هستم ولی هنوز برای آیلتس اقدام نکردم . الان میخوام برای ویزای 189 یا 190 اقدام کنم .
    سایت های کاریابی رو که چک میکنم میبینم که تخصص هایی رو که لازم دارن من بلدم و مشکلی ندارم . توی زمینه کاری خودم تسلط خوبی دارم .
    ولی چیزی که نگرانم میکنه اینه که با این مدرک و تخصص میتونم کار پیدا کنم یا لازمه که حتما دوره های دانشگاهی رو توی استرالیا طی کنم ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    دوست من خوشحالم كه از سواد خودت مطمئني، اين شرط اول موفقيته، شرط بعدي مكالمه روزمره زبانه، فني ممكنه خوب باشه اما مكالمه روزمره فرق ميكنه، مثلا بتوني به همكارت بگي ديشبب چي تو خواب ديدي، اين يه مثال عينيه و شوخي نيس، مدرك ديگه اي لازم نداري چون كارت رو بلدي فن رزومه نويسي و اينترويو رو تقويت كن بقيه اش توكل به خودت و سوادت، موفق باشي

نقل قول نوشته اصلی توسط davoodj نمایش پست ها
    سلام.من به مدت 10 سال است که شغل آرایشگری دارم.تو ایران اینجا حتی مربی آرایش و پیرایش هم هستم و قصد مهاجرت به استرالیا رو داریم.به نظرتون چه مدتی طول میکشه که بتونم کارپیدا کنم .چون ویزای همسرم دانشجویی هست و روی در آمدم خیلی حساب بازکردم بابت خرج و مخارج استرالیا.در آمد من تو ایران نسبتا خوب هست در ضمن .
    سوال بعدی اینه که آرایشگاه های ملبورن بیشتر چه تخصصی لازم دارن؟ما چون فقط به امید کار پیدا کردن و بدون پشتوانه مالی میخواهیم اقدام کنیم. نمیدونم میشه رو این موضوع حساب کرد یا به ایرانی ها کار آرایشگری نمیدن؟؟؟؟؟؟

سلام دوست من
    نميدونم انگيزه تو از مهاجرت چيه ولي اگه دليلت شبيه دللايل من باشه يعني به اندازه كافي قوي كه در مواقع بدشانسي و تنهايي بهت روحيه بده از چيزي واهمه نداشته باش من هم رشته تو نيستم ولي يه خانم ايراني تو بزرگترين و شيكترين مركز خريد ملبورن (Chadstone) يه ارايشگاه داره كه بيشتر از ده مرد و زن خارجي براش كار ميكنن خانم يكي از دوستانم هم بعد از يه دوره ارايشگري و يكسال كار در اريشگاه مردانه الان ارايشگاه خودشو داره اينجا كسي ازت نميپرسه اهل كجايي ميگه نشونم بده چي بلدي نگران نباش شما خودت استادي اينا بايد از تو ياد بگيرن نه تو از اينا كارم برات فراوونه ولي فكر نكن اينا مهاجرت رو اسون ميكنه هميشه من ميگم مهاجرت دردش مثل جدا كردنه ناخن از گوشته انگشته، انگيزه قوي فقط ميتونه تحملش رو امكان پذير كنه

نقل قول نوشته اصلی توسط sspy نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان چندتا سوال داشتم چون واقعا مهمه برام ؛(مسیر زندگی ادم عوض میشه )
    من کارشناسی ارشد نرم افزار دارم می خواستم برای دکتری پژوهشی پاره وقت که دوساله هست اقدام کنم سه سال نیم سابقه کار دارم ، مدارک CCNA ,CCNP ,MCSA رو از ایران دارم الان در یکی از معتبرترین شرکت های ایران در واحد NOC مشغول بکار هستم.
    1-ایا با داشتم ویزای دانشجویی می تونم بصورت تمام وقت کار بکنم؟البته بخاطر اینکه دکتری رو بصورت نیمه وقت می خونم.(اخه من دوران دانشجویی هم کار کردم در ایران)
    2-بازار کار شبکه در اونجا به چه شکی هست ؟
    3-شهر های خوب از این نظر چه شهرهایی هستند ؟
    لطفا اگه توصیه هایی دارید که می تونه مفید باشه بهم بگید ممنون می شم با تشکر
    سلام دوست من
    براي اينكه بهتر بتونم به سوالاتت جواب درست و دقيق تري بدم لازمه بدونم چرا مستقيما جهت اقامت دايم اپلاي نمكني چون بنظرم شرايطت كامله و چرا دنبال مدرك دكترا هستي علاقه شخصيه يا فقط براي كار اقامت علاقه شخصي رو ميشه بعدا از اينجا و در شرايط بهتر دنبال كرد براي ويزا هم كه نبايد مشكلي داشته باشي دانشجوها فقط بيست ساعت حق كار دارن شرايط دانشگاهها و كار در اينجا با ايران بسيار متفاوته و نميشه بيشتر از اين رو هم هندل كرد

Junior Member

سلام دوستان من فوق لیسانس کامپیوتر هستم و پنج سال سابقه کار برنامه نویسی شیرپوینت و دات نت را دارم ، همسرم هم فوق لیسانس عمران مدیریت ساخت هست و ده سال سابقه کار ساختمان سازی دارد من و همسرم چهار ماه هست که زبان می خوانیم و داریم خودمون رو برای امتحان ایلس آماده می کنیم انشالا تا پایان تابستان آیلس خواهیم گرفت و قصد مهاجرت به استرالیا رو داریم سایت کاریابی Seek را چک کردم هم برای من که شیرپوینت کار هستم و هم برای همسرم کار تو این سایت فراوان بود اما از دوستان شنیدم که به این سایت ها اعتباری نیست اکثرا قصد جمع کردن رزومه دارند از دوستانی که تجربه دارن می خواستم سوال کنم آیا این مساله حقیقت دارد ؟ و برای این که هم من هم همسرم بتونیم کار پیدا کنیم آیا سیدنی مناسب هست یا جاهای دیگه؟ برای همسرم هم که مهندس عمران است آیا وقتی وارد استرالیا می شویم برای اینکه کار تخصصی خودش را پیدا کند نیاز به گرفتن مدرک خاصی در استرالیا دارد یا خیر؟ گرفتن مدارک فنی و حرفه ای در ایران تاثیری در پیدا کردن کار دارد یا خیر؟

Junior Member

من چند تا از دوستانم که مهندس های خوبی در ایران بودن و شرایط کاری خوبی هم داشتن به استرالیا مهاجرت کردن ولی اونجا کار پیدا نکردن. بعضیا برگشتن و بعضیا هم می گن اگر نشد برمی گردیم
    گفتم اینجا بگم شاید به درد کسی بخوره چون شرایط خودمم اینجوری بود و منصرف شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط msalour نمایش پست ها
    سلام دوستان من فوق لیسانس کامپیوتر هستم و پنج سال سابقه کار برنامه نویسی شیرپوینت و دات نت را دارم ، همسرم هم فوق لیسانس عمران مدیریت ساخت هست و ده سال سابقه کار ساختمان سازی دارد من و همسرم چهار ماه هست که زبان می خوانیم و داریم خودمون رو برای امتحان ایلس آماده می کنیم انشالا تا پایان تابستان آیلس خواهیم گرفت و قصد مهاجرت به استرالیا رو داریم سایت کاریابی Seek را چک کردم هم برای من که شیرپوینت کار هستم و هم برای همسرم کار تو این سایت فراوان بود اما از دوستان شنیدم که به این سایت ها اعتباری نیست اکثرا قصد جمع کردن رزومه دارند از دوستانی که تجربه دارن می خواستم سوال کنم آیا این مساله حقیقت دارد ؟ و برای این که هم من هم همسرم بتونیم کار پیدا کنیم آیا سیدنی مناسب هست یا جاهای دیگه؟ برای همسرم هم که مهندس عمران است آیا وقتی وارد استرالیا می شویم برای اینکه کار تخصصی خودش را پیدا کند نیاز به گرفتن مدرک خاصی در استرالیا دارد یا خیر؟ گرفتن مدارک فنی و حرفه ای در ایران تاثیری در پیدا کردن کار دارد یا خیر؟

سلام دوست من، 4 ساله تو استرالیا کار و زندگی میکنم نه هیجوقت مشکل کار داشتم نه باور دارم seek برای جمع کزذن رزومه است رزومه وقتی درست نوشته نشه یا کلی نوشته شده باشه هزار تا هم اپلای کنی بازخورد نحواهد داشت اونوقت این شایبه پیش میاد که الکیه و ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Farrokh1083 نمایش پست ها
    سلام دوست من، 4 ساله تو استرالیا کار و زندگی میکنم نه هیجوقت مشکل کار داشتم نه باور دارم seek برای جمع کزذن رزومه است رزومه وقتی درست نوشته نشه یا کلی نوشته شده باشه هزار تا هم اپلای کنی بازخورد نحواهد داشت اونوقت این شایبه پیش میاد که الکیه و ...
    من هم چهار سال هست که استرالیا زندگی میکنم واتفاقن مهندسین زیادی هم دیدم که کار پیدا نکردن
    کار پیدا کردن به خیلی مسائل بستگی داره که مهمترین انها رشته کاری هست
    به طور مثال بازار کار رشته های ای تی و کامپیوتر بهتر از بقیه هست که گویا شما هم تو همین زمینه کار می کنید . اینکه چون من کار پیدا کردم پس بقیه یا بی عرضه هستند یا رزومه خوبی ندارند و یا زیانشون خوب نیست و .... نشاندهنده اینه که به مسائل فقط از زاویه بسته خودمون نگاه می کنیم
    من خودم تا کنون سه بار با پایان پروزه مجبور شدم کار جدیدی پیدا کنم که کمتر از دو ماه کار جدید را پیدا کردم اما افراد زیادی را دیدم که هم رزومه بهتری از من داشتن هم زبانشون بهتره اما در نهایت مجبور شدن که به دلیل پیدا نکردن کار به ایران بر گردند .

Junior Member

سلام دوستان ممنون که اطلاعات و تجارب ارزشمند خودتون رو با بقیه شیر میکنید

چندتا سوال داشتم:

1- اینکه آیا واسه مهاجرت کاری به استرالیا (فارغ از نوع ویزاش) حتما باید رشته شما توی یکی از لیستهای SOL و CSOL باشه؟ راه دیگه ای وجود نداره. (راه قانونی)؟

2- تفاوتشون تو چیه این دوتا؟ چیزی که من متوجه شدم واسه مشاغل CSOL نیاز به این هست که یکی اسپانسرت بشه.

3- تجربه کاری غیر مرتبط با رشته تحصیلی چقدر مفیده؟

Junior Member

Lightbulb پاسخ : اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط robby نمایش پست ها
    امیر جان ، تجربه کانادا رو برات میگم.....همینطور که میگی فرصت های کاری قابل مقایسه با ایران نیست.....در ضمن شما اگر در زمینه مهندسی عمران، قابلیت خوب در زمینه طراحی داشته باشید و زبان متوسط با یک کار گشتن هدف مند در بازه زمانی حدود سه ماه به کار میرسید در تورنتو...مسیله این است خیلی از شاغلین عمرانی در ایران، در زمیینه طراحی توانایی کمی دارند و زمینه های دیگر ورودش برای ایرانی ها خیلی سخت تر هستش. .....برای مثال در زمینه اجرا و سایت، زبان خیلی عالی همراه با توانایی فنی خوب همراه با توانایی برقراری ارتباط با کارگر رو میخواد که خوب خیلی ها ندارند.....در زمینه قرارداد ها یا قوانین شهری خیلی چیزی نمیدونیم.......یعنی هر چه زمینه کاری لوکال بشه فرصت کمتره.....طراحی یه چیز بین المللی هست. طبیعتا فرصت بهتری هست براش.....براورد و متره هم مزایا و معایب خودش رو داره......خلاصه داستان اینه.

واقعا عالی و کامل بود این توضیح
    حالا دوست عزیز واسه بحث طراحی و محاسبات تو رشته عمران (سازه، راه و ترابری و حمل و نقل) بیشتر چه نرم افزارهایی رو تو استرالیا باهاش کار میکنند؟ Civil 3D فک کنم خیلی از شرکتا میخوان

یه سوال دیگه اینکه توی استرالیا با سوابق و تحصیلات یکسان حقوق و مزایای کارشناس دفترفنی (یا مهندس شاغل در شرکت مشاور) بیشتره یا کارشناس اجرا؟

سلام دوستان
    لطفا اگر کسی میتونه کمکم کنه

من رشتم عمرانه
    با توجه به شرایط بد کار در استرالیا
    ایا کسی میدونه چه نرم افزارهایی در رابطه با عمران مثل اتوکد و تریدی مکس و....
    کاربرد بیشتری داره و اینکه چقدر باید در این ها تخصص داشت و چقدر رقابت در
    این کارها وجود داره؟ تو سایت سیک که خیلی ها رو میخوان
    با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)