صفحه 4 از 42 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 411

موضوع: اوضاع كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع بازار كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

دوستان من برای دوره دکترا اپلای کردم. اگر بخوام نهایتا در ملبورن کار کنم بهتر در همون شهر درس خونده باشم یا اهمیت نداره؟
    راستش هم نیوکاستل اپلای کردم هم RMIT. نیوکاستل چند ماه زودتر نتیجه می ده
    به نظرتون اگه پذیرفته شدم برم یا defer کنم تا نتیجه RMIT بیاد؟

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    اوضاع کار برای مهندسی پزشکی فیلد بیوالکتریک چگونه است
    سوال خوبی هست و میتونم بهتون جواب خوبی بدم چون خودم هم رشته تحصیلی و هم شغلم در استرالیا همین هست. بازار کار کوچک هست ولی توی ایالت ویکتوریا که من کار میکنم 5 تا از بچه های ایرانی رو میشناسم که توی این رشته کار میکنن. بازار کار این رشته 2 دسته هست: 1- شرکتهای خصوصی 2- بیمارستانهای دولتی. من خودم از یک شرکت خصوصی شروع کردم ولی الان مدتیه که در بخش مهندسی پزشکی یکی از بیمارستانهای بزرگ ملبورن کار میکنم. کل مهندسهای پزشگی بیمارستانها در این ایالت حدود 70 نفر هستن. کار کردن در شرکتهای خصوصی دوندگی زیاد داره و امنیت شغلی کمتر. در بیمارستانهای دولتی کار روزانه معمولی هست و امنیت شغلی زیاده. درامدشون هم با هم فرقی نمیکنه ولی مزایای کار دولتی بیشتر هست.در سال در ایالت ویکتوریا 5 تا 10 مهندس جدید استخدام میشن که یا ظرفیتها زیاد شده یا یک مهندسی از این ایالت میره و جایش خالی میشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    سوال خوبی هست و میتونم بهتون جواب خوبی بدم چون خودم هم رشته تحصیلی و هم شغلم در استرالیا همین هست. بازار کار کوچک هست ولی توی ایالت ویکتوریا که من کار میکنم 5 تا از بچه های ایرانی رو میشناسم که توی این رشته کار میکنن. بازار کار این رشته 2 دسته هست: 1- شرکتهای خصوصی 2- بیمارستانهای دولتی. من خودم از یک شرکت خصوصی شروع کردم ولی الان مدتیه که در بخش مهندسی پزشکی یکی از بیمارستانهای بزرگ ملبورن کار میکنم. کل مهندسهای پزشگی بیمارستانها در این ایالت حدود 70 نفر هستن. کار کردن در شرکتهای خصوصی دوندگی زیاد داره و امنیت شغلی کمتر. در بیمارستانهای دولتی کار روزانه معمولی هست و امنیت شغلی زیاده. درامدشون هم با هم فرقی نمیکنه ولی مزایای کار دولتی بیشتر هست.در سال در ایالت ویکتوریا 5 تا 10 مهندس جدید استخدام میشن که یا ظرفیتها زیاد شده یا یک مهندسی از این ایالت میره و جایش خالی میشه.
    اگر فضولی نیست ممکنه بفرمایید Starting salary برای این بچه های مهندسی پزشکی در چه حدودی است؟

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

درود، نه گلوب جان سوالتون فضولی نیست چون حقوق من استارتینگ نیست و اگر هم سوالتون شخصی نباشه قطعا مشکلی وجود نداره. به طور کلی در بخش خصوصی تعرفه خاصی برای حقوقها وجود نداره و میزان حقوق توافقی هست. کاملا بستگی داره که شرکت چقدر تخصص شما براش بیارزه. حداقل حقوق قانونی یک کارگر ساده در استرالیا ساعتی 16.5 دلار هست. ساعات کار 38 ساعت در هفته و مرخصیی سالیانه 4 هفته در سال. مرخصی بیماری 9 روز در سال. درمورد بیمارستانهای دولتی مهندسها شامل طبقه بندی شغلی میشن که از مهندس کلاس 1 شروع میشه ( کلاس یک 5 سال طول میکشه) و پس از اون کلاس 2 ( 3 سال) و کلاس 3 ( 3 سال) و کلاس 4 و 5 که معمولا بر اساس شایستگی و امتحان به افراد داده میشن ادامه پیدا میکنه. برای اینکه مشاغل مدیریتی بگیرین حداقل باید کلاس 3 باشین. من براساس تجربه ام و نیاز بیمارستان به کارم از سال آخر کلاس 2 شروع کردم و سال دیگه کلاس 3 میشم. حقوق یک تازه فارق االتحصیل مهندسی پزشکی ( که انقدر خوش شانس باشه که از بخش دولتی شروع کنه و از اول کلاس 1)حدود 55 هزارتا در سال هست. که با افزایش هر سال 3-5 هزاردلار یهش اضافه میشه. اما قسمت جذاب کار در بیمارستانها مزایای زیاد اون هست. مثلا اینکه تا سقف 10000 دلار در سال معاف از مالیات هستین. اضافه بر ابن اگر ماشین بخرین یا بابت مخارج مسافرتهاتون ( داخلی با خارجی) یا تفریحات و ورزش و رستوران و...مالیات نمیدین. که جمع این مزایا تا حدود 10-15 هزارتا در سال به حقوقتون اضافه میکنه.

یعنی کار برا مهندسا هست پس اگه کسی phd بگیره کجا میتونه کار کنه

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    یعنی کار برا مهندسا هست پس اگه کسی phd بگیره کجا میتونه کار کنه
    سلام
    به نکته خوبی اشاره کردین. به طور کلی درنظر داشته باشین که درصورت گرفتن phd شانس استخدام شما کمتر خواهد شد نه بیشتر. متاسفانه این یک حقیقت تلخ هست.
    بچه هایی که phd میگیرن میتونن جذب کارهای تحقیقاتی یا تدریس بشن که متاسفانه گرفتن شغل به عندان مدرس در دانشگاههای استرالیا اصلا کار راحتی نیست.
    درمورد رشته خودم کلا حدود 70 مهندس در بخش دولتی و همین تعداد هم در بخش خصوصی داریم که فقط یک نفرشون phd داره که ایشون با 30 سال سابقه رییس بخش مهندسی پزشکی بیمارستان پیتر مکالوم ( بیمارستان تخصصی کنسر) هست. والبته ایشون با مدرک کارشناسی شروع کردن و بعدها phd گرفتن. الان هم عضو کمیته تخصصی هستن که استانداردهای تجهیزات پزشکی استرالیا (AS/NZ 3551) رو مینویسن.
    ولی از ابتدا با phd شروع کردن در زمینه مهندسی پزشکی بسیار سخت و تقریبا محاله مگر در کارهای تحقیقاتی و تدریس.
    ویرایش توسط icarus : August 19th, 2013 در ساعت 05:06 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Junior Member galadrail77 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهنسي شيمي گرايش پتروشيمي (پلي تكنيك تهران)

پیش فرض پاسخ : وضعيت بازار كار در شهر هاي مختلف استراليا و رشته هاي مختلف

بعد از مدت ها ما به استرالیا رسیدیم و الان دو هفته ای میشه که در پرت هستیم

اینجا اوضاع کار خوب نیست بچه ها

نمیخوام منفی باشم من خودم الان دو هفته نشده کار کژوال خوبی پیدا کردم که حقوق ساعتی اش حداقل 5 یا 6 برابر کار مهندسی من در ایرانه

کار من با پارتی جور شد و میدونم بدون داشتن Local Experience پوست آدم کنده میشه تا کار پیدا کنه کار که میگم کار مرتبط یعنی مهندسی منظورمه

دوستان با سابقه ی من الان اینجا بعد از گذشت 6 ماه هم کاری پیدا نکردن.

در هر صورت بصورت تیتر وار موانع سر راهتون ایناست که بهتره از الان یه فرکی به حالشون بکنید.

اول که خونه است شما تا اینجا رفرنس از صاحب خونه قبلی تون اراعه نکنیند بهتون خونه نمیدن اگه بدن شرایط عوض میشه یعنی چی ؟ یعنی اینکه اگه مثلا یه خانواده معمولی پول یک ماه اجاره خونه رو به عنوان Deposit میده شما باید پول 3 ماه رو بدین از طرفی هم ممکنه پول چند ماه اجاره رو هم از پیش مجبور باشید بدین

دوم کار کژوال است. شما در بدو ورود حق ندارین فکر کار مرتبط رو بکنید. البته که میتونید ولی وقت تلف کردنه
    پیشنهاد من: اول یه کار کژوال پیدا کنید از توی سایت Gumtree تا یک اینکامی داشته باشید شما هر چقدر هم که از ایران داشته باشید. اینجا فقط در صورتی ارامش خیال خواهید داشت که یک اینکامی داشته باشید

حالا گرفتن بانک اکانت و Tax File Number و کارت اتوبوس و البته خط مبایل از مهم هایی هستند که شما باید در بدو ورودتون مد نظر قرار بدین
    مثلا بانک اکانت نداشته باشید خط مبایل نمیدن اگه مبایل نداشته باشی بانک اکانت ات فعال نیست پس باید اول یک شماره از دوستانتون بدین بعد خط بگیرین و بعد بیاین از بانک شمارتون رو عوض کنید.

از الان هم شروع کنید رزومه های کژوال های مختلف درست کنید میتونید از همون سایت کمک بگیرید

باهاتون در تماس خواهم بود
    ویرایش توسط mani2541 : August 22nd, 2013 در ساعت 01:47 AM

پیش فرض پاسخ : وضعيت بازار كار در شهر هاي مختلف استراليا و رشته هاي مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط galadrail77 نمایش پست ها
    بعد از مدت ها ما به استرالیا رسیدیم و الان دو هفته ای میشه که در پرت هستیم

اینجا اوضاع کار خوب نیست بچه ها

نمیخوام منفی باشم من خودم الان دو هفته نشده کار کژوال خوبی پیدا کردم که حقوق ساعتی اش حداقل 5 یا 6 برابر کار مهندسی من در ایرانه

کار من با پارتی جور شد و میدونم بدون داشتن Local Experience پوست آدم کنده میشه تا کار پیدا کنه کار که میگم کار مرتبط یعنی مهندسی منظورمه

دوستان با سابقه ی من الان اینجا بعد از گذشت 6 ماه هم کاری پیدا نکردن.

در هر صورت بصورت تیتر وار موانع سر راهتون ایناست که بهتره از الان یه فرکی به حالشون بکنید.

اول که خونه است شما تا اینجا رفرنس از صاحب خونه قبلی تون اراعه نکنیند بهتون خونه نمیدن اگه بدن شرایط عوض میشه یعنی چی ؟ یعنی اینکه اگه مثلا یه خانواده معمولی پول یک ماه اجاره خونه رو به عنوان Deposit میده شما باید پول 3 ماه رو بدین از طرفی هم ممکنه پول چند ماه اجاره رو هم از پیش مجبور باشید بدین

دوم کار کژوال است. شما در بدو ورود حق ندارین فکر کار مرتبط رو بکنید. البته که میتونید ولی وقت تلف کردنه
    پیشنهاد من: اول یه کار کژوال پیدا کنید از توی سایت Gumtree تا یک اینکامی داشته باشید شما هر چقدر هم که از ایران داشته باشید. اینجا فقط در صورتی ارامش خیال خواهید داشت که یک اینکامی داشته باشید

حالا گرفتن بانک اکانت و Tax File Number و کارت اتوبوس و البته خط مبایل از مهم هایی هستند که شما باید در بدو ورودتون مد نظر قرار بدین
    مثلا بانک اکانت نداشته باشید خط مبایل نمیدن اگه مبایل نداشته باشی بانک اکانت ات فعال نیست پس باید اول یک شماره از دوستانتون بدین بعد خط بگیرین و بعد بیاین از بانک شمارتون رو عوض کنید.

از الان هم شروع کنید رزومه های کژوال های مختلف درست کنید میتونید از همون سایت کمک بگیرید

باهاتون در تماس خواهم بود
    از شما دو دوست عزیز که تجربیات ارزشمند خودتون رو در اختیار دیگران قرار میدهید سپاسگزارم .
    من رشته تحصیلی ام حسابداری هست و در حال حاضر هم کارمند رسمی اداره امور مالیاتی هستم با توجه به اینکه سنم بالاتر از حدی است که امتیاز مناسبی رو بتونم اختیار کنم تصمیم گرفتیم از طریق همسرم اقدام کنیم در حال حاضر در ابتدای راه هستیم و بناچار باید از تجربیات وکیل استفاده کنیم که کم هزینه نیست بهر حال اگر موفق بشم از ته قلبم راضیم . علیرغم نوع کارم از لحاظ اقتصادی در ایران و با توجه به وضعیت نا بسامان این روزها تصمیم دارم مابقی زندگی خودم و خانواده ام رو در استرالیا ادامه بدم الان(42 سالمه) من که دیدم هیچ نتیجه ای از زندگی صادقانه در ایران ندیدم گفتم لا اقل شاید بتونم مابقی عمرم رو که اینقدر تو این کشور سختی کشیدم اونجا ادامه بدم بنظر شما اگر حتی کار کژوال هم انجام بدم بدتر از این اینجاست باور کنید صادقانه بگم خودم رو برای پائین ترین نوع کارها اماده کردم و از لحاظ روانی با این موضوع مشکلی ندارم .همسرم تو بخش قرارداد ها تو یه شرکت خوب بین المللی در ایران کارمیکرده که تو استرالیا هم شعبه داره و خدا رو شکر یکی از مدیرانش که الان هم استرالیاست سابقه اش رو اپروو کرده ، وکیل هم برای این نوع کار و با بررسی که انجام داده پرت رو در نظر گرفته و به احتمال فراوان وایزی 190 رو برامون در نظر میگیره . بنطر شما من میتونم در اینده و یواش یواش خودمرو تو شرکتهای مرتبط با کار مالی و حسابداری و مالیاتی که سابقه 12- 13 ساله تو این کار دارم سوق بدم .
    باز هم از اطلاعات مفیدتون سپاسگزارم
    سلام
    به نکته خوبی اشاره کردین. به طور کلی درنظر داشته باشین که درصورت گرفتن phd شانس استخدام شما کمتر خواهد شد نه بیشتر. متاسفانه این یک حقیقت تلخ هست.
    بچه هایی که phd میگیرن میتونن جذب کارهای تحقیقاتی یا تدریس بشن که متاسفانه گرفتن شغل به عندان مدرس در دانشگاههای استرالیا اصلا کار راحتی نیست.
    درمورد رشته خودم کلا حدود 70 مهندس در بخش دولتی و همین تعداد هم در بخش خصوصی داریم که فقط یک نفرشون phd داره که ایشون با 30 سال سابقه رییس بخش مهندسی پزشکی بیمارستان پیتر مکالوم ( بیمارستان تخصصی کنسر) هست. والبته ایشون با مدرک کارشناسی شروع کردن و بعدها phd گرفتن. الان هم عضو کمیته تخصصی هستن که استانداردهای تجهیزات پزشکی استرالیا (AS/NZ 3551) رو مینویسن.
    ولی از ابتدا با phd شروع کردن در زمینه مهندسی پزشکی بسیار سخت و تقریبا محاله مگر در کارهای تحقیقاتی و تدریس.

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

mohammadroshan

سلام
    من هم حسابدار وپرثی هستم والبته دارم رونرم افزار اس ای پی وزبان ورزومه ... کار می کنم وامیدوار که موفق شیم ووضعیت من هم تقریبا مشابه خودتون هست .
    لاج 190 :3 اکتبر2012

Junior Member

..من حدود 2ماهه ملبورن هستم بازارکار اینجا واقعا بده وای به حال شهرای کوچیکتر
    اینجا کلی بک پکر هست که کارهای موقتی رو با قیمت پایین انجام میدن
    اگه میخواید اینجا کار پیدا کنید باید یا اشنایی از قبل داشته باشید یا تخصص بالا با سابقه کار خیلی زیاد
    البته فک کنم بازار کار برای کسانی که تو کار غذا اینا باشن بد نیست
    مثلا شیرینی پزbaker -پیتزاپز
    اینا برای ساندویج هند هم سابقه مرتبط میخوان
    البته شنیدم سیدنی بازار کار بهتری داره...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)