صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 28 , از مجموع 28

موضوع: امتحان MCAT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امتحان MCAT

سلام
    اول میخواستم بپرسم کسی از تاریخ برگزاری این آزمون کسی اطلاعاتی داره
    و اینکه کتابهایی که باید بخونیم میشه از داخل ایران تهیه کرد
    و آیا توی کشور ترکیه هم برگزار میشه این آزمون یا نه؟
    و کسی اینجا نمونه سوالات رو داره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کاربرد این آزمون

سلام
    خسته نباشید.
    یه سوال داشتم و اون اینکه مرکز امتحان MCAT کجاست؟ یعنی کجا باید برای امتحان بریم؟ منابع اش چه کتاب هایی هست؟ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine

با سلام. میخاستم بپرسم ایا داشتن مدرک لیسانس اونم از دانشگاه های خود آمریکا و کانادا برای شرکت در این آزمون الزامیه؟

سلام ،

در مورد آزمون OAT از دوستان کسی اطلاعی داره ؟

Optometry Admission Test

مواد آزمون تا حدی مثل MCAT هست اما تا حدی تفاوت هایی انگار وجود داره.

ممنون میشم اگر از دوستان فردی اطلاعی از این آژمون داره به اشتراک بگذاره.

Junior Member

سلام من تازه کنکور دادم و زیست شناسی سلولی مولکولی ازاد تهران قبول شدم ولی دوست دارم پزشکی بخونم میخواستم بپرسم بعد از گرفتن لیسانس در رشته قبولی خودم در ایران میتونم در ازمون MCAT شرکت کنم؟ و وارد دانشکده پزشکی امریکا بشم؟ یا کانادا یا استرالیا ؟ خواهش میکنم پاسخ بدید با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط melz نمایش پست ها
    سلام من تازه کنکور دادم و زیست شناسی سلولی مولکولی ازاد تهران قبول شدم ولی دوست دارم پزشکی بخونم میخواستم بپرسم بعد از گرفتن لیسانس در رشته قبولی خودم در ایران میتونم در ازمون MCAT شرکت کنم؟ و وارد دانشکده پزشکی امریکا بشم؟ یا کانادا یا استرالیا ؟ خواهش میکنم پاسخ بدید با تشکر
    این تاپیک ها را مطالعه کنید:
    https://www.applyabroad.org/forum/fo...88%D8%B7%D9%87

Junior Member

سلام ببخشيد ميخواستم بپرسم احتمال پزشكي قبول شدن با دادن MCAT بيشتر يا پشت كنكور نشستن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط melz نمایش پست ها
    سلام ببخشيد ميخواستم بپرسم احتمال پزشكي قبول شدن با دادن MCAT بيشتر يا پشت كنكور نشستن؟
    دوست جوان من، MCAT یک امتحان 7 ساعت و نیمه است. از چهار بخش تشکیل شده که سه بخش هر یک 95 دقیقه و یک بخش 90 دقیقه زمان دارد. با احتساب زمانهای استراحت زمان کل آزمون به 7.5 ساعت می رسد. بنابراین با زمان کنکور ایران قابل مقایسه نیست. ضمناً بخش هایی از ان در مورد مهارت تفکر نقادانه است که با توجه به اینکه ما هیچ درسی در زمان تحصیل برای پوشش آن نداریم و نیازمند تسلط کامل به زبان انگلیسی است معضل بزرگ این آزمون به حساب خواهد آمد. در ضمن برای پاسخ به سوالهای تخصصی زیست نیاز به دانش کلمات معادل علمی است که آن هم نیازمند مطالعه تکست بوک های زیست است. شما اگر یک تکست بوک را بخونی زیست ایران رو بالای هشتاد خواهی زد. نمره این آزمون بین 118 تا 132 است با متوسط نمره آزمون 125. بدین معنی معمولا برای افراد زیر 125 شانسی وجود نخواهد داشت. مرحله بعد از شرکت در آزمون مصاحبه است که دانشگاه در گزینش برای مصاحبه کاملا مختار است یعنی شما ممکنه 131 بشی دانشگاه دعوتت نکنه برای مصاحبه. تازه در زمان مصاحبه شما دانشجوی بین اللملی حساب میشی (اگر سیتیزن نباشی یا گرین کارتی) که ظرفیت اون در بسیاری از دانشگاهها یک نفر تا چند نفر است. شما برای مصاحبه لازم هست نشون بدی حداقل برای یکسال در کارهای مرتبط با بخش درمان و یا فعالیت های فیزیکی مشارکت داشتی. من اصلا اهل ناامید کردن نیستم اما بهترین کار این هست که شما اگر میخواهی در آمریکا تحصیل پزشکی کنی چنانچه لیسانس مرتبط با بیولوژی نداری یا اصلا نداری برای یک رشته لیسانس بیولوژی در آمریکا اقدام کنی و در مدت زمان تحصیلت سایر شرایط را برای اقدام بدست بیاری که اون هم اگر اقامت نداری عملا قمار عمر خواهد بود و یااااا.... حالا که آمریکا از لحاظ نیروی پزشکی به سایر کشورهای تراز اول نیازمند شده در یک دانشگاه تراز اول اروپای شرقی و از میان کشورهای جهان اول، استرالیا اقدام کنی و سپس برای ادامه تخصص و سپس کار وارد آمریکا بشوی. اون طوری بسیاری از موانع را دور زدی و این راهیه که بسیاری همین الان هم دارن از اون استفاده می کنند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)