صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: تحصیل کارگردانی سینما

پیش فرض تحصیل کارگردانی سینما

سلام
    بچه ها میدونم که کمتر کسی اینجا به فکر رشته های هنری هست اما به شدت به راهنمایی شما که تجربه بیشتری دارید نیاز دارم.
    عرضم به حضور شما که بنده الان دیپلم گرفتم و دوست دارم برای گرفتن فوق دیپلم و یا لیسانس کارگردانی سینما به آمریکا برم.

از کجا باید شروع کنم و چه فرآیندی رو باید طی کنم تا بتونم به خواستم برسم؟
    مثلا شما برای انتخاب یک دانشگاه از بین صدها دانشگاه در نقاط و شهر های مختلف آمریکا چه فاکتورهایی رو مد نظر قرار میدید؟

در زمینه سینما چه دانشگاه های مشهور و معتبری هست که پذیرش گرفتن درشون آسون باشه؟
    گرفتن پذیرش و ویزا معمولا چه قدر طول میکشه؟

و سوال آخرم اینکه در ایران موسسه ای هست که در این مورد به من مشاوره بده؟ چون اکثر این موسسه هایی که من دیدم در زمینه رشته های فنی و پزشکی فعال هستن و کمتر به رشته هایی هنری میپردازن.

شرمنده پرحرفی کردم
    چشم انتظار جواب هاتون هستم.

Banned

پیش فرض پاسخ : تحصیل کارگردانی سینما

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_persona نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها میدونم که کمتر کسی اینجا به فکر رشته های هنری هست اما به شدت به راهنمایی شما که تجربه بیشتری دارید نیاز دارم.
    عرضم به حضور شما که بنده الان دیپلم گرفتم و دوست دارم برای گرفتن فوق دیپلم و یا لیسانس کارگردانی سینما به آمریکا برم.

از کجا باید شروع کنم و چه فرآیندی رو باید طی کنم تا بتونم به خواستم برسم؟
    مثلا شما برای انتخاب یک دانشگاه از بین صدها دانشگاه در نقاط و شهر های مختلف آمریکا چه فاکتورهایی رو مد نظر قرار میدید؟

در زمینه سینما چه دانشگاه های مشهور و معتبری هست که پذیرش گرفتن درشون آسون باشه؟
    گرفتن پذیرش و ویزا معمولا چه قدر طول میکشه؟

و سوال آخرم اینکه در ایران موسسه ای هست که در این مورد به من مشاوره بده؟ چون اکثر این موسسه هایی که من دیدم در زمینه رشته های فنی و پزشکی فعال هستن و کمتر به رشته هایی هنری میپردازن.
    شرمنده پرحرفی کردم
    چشم انتظار جواب هاتون هستم.
    دوست عزیزم
    اگر پدر گرامی حداقل 100 میلیون تومان پول داره که بهت بده و بری آمریکا درس بخونی و در اونجا بتونی گلیمت رو از آب بکیشی بیرون و مثل آدمی زاد درس بخونید ، بهتره همچین کاری رو نکنید .
    شما که به سینما علاقه داری ( مثل خودم ) تو همین مملکت خودمون 4 تا فیلم زیبا درست بکن بعد اقامت بگیر برو دنبال زندگیت .
    مطمئن باش با 100 میلیون بابایی خیلی کارها برای پیشرفت در رشته ی سینما در ایران میتونید بکنید .
    خیلی کارگردانان هستند که به صورت آکادمیک کارگردانی رو شروع کردن و الان یکی از بهترین کارگردانان هستند .
    اگر هم بابایی 100 میلیون تومان پول نداره که جیرینگی بده به شما ، بشین مثل یه پسر خوب درست رو توی همین ایران بخون و آروم آروم به ایده آلت نزدیک بشو .
    زندگی در آمریکا بسیار گرونتر از اونچیزی هست که بخواهید فکرش رو کنید .
    فکر زندگی کردن با اقوام توی خارج رو نکنید که مطمئن باشید کمتر فامیلی پیدا میشه که شما رو 3 یا 4 سال حمایت بکنه ( خصوصا اگر ایرانی باشه )
    بهتره که برید به مرکزهایی سینمایی موجود در تهران . اگر ساکن تهران نیستید ، بهتره هزینه زندگی در تهران رو بپردازید تا آمریکا . مطمئنا هم تهران بهتر از آمریکا یا کشور دیگه ای بهتون کمک میکنه .
    شرمنده که اینقدر رک صحبت کردم ولی گرونی آمریکا و موفقیت بیشتر شما در ایران حقایقی هستند که باید بدونید .

خب حرف های شما درسته که زندگی و تحصیل در آمریکا برای یک ایرانی خیلی سخت تر از خود ایران هست و این مطلب بر کسی پوشیده نیست.
    مطمئنا نیت کردم این سختی ها رو به جون بخرم و اگرنه چرا باید در قسمت تحصیل در آمریکا تاپیک بزنم؟! الان دوستان زیادی هستن که با صرف هزینه و وقت زیاد در دانشگاه های آمریکا پذیرش میگیرن تا بتونن زندگی ایده آل خودشون رو داشته باشن.
    حالا شما میگی من اول تو تهران سینما بخونم و بعد برم آمریکا برای کار؟ همچین چیزی امکان پذیر هست؟
    من مدارک فیلم سازی از وزارت ارشاد هم دارم. هدف من از رفتن به دانشگاه سینمایی در آمریکا اینه که بتونم در درجه اول ویزا بگیرم و وارد آمریکا بشم و بعد اونجا از طریق دانشگاه پل رابط بزنم به بازار کار. آیا من راه دیگه ای هم دارم؟
    با ساختن چند فیلم زیبا در ایران میشه وارد بازار کار سینمای آمریکا شد؟!

یه نکته ای که باید بهت بگم اینه که جدا علاقه ای به سینمای ایران ندارم و در 5 سال اخیر شاید 7-8 تا فیلم ایرانی دیدم.

راستی دوستان من برای یک کورس دو ساله فیلم میتونم ویزا بگیرم یا حتما باید 4 ساله باشه؟

الان این دانشگاه رو مثلا پیدا کردم:
    http://www.sfsu.edu/~bulletin/curren...ams/cinema.htm

از کجا بفهمم ارزشش رو داره یا نه؟

در ضمن تو بخش شهریه Undergraduate زده هر ترم حدود 3100 دلار که شما بخوای حساب کنی چیزی نمیشه. یعنی سالی 6000 دلار؟!:
    http://www.sfsu.edu/~bulletin/current/fee.htm

اگر شهریه ها این قدر پایین باشه که هیچ کس ایران نمیمونه.

Banned

دوست عزیز
    شما الان چند ساله تونه ؟؟؟؟ تجربه ی زندگی در شهر غریب توی همین ایران رو داشتی تا الان ؟؟؟
    فکر کن که الان بری یه شهری که زبونشون رو بلد نیستی ( مثل آذربایجان ) نه بابات هست و نه مامانت . اونجا چیکار میخوای بکنی ؟؟؟
    من یه پشنهاد به شما میدم که خیلی عاقلانه است .
    شما کنکور بده برای رشته ی هنر . لیسانست رو با معدل بالا بگیر . توی همین مدت هم زبانت رو خوب بخون و مدرک بگیر . بعدش بیا دوتا فیلم خوب درست بکن و بفرست برای جشنواره های خوب . جوایز اگر تونستی بگیری ، اونوقت برو به یه کشور خوب فکر کن و برای ادامه ی تحصیل اقدام بکن .
    خرج زندگی و تحصیل در آمریکا بستگی به ایالتی و شهری که زندگی میکنه داره و این هزینه از 20 هزار تا شروع میشه تا بی نهایت !!! :دی
    ویزا گرفتن برای آمریکا زیاد راحت نیست ، خصوصا برای ما ایرانی ها .

Don't be an ageist. How old I am and whether or not I have experience of living in another city away from my parents has nothing to do with this!
    and what made you think that I don't speak english?!
    Like I said before I have no intention of studying cinema inside IRAN and nothing you or anyone else say can change that.

I know all about difficulties of living in America, but I'm pretty determined to pack my bags

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیلولوژی انگلیسی دانشگاه ورشو

دوست عزیز!

به قول انگلیسی زبان ها "we are on the same boat". من در حال حاضر برای دانشگاه های فیلم اقدام می کنم. این لینک را امتحان کنید:http://graduate-school.phds.org/find...s/film-studies

خیلی وقت هست که از این سایت برای خواندن مطالب جهت گرفتن پذیرش استفاده می کنم اما تا به امشب جواب دادن به هیچ پستی انقدر برایم مهم نبود که بخواهم مراحل خسته کننده ثبت نام را طی کنم. امشب به خاطر شما کمی دیرتر می خوابم اما ارزشش را دارد.

من تجربه زیادی در زمینه اقدام به تحصیل دارم. توصیه من اینه که برای اقدام وقت زیادی در نظر بگیرید. این یعنی اینکه اگر ۱ سال هم که شده وقت براش بگذارید واقعا مفیده. شما الان که فارق از تحصیل شده اید دانشگاه ها را کاملا بررسی کنید. برای اقدام برای امسال عجله نکنید. به جاش چیز هایی که یک دانشگاه از شما می خواهد را خوب آماده کنید. ۱۰ دانشگاه انتخاب کنید و از بین آنها یکی حتما پذیرش خواهد داد.

معمولا از شما یک فیلم می خواهند و کار های دیگه که ذوق هنریتون را جلوه کنه. باید نمرات بالا برای GRE, TOEFL داشته باشید پس به نظر من زود ترین زمان برای اقدام برای ۱۰ دانشگاه انتخاب شده را سال تحصیلی ۲۰۱۳-۲۰۱۴ در نظر بگیرید.

برای فیلم با موسسه کارنامه ۲۲۷۴۵۱۷۷-۸۰ و مدرسه فیلم سازی هیلاج ۸۸۵۱۵۱۱۲-۸۸۵۱۹۳۸۳-۸۸۵۱۸۵۱۵ تماس بگیرید. توصیه میکنم مجله ۲۴ یکی از ماهنامه های همشهری را مطالعه کنید.

با آرزوی موفقیت.

دوست عزیز خوشحالم کردی
    شما کدوم دانشگاه ها رو مد نظر قرار دادی برای پذیرش گرفتن؟
    هزینه چه طوره؟ حدودا ترمی چه قدر پیاده میشیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیلولوژی انگلیسی دانشگاه ورشو

برای شما پیقامی خصوصی ارسال کرده ام. از آنجایی که من تازه واردم نفهمیدم به شما رسید یا نه. لطفا در جریان بگذارید.

من وضعیتم کمی پیچیده است چون فقط برای کارگردانی اقدام نمی کنم. اما یکی از جاهایی که عاشق آن شده ام و آنجا حتما اقدام می کنم NFA (New York Film Academy) هست. اینجا البته دانشگاه نیست. از اسمش مشخصه که آکادمی هست. اما عالی و معتبره. دیشب توی خواب یادم اومد که اینجا رو به شما معرفی نکردم.

هزینه ها خوب بالاست. طبیعطا ساخت فیلم ارزان نمی شه. اما شما باید شخصا سایت های تمام مدارس، دانشگاه ها و آکادمی ها را بررسی کنید و خصوصی در رابطه با امکان کمک هزینه صحبت کنید. بعضی دانشکاه ها هزینه ساخت فیلم های شما را می پردازند، برخی نه.

برای مثال NFA جای بسیار مناسبی هست و ترمی ۱۲، ۱۵ هزار $ می گیره.

متاسفم که من فرصت نمی کنم بیشتر توضیح بدهم اما فکر می کنم بیشتر سوالات شما از طریق سایت های خود دانشگاه ها مرتفع خواهند شد.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)