صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: تحصیل کارگردانی سینما

پیش فرض پاسخ : تحصیل کارگردانی سینما

بله پیغام شما رسید.
    میگم برای کورس های 2 ساله هم میشه ویزا گرفت یا باید حتما کورس 4 ساله باشه؟

این مطلب شما برمیگرده به اینکه اصلا برای کورسهایی که degree ندارند میشه ویزا گرفت یا نه .
    فکر میکنم بشه چون حتی برای دوره های فنی حرفه ای میشه ویزا گرفت به نقل از سایتی که برای دانشجویان ایرانی بنا شده است .

Junior Member

Red face پاسخ : تحصیل کارگردانی سینما

[QUOTE=farhad_persona;577457]سلام
    بچه ها میدونم که کمتر کسی اینجا به فکر رشته های هنری هست اما به شدت به راهنمایی شما که تجربه بیشتری دارید نیاز دارم.
    عرضم به حضور شما که بنده الان دیپلم گرفتم و دوست دارم برای گرفتن فوق دیپلم و یا لیسانس کارگردانی سینما به آمریکا برم.

از کجا باید شروع کنم و چه فرآیندی رو باید طی کنم تا بتونم به خواستم برسم؟
    مثلا شما برای انتخاب یک دانشگاه از بین صدها دانشگاه در نقاط و شهر های مختلف آمریکا چه فاکتورهایی رو مد نظر قرار میدید؟
    .................................................. ...................
    درسته تحصیل سخته تو امریکا مشکلاته خودشم داره ولی اگه به دلت اوفتاده که بری باید بری با همه چیزشم باید بسازی با ندارییش با غریبیش چون باید بدونی یه روزی تموم میشه و برمیگردی و با دست پرم برمیگردی و سوادت خیلی بیشتر از کسایی هست که الان تو ایرانن...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_persona نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها میدونم که کمتر کسی اینجا به فکر رشته های هنری هست اما به شدت به راهنمایی شما که تجربه بیشتری دارید نیاز دارم.
    عرضم به حضور شما که بنده الان دیپلم گرفتم و دوست دارم برای گرفتن فوق دیپلم و یا لیسانس کارگردانی سینما به آمریکا برم.

از کجا باید شروع کنم و چه فرآیندی رو باید طی کنم تا بتونم به خواستم برسم؟
    مثلا شما برای انتخاب یک دانشگاه از بین صدها دانشگاه در نقاط و شهر های مختلف آمریکا چه فاکتورهایی رو مد نظر قرار میدید؟

در زمینه سینما چه دانشگاه های مشهور و معتبری هست که پذیرش گرفتن درشون آسون باشه؟
    گرفتن پذیرش و ویزا معمولا چه قدر طول میکشه؟

و سوال آخرم اینکه در ایران موسسه ای هست که در این مورد به من مشاوره بده؟ چون اکثر این موسسه هایی که من دیدم در زمینه رشته های فنی و پزشکی فعال هستن و کمتر به رشته هایی هنری میپردازن.

شرمنده پرحرفی کردم
    چشم انتظار جواب هاتون هستم.
    دوست گرامی .سینما ودرکل رشته های هنری مطالعات آزاد می خواهد وفکر راحت. به طور دقیق تر حداقل ماهی 2میلیون پول میخواهد برای تحقیقات و مطالعات عالی (البته منظورم دانشگاه نیست.)
    اولین پیش نیازهای این رشته : آشنایی کامل به زبان اینگلیسی است . (به راحتی صحبت کنید منظورتان را برسانید. و منظور دیگران را بفهمید)
    دومین پیش نیاز این رشته: همان مقدار پولی است که باید هرماهه به حساب شما واریز شود. تا شما تسهیلات لازم برای اقدامات لازم و اقدامات ضروری را داشته باشید.
    با این دو اصل شما قادر خواهید بود جهان خود را وسینمای خود را بدون تاثر از محیط پیرامون به خوبی درک ودریافت کنید وفرصت این را داشته باشید که درفرصتی مناسب به تصویر درآورید.
    اگر این دو پیش نیاز را دارید. شروع کنید.اگر ندارید بیخودی وارد این رشته کاملا نظری که با بنیادی ترین مباحث زندگی در ارتباط است نشوید.
    شما دراین رشته باید عالی باشید.
    ولی اگر صرفا قصد ماندن دراین رشته را دارید ونگاه کردن را دارید. راههای بیشمار دیگری است.

Junior Member

دوست عزیز تحصیل در رشته های هنری در ایران فایده ای ندارد ... شما کشور خودمان را نگاه کن ... کدام هنرمند معروفی را می شناسی که در ایران مانده است ... بیضایی ، فرهادی ، ابراهیم گلستان و ... همه در کشور های خارجی هستند ... شما حتی در ایران موندی ، اگر هنرمند خوبی شدی بالاخره یه روزی میری ... من خودم سال پیش کنکور هنر دادم ، میخواستم سینما قبول بشم رتبه 381 بود نشد ... زدم ادبیات نمایشی ... مصاحبه داشت ... توی مصاحبه از هرچی سوال مذهبی و سیاسی پرسیدند ... هیچ سوال تخصصی و هنری در کار نبود ...
    اگر میتونی تا کارشناسی صبر کن ارشد برو اونجا اگر هم که نه همین الان برو !!! والا ...

سلام
    اساتید من دسترسی ایجاد تاپیک نداشتم این تاپیک قدیمی رو بالا اوردم

یک راهنمایی کامل برای کسایی که میخوان در کشور های خارجی چه امریکا یا کشور های دیگه در رشته سینما و فیلم سازی درس بخونن موجود نیست

من میخوام بدونم که در ایران باید چه مدرکی بگیرم تا بشه برای ادامه تحصیل رفت امریکا ؟
    و ایا میشه برای این رشته هم بورسیه و فاند گرفت ؟

برای فیلمساز شدن حتما لازم نیست به دانشگاه بروید این لیست کارگردان هایی س که به مدرسه فیلمسمازی نرفته اند اما بهترین فیلم ها رو ساخته اند:
    * James Cameron – Did not go to film school
    * Steven Spielberg – Did not go to film school (he dropped out after being hired to direct episodic TV at Universal on the strength of a short film he made: glory!)
    * Ridley Scott – Did not go to film school (I believe he studied set design, which has absolutely nothing to do with traditional film school)
    * Stanley Kubrick – Did not go to film school (the story of his first few years as a filmmaker is absolutely fascinating — Stanley Kubrick is truly the forefather of all independent filmmakers, and followed a path that was deemed unthinkable in the 1950s, when he started).
    * Franco Zeffirelli – Did not go to film school* Quentin Tarantino – Did not go to film school (his opinion on this issue:“To this day I actually think that…rather than go to film school, just get a camera and try to start making a movie”source).Two other famous film directors who did not go to film school are David Fincher (“Fight Club”) and Peter Jackson (“The Lord of the Rings”).

سلام دوستان. من میخوام برای رشته ی بازیگری یا کارگردانی و کلا سینما برای آمریکا اقدام کنم اگر کسی اطلاعاتی در این باره دارد که میتونه به من کمک کنه لطفا پیام بده. مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh001 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من میخوام برای رشته ی بازیگری یا کارگردانی و کلا سینما برای آمریکا اقدام کنم اگر کسی اطلاعاتی در این باره دارد که میتونه به من کمک کنه لطفا پیام بده. مرسی
    برای چه مقطعی میخواین تحصیل کنید ؟
    لیسانس ؟

سلام دوستان این تاپیک انگار مدتی بسیاری خاموش مونده. اون کسانی که در این تاپیک بودن،ازشون کسی هست که رفته باشه و بتونه به ما اطلاعات جدیدی بده در این زمینه فیلمسازی و کارگردانی سینما در دانشگاههای کانادا و امریکا؟ من قصدم رفتن به دانشگاه یو سی ال ای هست در رشته ی فیلمسازی. کارنامه ی نسبتا ضعیفی دارم. 4 فیلمنامه ی کامل دارم. یک سیتکام نوشتم. اما هنوز ترجمه نکردم و تافل رو نگرفتم. امید دارم تا 8 ماه دیگه تافل رو بگیرم و تو این فاصله هم کارنامه ام رو قوی کنم. در گزینه های این دانشگاهها اومده که اشتیاق به سینما باعث میشه که ما به شما فاند بدیم و این خیلی خوبه. اما من گپ تحصیلی 13 ساله دارم.با معدل 14 در رشته ی نرم افزار. الان 30 ساله هستم. خب دوستانی که رفتن لطف کنن به اشتراک بزارن تجربیاتشون رو ممنون میشم.بلکه این فروم دوباره بتونه یارای قدیمی شو پیدا کنه . ممنونم از همه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)