صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39

موضوع: آرشیو شده : بخش فرهنگی سفارت فرانسه، تعطیل شد! (تا پایان سال 2011)

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : بخش فرهنگی سفارت فرانسه، تعطیل شد!

نقل قول نوشته اصلی توسط soshyianet نمایش پست ها
    عزیزان این بخش فرهنگی چی شد ؟؟؟هنوز تعطیله؟......
    بله دوست عزیز، هرخبری بشه روی سایت بخش فرهنگی میاد و ما هم اینجا اعلام میکنیم.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

اطلاعیه مهم سفارت فرانسه در مورد برگزاری آزمون TCF DAP و متقاضیان ورود به سال اول و دوم لیسانس:
    طبق خبری که روی سایت سفارت فرانسه قرار گرفته، آزمون TCF DAP که ثبت نام آن قرار بود در اواسط دسامبر انجام گردد، در تاریخ 31 ژانویه برگزار خواهد شد و روزهای ثبت نام آن، هشتم، نهم و دهم ژانویه 2012 در محل ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت فرانسه خواهد بود.
    برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید: پذیرش سال اول و دوم لیسانس (نحوه اقدام و سوالات مرتبط)
    متن اطلاعیه در سایت سفارت فرانسه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه آزاد مشهد

دوستان به نظر شما با شرایط پیش اومده و اینکه بخش فرهنگی دیگه مثل سابق مدارک رو بررسی نمی کنه(و البته مسائل دیگه ای هم مثل افزایش مبلغ ویزا و هزینه ها در فرانسه مطرحه که عرصه رو بر دانشجو تنگ تر می کنه)آیا فرانسه ارزش رفتن رو داره؟
    من هدفم از رفتن به فرانسه تحصیل در یک رشته هنری با صرف هزینه کم بود و اینکه بتونم پس از اتمام مستر برای دکترااقدام کنم.
    اصلا راه رو درست اومدم؟دوست دارم بدونم دوستانی که برای فرانسه اقدام می کنند چه برتری هایی رو برای فرانسه نسبت به کانادا قائل هستند؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط minooveggi نمایش پست ها
    دوستان به نظر شما با شرایط پیش اومده و اینکه بخش فرهنگی دیگه مثل سابق مدارک رو بررسی نمی کنه(و البته مسائل دیگه ای هم مثل افزایش مبلغ ویزا و هزینه ها در فرانسه مطرحه که عرصه رو بر دانشجو تنگ تر می کنه)آیا فرانسه ارزش رفتن رو داره؟
    من هدفم از رفتن به فرانسه تحصیل در یک رشته هنری با صرف هزینه کم بود و اینکه بتونم پس از اتمام مستر برای دکترااقدام کنم.
    اصلا راه رو درست اومدم؟دوست دارم بدونم دوستانی که برای فرانسه اقدام می کنند چه برتری هایی رو برای فرانسه نسبت به کانادا قائل هستند؟
    با توجه به رویه ای که سفارت سال گذشته در مورد ویزا گرفته بود ( مبنی بر اینکه اکثریت متقاضیانی که از دانشگاه پذیرش گرفته بودند ، موفق به دریافت ویزا نشدند) و همچنین تعطیلی بخش فرهنگی سفارت به بهانه کم کردن تعداد کارکنان سفارت فرانسه در ایران ، هیچ بعید نیست که تمامی مراحلی که پیش روی متقاضیان گذاشته می شود ، فرمالیته بوده و فقط برای دریافت هزینه از متقاضیان باشد. با یک نگاه گذرا به هزینه هایی که توسط خود سفارت برای مراحل درخواست ( امتحان های زبان ، تشکیل پرونده دانشجویی ، تشکیل پرونده ویزا ، ویزا و ....) مطالبه می شود و تعداد کثیر دانشجویانی که تمایل به شروع یا ادامه تحصیل در فرانسه را دارند می توان به درآمد هنگفتی که از این طریق به دست می آید پی برد.

بنا به مشاهدات و گفته های متقاضیان سالهای گذشته ، درصد کسانی که پروسه تحصیل در فرانسه را به طور کامل می گذرانند به سختی به چند درصد می رسد ، تعداد زیادی در مرحله گرفتن پذیرش ، و اکثرا در مرحله صدور ویزا ***** می شوند. به طور مثال هرساله از صدها نفر داوطلب تحصیل در فرانسه برای دوره لیسانس حدود 40 تا 50 نفر ( به گفته خود کارکنان سفارت ) پذیرش می گیرند و از این تعداد ، تعداد انگشت شماری موفق به دریافت ویزا می شوند.

پیشنهادی که اکیدا به متقاضیان تحصیل در فرانسه می شود این است که به هیچ عنوان به گزینه "تحصیل در کشور فرانسه" بسنده نکرده و حتما گزینه های دیگر در کشورهای دیگری را برای خود در نظر داشته باشند.

برای شخص شما هم توصیه می کنم که اگر واقعا از سطح زبان خود ، وضعیت تحصیلی ، وضعیت حامی ( حامی مالی یا حامی مقیم فرانسه) اطمینان دارید به فرانسه امیدوار باشید ، ولی اگر تنها به عنوان گنجشک مفتی که با سنگی مفت نشانه رفته اید می اندیشید، روی گزینه های دیگر بیشتر حساب باز کنید.

لطفا به موضوعاتی زیر نیم نگاهی بیاندازید، مربوط به مشکلات ویزای متقاضیان پارسال است.

اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

ریجکت پرونده ها (دلایل و راهکارها)
    ویرایش توسط avand : January 6th, 2012 در ساعت 02:38 PM دلیل: املایی

ApplyAbroad Guru

با خبر جدیدی که منتشر شده و براساس اون تبدیل ویزای دانشجویی فرانسه به ویزای کار بسیار سخت شده واقعا باید قید فرانسه رو زد و به جای اینهمه استرس برای کبک اقدام کرد. حداقل از اول با اقامت دائم میرید و خیالتون راحته.

Junior Member a_kh آواتار ها

سلام دوستان.می خواستم بدونم حالا که بخش فرهنگی تعطیله آیا باز هم امتحان رزیدنتی در ایران بر گزار میشه؟اصلا امیدی هست دوباره باز شه؟

Member
    رشته و دانشگاه

در مورد امتحان رزیدنتی اطلاعی ندارم ، ولی احتمال باز شدن بخش فرهنگی زیاد است . به گفته یکی از کارکنان (یکی از مسئولین امور دانشجویی) در حال حاضر فرانسه در حال بررسی و تصمیم گیری در مورد سیاست هاش درباره ایرانه و تا حدود یک ماهه دیگه و بعد از فروکش کردن تشنج های به وجور آمده اخیر ، نتیجه نهایی رو اعلام میکنه. بخش دانشجویی در هر صورت برقرار خواهد شد ( حالا یا به صورت یک دفتر در ساختمان اصلی سفارت یا در ساختمان مستحکم تر و یا در ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی) ولی باز شدن مجدد کتابخانه و ازسرگیری کلاسهای زبان فرانسه اصلا مشخص نیست.

Junior Member

من عضو کتابخانه بخش فرهنگی سفارت فرانسه بودم و چند هفته پیش به بخش فرهنگی سفارت رفتم و زنگ در ورودی را زدم تا در را بازکنند سه بار زنگ زدم ولی کسی در را باز نکرد، از لای در نگاه کردم دیدم داخل آنجا تاریک میباشد، یکی از همسایه ها که من را مشاهده کرده بود به من گفت که بخش فرهنگی سفارت فرانسه تعطیل شده است در پی حوادث سفارت انگلیس، وی به من گفت تعداد زیادی طی روزهای اخیر به بخش فرهنگی مراجعه کرده اند و با درهای بسته بخش فرهنگی روبرو شده اند حتی افرادی از تبریز و اصفهان به تهران آمده بودند تا در امتحان زبان شرکت کنند ولی پس از مراجعه به بخش فرهنگی متوجه بسته شدن مرکز فرهنگی شده اند.
    من اهل تهران و ساکن منطقه نارمک واقع در شرق تهران میباشم و برای من مشکلی پیش نیامد ولی آن شهرستانیها که کلی هزینه کرده اند آیا اعصابشان خرد نمیشود از این بی نظمی و بی مسئولیتی دولت فرانسه. بخش فرهنگی سفارت فرانسه هیچ خدمات رایگانی ارائه نمیداد از کلاسهای زبان فرانسوی اش بگیرید، تا کتابخانه اش که من عضوش بودم و از رفتارشان هنگام عضویت راضی نبودم، همچنین کلاسهای توجیهی بخش فرهنگی که بابت جلسات توجیهی بین 15 تا 40 هزار تومان پول میگرفته اند.
    پس چرا بر سر ایرانیها منت میگذارند و بدون دلیل قابل قبولی به طور ناگهانی بخش فرهنگی را تعطیل میکنند. حوادث سفارت انگلیس چه ربطی به بخش فرنگی دولت فرانسه دارد؟
    ویرایش توسط iran2009 : January 27th, 2012 در ساعت 10:15 AM

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط iran2009 نمایش پست ها
    من عضو کتابخانه بخش فرهنگی سفارت فرانسه بودم و چند هفته پیش به بخش فرهنگی سفارت رفتم و زنگ در ورودی را زدم تا در را بازکنند سه بار زنگ زدم ولی کسی در را باز نکرد، از لای در نگاه کردم دیدم داخل آنجا تاریک میباشد، یکی از همسایه ها که من را مشاهده کرده بود به من گفت که بخش فرهنگی سفارت فرانسه تعطیل شده است در پی حوادث سفارت انگلیس، وی به من گفت تعداد زیادی طی روزهای اخیر به بخش فرهنگی مراجعه کرده اند و با درهای بسته بخش فرهنگی روبرو شده اند حتی افرادی از تبریز و اصفهان به تهران آمده بودند تا در امتحان زبان شرکت کنند ولی پس از مراجعه به بخش فرهنگی متوجه بسته شدن مرکز فرهنگی شده اند.
    من اهل تهران و ساکن منطقه نارمک واقع در شرق تهران میباشم و برای من مشکلی پیش نیامد ولی آن شهرستانیها که کلی هزینه کرده اند آیا اعصابشان خرد نمیشود از این بی نظمی و بی مسئولیتی دولت فرانسه. بخش فرهنگی سفارت فرانسه هیچ خدمات رایگانی ارائه نمیداد از کلاسهای زبان فرانسوی اش بگیرید، تا کتابخانه اش که من عضوش بودم و از رفتارشان هنگام عضویت راضی نبودم، همچنین کلاسهای توجیهی بخش فرهنگی که بابت جلسات توجیهی بین 15 تا 40 هزار تومان پول میگرفته اند.
    پس چرا بر سر ایرانیها منت میگذارند و بدون دلیل قابل قبولی به طور ناگهانی بخش فرهنگی را تعطیل میکنند. حوادث سفارت انگلیس چه ربطی به بخش فرنگی دولت فرانسه دارد؟
    بله، همونطور که گفته شد بخش فرهنگی سفارت برای مدت نامعلومی تعطیل شده، و این تصمیم دولت فرانسه بوده. با توجه به مشکلاتی که قبلا در مورد بخش فرهنگی پیش اومده بود، مثل بازداشت خانم نازک افشار از کارمندان بخش فرهنگی سفارت که سال 88 اتفاق افتاد، و بعد از حمله به سفارت انگلیس و نزدیکی ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت فرانسه با سفارت انگلستان، این تصمیم از سوی دولت فرانسه اعلام شد و تا حدودی منطقی به نظر میرسه. البته آزمون TCF DAP در بخش فرهنگی برگزار خواهد شد. بعضی خبرها وجود داره که ممکنه این بخش، تا سافند ماه امسال بازگشایی بشه. باید منتظر موند. در مورد ساختمان شماره یک در فرمانیه، من حدود 10 روز قبل از اونجا رد میشدم و روی در اون زده بود که تا اطلاع ثانوی این بخش تعطیل است.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    بله، همونطور که گفته شد بخش فرهنگی سفارت برای مدت نامعلومی تعطیل شده، و این تصمیم دولت فرانسه بوده. با توجه به مشکلاتی که قبلا در مورد بخش فرهنگی پیش اومده بود، مثل بازداشت خانم نازک افشار از کارمندان بخش فرهنگی سفارت که سال 88 اتفاق افتاد، و بعد از حمله به سفارت انگلیس و نزدیکی ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت فرانسه با سفارت انگلستان، این تصمیم از سوی دولت فرانسه اعلام شد و تا حدودی منطقی به نظر میرسه. البته آزمون TCF DAP در بخش فرهنگی برگزار خواهد شد. بعضی خبرها وجود داره که ممکنه این بخش، تا سافند ماه امسال بازگشایی بشه. باید منتظر موند. در مورد ساختمان شماره یک در فرمانیه، من حدود 10 روز قبل از اونجا رد میشدم و روی در اون زده بود که تا اطلاع ثانوی این بخش تعطیل است.

آرش جان TCF-DAP امروز ساعت 9:00 برگزار شد و رفت تا سال دیگه ! نتایجش هم تا یک ماه دیگه اعلام میشه.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)