صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: فرهنگ سازی اپلای

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض فرهنگ سازی اپلای

با سلام...

کاربران زیادی به این فروم میان و از مطالبش استفاده میکنند. چه پستی در این فروم بگذارند و چه نه.
    این تاپیک قصد داره در مورد این موضوع صحبت کنه که چطور میشه کسانی که از ب بسم الله اپلای رو از این سایت یاد گرفتن و حتی الان با کمک این سایت در خارج از ایران مشغول تحصیل هستند یادشون میره کجا بودن و الان کجا هستند. یه حس غرور کاذب درشون به وجود میاد. عقیده دارم چیزی که این فروم رو با 66هزار کاربر انقدر پویا نگه داشته همین کاربرانی هستند که بی منت اطلاعاتشون رو که شاید بعضا از همین سایت هم کسب کرده بودن در اختیار سایرین قرار میدن ولی بارها و بارها مشاهده شده کاربران بعد از اینکه به اصطلاح خرشون از روی پل گذشت:
    یا دیگر به این سایت سر نمیزنن
    یا به کابران دیگر از بالا نگاه میکنند و این رو به وضوح توی پستهایی که میزارن میشه حس کرد.

دوستان نظراتشون رو در این رابطه بفرمایند.
    با تشکر
    ویرایش توسط Arash_Mohebi7 : December 8th, 2011 در ساعت 02:06 PM
    I am Back

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض پاسخ : فرهنگ سازی اپلای

دقیقا موافق این نظر هستم
    بسیاری از افراد هستن که حتی یک پست هم ندارن و یا کمتر از 10 پست دارن و یک دفعه میبینیم که در مراحل پایانی پروسه مهاجرت و یا اپلای هستن و در انتهای مسیر یه سوال کوچیک میپرسن و سریع غیبشون میزنه ...
    به نظر من برخی از افراد رو نمیشه کاریشون کرد ... بعضی از این افرادی هم که میفرمایید خودشون میونه دار بودن و در واقع خودشون استادی بودن در ارائه مطالب و دیگه از یه نقطه ای به بعد از ارائه اطلاعات صرف نظر میکنن ...
    هر دو این افراد حرکت خوبی انجام نمیدن و نباید اینطوری باشه!
    به نظر من مشارکت دادن افراد در بحث و ایجاد جذابیت در خود بحث کردن (علاوه بر خود بحثها) که افراد رو ترغیب کنه به بحث کردن و مشارکت، میتونه به این موضوع کمک کنه!
    موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    با سلام...

کاربران زیادی به این فروم میان و از مطالبش استفاده میکنند. چه پستی در این فروم بگذارند و چه نه.
    این تاپیک قصد داره در مورد این موضوع صحبت کنه که چطور میشه کسانی که از ب بسم الله اپلای رو از این سایت یاد گرفتن و حتی الان با کمک این سایت در خارج از ایران مشغول تحصیل هستند یادشون میره کجا بودن و الان کجا هستند. یه حس غرور کاذب درشون به وجود میاد. عقیده دارم چیزی که این فروم رو با 66هزار کاربر انقدر پویا نگه داشته همین کاربرانی هستند که بی منت اطلاعاتشون رو که شاید بعضا از همین سایت هم کسب کرده بودن در اختیار سایرین قرار میدن ولی بارها و بارها مشاهده شده کاربران بعد از اینکه به اصطلاح خرشون از روی پل گذشت:
    یا دیگر به این سایت سر نمیزنن
    یا به کابران دیگر از بالا نگاه میکنند و این رو به وضوح توی پستهایی که میزارن میشه حس کرد.

دوستان نظراتشون رو در این رابطه بفرمایند.
    با تشکر
    من فکر میکنم این عادت ما جهان سومی هاست. فقط دوست داریم کار خودمونو راه بندازیم و بعدشم دیگه مهم نیست سر بقیه چه بلایی میاد. یکی از دلایلی هم که تو کشورهای جهان سومی اعتراضات به مسائل ریز و درشت جامعه خیلی کمتره نسبت به کشورهای دیگه همینه همه فکر اینن که کار خودشونو حل کنن و بلافاصله همه چی یادشون میره. در مورد مطلب دوم که گفتید سریع جو گیر میشن شدیدا موافقم. من خودم یکی از دوستام بود که با هم خیلی صمیمی بودیم. اون چند سال ازم بزرگتر بود و الان نیویورکه وقتی رفت دیگه حتی ایمیل هامم جواب نداد منم بیخیالش شدم. نمی دونم چرا اینجوریه. واقعا اخلاق مزخرفیه که خیلی ها دارن.
    Whether you think you can or you can't, either you are right. Henry Ford 1863-1947

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

جمله ۱ ماه قبل رفتن:

آره من بهت کمک می کنم! می دونی چرا ؟ چون زکات علم یاد دادنش هستش و زکات ادمیشن آمریکا اونم با فاند کمک به بقیه بچه ها !

حالا که رفت جواب نمیده..

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

اگر بخواهیم چنین پدیده ای رو بررسی کنیم، باید چندین و چند فاکتور رو مد نظر قرار دهیم، اصولا در شکل گیری شخصیت فرد در جامعه ما 3 چیز موثر است:

1-تربیت خانوادگی 2-تربیت اجتماع 3-ذات خود فرد

در صورتی که فرد با تربیت خانوادگی مناسب بزرگ نشده باشد و اصولی در زندگی اش نداشته باشد، در جامعه یاد گرفته باشد که جلو زدن در صف یک نوع زرنگی است! و در واقع پایمال کردن حقوق افراد دیگر یک افتخار و شخصیت فرد نیز در این زمینه موثر است.

در کشور ما تربیت جامعه برای همه یکسان است یعنی همه باید بدانند یا باید گرگ باشند یا نقش گرگ رو بازی کنند والا باید ته صف باایستند! حالا هرچقدر آن ها نوبت را رعایت کنند افراد دیگر به حقوق شما احترام نمیگذراند! تربیت خانوادگی نیز اما کاملا متفاوت است و همین موضوع موجب دیدن شخصیت های متفاوت در یک جامعه میشود ایضا دات خود فرد.

و اما مطالبی دیگر هم که مهم هستند و نباید فراموش کنیم فرهنگ سازی است، و من خود فروم و قانون هاش رو مسبب این مشکل میدونم.

ما بارها توی فروم با این عبارت ها روبرو میشویم"جای تبلیق شما اینجاست" یا در صورتی که بخواهیم قوانین را آموزش دهیم می خوانیم" به جای تشکر کردن از دکمه ی +/- استفاده کنید" اما هیچ گاه جایی نمی بینیم که فروم نوشته باشد " لطفا پس از کسب اطلاعات، اطلاعات خود را با سایرین شیر کنید" یا اینکه " کاربر گرامی، لطفا اطلاعاتی که به رایگان در اختیار شما قرار میگیرد را در اختیار سایرین قرار دهید"

مورد و اشکال دیگر فروم، قدرنشناسی گستاخانه از زحمات افرادی است که بدون هیچ چشم داشتی هر روز اطلاعاتشون رو در اختیار سایرین قرار میدهند، اختصاص ندادن هیچ لقب خاصی، فراموش کردن ساده این افراد، و ساده و بی اهمیت خواندن زحمات این افراد در عمل( در فروم میگیم این کاربر تاج فروم هستند) باعث میشه که کاربر علاقه ای به حضور در فروم نداشته باشد.

فرار از جامعه ی ایرانی و ایرانی جماعت است، به دلیل سخاوتمندی این افراد و موارد اختلاف فرهنگی جامعه، این افراد با افراد غالبا گستاخی روبرو میوشند که وقت اون ها رو بی اهمیت میشمارند و قصد دارند در خصوصی ترین مسایل آن ها دخالت کنند، در نتیجه این افراد فرار را بر قرار ترجیح میدهند.

و مورد آخر کمبود وقت است، امروز در صورتی که شهداد در فروم زیاد حضور داره، به این دلیل هست که مثلا فرصت زیادی برای شیر کردن در فروم داره، اما مشغله های زیاد در غربت شاید باعث بشه که فرد نتوه مثل سابق حضور زیادی در فروم داشته باشه...

بهترین راه برای فرهنگ سازی شروع کردن این حرکت از همین فروم است.
    ویرایش توسط ShahdaD : December 9th, 2011 در ساعت 02:31 AM
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    دقیقا موافق این نظر هستم
    بسیاری از افراد هستن که حتی یک پست هم ندارن و یا کمتر از 10 پست دارن و یک دفعه میبینیم که در مراحل پایانی پروسه مهاجرت و یا اپلای هستن و در انتهای مسیر یه سوال کوچیک میپرسن و سریع غیبشون میزنه ...
    این قضیه در چندین فروم دیگه مشابه و انگلیسی زبان هم کاملا مصداق داره!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها

مورد و اشکال دیگر فروم، قدرنشناسی گستاخانه از زحمات افرادی است که بدون هیچ چشم داشتی هر روز اطلاعاتشون رو در اختیار سایرین قرار میدهند، اختصاص ندادن هیچ لقب خاصی، فراموش کردن ساده این افراد، و ساده و بی اهمیت خواندن زحمات این افراد در عمل( در فروم میگیم این کاربر تاج فروم هستند) باعث میشه که کاربر علاقه ای به حضور در فروم نداشته باشد.
    مرسی شهداد جان

من با فرمایشات شما موافقم. ولی کمی در مورد این قسمت که در بالا می بینید، صحبت می کنم.

من فکر میکنم که کسی که هدفش کمک کردنه، منتظر لقب دادن نیست. من بیام به فرد، لقب بهترین کاربر، مفیدترین کاربر، خفن ترین کاربر هم بدم، روی کسی که نیتش کمک کردنه، تاثیری نمیذاره. به خاطر یک لقب مجازی کسی نمیاد وقتشو واسه کمک کردن به کسایی که نمیشناسه بذاره.

البته بعضی کاربرا نیاز به ایجاد انگیزه برای کمک کردن دارن، و این لقب و قدردانی میتونه باعث ایجاد انگیزه براشون باشه.

من موافقم که قدردانی بشه و لقب داده بشه، منتها صرفا واسه اینکه این کاربرا از بقیه متمایز بشن و کاربرای جدید بدونن که کدوم کاربرا بیشتر ارسال های قابل اطمینان دارن.

الان برخی از دوستان، به خاطر اینکه یک بار یک اخطار از یک مدیر گرفتن، کل فروم را زیرسوال میبیرن و فروم را ترک می کنند. در صورتی که فروم واسه یک مدیر نیست، اینهمه کاربر داره، شما تو دنیای واقعی هم اگه مدیرت یک تذکری بهت بده، کارت را ول می کنی و میری، مسلما نه، تحمل می کنی، پس چرا اینجا کمی تودار نباشیم. چرا قبول نمی کنیم که هر انسانی، ممکنه اشتباه کنه. مدیر به شما بر اساس قوانین اخطار داده، شما اخطارش را قبول نداری و فکر می کنی که نباید به شما اخطار میداد، خوب آیا این دلیل میشه که کلا فروم را ول کنی یا به مدیر توهین کنی؟

من فکر می کنم که اگه من به "هر چه کنی به خود گر همه نیک و بد کنی" اعتقاد داشته باشم، دیگه دچار غرور کاذب نمیشم و برای اینکه میام تو فروم و چهار تا پست میذارم، منت سر بقیه نمیذارم، فکر نمی کنم اگه من نیام تو فروم، واسه بقیه مشکلی پیش میاد، چون همیشه کسانی هستن که به بقیه کمک کنن.

ولی اگه من بتونم بقیه را راهنمایی کنم، قبل از همه به خودم کمک کردم؛ "تو نیکی کن و در دجله انداز که ایزد در بیانت دهد باز"
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    مرسی شهداد جان

من با فرمایشات شما موافقم. ولی کمی در مورد این قسمت که در بالا می بینید، صحبت می کنم.

من فکر میکنم که کسی که هدفش کمک کردنه، منتظر لقب دادن نیست. من بیام به فرد، لقب بهترین کاربر، مفیدترین کاربر، خفن ترین کاربر هم بدم، روی کسی که نیتش کمک کردنه، تاثیری نمیذاره. به خاطر یک لقب مجازی کسی نمیاد وقتشو واسه کمک کردن به کسایی که نمیشناسه بذاره.

البته بعضی کاربرا نیاز به ایجاد انگیزه برای کمک کردن دارن، و این لقب و قدردانی میتونه باعث ایجاد انگیزه براشون باشه.

من موافقم که قدردانی بشه و لقب داده بشه، منتها صرفا واسه اینکه این کاربرا از بقیه متمایز بشن و کاربرای جدید بدونن که کدوم کاربرا بیشتر ارسال های قابل اطمینان دارن.

الان برخی از دوستان، به خاطر اینکه یک بار یک اخطار از یک مدیر گرفتن، کل فروم را زیرسوال میبیرن و فروم را ترک می کنند. در صورتی که فروم واسه یک مدیر نیست، اینهمه کاربر داره، شما تو دنیای واقعی هم اگه مدیرت یک تذکری بهت بده، کارت را ول می کنی و میری، مسلما نه، تحمل می کنی، پس چرا اینجا کمی تودار نباشیم. چرا قبول نمی کنیم که هر انسانی، ممکنه اشتباه کنه. مدیر به شما بر اساس قوانین اخطار داده، شما اخطارش را قبول نداری و فکر می کنی که نباید به شما اخطار میداد، خوب آیا این دلیل میشه که کلا فروم را ول کنی یا به مدیر توهین کنی؟

من فکر می کنم که اگه من به "هر چه کنی به خود گر همه نیک و بد کنی" اعتقاد داشته باشم، دیگه دچار غرور کاذب نمیشم و برای اینکه میام تو فروم و چهار تا پست میذارم، منت سر بقیه نمیذارم، فکر نمی کنم اگه من نیام تو فروم، واسه بقیه مشکلی پیش میاد، چون همیشه کسانی هستن که به بقیه کمک کنن.

ولی اگه من بتونم بقیه را راهنمایی کنم، قبل از همه به خودم کمک کردم؛ "تو نیکی کن و در دجله انداز که ایزد در بیانت دهد باز"
    ممنونم، 100% این لقب های مجازی نه باعث تشویق کسی میشه و نه راهی برای قدردانی از افراد....

اما نکته ای که نباید از یاد برد وظیفه ای است که فروم در قبال این سرمایه های فروم داره، به دلیل زیاد بردن نام این افراد من اینجا نامی از کسی نمیبرم. این افراد قالبا در کشور مورد علاقشون در حال زندگی و تحصیل هستند و علی رغم مشغله های کاری و تجصیلی به فروم سر میزنند و اطلاعات گران بهاشون رو در اختیار سایرین قرار میدهند...اختصاص دادن یک لقب مجازی هیچ تاثیری در اون کاربر نداره، اما بنده از جنبه ی روانی اون موضوع صحبت میکنم...شما وقتی میبینید در فرومی کار می کنید که قدردان زحمات شما هستند و در واقع قدر زحمات شما را میدانند...این امنیت روانی در شما به وجود می آید که علی رغم بعضی ناپتگی ها از سایر بعضی کاربران، گروهی زحمات شما را ارج می نهند...اما وقتی علی رغم تلاش های بسیار این کاربر رفتار مناسبی از کلیت فروم نمیبینه...این ذهنیت درش به وجود می آید که بودن یا نبودن این کاربر در فروم برای کسی اهمیت ندارد...این موضوع سبب میشود که شما نسبت به فروم و...دلسرد بشید..

پ.ن: برخورد با بعضی کاربران که از فروم به مقاصد شخصی استفاده میکنند و سپس منت آن را بر سر کل فروم میگذراند و امیتازهایی که با دوستانشان جمع اوری کردند را به رخ مدیریت میکشند را کاملا صحیح می دانم..اما کاربرانی که من درموردشون صحبت کردم کاربران نجیبی هستند که در زمان فعالیت در فروم بی منت اطلاعاتشون رو در اختیار سایرین میگذراند...و در زمان خداافظی بی سر و صدا فروم رو ترک میکنند....

در آخر این وظیفه ی فروم در قبال خدمات بسیار زیاد این کاربران است...و ذکر این نکته که این کاربران به این نوع قدردانی یناز دارند یا ندارند، بی وفایی فروم را به این کاربران توجیه نمی کند....
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Banned

سلام
    مدت زیادی نیست که با این سایت آشنا شدم ,از ماه سپتامبر. و به جرت و بدون اغراق می گم که در این راه تاریک اپلای که دستمون از همه جا کوتاهه و هر روزم شرایط سختر میشه , کمک خیلی خیلی بزرگی بوده و هست.به خدا قسم اگه زودتر با این سایت آشنا می شدم , خیلی وقت پیش به فکر اپلای می افتادم.چون واقعا نمی دونستم اصلا چه جوری باید اپلای کرد , یعنی نداشتن اطلاعات کافی
    کلی مطلب یاد گرفتم و سعی کردم هر چی اطلاعات دارم در اختیار بقیه هم بذارم. و هیچ وقتم از کسی تقاضای تشکرم ندارم , چون نیت و هدفم چیز دیگس.البته تا به حال که نزدیک 135 پست داشتم , هم امتیاز گرفتم و هم اخطار ( خیلی راحت می گم) همیشه تو خونه بحث می کنم که ما به همدیگه رحم نمی کنیم , اون وقت چه انتظاری از جاهای دیگه دارید.
    واقعا نمی دونم خاک غربت که آدم رو می گیره و یا زرق و برق دنیای دیگه. که یادش می ره کجا بوده و چه جوری به اینجا رسیده.
    واسه پرسیدن یه سوال هزار بار خواهش و ده هزار بار تشکر
    خیلیا رو می شناسم که به دانشگاههای تاپ هم نرفتن , همین ترکیه , اما دریغ از یه کمک و جواب یک سوال

Banned

تعداد دوستانی که این ور پل وایستادن و می خوان از اپلای بگذرن و برن دنبال سرنوشت و زندگیشون , زیاده و هر روزم زیادتر میشه.ما بیشتر به کسای نیاز داریم (یعنی به اطلاعاتشون) که از این هفت خان اپلای گذشتن و هر کدوم یه گوشه دنیا دارن درس می خونن و زندگی می کنن.از شرایط دانشگاه و زندگی و خرج و مخارج بگن
    اما هزاران افسوس که تعدادشون خیلی کمه , وقتی دیگه پذیرش گرفتن و رفتن , خداحافظ که خداحافظ
    باز می گم , قربون خدا , دستون از همه جا کوتاهه و هر روز اوضاع مشکلتر میشه
    به هر حال از تک تک مدیران واقعا ممنون .بعضی از کاربرا فکر می کنن که این مدیرا بیکارن و کارشون همین مدیریته.چندین بار خودم دیدم مدیرانی که هم رسیدگی می کنن و هم خودشونم سوالاتشونم می پرسن
    خدا قوت.الهی هر کی دلش یه حال دیگری لرزید و نیتش پاک بود , خدا فریادرسش باشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)