صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: فرهنگ سازی اپلای

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

پیش فرض پاسخ : فرهنگ سازی اپلای

من که واقعا حرفی ندارم بزنم به قول دوستان ما جهان سومی همینیم فقط حیونمون از پل بگذره دیگه کسی و نمیشناسیم مرسی شهداد حرفات قشنگ و ب جا بود
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

سلام

هرچند درست متوجه نشدم هدف این تاپیک چیه و چطوری میخواد به فروم کمک کنه ولی چند نکته به نظرم اومد که دوست دارم اینجا با دوستان در میون بذارم. Arash_Mohebi7 به دو گروهِ به نظر من کاملا متفاوت از کاربران اشاره میکنه؛ کاربرانی که بعد از استفاده از فروم دیگه به اینجا سر نمیزنن و کاربرانی که پس از پذیرش گرفتن و مشغول تحصیل شدن در پستهاشون از ادبیاتی استفاده میکنند که به زعم ایشون نگاه بالا به پایین و تحقیرآمیز داره. گروه اول به نظر من به هیچ وجه کار خطایی انجام نمیدن. کار گروه دوم که من هم نمونه­ هایی از اون رو بین دوستان خودم دیدم ( و مسلما نمی پسندم ) موردی نیست که ما بتونیم اصلاح کنیم و اصلا در جایگاهی نیستیم که اجازه داشته باشیم اصلاح کنیم. فقط میتونیم آسیب احتمالی پستهای این افراد به سایرین را به حداقل برسونیم. اگر پستهای این افراد در فروم بیشتر به جای اینکه کمک کنه سبب آزار و اذیت میشه، میشه مثل سایر خطاهایی که در فروم اتفاق میفته بعد از تذکر، پست را حذف کرد و در صورت تکرار شناسه کاربری فرد را غیرفعال کرد.

در ادامه بحث ظاهرا تمرکز دوستان بر روی گروه اول بیشتر میشه...

چرا ما باید کار افرادی که با تعداد پست کم در آخرین مراحل کارشون یکی دو سوال میپرسن و با گرفتن جواب به دنبال کارشون میرن رو نادرست بدونیم saman_shahin ؟ مگه هدف از ایجاد این فروم غیر از این بوده که به صورت رایگان به افراد در فرآیند اپلای کمک بشه؟ مگه شخصی که اطلاعات لازم برای اپلای رو از قبل داشته یا از خوندن ویکی یا تاپیکهای فروم به دست آورده و برای یکی دو موضوعی که تا حالا بحث نشده سوال مطرح کرده و جوابشو گرفته کاری خارج از چرخه حیات فروم انجام داده؟ این انتظار که هر کسی از اینجا استفاده کرد از فردا شروع کنه به پست گذاشتن و جواب دادن انتظار نابجاییه. یعنی واقعا فکر میکنید این همه فرومی که ما اطلاعات کاری و تحقیقاتیمون رو ازش به دست میاریم از ما انتظار دارن که بعد از هرچیزی که یاد گرفتیم شروع کنیم به انتشار آموخته هامون؟!! فرومهای مایکروسافت، لینوکس، اوراکل و خیلی شرکتها و تولید کننده های دیگه ای که من دیدم که اینجوری نیستن.
    بله! اینجا به افراد دلسوزی نیاز داره که انتقال دانش رو انجام بدن و پر واضحه که به تعداد زیاد از این دست دوستان در فروم داریم. با اون بخشی از حرفای ShahdaD که میگه خود فروم باید افراد رو جذب کنه به کمک کردن خیلی موافقم. خود فروم یعنی جو فروم، وجود بحثهای مفید، پیشرفت ساختاری و محتواییِ فروم. به نظر من اگر 5 درصد افرادی که از اطلاعات اینجا استفاده کردن به گردونه کسایی که ایجاد دانش میکنن اضافه بشن آمار خیلی خوبیه و کاملا کافیه.

معضلات فرهنگی که دوستان اشاره کردند در جامعه ما وجود داره، همینطور مشکلات دیگه ای مثل "برچسب زدن به افراد"، "عجولانه قضاوت کردن" ، "دسته بندی آدمها" و "اعتراض به ما جهان سومی ها". من واقعا ارتباط " جلو زدن در صف یک نوع زرنگی است"، "جهان سومی بودن!"، " بعدشم دیگه مهم نیست سر بقیه چه بلایی میاد"، " ملت نمیتونن پیشرفت دیگران رو ببینن"و ... رو با این عمل که شخصی به حق از امکانی رایگان در فضای اینترنت استفاده کرده و بعد به هر دلیل مایل به انجام کمک داوطلبانه و انتقال دانش نبوده رو درک نمیکنم. مثل این میمونه که هر کس به Wikipedia کمک مالی نمیکنه یا مدخلی در اون اضافه نمیکنه یه جهان سومی است که سعی داره با زرنگی در صف جلو بره و بلایی که سر ملت wikipediaخون میاد براش مهم نیست!

هدف از ایجاد تاپیک رو نمیدونم. آیا تعداد افراد فعال در فروم کم شده؟ در انجمن خاصی مشکلی از بابت کم بودن مشارکت کننده ها پیش اومده؟ چه عاملی باعث شده که به ستوه بیایم و این تاپیک رو بذاریم؟ لطفا به طور واضح بگید.
    اما اگر اتفاق خاصی نیفتاده و ما فقط حرصمون میگیره از اینکه یه سری میان اینجا و استفاده میکنن و میرن آیا ما خودمون همون دسته ای نیستیم که دوست نداریم لبخند رو روی لب آدمها ببینیم؟

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

سلام به into عزیز
    ممنون از مطالبی که نوشتید
    چند نکته رو میگم و به نظر من یه مقدار خلط مبحث شده ...
    1- منظور من این بود: نمیخایم بگیم هر شخصی که تعداد پستهای کمی داره توبیخ بشه ... میگیم برخی افراد و همینطور میگیم آهای اون بعضی افراد!!!! وقتی خرتون از پل گذشت از تجربیاتتون مثل خیلی از بچه ها برای این فروم بنویسید ... به شماره 2 مراجعه کنید
    2- به نظر من چرخه حیات فروم پست گذاشتن و بالطبع اون پست خوندن هست نه فقط پست خوندن ... به شماره 1 مراجعه کنید
    یه تعریف از حرفهای شما فهمیدم: زرنگ: آدمی که مصرف کننده هست ولی وقتی خودش تولید کننده شد محصولش رو بیرون عرضه نمیکنه ...
    3- خود فروم نمیتونه بدون نوشتن تجربیات مفید و آموزنده جذب کننده باشه ... امیدوارم همه اون چیزهایی که درباره جهان سومی ها گفتید در ما نباشه و بتونیم جو رو هرچه بهتر و بیشتر مفید کنیم ... برای کمک به خودمون و پیشرفت خودمون
    مطمئن باشید توی دنیای به این بزرگی و فضای کسب و کار و دانش امروزی اونقدر جای خالی هست که من و شما هم بتونیم یه جایی رو گیر بیاریم و روی صندلی راحت بشینیم
    4- در پایان هدف از این تاپیک بیشتر میتونه کمک به حل این مساله باشه که چرا برخی زرنگی میکنن نه اینکه چرا بعضی مصرف کننده هستن ...
    بهرحال این خودش کمی تقویت کننده هست برای اشخاصی که با شور و هیجان و با تمام وجود پستهایی رو میگذارن و شاهدن که برخی زرنگی میکنن ...
    بازم ممنون از شما و دوستان دیگه
    موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Guru

البته اینکه هر کسی روی فروم سعی کنه کمک کنه که واقعا عالیه، ولی این رو هم در نظر بگیریم: چند درصد از شما (یا همه مردم جهان) که از ویکی پدیا استفاده میکنند خودشون هم روی ویکی پدیا مقاله میگذارن یا ادیت میکنند؟ چند درصد که یوتیوب نگاه میکنند خوشون هم کلیپ پست میکنند؟

در نهایت مفهوم وب 2.0 تا حد زیادی ساختار سرویس دهنده و سرویس گیرنده رو تغییر داده و گروههای مختلف مثل "سرویس دهنده و گیرنده همزمان" و "گاهی سرویس دهنده و بیشتر سرویس گیرنده" رو هم به "سرویس دهنده محض" و "سرویس گیرنده محض" اضافه کرده است. مع الوصف مثل تمام فرومها و سرویسهای دنیا کماکان "سرویس گیرنده محض" در اکثریته و مانعی هم نداره.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

من شدیدن با این تاپیک موافقم.من رشتم عمرانه ولی وقتی گروه عمرانو می بینم سرد می شم.یا کسایی که پذیرش گرفتن خیلی کمن یا به این سایت کم لطفی کردن.ایشالا از سال بعد یا 2 ساله بعد که پروسه اپلایم شروع شه اطلاعات کاملی جهت راهنمایی به عمرانی ها وهمه دوستان می زارم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط into نمایش پست ها
    سلام

چرا ما باید کار افرادی که با تعداد پست کم در آخرین مراحل کارشون یکی دو سوال میپرسن و با گرفتن جواب به دنبال کارشون میرن رو نادرست بدونیم saman_shahin ؟ مگه هدف از ایجاد این فروم غیر از این بوده که به صورت رایگان به افراد در فرآیند اپلای کمک بشه؟ مگه شخصی که اطلاعات لازم برای اپلای رو از قبل داشته یا از خوندن ویکی یا تاپیکهای فروم به دست آورده و برای یکی دو موضوعی که تا حالا بحث نشده سوال مطرح کرده و جوابشو گرفته کاری خارج از چرخه حیات فروم انجام داده؟
    دوست عزیز اینها که شما میگی درست، اما بیشتر سوال ما اینجاست که چرا افرادی که میان و از مراحل سخت اپلای میگذرن و اطلاعات گرانبهایی دارند کمتر میان اینجا و تجاربشون رو share می کنند؟ وقتی یکی در مرحله به مرحله ی آپلای کردنش از اطلاعات این سایت استفاده کرده و اینجا فعالیت کرده چرا یکهو کم پیدا میشه؟ ما باد چی کار کنیم که این اتفاق کمتر بشه؟ چطوری میشه ارتباط دوستان را حفظ کرد؟
    ** لطفا برای دانلود منابع مختلف GRE از جمله منابع GRE revised و کتب دیگر مرتبط به این تاپیک مراجعه کنید.**
    ( عکس سمت راست مربوط به جان استفن آکواری است مردی که هرگز نایستاد.)

احتمالا منظورمو در اون پاراگرافی که از جهان سومی ها استفاده کردم درست نتونستم بیان کنم. من اعتقادی به این ندارم که ما با دیدن کوچکترین اشکالی سریع معترض بشیم که ای بابا ما جهان سومیم و الخ.

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    1- منظور من این بود: نمیخایم بگیم هر شخصی که تعداد پستهای کمی داره توبیخ بشه ... میگیم برخی افراد و همینطور میگیم آهای اون بعضی افراد!!!! وقتی خرتون از پل گذشت از تجربیاتتون مثل خیلی از بچه ها برای این فروم بنویسید ...
    بله مسلما منظور شما این نبوده که هر کی تعداد پست کمتری داره توبیخ بشه. ولی من کماکان اصرار شما دوستان را در فریاد زدن بر سر کسانی که از خدمات فروم ( خدماتی که خود شما در اختیارشون قرار دادید ) کم یا زیاد استفاده میکنند و بعد تولیدی ندارن متوجه نمیشم. واضحتر بگم: انجام یک کار داوطلبانه اصولا از شخصیت­های مهربان، با گذشت و با اهدافی والا برمیاد. جمع شدن این صفات با پرخاشگری و کینه جویی که تو بعضی از پستهای این تاپیک می بینم برام قابل هضم نیست. جدا از اینکه از ادبیات بعضی از پستها هم خیلی دلگیر هستم. مثل این میمونه که چند نفر داوطلب پایه های لرزان یک پل رو گرفتن و در عین حال که کمک میکنن که بقیه از روی پل رد بشن، دارن بهشون ناسزا هم میگن! خنده دار نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    مطمئن باشید توی دنیای به این بزرگی و فضای کسب و کار و دانش امروزی اونقدر جای خالی هست که من و شما هم بتونیم یه جایی رو گیر بیاریم و روی صندلی راحت بشینیم
    دوست عزیز این ماهیت هر فرومی هست که عده ای ( عده زیادی، بیش از کسانی که مینویسند ) فقط پست بخونن یا فقط چند سوال بپرسن. همونطور که ghlobe به خوبی توضیح داد. ننوشتن در این فروم الزاما به معنی نشستن بر روی صندلی راحتی که شما گفتید نیست (شاید اینایی که از این پل رد شدن یه جای دیگه دارن یه کار مفید و داوطلبانه دیگه انجام میدن، شما از کجا خبر داری که کی الان روی صندلی راحت نشسته و عین خیالش نیست؟) ولی اگر هم بود من این حق رو برای هیچ کس متصور نبودم که اینقدر راحت قضاوت کنه و به هر کسی که اینجا کمکی نمیکنه برچسب جوگیر شدن در غربت، زرنگی و بی فرهنگی اپلای ( میدونم از نظر ساختار زبانی اشتباهه! به قرینه عنوان تاپیک بخونید ) بزنه.
    خوشحالم که پستهای بعدی منطقی­تر به این قضیه نگاه کردند. هدف از این تاپیک اگر فهمیدن این باشه که چرا برخی به قول شما زرنگ هستند به نظر من هیچ سودی برای فروم نداره. همونطور که اکثر پستها تا پست دوم شما چیزی عاید فروم نمیکنه.
    اما اگه بخوایم ببینیم چطور میشه دوستان رو ترغیب به کمک کردن کرد این میتونه هدف بهتری باشه. در این باره نظرم اینه که شاید اولین قدم برای ترغیب دیگران به مشارکت، حذف کردن این باور باشه که هر کس اینجا کمک میکنه حق داره به کمک نکردن دیگران اعتراض و توهین کنه. در غیر این صورت باید بر روی مفهوم کمک کردن و کاربرد فروم شک کنیم.

امیدوارم سعی کنیم با تلاش برای بهبود فروم و سالمتر کردن جو فروم به جذب افراد علاقه مند بیشتر کمک کنیم.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

دوستان عزیز ممنون از همه شما که بحث رو با متانت پیش میبرید، این تشکر صمیمانه رو از دوست کوچک نادیده خود پذیرا باشید.
    در مورد عنوان تاپیک اگر پیشنهادی دارید لطف کنید به من پیام خصوصی بزنید و مطرح کنید چه عنوانی برای این تاپیک خوبه، عنوان بهتری پیدا شه قطعن عوض میکنیم.
    همگی شاد و سربلند باشید.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان عزیزم

فکر می کنم یه مطلب را باید اشاره کنم تا بعضی از مسائل روشن بشه ،

ابتدا این را بگم که شاید برداشت ما در مورد یک سری از افراد که وقتی کارشون تموم شد دیگه به پشت سرشون نگاه نمی کنند درست باشه ؛ که این خصلت هم فقط مخصوص به رفتنشون نیست در خیلی مراحل دیگه زندگیشون هم این را نشون می دهند ؛ پس اول از همه از هر کس به اندازه شخصیتش انتظار داشته باشیم تا خیلی از مسائل بر طرف بشه؛ اگر همه خوب عمل می کردند که اینجا همون مدینه فاضله میشد و ما مشکلی نداشتیم.

اما نکته مهمی که می خواستم اشاره کنم : ببینید دوستان شروع یک زندگی جدید توی یک کشور غریب خودش به تنهایی یک چالش خیلی بزرگه ؛ حالا شما درس خوندن به زبان غیر مادری را هم به اون اضافه کنید ؛ و کار کردن را هم ؛ باور کنید ما تا وقتی ایران هستیم وقت آزادتری داریم برای نشستن پای اینترنت و سر زدن به سایتهای مورد علاقه و یا فرومهای اینچنینی که پیگیری و مشارکت هم میطلبه ، ممکنه جواب یه ایمل دادن یا یه پست گذاشتن بیشتر از یه ربع طول نکشه اما همه ما واقف هستیم که نشستن پای اینترنت همانا و ساعتها وقت گذشتن همانا، همین الان من ساعت 10 اپلای ابرود را باز کردم که یه سری بزنم و بشینم سر درسم اما یه سر زدن منجرب به این شد که الان که ساعت 11:30 هست و من هنوز اینجا هستم و دارم به اون تاپیک و این تاپیک سرک می کشم و درسم را هم نخوندم (ولی خوب مشارکت کردم و پست گذاشتم )

نتیجه اخلاقی: اینکه من یا سعی میکنم الان که باید فشرده تر برای درسم وقت بذارم دیر به دیر و فقط در صورت لزوم بیام اینجا یا اگر بیام حضورم کوتاه باشه که به درسم برسم و امتحان تف کبک را خراب نکنم و به کلاس آیلتسم برسم و زبانم را بخونم که از اوجب واجبات است برای قبولی مصاحبه .

یه چیز دیگه پس فردا پشت سر منم که خواستید چیزی بگید تو رو خدا نگید جهای سومی که سوار خرش بود و از پل گذشت و . . . بهم بر میخوره ها.

دوستون دارم
    شاد باشید و سلامت
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

برخلاف اونچه که دوستمون into اصرار به القاش داشتن، بنظر من این مساله انکار ناپذیره که یکعده از اطلاعات این فروم بهره برداری میکنن ولی اطلاعاتشونو در اختیار بقیه قرار نمیدن. دوستان اگه مواردی از اجتماع رو مثال زدن واسه این بود که بگن این روحیه عموما در ذات ایرانیها هست و قابل توجیه نیست. اما دوستانی که به سایتهایی مثل ویکیپدیا و... اشاره کردن دو نکته و تفاوت در اون سایتها بااین فروم هست:
    1. من نوعی اگرم بخوام نمیتونم به ویکیپدیا یا... کمک خاصی بکنم! از نظر مالی که تواناییشو ندارم از نظر علمی هم علمشو. البته حساب کسی که شرایطش رو داره و کمک نمیکنه جداست...
    2. سایتهایی که مثال زدید ساختارشون با این فروم کمی متفاوته. فکر میکنم علاوه بر کاربران عادی،اونجا گروهی کار میکنن تا سایت رو به روز رسانی و اطلاعات جدید وارد کنن که اینجا همچین چیزی وجود نداره. (همونطور که اینجا هم قسمت ویکیش شاید بهمون صورت تهیه شده).
    با همه این حرفها، من قبول دارم که این فرهنگ رو نمیشه بزور به کسی تزریق کرد. حالا اینکه راهکار چیه، بحث دیگه ای رو میطلبه که اگر بقیه دوستان اشتیاق به ادامه این بحث و احیانا به نتیجه رسیدنش داشتن تو پستهای بعدی میشه روش بحث کرد...
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)