صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: چگونه سفیر خوبی برای کشورمون باشیم

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : چگونه سفیر خوبی برای کشورمون باشیم

منم عقیده دارم که بیش از 2500 سال قدمت و تاریخ ایران انقدر به قهقهرا رفته که دیگه چیزی ازش نمونده ، به شخصه دیگه هیچوقت به فرهنگ و تمدن ایرانی بودنم نتونستم افتخار کنم. درسته متاسفانه چیزی برای نازیدن بهش دیگه نداریم. درسته که هر چقدر هم که ما بخواهیم خوب باشیم رفتار و اعمال بعضی از ایرانی های دیگه در خارج از کشور ممکنه آبروی ایران و مردمش رو ببره. اما ما هم به نوبه ی خودمون سهمی هر چند کوچیک رو داریم.
    به نظرتون کدوم بهتره؟ بگن ایرانی ها عقب افتاده ترین مردم دنیا هستن؟ بگن خلاف کارترین و دروغ گو ترین ها هستن؟ یا بگن درسته شاید در کل مردم خوبی نباشن اما توشون مردم خیلی خوب و فهیم و قابل احترام هم کم نیست؟
    من همیشه فکر می کنم با رفتارم می تونم حداقل تو ذهن 4 نفر از مردم اون ور دنیا عقیده ی دوم رو جا بندازم.
    فکر می کنم حداقل ما که ادعامون می شه قشر تحصیل کرده و از خیلی جهات قشر خوب این مملکت هستیم می تونیم این کار رو برای در درجه ی اول خودمون و بعد هم ایران و ایرانی انجام بدیم.
    شاید اگر تعریف سفیر رو به این صورت در نظر بگیریم بتونیم انگیزه ی بیشتری برای خوب بودن در یک کشور دیگه داشته باشیم.

Junior Member

اين يكي از بهترين بحث هاي عمومي بوده كه ايجاد شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من زیاد موافق نیستم. تو ایران اینطوریه چون غیر از افغانی ها خارجی دیگه ای به اون صورت overt نمیبینیم تو بطن جامعه. جاهایی که 72 ملتی هستن بحث بیشتر رو foreigner بودن میچرخه مگه اینکه تعدا خیلی زیاد باشه طوری که محله ی یارانی چینی و.... به وجود بیاد.
    نه اينطور نيست مثلا در تايلند كه يكي از قطب هاي بزرگ گردشگري هست ببينيد چقدر آبروريزي به نام ايران انجام شده و كسي نميگه طرف فقط يه خارجي بود

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    به نظر من بیش از اینکه یک فرد به ملیت اون شناخته بشه و اینکه احتمالا از چه فرهنگی اومده و در چه فرهنگی بزرگ شده، یک انسان هست و اخلاق و برخورد و گفتار و اندیشه اون فرد باید بر حسب ظرفیت خودش سنجیده بشه ... من با سفیر ایران بدن و ایرانی مخالفم و هرجایی که برم و باشم میگم من یک انسان هستم نه یک ایرانی ...
    من مخالف اين نگرش هستم تو سفرها ميبينم كه وقتي مردم مثلا با يه فرانسوي مواجه ميشن اتوماتيك فكرشون ميره به سمت هنر و فرهنگ و با اينكه طرف رو اصلا نميشناسن به چشم يه روشن فكر نيگاش ميكنن درسته كه الان حرف از شهروند دهكده جهاني هست ولي بخوايم يا نه اسم ايران الان زير ذره بين هست . تو خبرها چيزي در مورد اقدام انسان دوستانه ي يك ايراني نميبينيد ولي كافيه يه اشتباه ازتون سر بزنه تا بشين تيتر شماره يك خبرها

دوستي يه جوك تلخ تعريف ميكرد . ميگفت اسم ايران تبديل شده به چيزي شبييه اسم پاريس هيلتون . هر وقت اسمي ازش تو رسانه ها مطرح ميشه بدون باز يه افتضاح جديد بالا آورده

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    توصيه هاي پليس بين الملل نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران

هموطن گرامي :

· هر ايراني در خارج از كشور سمبل انقلاب، اسلام و نماينده مردم جمهوري اسلامي ايران است . شما برادر و خواهر گرامي سعي كنيد بهترين سفير كشورمان در دنيا باشيد.

· ارتكاب اعمال مجرمانه توسط بعضي افراد در خارج كشور ، حيثيت ملي ما را خدشه دار مي كند . بنابراين مواظب اعمال و رفتار خود و ديگران در خارج از كشور باشيم .

....
    خوب یکی از کارهایی که ما به تازگی تو شهر خودمون شروع کردیم گذاشتن برنامه شب فیلم و دعوت دوستان و همکاران تو شبهای رمضان، یلدا، چهارشنبه سوری و نوروز به مهمونی های سنتی مون و هدیه دادن سی دی های موسیقی سنتی مون، و کتابهای ایرانشناسی و ... هم هست. مکزیکی ها آنقدر بی آبرو نیستن که ما هستیم.. چرا؟ مگه چه کردیم؟؟
    این ما هستیم که اجازه میدیم بقیه بهمون هویت غلط بدن یا جلوش رو میگیریم.. حالا که اینقدر دانشجوی ایرانی در خارج از کشور زیاد شده وقتشه کارهای فرهنگی این شکلی انجام بدیم و یک مقداری اجازه بدیم که مردم با ما آشنا بشن تا جراید نتونن با استفاده از غفلت مردمشون ما رو مجرم و بی هویت نشون بدن... اینکه ما دیسکو بریم و مشروب بخوریم و ... میتونه نشون بده که ما چه خوب تو فرهنگ اونها حل میشیم ولی از طرفی هم نشون میده که فرهنگ ما هیچ جذابیتی برامون نداره، مگر اینکه خودمون بخواهیم که اونها هم چیزی از ما بدونن..

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

من به عنوان پیام بازرگانی یه چی بگم و برم
    من مخالف اینم که در کشورهای با ملیت های مختلف (مثل آمریکا)، کلا ملیت دیده نمیشه و گم میشه. من میگم در هر شرایطی ملیت دیده خواهد شد...شاید اونجا ها حتی پررنگ تر!
    مثال میزنم، توی پروسه اپلای که با بعضی از اساتید در ارتباط بودم، خیلی هاشون واقعا گرم برخورد می کردن و یکیشون هم الان با اینکه پول کافی برای ساپورت مالی من نداره اما ایمیل زده به یکی از دوستاش در دانشگاه دیگه که فلانی رو به عنوان دانشجو در نظر بگیر!!! دلیل تحویل گرفتنشونم این بود که به صراحت میگفتن سابقاً دانشجوهای ایرانی خوبی داشتن.
    پس به جرات میگم من که دارم این راه رو میرم، بخشی از موفقیت خودمو (حداقل تا اینجای کار) مدیون دوستان عزیزی هستم که قبل از من دید خوبی از ایرانی ها ایجاد کردن...امیدوارم ما هم بتونیم سفیرای خوبی باشیم.
    شما ادامه بدید...
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)