صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: چگونه سفیر خوبی برای کشورمون باشیم

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض چگونه سفیر خوبی برای کشورمون باشیم

با عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیز...

تو بخش رسیدگی به گزارشات یه مطالبی خوندم که به نظرم این ظرفیت رو داره که بشه در موردش بیشتر حرف زد.
    دوستان همگی واقفند که ماها که برای تحصیل به خارج از ایران میریم نماینده یا سفیر ایران هستیم در کشور مقصد. ممکنه هر حرکت ما به برداشت مردم ان کشور از ایران منجر بشه. پس میتونیم با فرهنگ سازی نام ایران و ایرانی رو در سرتاسر جهان به نیکی بشناسونیم.
    دوستان نظرات و راهکارهای خود رو در مورد این مطلب بیان کنند.

با تشکر.
    ویرایش توسط Arash_Mohebi7 : December 8th, 2011 در ساعت 02:07 PM
    I am Back

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض پاسخ : چگونه سفیر خوبی برای کشورمون باشیم

این نظر شخصی من هست و نمیخام توی ذوقتون بزنم ...
    ولی به نظر من بیش از اینکه یک فرد به ملیت اون شناخته بشه و اینکه احتمالا از چه فرهنگی اومده و در چه فرهنگی بزرگ شده، یک انسان هست و اخلاق و برخورد و گفتار و اندیشه اون فرد باید بر حسب ظرفیت خودش سنجیده بشه ... من با سفیر ایران بدن و ایرانی مخالفم و هرجایی که برم و باشم میگم من یک انسان هستم نه یک ایرانی ...
    چه بسا ما در ایران و تهران زندگی میکنیم و تمامی ابعاد شخصیتی و تفکرات و همینطور تغذیه فرهنگی و فکری ما از خارج از این فرهنگ هست ...
    بهترین کار این هست که در مواجهه با این نوع افراد بگیم که من یک انسان هستم و نه ایرانی ... مگر اینکه بگیم طرفدار فرهنگ ایران و ایرانی بودن هستید و میخاید از اون در مواقعی خاص دفاع کنید ... اون دیگه بحثش جداس
    ممنون
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    این نظر شخصی من هست و نمیخام توی ذوقتون بزنم ...
    ولی به نظر من بیش از اینکه یک فرد به ملیت اون شناخته بشه و اینکه احتمالا از چه فرهنگی اومده و در چه فرهنگی بزرگ شده، یک انسان هست و اخلاق و برخورد و گفتار و اندیشه اون فرد باید بر حسب ظرفیت خودش سنجیده بشه ... من با سفیر ایران بدن و ایرانی مخالفم و هرجایی که برم و باشم میگم من یک انسان هستم نه یک ایرانی ...
    چه بسا ما در ایران و تهران زندگی میکنیم و تمامی ابعاد شخصیتی و تفکرات و همینطور تغذیه فرهنگی و فکری ما از خارج از این فرهنگ هست ...
    بهترین کار این هست که در مواجهه با این نوع افراد بگیم که من یک انسان هستم و نه ایرانی ... مگر اینکه بگیم طرفدار فرهنگ ایران و ایرانی بودن هستید و میخاید از اون در مواقعی خاص دفاع کنید ... اون دیگه بحثش جداس
    ممنون
    خیلی وقت بود دیگه از کنار اینجور بحثا رد میشدم ولی الان لازم دیدم در جواب شما یه کامنت بزارم
    همه که مثل شما فک نمیکنن، شما وقتی اونور یه کار اشتباهی انجام میدی کسی نمیگه آی ایهاالناس این بنده خدا یه انسانه، همه میگن طرفی که این کارو کرده ایرانیه و یه ذهنیت بد از این ملیت تو همه ایجاد میشه. حالا شما هی داد بزن من انسانم نه ایرانی کیه که گوش بده.
    مثال زندش همین افغانیایی که در ایران هستن وقتی یکیشون یه خلافی میکنه و صداش بلند میشه همه میگن بازم این افغانیای فلان فلان شده...... کسی نمیاد بگه ای مردم او یک انسان بود و ربطی به بقیه نداره.
    نتیجه: شما بخوای یا نخوای وقتی پاتونو اونور مرز میزاری میشی سفیر فرهنگی کشورت
    نیکی به پدر و مادر کلید رسیدن به گنج آرزوهاست

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

در ادامه ی حرفهای دوست عزیزمون بگم که عملکرد یک ایرانی در قسمت های مختلف یک کشور، میتونه جا پای برای دیگر ایرونیها باز کنه، و یا برعکس ببنده!
    تو خود مملکت خودمون، من به عنوان یک دانشجو همیشه سعی می کنم در مورد برخوردم با آدمهای مختلف( از جمله صاحب خونه و ...) طوری باشه که پس فردا اگه یک دانشجو به پست اینها خورد نگن اوه اوه اوه دانشجوئه!
    پس خواسته یا ناخواسته عملکرد ما هرچه قدر هم بخوایم با نگرش فرا ملیتی نگاه کنیم، تاثیر خواهد گذاشت روی طرز فکر دیگران در مورد کشوری که ازش اومدیم. ممکنه شما در جامعه نگی من ایرانی هاستم، و کسی هم ندونه ولی در محیط دانشگاهی این مسئله رو نمیشه قایم کرد که
    ** لطفا برای دانلود منابع مختلف GRE از جمله منابع GRE revised و کتب دیگر مرتبط به این تاپیک مراجعه کنید.**
    ( عکس سمت راست مربوط به جان استفن آکواری است مردی که هرگز نایستاد.)

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

ممنون از تمامی دوستان
    نکته جالبی که دوستان عزیز مطرح میکنن این هست که از کشور خودمون مثال میارن و در واقع حرف من رو نقض میکنن ...
    در صورتی که باید با طرز فکر و سیستم فکری خارج از کشور و کشورهای پیسشرفته سنجیده بشه
    همونطور که در نتایج اپلای میبینید و دوستان قدیمی مطرح کردن، استاد دانشگاه اگر ایرانی باشه لزوما ایرانی ها رو بیشتر پذیرش نمیکنه و در واقع این فکر توی ذهنش هست که ایرانی و غیرایرانی فرقی ندارن!
    این موضوعی رو که شما میگید کمی قبول دارم که تأثیر گذاشته میشه ولی بدونید که قرار هست و الان هم همینطوره که در جامعه آکادمیک داریم زندگی میکنیم و گهگداری هم به دنیای عادی انسان های معمولی با سطح های فکری و تحصیلی مختلف قدم می گذاریم ... موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

مرسی از جوابتون، من حرفی که زدم اینه که اگه ما عملکردمون خوب باشه، بتونیم نشون بدیم که کارمون رو خوب انجام میدیم این تاثیر مثبتی روی ذهنیت آدمها می گذاره، شما می خوای بگی توی کشورهای خارجی هیچ کس کاری نداره که شما کجایی هستی و فقط انسانیت ملاکه؟ اگه من دارم برای یک دانشگاهی اپلای می کنم ، و به یک استادی ایمیل میزنم که میخوام با شما کار کنم، اگه قبلا یه ایرانی هم همچین ایمیلی زده باشه و اینها بهش پذیرش و فاند داده باشندو بدون هیچ خبری نرفته باشه اونجا، این استاد کماکان نسبت به من ایرانی دیدگاه کامل پوزیوستی داره؟
    ** لطفا برای دانلود منابع مختلف GRE از جمله منابع GRE revised و کتب دیگر مرتبط به این تاپیک مراجعه کنید.**
    ( عکس سمت راست مربوط به جان استفن آکواری است مردی که هرگز نایستاد.)

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

فکر میکنم الان دیگه خوب باشه که بحث به اینجا کشیده بشه: به چیمون بنازیم؟ ...
    در واقع به چه چیزی از فرهنگ ایرانی و سنتهای خودمون بنازیم و میتونه مایه افتخار ما باشه؟
    اونها رو تقویت کنیم و اونها رو نشون بدیم و بگیم ایرانی اصیل اینه ...
    ممنون

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sky Guard نمایش پست ها
    خیلی وقت بود دیگه از کنار اینجور بحثا رد میشدم ولی الان لازم دیدم در جواب شما یه کامنت بزارم
    همه که مثل شما فک نمیکنن، شما وقتی اونور یه کار اشتباهی انجام میدی کسی نمیگه آی ایهاالناس این بنده خدا یه انسانه، همه میگن طرفی که این کارو کرده ایرانیه و یه ذهنیت بد از این ملیت تو همه ایجاد میشه. حالا شما هی داد بزن من انسانم نه ایرانی کیه که گوش بده.
    مثال زندش همین افغانیایی که در ایران هستن وقتی یکیشون یه خلافی میکنه و صداش بلند میشه همه میگن بازم این افغانیای فلان فلان شده...... کسی نمیاد بگه ای مردم او یک انسان بود و ربطی به بقیه نداره.
    نتیجه: شما بخوای یا نخوای وقتی پاتونو اونور مرز میزاری میشی سفیر فرهنگی کشورت
    من زیاد موافق نیستم. تو ایران اینطوریه چون غیر از افغانی ها خارجی دیگه ای به اون صورت overt نمیبینیم تو بطن جامعه. جاهایی که 72 ملتی هستن بحث بیشتر رو foreigner بودن میچرخه مگه اینکه تعدا خیلی زیاد باشه طوری که محله ی یارانی چینی و.... به وجود بیاد.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

توصيه هاي پليس بين الملل نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران

هموطن گرامي :

· هر ايراني در خارج از كشور سمبل انقلاب، اسلام و نماينده مردم جمهوري اسلامي ايران است . شما برادر و خواهر گرامي سعي كنيد بهترين سفير كشورمان در دنيا باشيد.

· ارتكاب اعمال مجرمانه توسط بعضي افراد در خارج كشور ، حيثيت ملي ما را خدشه دار مي كند . بنابراين مواظب اعمال و رفتار خود و ديگران در خارج از كشور باشيم .

....
    I am Back

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

چگونه سفیر خوبی برای کشورمون باشیم

عنوان جالبیه
    بحث تا الان در مورد این بوده که نماینده و سفیر ایران باشیم یا نه ؟ که خوب همه نظرات به شکلی درسته.
    باید سفیر و نماینده ایرانی بودن و انسانیت باشیم.
    چه بخواهیم و نخواهیم، چه چیزی باشه که سفیرش باشیم یا نباشیم ... اینور که بیای به چشم ایرانی میبیننت و رفتارت رو نماد رفتار یک ایرانی میدونن. پس سفیر ایران باید باشیم.
    بعضی از آدم ها. خیلی کم. جدا از بحث ملیت و کشور به انسانیت نگاه میکنن. پس باید سفیر انسانیت هم باشیم.

اما چطور؟
    اینجا توی مالزی ظرف یکسال گذشته هر روز اوضاع داره بدتر می شه و قاچاق مواد مخدر باندهای ایرانی و خلاف های دیگه ایرانی ها که مال ۲۰۰ نفر از ۷۹۰۰۰ ایرانی ساکن مالزی هست ، شخصیت همه ایرانیها رو زیر سوال برده. جای دیگه رو خبر ندارم. اما ۲ هفته قبل توی دانشگاه ما، از دزدی ادبی دانشجوهای ایرانی میگن و چند روز قبل توی یه دانشگاه دیگه. ظرف چند ماه ۳ تا تیتر صفحه اول پرتیراژ ترین روزنامه مالزی مال خلاف ایرانیهاست.
    چطور ۷۸۸۰۰ نفر میتونن کار ۲۰۰ نفر رو درست کنند؟!
    -----------------------

God Knows The Best

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)