صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: تفاوت بین M.A. و M.S.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس نرم افزار

پیش فرض تفاوت بین M.A. و M.S.

سلام

من در برخی دانشگاه های آمریکا دیدم که مدرک رشته computer science رو M.A. ارائه میکنن در حالی که بقیه به صورت M.S. . همونطور که میدونیم M.A همون Master of Art و M.S همون Master of Science هستش. اونطور که من تو اینترنت خوندم، Master of Science علمی تر و Master of Art بیشتر دارای رشته های هنری هستش ولی وقتی دروس یه دانشگاه که M.A میده رو نگاه میکنم، هیچ اثری از دروس هنری نمیبینم و همون درسای نرمال رشته کامپیوتر لیست شدن.

سوال من بیشتر از نگرانیم برای ادامه تحصیل در دکتری هستش که آیا این مساله در آینده ایجاد مشکلی ممکنه بکنه یا نه.

Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت بین M.A. و M.S. برای رشته کامپیوتر.

درسته که M.A میشه Master of Art ولی فقط به رشته های هنری اطلاق نمیشه مثلا خیلی از رشته های علوم انسانی مثل مدیریت ،روانشناسی ،جامعه شناسی،اقتصاد و ... اکثرا برنامه هاشون به M.A یا B.A ختم میشه اگرچه که استثنا برای مدیریت و اقتصاد فراونه.ولی معمولا M.A برای افرادی طراحی میشه که نمی خوان دکترا بخونن و هدفشون از فوق لیسانس پیدا کردن یه شغل بهتر نسبت به زمانی که لیسانس دارن هست یعنی نیاز بازار کار رو براورده میکنه به علاوه معمولا یک ساله هست و M.S برای افرادی هست که وضعیت لیسانسشون اونقدر جالب نیست که بخوان وارد یه برنامه دکترا سطح بالا بشن و در ضمن نمیخوان وارد دانشگاه های متوسط یا بازار کار بشن،حداقل 2 سال طول میکشه با اهداف پژوهشی(بنابراین خیلی سنگین تر از M.A هست) که اگه فرد موفق بشه مینیمم های دکترا رو بیاره میتونه تو همون دانشگاه ادامه بده و دکترا بگیره در واقع این دو سال به عنوان 2 سال اول دکترای تخصصی پذیرفته میشه یا اینکه میتونه به یه دانشگاه بهتر بره و اما اینکه نوع پدیده در مورد دوره مستر فقط در امریکاست اونهم به دلیل اینکه تقریبا در همه دانشگاه های امریکا فوق لیسانس زیرمجموعه ای از دکتراست در حالی که مثلا در اروپا یا آسیا از هم جدا هستن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس نرم افزار

از اینکه اطلاعات ارزشمندتون رو به اشتراک گذاشتید صمیمانه ممنونم.

اول عرض کنم که دانشگاهی که من در موردش این سوال رو داشتم در آمریکا هستش. مطلبی که متوجه نمیشم این هستش که اونطور که من از سایتش فهمیدم، میگه اگه بخواین دکتری بخونین، ارشدتون بخشی از دکتری محسوب میشه در حالی که رشته M.A هستش ولی شما فرمودین که معمولا برای M.S ها اینطوره، البته اگه این بخش رو درست متوجه شده باشم:
    The 700-level courses in the department are applicable to the doctoral program . Some graduate courses are open to students who are not matriculated in the master's program.

ضمنا اون 700-level courses یعنی چی؟

Member

من هم مورد امریکا رو توضیح دادم.
    در مورد کد 700 فکر کنم منظور دروسی هست که در دانشکده با این اسم شناخته می شه و احتمالا در مقطع فوق و دکترا تدریس میشه.منظور از این پاراگراف هم اینه که دروس 700 قابلیت پذیرش به عنوان درس معادل در دوره دکترا رو دارن و یه سری دروس فوق هم بدون ثبت نام مقطع فوق برای افراد قابل دسترس هست.
    در مورد terminal master بودن M.A یا M.S لطف کنید ادرس سایت دانشکده رو اینجا بزارید تا کمک کنم

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط LostSoul نمایش پست ها
    ضمنا اون 700-level coursesیعنی چی؟
    درسها عنوانشون یه عددی همراهش هست، که سطح درس رو مشخص میکنه، مثلن من امروز امتحان درس MEC6216 رو داشتم، که میشه کد 600. تقسیم بندی دقیقش رو که کدوم کد برای چه نوع تحصیلاتیه(کارشناسی، تکمیلی، دکترا) من نمیدونم فکر میکنم 100 تا 400 کارشناسیه، 500 و 600 ارشده....
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

منم يه سوالي داشتم كه بي ربط به اين موضوع نيست البته نمي دونم جاي ديگه توي فروم جوابش باشه يا نه ....

فرق Master of Science و Master of Engineering چيه ..
    رشته من هم مهندسي كامپيوتر هست ولي اينطور كه فهميدم اون رشته اي كه من خوندم در آمريكا تحت عنوان Computer Science شناخته ميشه و تعريف اينجا از Computer Engineering متفاوت هست ..
    تو خيلي از فرم هاي درخواست فقط يكي از اين دو مورد هست ولي گاهي MEng و MS در كنار هم ميان .. من در فرم درخواست آنلاين برخي از دانشگاه ها كه هر دو مورد رو داشت Master of Engineering رو انتخاب كردم . چون ما تو ايران عادت داريم به همه چيز يه لقب مهندسي بچسبونيم ‌ ولي فكر كنم اشتباه كردم چون به نظرم Master of Engineering تعريف ديگه اي داره ..درسته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    منم يه سوالي داشتم كه بي ربط به اين موضوع نيست البته نمي دونم جاي ديگه توي فروم جوابش باشه يا نه ....

فرق Master of Science و Master of Engineering چيه ..
    رشته من هم مهندسي كامپيوتر هست ولي اينطور كه فهميدم اون رشته اي كه من خوندم در آمريكا تحت عنوان Computer Science شناخته ميشه و تعريف اينجا از Computer Engineering متفاوت هست ..
    تو خيلي از فرم هاي درخواست فقط يكي از اين دو مورد هست ولي گاهي MEng و MS در كنار هم ميان .. من در فرم درخواست آنلاين برخي از دانشگاه ها كه هر دو مورد رو داشت Master of Engineering رو انتخاب كردم . چون ما تو ايران عادت داريم به همه چيز يه لقب مهندسي بچسبونيم ‌ ولي فكر كنم اشتباه كردم چون به نظرم Master of Engineering تعريف ديگه اي داره ..درسته؟
    Master of Engineering عموما به دوره های فوق لیسانس بدون تز (آموزشی) در رشته های مهندسی اطلاق میشه در حالیکه دوره های Master of Science و Master of Applied Science معمولا تز دار هستند (البته استثنا هم وجود دارد، بنابراین سایت دانشگاه را چک کنید تا مطمئن شوید). فوق لیسانس بدون تز مثل Master of Engineering را خیلی جاها برای ادامه تحصیل دکترا قبول نمیکنند. دوره های بدون تز معمولا فاند RA هم ندارند.

Master of Engineering عموما به دوره های فوق لیسانس بدون تز (آموزشی) در رشته های مهندسی اطلاق میشه در حالیکه دوره های Master of Science و Master of Applied Science معمولا تز دار هستند (البته استثنا هم وجود دارد، بنابراین سایت دانشگاه را چک کنید تا مطمئن شوید). فوق لیسانس بدون تز مثل Master of Engineering را خیلی جاها برای ادامه تحصیل دکترا قبول نمیکنند. دوره های بدون تز معمولا فاند RA هم ندارند.
    بسيار ممنون از راهنمايي تون ...ببخشيد يه سوال ديگه هم داشتم و بازم نمي دونم جاش اينجا هست يا نه ...
    همانطور كه گفتم من از روي اشتباه فكر ميكنم در درخواست براي دوره PhD در فرم آنلاين 1 يا 2 دانشگاه در قسمتي كه بايد سوابق تحصيلي ام رو مي نوشتم به جاي Master of Science گزينه Master of Engineering رو انتخاب كردم در حالي كه مدرك من MS هست . به نظر شما بايد الان به اون دانشگاهها ايميل بزنم و توضيح بدم كه اشتباه كردم و اين اشتباه ناشي از متفاوت بودن تعاريف در كشورهاي مختلف بوده يا خودشون بعد از اينكه مدارك من رو بررسي كنند متوجه ميشند.
    و البته قسمت بدتر ماجرا اين هست كه براي چند تا از درخواست هام مدرك دوره ليسانسم رو هم Bachelor of Engineering انتخاب كردم در حالي كه طبق اين تعريف فكر ميكنم BEng هم دوره كارشناسي بدون پايان نامه اظلاق ميشه در حالي كه مدرك رشته مهندسي كامپيوتر در ايران BS محسوب ميشه؟
    ویرایش توسط parisa_km : December 14th, 2011 در ساعت 05:50 AM

ApplyAbroad Guru

برای Bachelor فرق زیادی نداره چون bachelor اصولا بدون تز است (پروژه لیسانس تز حساب نمیشه). ولی برای مستر حتما تماس بگیرید و اصلاحش کنید.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

ممنون از همگی عنوان تاپیک تغییر داده شد تا برای تمام رشته ها قابل استفاده باشد.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)