صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: سیستم تحصیلی در انگلستان

Junior Member

پیش فرض سیستم تحصیلی در انگلستان

سیستم تحصیلی US شبیه ایرانه و بعضا تفاوتهاش قابل درکه.منظورم اینه که مثلا Bs,Ms PHD روال همه ی دانشگاههای US هست.حالا در بعضی رشته ها در برخی دانشگاهها میشه مستقیم از Bs به PHD رفت.طول و مدت دوره ها هم تقریبا همه جا یکسان و شبیه ایرانه.
    ولی در دانشگاههای اروپایی و به طور دقیق تر می گم انگلستان –جایی که من بیشتر search کردم- سیستم خیلی با اونچه ما تو ایران داریم متفاوته وهمین کار رو مشکل می کنه!مثلا یه دوره ی Ms دارن 1 ساله که به دانشجوها واحد ارائه می کنن.یه دوره ی Ms دارن 2 ساله که کار دانشجو بیشتر research و انجام پروژه هست تا امتخان دادن و واحد پاس کردن.یه دوره ی دیگه دارن که undrgradugeها واردش میشن و بعد از 4 سال Ms میگیرن.مثلا اینجا رو ببینید:http://www.soton.ac.uk/study/undergr...ronic_eng.html
    دوره های دیگه یی هم دارن مثلnPhil که من اصلا نمی دونم داستانش چیه!
    کسی از دوستان هست که اطلاعات خوبی در این موارد داشته باشه؟اینکه تفاوت این Ms ها از نظر اعتبار یا سایر نکات چطوره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سیستم تحصیلی در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط samira
    سیستم تحصیلی US شبیه ایرانه و بعضا تفاوتهاش قابل درکه.منظورم اینه که مثلا Bs,Ms PHD روال همه ی دانشگاههای US هست.حالا در بعضی رشته ها در برخی دانشگاهها میشه مستقیم از Bs به PHD رفت.طول و مدت دوره ها هم تقریبا همه جا یکسان و شبیه ایرانه.
    ولی در دانشگاههای اروپایی و به طور دقیق تر می گم انگلستان –جایی که من بیشتر search کردم- سیستم خیلی با اونچه ما تو ایران داریم متفاوته وهمین کار رو مشکل می کنه!مثلا یه دوره ی Ms دارن 1 ساله که به دانشجوها واحد ارائه می کنن.یه دوره ی Ms دارن 2 ساله که کار دانشجو بیشتر research و انجام پروژه هست تا امتخان دادن و واحد پاس کردن.یه دوره ی دیگه دارن که undrgradugeها واردش میشن و بعد از 4 سال Ms میگیرن.مثلا اینجا رو ببینید:http://www.soton.ac.uk/study/undergr...ronic_eng.html
    دوره های دیگه یی هم دارن مثلnPhil که من اصلا نمی دونم داستانش چیه!
    کسی از دوستان هست که اطلاعات خوبی در این موارد داشته باشه؟اینکه تفاوت این Ms ها از نظر اعتبار یا سایر نکات چطوره.
    آره منم این مشکل رو دارم.کسی راهنمایی می کنه؟

Junior Member

M.Phil در واقع مخفف master of philosophyهستش و وزارت علوم اون را برابر فوق لیسانس خودمون میدونه البته تو انگلس یه چیزیه بین فوق و دکتری

Junior Member

همونطور که بالا گفته شد اینجا چند جور فوق داره با اسم های مختلف:

MS (Master's) or (MS by coursework) : دوره 1 ساله که شما واحد ها رو (coursework) در عرض حدودا 8-9 ماه میگذرونید و بعد هم یک تحقیق معمولی( خیلی کمتر از تحقیق لازم برای فوق در ایران) انجام میدی و خلاص!

MS(Masters's) or (MS by Research) or MPhil(Master of Philosophy) : دوره 1 ساله که فقط تحقیق هست. این تحقیق باید بیشتر از تحقیق بالایی باشه. چون دیگه واحد ندارید که پاس کنید.

کلا اینجا فوق 1 سال طول میکشه و دکتری 3 سال. دکتری هم اصلا واحد پاس کردن نداره و همش تحقیقه.

Junior Member

ضمنا MSc by Reserch or MPhil رو هر وقت بخواید میتونید شروع کنید + می شه تا قبل از اینکه از تز دفاع نکردید به PhD تبدیلش کنید. یعنی با احتساب این 1 سال اگه 2 سال دیگه کار کتید PhD میگیرید.

poooya
    Guest

انگليس سه تا مستر اصلي داره.
    1. MSc by coursework، براي كسايي كه مي‌خوان كار كنن بدش.
    2. MSc by research، براي كسايي ه كه مي‌خوان ادامه بدن واسه دكترا.
    3. MPhil كه اكثرا سال اول دكترا حساب ميشه. بعضي جاها يه سالست، بعضي جاها دو ساله. بعضي جاها با coursework و بعضي جاها فقط research.
    4. توي 2 و 3 معمولا research methods درس مي‌دن كه آمدت كنن واسه نوشتن research proposal و انجام research تو دكترا

ApplyAbroad Champion

جواب سوال شما در سایت نمایندگی علمی ایران در بریتانیا و ایرلند :

http://www.iran-student.net/fa/info/#2

سیستم تحصیلی انگلیس بر اساس پول هست ;D تعجب نکنید یعنی پول بده بیا اینجا هر کار می خواهی بکن.

حالا از شوخی گذشته توضیحات poooya کامل هست با این توضیح که شماره 4 , phd است.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

payamp
    Guest

اگر پس از فارغ التحصیل شدن از فوق لیسانسtaught انگلیس بخواهم برای دکترا در کانادا یا آمریکا اپلای کنم، با توجه به یک ساله بودن دوره فوق لیسانس در انگلستان آیا باید به محض ورورد شروع به جمع کردن مدارک application کنم ؟ با توجه به اینکه application deadline برای اکثر دانشگاه ها برای ترم پاییز حوالی ماه ژانویه تمام میشود، آیا در این فرصت کمی که از شروع درس فوق لیسانس گذشته (سپتامبر تا ژانویه) استادان انگلیسی شناخت کافی برای دادن recommendation letter خواهند داشت و دانشجویان را recommend میکنند یا نه؟
    آیا میتوان برای ترم پاییز سال پس از شروع دوره انگلیس برای کانادا یا آمریکا apply کرد؟

من هم دقيقا نظر ونداد رو دارم. همه اينها واقعا بازيه شما اگر پول داشته باشي مي توني در بهترين دانشگاههاي انگليس هم براي حتي PhD پذيرش بگيريد. در مورد BS به PhD هم بستگي به دانشگاش داره. اگر رقابت در دانشگاه شديد باشه و متقاضي زياد داشته باشه (مثل Cambridge يا Oxford) خيلي بعيده مستقيم از BS به PhD پذيرش بدن.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)