صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: سیستم تحصیلی در انگلستان

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

پیش فرض پاسخ : سیستم تحصیلی در انگلستان

من از تجربه خودم میگم. من فوق لیسانس رو البته با بورس چونینگ تو انگلیس یک ساله خوندم. معمولا بچه ها تمام وقت یا پاره وقت میگذرونن. واسه منی که بورس داشتم مجبور بودم تمام وقت بگذرونم و یکساله تموم کنم ولی واسه خوداشون یا کسی که خرجشون رو خودشون میدن میتونن دو ساله هم بگذرونن.

من مستر هم براساس تحقیق نبود. بلکه بایستی چندتا واحد میگذروندم و برای هر کدوم هم یک essay ارائه میدادم. من تاریخ زنان خوندم فقط essay داشتم هر کدوم 20 صفحه ولی رشته‌های دیگه بود که به جای essay مثلا امتحان داشتن.

هم کلاسی‌های خودم راحت برای PhD اقدام کردن و حتما لزومی نداره Mphill داشته باشی تا واسه دکترا اقدام کنی. پایان نامه هم که 3 ماه بیشتر واسش وقت نداری یه چیزی حدود 70-80 صفحه است.

من پارسال درسم رو تموم کردم الان هم تونستم واسه دکترا از آمریکا بورس و پذیرش بگیرم. شاید مدرک انگلیسم کمک کرده این وسط. نمیدونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط femiran
    من از تجربه خودم میگم. من فوق لیسانس رو البته با بورس چونینگ تو انگلیس یک ساله خوندم. معمولا بچه ها تمام وقت یا پاره وقت میگذرونن. ...
    شما رزومه تون زمانی که واسه انگلیس اقدام کردین چه جوری بود که فاند گرفتین و از کجا پذیرش با فاند گرفتین(انگلیس)؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط too far
    نقل قول نوشته اصلی توسط femiran
    من از تجربه خودم میگم. من فوق لیسانس رو البته با بورس چونینگ تو انگلیس یک ساله خوندم. معمولا بچه ها تمام وقت یا پاره وقت میگذرونن. ...
    شما رزومه تون زمانی که واسه انگلیس اقدام کردین چه جوری بود که فاند گرفتین و از کجا پذیرش با فاند گرفتین(انگلیس)؟
    من الان از آمریکا پذیرش و فاند گرفتم نه از انگلیس. راستش منظورتون رو متوجه نشدم از اینکه رزومتون چطور بود. من نامه نگاریها با استادها رو وقتی انگلیس بودم شروع کردم رزومم هم همون بود که قبل از اینکه برم انگلیس داشتم و فقط فوق لیسانسم بهش اضافه شده بود. ولی مدارکم رو برای دانشگاهها وقتی فارغ التحصیل شدم فرستادم یعنی دسامبر 2007 و ژانویه 2008.

femiran عزیز

منظورم همون پذیرشیه که از انگلیس گرفتین و اونجا بورس شدین برای فوق لیسانس. اصلا لیسانستون از ایران بوده یا اونم از انگلیس یا جای دیگه بوده؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط too far
    femiran عزیز

منظورم همون پذیرشیه که از انگلیس گرفتین و اونجا بورس شدین برای فوق لیسانس. اصلا لیسانستون از ایران بوده یا اونم از انگلیس یا جای دیگه بوده؟
    من لیسانسم ایران بود دانشگاه تهران. اون بورسی که من واسه فوق لیسانس انگلیس شدم اسمش هست چونینگ. بورس معروفیه و از همه جای دنیا آدم میگیره ولی خوب مثل بیشتر بورسهای خوب خیلی سخته قبول شدنش. فکر کنم تو این فروم هم دربارش حرف زده شده. این بورس سالی یکبار داده میشه و British Council یعنی شورای عالی فرهنگی بریتانیا که دفترش تو باغ سفارت تو خیابون شریعتی هست هر ساله طرفهای سپتامبر شرایطش رو تو وب سایتشون میزنه.

Junior Member F A T I آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط محمود نمایش پست ها
    ضمنا MSc by Reserch or MPhil رو هر وقت بخواید میتونید شروع کنید + می شه تا قبل از اینکه از تز دفاع نکردید به PhD تبدیلش کنید. یعنی با احتساب این 1 سال اگه 2 سال دیگه کار کتید
    PhD میگیرید.

سلام

و نحوه ارزشیابی مدارک فول ریسرچ بر چه پایه ای هست توی انگلستان؟ یعنی اینکه با یه مدرک فوق فول ریسرچ، مشکلی برای پذیرش دکترا دقیقاً توی همون فیلد مستر پیش نخواهد اومد؟
    Trust your emotions, Believe in your dreams

Junior Member

سلام دوستان ی سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید من پزشک عمومی ام می خوام برای تخصص برم اروپا یا امریکا و یا استرالیا برای اینکه بتونم بورس بگیرم چی کار بای بکنم اصلا میشه پذیرش و بورس گرفت ؟
    مرسی

Junior Member

سلام. اگر از دانشگاه ایران فارغ التحصیل کارشناسی ارشد باشیم و بخوایم برای دکترا انگلستان اپلای کنیم باید توی فرم اپلای postgraduate taught یاpostgraduate research انتخاب کنیم (دانشگاه ابردین مد نظر هست)

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme90 نمایش پست ها
    سلام. اگر از دانشگاه ایران فارغ التحصیل کارشناسی ارشد باشیم و بخوایم برای دکترا انگلستان اپلای کنیم باید توی فرم اپلای postgraduate taught یاpostgraduate research انتخاب کنیم (دانشگاه ابردین مد نظر هست)
    والا این دو مورد که گفتین آپشن های مربوط به دوره مستر هست!
    برای دکترا باید در فرمها گزینه PhD قاعدتا موجود باشه. باز هم فرمها رو بررسی کنید
    به هر حال postgraduate taught که مطمئنا ربطی به دکترا نداره چون دوره های دکترا در بریتانیا تحقیق محور هستن

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

برای فوق لیسانس هم باید از UCas اقدام کرد؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)