صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 92

موضوع: Admission Requirement دانشگاه های آمریکا

Junior Member Dr_Mehrdad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - IAUCTB

پیش فرض پاسخ : Admission Requirement دانشگاه های آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shamsvahedi نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون.
    بله متاسفانه مي دونم نمره ي آيلتس خيلي خوب نيست و فقط حداقل رو كاور مي كنه.
    سابقه ي كاري مي تونه نكته ي اثر گذاري باشه ؟!
    من از انگليس و استراليا هم آفر دارم اما مي خوام ديفر كنم شانسمو واسه امريكا امتحان كنم.
    دوست عزیز اصلا اشتباه نکنید نمره ای که کسب کردید یک نمره خوب هست، منتهی در رقابت هرچقدر نمره بالاتر باشه قطعا شانس شما هم بیشتر هست، یک نکته پیک پایین نمره 6.5 با پیک بالای نمره 6.5 هم تفاوت زیادی تقریبا داره یکدست بودن نمره هم همینطور اهمیت داره، ولی در رقابت رقیبان شما از همه کشور های جهان هستند به خصوص چین و هند و شما باید بتوانید در تمام ابعاد رزومه رقابت کنید با آنها.

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr_Mehrdad نمایش پست ها
    دوست عزیز اصلا اشتباه نکنید نمره ای که کسب کردید یک نمره خوب هست، منتهی در رقابت هرچقدر نمره بالاتر باشه قطعا شانس شما هم بیشتر هست، یک نکته پیک پایین نمره 6.5 با پیک بالای نمره 6.5 هم تفاوت زیادی تقریبا داره یکدست بودن نمره هم همینطور اهمیت داره، ولی در رقابت رقیبان شما از همه کشور های جهان هستند به خصوص چین و هند و شما باید بتوانید در تمام ابعاد رزومه رقابت کنید با آنها.
    ممنون از راهنماييتون،
    راستش من براي پذيرش گرفتن از كشورهاي ديگه هيچ مشكلي نداشتم اما شنيدم كه اگر GPA زير 3 باشه اصلاً براي مستر پذيرش نمي دن و نمره ي زبان كمكي نمي كنه !

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

ممنون از راهنماييتون،
    راستش من براي پذيرش گرفتن از كشورهاي ديگه هيچ مشكلي نداشتم اما شنيدم كه اگر GPA زير 3 باشه اصلاً براي مستر پذيرش نمي دن و نمره ي زبان كمكي نمي كنه !
    هیچ قانون کلی ای برای همه دانشگاه های آمریکا وجود نداره. پذیرش به معدل، نمرات زبان و GRE، مقاله، رقبا، رتبه دانشگاه، محل دانشگاه و ... مربوطه. با این همه عامل و فرد یا افرادی که در پذیرش دخیل هستن احتمالات زیادی به وجود می آد. توی 2 تا دانشگاه به ظاهر هم رتبه یکی پذیرش و فاند میده به شما یکی دیگه فقط پذیرش میده و یکی ریجکت می کنه! به هر حال اینکه چقدر زیر 3 باشه و نمرات زبان و GRE چقدر بالا باشن و اپلیکنت های دیگه هم چطور باشن موثره.

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr_Mehrdad نمایش پست ها
    متاسفانه من حرف شما رو قبول ندارم که نگاه و دید آمریکای شمالی هم به آیلتس اینگونه باشه، اولا متاسفانه تبعیض وجود دارد برای مثال خود ETS که " https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/ " لینک زیر نشان میدهد نمره آیلتس 6.5 معادل 79 تا 93 میباشد که به طور دقیق نشان داده شده است منظورم با جزئیات دقیق، ولی سیاست و فشار و موارد پشت پرده که پنهان نیست ! اکثر سایت های دانشگاه های آمریکا رو شما اگر نگاه کنید به یک نکته خیلی خوب میرسید مثلا از شما 75 تافل می خوان یا 80 تافل از اونور از شما 7 آیلتس می خوان این یک تبعیض بسیار بزرگ هست متاسفانه و سیاستشون آن هست که شما رو به سمت تافل بکشونن تا چرخه درآمدی این امتحان بچرخه وگرنه مطمئن باش اگر برابری بود کمتر کسی سمت تافل میرفت یا شاید درصدش قابل مقایسه نبود.
    از این سمت هم کشور های اروپایی مثل انگلسان یا استرالیا هم بیشتر به سمت آیلتس گرایش دارند، کانادا هم اکثرا هم به سمت آیلتس هست ولی میزانش کمتر مثلا از شما اگر 7 آیلتس بخواد از اونور 95 تافل میخواد و بعضی ها هم گرایششون به سمت آیلتس هست، باز کمی وجه عدالتش رعایت شده ! در بعضی از دانشگاه های آمریکایی هم این عدالت رعایت شده.
    در مورد آمریکا واقعا زورگویی مطلق هست همه ما میدانیم نمره آیلتس 6.5 یک نمره خوب هست، و 7 دیگه معادل سطح Advance و بیشتر از اون هم برای رقابت رزومه و .. هست.

درستش این هست نمره خوب آیلتس 7 به بالا، 100 تافل به بالا هست یک نمره رقابتی هست.
    دوست عزیز شما یک دانشگاه توی همون انگلیس به من نشون بده که ایلتس زیر 6.5 بخاد. (دانشگاهی که سرش به تنش بیارزه). خوب این نشون میده آیلتس 6.5 حداقل است، و چیز حداقل هیچوقت به منظور خوب نیست. در عرایضم اظهار کردم با این نمره میشه پذیرش گرفت اما نمره بسیار ریسکس هست: چون اگه رقابت وجود داشته باشد حداقلها خیلی راحت حذف میشوند. اینکه ای تی اس چی گفته و اینکه اونی که اتفاق میفته خیلی متفاوته خود شما میتونین تشخیص بدید بین دو داوطلب که جفتشون شدند 6.5، کدومشون 79 میشه و کدومشون 93. پس مطمئا باشید این درجه بندیهای بیشتر مارکتینگه تا واقعیت اکادمیک. پس هیچوقت یه استاد هم خودش رو محدمد به این نون قرض دادنها نمیکنه. واقعیت اینه که ایلتس امتحان بسیار خوبیه اما نمیتونه مثل تافل تمام مهارتهای فرد رو محک بزنه مثلا پارت اسپیکینگ تافل با ایلتس قابل قیاس نیست. اینکه امریکا زور میگه دقیقا همون حرف من رو زدید شما. من هم گفتم که اجهاف آمیز نگاه میکنند.
    خود کانادا نه تنها تفاوت قائل میشه بین تافل و ایلتس بلکه بعضی از اونها برای گرفتنTA داوطلب مجبور میکنند که تافل بده تا اسپیکینگش رو محک بزنه. حتی تاپهای کانادا از شما GRE هم میخاند. به نظر شما این گرایش به سمت آریکا و تافل نیست.

Senior Member kran آواتار ها

سلام دوستان
    ممنون مي شم راهنمايي كنيد.
    من ليسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم، IELTS 6.5 و ٤سال سابقه ي حقوقي در ايران.
    خيلي دوست دارم براي مستر حقوق در امريكا ادامه تحصيل بدم ولي متاسفانه GPA ليسانسم زير 3 هستش. كسي از دوستان مي دونه چه راهي براي ادامه تحصيل دارم ؟!
    ممنون
    منظور حرف من رو احساس میکنم متوجه نشدید. این نمره برای اپلای کافیه. اما حالا که شما ا این نمره پذیرش گرفتید چرا دیفر کنید.
    پذیرش توی آمریکا محدود به یک ایتم مشخص نیست و اونها دید کلی به شما دارند و تمام ایتمهای اکامیک رو بررسی میکنند. اما زبان مهمترین ایتم برای اپلای کردن برای کشورهای انگلیسی زبان است.
    برای گرفتن فاند شما باید جی ار ای یا جی مت خوبی داشته باشید چون معدل شما پایین است.
    یک نکته: توی پروسه اپلای هیچ چیزی مشخص نیست اگه تونستی پذیرش با فاند بگیری برو چون واقعا این روزها افرادی با رزومه بالا خیلی راخت ریجکت شدند. پس هر پذیرشی غنیمت شمرده میشه.

با آرزوی موفقیت.

Junior Member

سلام دوستان
    من کارشناسی حسابداری از دانشگاه سراسری اصفهان دارم با GPA:2.5 و آیلتس 6.5 هنوز اقدامی برای جی مت نکردم . یه بار امتحان دادم 500 شدم که نمره خوبی نبود. منتها من 8 سال پیش فارغ التحصیل شذم و 6 سال و نیم سابقه مرتبط دارم. برای ارشد Finance شانسی دارم ؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنیم

Junior Member

سلام دوستان ، آیا این موضوع صحت داره که الان دیگه بیشتر دانشگاهای آمریکا مدارک آپلود شده میپدپذیرن و اگر پذیرش گرفتیم باید پست کنیم براشون؟

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_1 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، آیا این موضوع صحت داره که الان دیگه بیشتر دانشگاهای آمریکا مدارک آپلود شده میپدپذیرن و اگر پذیرش گرفتیم باید پست کنیم براشون؟
    بسته به دانشگاه متفاوته، ی سری فقط آپلود شده، ی سری فقط ارسال شده و ی سری هم دوتارو می خوان... بسته به اون دانشگاه که اپلای می کنید متغیره، معمولا تو صفحه اپلای این مسئله به طور کامل توضیح داده شده است.
    too much busy...

دوستان وقتی فرم اپلیکیشن رو پر می کنیم یک جا می پرسه Date Degree Earned این رو چه تاریخی بزنیم ؟؟؟ تاریخ صدور مدرک یا تاریخ فارغ التحصیلی ؟؟؟
    ممنون

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    دوستان وقتی فرم اپلیکیشن رو پر می کنیم یک جا می پرسه Date Degree Earned این رو چه تاریخی بزنیم ؟؟؟ تاریخ صدور مدرک یا تاریخ فارغ التحصیلی ؟؟؟
    ممنون
    تاریخی که روی دانشنامه و یا ریزنمره به عنوان تاریخ فارغ التحصیلی زده.