صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 92

موضوع: Admission Requirement دانشگاه های آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Admission Requirement دانشگاه های آمریکا

با سلام
    دوستان لطفا راهنمایی کنید برای کسی که آمریکاست و گرین کارت داره آیا شرایط پذیرش (بدون فاند فقط پذیرش) فرقی می کنه ؟ مثلا تافل و جی آر ای؟ یا هر چیز دیگه

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط saman987 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان لطفا راهنمایی کنید برای کسی که آمریکاست و گرین کارت داره آیا شرایط پذیرش (بدون فاند فقط پذیرش) فرقی می کنه ؟ مثلا تافل و جی آر ای؟ یا هر چیز دیگه
    اگر در امريكا مدرسه يا كالج رفتين ممكن هست كه براي بعضي دانشگاه ها نيازي به تافل نداشته باشيد، وگرنه هيچ تفاوت ديگه اي نيست. تمام مراحلی که باید برای پذیرش طی کنید یکسان هست. ممکنه به دلیل این که گرین کارت دارید امکان فاند بیشتری داشته باشین و بعد از گرفتن پذیرش بتونید برای بعضی اسکالرشیپ های داخلی اپلای کنید (هر چند معمولا سیتیزن بودن ملاک هست). همچنین ممکنه بعضی از استادها پروژه هایی داشته باشند که فقط دانشجوهای امریکایی (و شاید کسانی که اقامت دائم دارند) بتونن روی اون ها کار کنند. از این لحاظ میتونه یک مزیت باشه.
    مزيت اصلي اينه كه رزيدنت یک ایالت بودن باعث میشه که شهریه شما in-state حساب بشه و کمتر از دانشجوهای دیگه (خارجی و از ایالت های دیگر) باشه. الیته این موضوع فقط در مورد دانشگاه های ایالتی و پابلیک صدق می کنه.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

دوستان سلام
    من يه سوال دارم ولي نمي دونم دقيقا كجا بپرسم
    به نظرتون كار درستيه آدم براي مستر ٢ تا گرايش يك دانشگاه اپلاي كنه؟يا ممكنه جنبه ي منفي اي داشته باشه؟
    يا اينكه درستش اينه براي هر دانشگاهي فقط يك گرايش اپلاي كنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من يه سوال دارم ولي نمي دونم دقيقا كجا بپرسم
    به نظرتون كار درستيه آدم براي مستر ٢ تا گرايش يك دانشگاه اپلاي كنه؟يا ممكنه جنبه ي منفي اي داشته باشه؟
    يا اينكه درستش اينه براي هر دانشگاهي فقط يك گرايش اپلاي كنم؟
    من فقط یه مورد دیده ام، شاید به دردتون بخوره:
    دانشگاه تارتو در استونی (رنک جهانی 300-400) تو سایتش نوشته بود افرادی که می خوان واسه دو رشته ی متفاوت اپلای کنند، فلان کارها رو دو بار انجام ندن. و گویا نظر منفی ای هم نداشت.
    به نظرم این مسئله بستگی خیلی زیاد به دانشگاه داره. ممکنه منفی باشه، ممکنه نباشه. بهتره از مسئولین دانشگاه مد نظرتون بپرسید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    من فقط یه مورد دیده ام، شاید به دردتون بخوره:
    دانشگاه تارتو در استونی (رنک جهانی 300-400) تو سایتش نوشته بود افرادی که می خوان واسه دو رشته ی متفاوت اپلای کنند، فلان کارها رو دو بار انجام ندن. و گویا نظر منفی ای هم نداشت.
    به نظرم این مسئله بستگی خیلی زیاد به دانشگاه داره. ممکنه منفی باشه، ممکنه نباشه. بهتره از مسئولین دانشگاه مد نظرتون بپرسید.
    بله يه سري توو اروپا مشكل ندارن
    منظور من آمريكا بود

Junior Member

سلام دوستان
    نميدونم جاي درستي سوالمو ميپرسم يا نه ولي ممنون ميشم راهنمايي كنيد منو.
    من يه سري از مدارك دانشگاهي و شخصي رو چهار سال پيش ترجمه كردم كه نشد برم سفارات امريكا الان ميتونم ازين ترجمه ها براي امريكا استفاده كنم يا نه؟
    دومين وسالم اينه كه ترجمه ها تأييد دادگستري و أمور خارجه اجباريه يا نه؟
    ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad222 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نميدونم جاي درستي سوالمو ميپرسم يا نه ولي ممنون ميشم راهنمايي كنيد منو.
    من يه سري از مدارك دانشگاهي و شخصي رو چهار سال پيش ترجمه كردم كه نشد برم سفارات امريكا الان ميتونم ازين ترجمه ها براي امريكا استفاده كنم يا نه؟
    دومين وسالم اينه كه ترجمه ها تأييد دادگستري و أمور خارجه اجباريه يا نه؟
    ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد
    میتونی از اون ترجمه ها استفاده کنی به شرطی که توسط دانشگاه مهر و موم شده باشن. یعنی باید نمره های ترجمه شده رو ببری دانشگاه, اونجا ترجمه ها رو تطبیق میدن با اصلش و بعد میذارن تو پاکت و تحویل میدن بهتون. مهر دادگستری و امور خارجه و هیچی دیگه هم نمیخواد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها
    میتونی از اون ترجمه ها استفاده کنی به شرطی که توسط دانشگاه مهر و موم شده باشن. یعنی باید نمره های ترجمه شده رو ببری دانشگاه, اونجا ترجمه ها رو تطبیق میدن با اصلش و بعد میذارن تو پاکت و تحویل میدن بهتون. مهر دادگستری و امور خارجه و هیچی دیگه هم نمیخواد.
    من يه دارالترجمه بردم گفت ميتوني استفاده كني و چندتا ديگه گفتن نه اكسپاير شده.
    از يه طرف ديگه نميدونم مهر مترجم كافيه يا حتما دادگستري و أمور خارجه بايد تأييد كنن با اين هزينه هاي بالا.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من تصمیم گرفتم در یکی از دانشگاهای آمریکا ترجیحا harvard ادامه تحصیل بدم ولی نمیدونم میشه یانه .آخه شنیدم که خیلی از کشورها از لیسانس میشه مستقیم واسه phdاقدام کرد،آیا درسته؟
    من لیسانس علوم پزشکی دارم معدلم بالای 17 هست
    کسی میتونه راهنمایی کنه
    ممنون میشم

Junior Member

یه مقاله دارم که همین امسال تو کنگره بین المللی میکروب شناسی پزشکی شیراز پذیرفته شده
    میخواستم ببینم درسته که میگن اگه بتونی برای phdپذیرش بگیری حقوقی میدن که علاوه بر اینکه شهریه نمیخواد بدی انقدر زیاده که میشه کلی پول پس انداز کرد!!!!!؟؟؟؟؟؟؟!!!!