صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 92

موضوع: Admission Requirement دانشگاه های آمریکا

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : Admission Requirement دانشگاه های آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdnamd نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من تصمیم گرفتم در یکی از دانشگاهای آمریکا ترجیحا harvard ادامه تحصیل بدم ولی نمیدونم میشه یانه .آخه شنیدم که خیلی از کشورها از لیسانس میشه مستقیم واسه phdاقدام کرد،آیا درسته؟
    من لیسانس علوم پزشکی دارم معدلم بالای 17 هست
    کسی میتونه راهنمایی کنه
    ممنون میشم
    یه مقاله دارم که همین امسال تو کنگره بین المللی میکروب شناسی پزشکی شیراز پذیرفته شده
    میخواستم ببینم درسته که میگن اگه بتونی برای phdپذیرش بگیری حقوقی میدن که علاوه بر اینکه شهریه نمیخواد بدی انقدر زیاده که میشه کلی پول پس انداز کرد!!!!!؟؟؟؟؟؟؟!!!!
    یکی از دانشگاه های امریکا خیلی فرق می کنه با Harvard که یکی از بهترین هاس تو علوم پزشکی!
    معدل یکی از پارامترهاس ولی برای رفتن به دانشگاه تاپ پارامترهای مختلفی هست. با قوی کردن رزومه و داشتن مینیموم های مورد نیاز ازمون زبان میشه تو دانشگاه های امریکا پذیرش گرفت. اما اینکه چه دانشگاهی باید رزومه کلی خودتون رو جمع بندی و ارزیابی کنید.
    برای ذکترا معمولا تعدادی کمک هزینه به شکل های مختلف وجود داره. از جمله Award, Fellowshipو Assistantship. در مورد اینا می تونید تاپیک های مربطه رو بخونید. اما این کمک هزینه ها کاملا رقابتی هستن و قطعا به همه افراد داده نمیشه.
    مقاله می تونه به تقویت رزومه کمک کنه ولی معمولا مقالات ژورنال بین المللی و کنفرانس های خاص که اعتبار بالایی دارن مهم ارزیابی میشن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    یکی از دانشگاه های امریکا خیلی فرق می کنه با Harvard که یکی از بهترین هاس تو علوم پزشکی!
    معدل یکی از پارامترهاس ولی برای رفتن به دانشگاه تاپ پارامترهای مختلفی هست. با قوی کردن رزومه و داشتن مینیموم های مورد نیاز ازمون زبان میشه تو دانشگاه های امریکا پذیرش گرفت. اما اینکه چه دانشگاهی باید رزومه کلی خودتون رو جمع بندی و ارزیابی کنید.
    برای ذکترا معمولا تعدادی کمک هزینه به شکل های مختلف وجود داره. از جمله Award, Fellowshipو Assistantship. در مورد اینا می تونید تاپیک های مربطه رو بخونید. اما این کمک هزینه ها کاملا رقابتی هستن و قطعا به همه افراد داده نمیشه.
    مقاله می تونه به تقویت رزومه کمک کنه ولی معمولا مقالات ژورنال بین المللی و کنفرانس های خاص که اعتبار بالایی دارن مهم ارزیابی میشن.
    خیلی ممنون بابت راهنمایی
    میشه بگین که حدودا خرج های قبل از رفتن مثل گرفتن مدرک زبان،ارتباط با استاد،فرستادن مدارک،آزادکردن مدرک،ترجمه مدارک و... و همچنین خرج ومخارج زندگی توی شهری که دانشگاه harvardاونجاس حدودا چقدره؟
    خیلی ممنون میشم اگه به اینم جواب بدین

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

خیلی ممنون بابت راهنمایی
    میشه بگین که حدودا خرج های قبل از رفتن مثل گرفتن مدرک زبان،ارتباط با استاد،فرستادن مدارک،آزادکردن مدرک،ترجمه مدارک و... و همچنین خرج ومخارج زندگی توی شهری که دانشگاه harvardاونجاس حدودا چقدره؟
    خیلی ممنون میشم اگه به اینم جواب بدین
    گرفتن مدرک تافل 210 دلار هزینه داره.
    هزینه ارتباط با استاد؟ ایمیل می زنید دیگه.
    فرستادن مدارک اگه از دانشگاهی که با DHL قرار داد داره هستید (مثل امیرکبیر)، هزینش حدود 70 هزار تومان. قیمت معمولیش رو نمی دونم.
    آزاد کزدن مدرک: من فارغ التحصیل 87 هستم زمان ما خیلی ارزون بود. الان وحشتناک گرون شده. مثلا شنیدم برای ازاد کردن مدرک ارشد حدود 7-6 میلیون می گیرن! اینو می تونید از دانشگاه بپرسید. البته اگه سابقه کار داشته باشین ازش کم میشه. یا اینکه بعد از فارغ التحصیلی از کاریابی استفاده کنید تا 6 ماه کاری پیدا نشده مدرکتون رو ازاد می کنن! (تا پارسال انجام می شد امیدوارم مسوولین به خاطر پول در اوردن از اپلی کردن بچه ها اینو دیگه مسدود نکرده باشن)
    ترجمه : ترجمه هم من قبلا انجام دادم با مهر دادگستری و خارجه که ارزون بود. الان اونا رو هم گرون کردن. باز مطمئن نیستم اما شنیدم این دوتا مهر فقط 60 هزار تومن شده! بقیش هم که باید از دارالترجمه سوال کنید چون قیمتاشون رو به خاطر رقابت کمتر میدن. مثلا ریز نمره رو ترمی حساب می کنن. نسخه دوم و بیشتر هم تخفیف ترجمه زیاد داره. من دیدم حتی 10 درصد نرخ نسخه اول رو میگیرن. (مثلا نسخه اول ترمی 10 هزار تومن باشه دومی فقط 10 درصدش میشه - البته مهر دادگستری و خارجه که قیمتش جداس) - حدس میزنم سری اول ترجمه ریز نمره و دانشنامه با مهرهای مورد ذکر 250 هزار بشه! البته خیلی از دانشگاه ها با اسکن برای بررسی اپلیکت کار می کنن لازم نیست برای مثلا 10 تا دانشگاهی که اپلی می کنید 10 نسخه ترجمه کنید.
    مخارج زندگی تو حومه بوستون هم بالاس چون شهر گرونیه. دوستانی که اونجا هستن بهتره نظر بدن. من فکر می کنم حداقل 2000 دلار خالص در ماه نیاز بشه.
    اگه کمک هزینه نباشه خود شهریه سالانه دانشگاه خصوصی مثل Harvard هم معضلیه. حدود 40 هزار دلار در سال!

سلام
    من در مر حله اپلای با عبارات زبر رو برو شدم
    G80 Document of Support-GR
    G82 Bank Statement-GR
    میشه بفرمایین این دوتا عبارت چی میگن؟. مگه نباید بنک استیتمنت اونم بعد افر به سفارت ارائه بشه

Junior Member

سلام دوستان... من تا دو ماه دیگه ا مقاله حتما سابمیت می کنم. به نظرتون الان برای بهار اپلای کنم یا بعد از سابمیت مقاله؟ و اینکه اصولا فرقی داره واسشون؟

Junior Member

سلام
    دوستان یه سوالی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. من می خوام ارشد مجدد بخونم چون آیلتس 6 دارم. می خوام ارشد مجدد را در دانشگاه پلیتکنیک میلان بخونم. آیا با فرض دو سال ارشد مجدد به زبان انگلیسی باز هم نیاز به مدرک آیلتس دارم ؟ ( برای مقطع دکتری)؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط houman22 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه سوالی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. من می خوام ارشد مجدد بخونم چون آیلتس 6 دارم. می خوام ارشد مجدد را در دانشگاه پلیتکنیک میلان بخونم. آیا با فرض دو سال ارشد مجدد به زبان انگلیسی باز هم نیاز به مدرک آیلتس دارم ؟ ( برای مقطع دکتری)؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    دانشگاه های امریکا قوانین متفاوت در این زمینه دارند. بیشتر دانشگاه ها در صورتی که شما مستر رو از دانشگاه انگلیسی زبان گرفته باشید شما رو از TOEFL یا IELTS معاف می کنند، ولی دانشگاه هایی هم هستند که این قانون رو ندارند و در هر صورت TOEFL یا IELTS رو از دانشجویان International درخواست می کنند.
    این موضوع رو میتونید از صفحه Admission Requirement دانشگاه های مورد نظرتون در امریکا پیدا کنید.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

سلام
    دوستان اگه بخوام با مدرک ارشد ایران و آیلتس 6 اقدام کنم و پذیرش کاندیشنال بگیرم ( به شرط گذروندن دوره زبان) آیا امکان گرفتن فاند هست؟

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط houman22 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگه بخوام با مدرک ارشد ایران و آیلتس 6 اقدام کنم و پذیرش کاندیشنال بگیرم ( به شرط گذروندن دوره زبان) آیا امکان گرفتن فاند هست؟
    امکانش خیلی کم هست. فاند در مقابل کاری که توی دانشگاه انجام میدین به شما داده میشه. اگه زبانتون ضعیف باشه به مراتب توی نحوه کار شما تاثیر میذاره. پس شانستون واسه فاند خیلی کم میشه. به نظرم تلاشتون رو بیشتر کنید و سعی کنید نمره ۷ بگیرین.
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

Junior Member

سلام دوستان. امیدوارم سئوالم تکراری نباشه. لطفا اگر می تونید پاسخ بدید. من سه سال پیش از ایران دکترا گرفتم ولی دارم برای پذیرش دکتری از UCLA اقدام می کنم. آیا بهتره که بهشون بگم که دکترا دارم یا بهتره با همون مدرک فوقم اقدام کنم و اصلا به روی خودم نیارم؟ سپاس