نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: آشنایی استادی که پذیرش داده با استادی که به احتمال بالا پذیرش میده!!!!!!!

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض آشنایی استادی که پذیرش داده با استادی که به احتمال بالا پذیرش میده!!!!!!!

سلام دوستان،

من از یه دانشگاهی(x) پذیرش گرفتم، حتی برای ویزا اقدام کردم و منتظر نتیجه اش هستم؛ ولی همزمان جریان گرفتن پذیرش از دانشگاه دیگه(y) ادامه داشت..

چند روز پیش یه کارگاهی شرکت کردم که فهمیدم این دو گروهی که من براشون اقدام کردم با هم ارتباط تنگاتنگ دارن، البته چون با هم مقاله نمی دن اینو از رو کاراشون نمی شه فهمید.. اتفاقا موقع شام من و اون استاد y و یکی از همکاران استاد x حضور داشتن و من خیلی تو شرایط بد و بغرنجی قرار گرفته بودم..
    مشکل اینجاست که ما هر چی می کشیم از ایرانی بودنمونه و همه جا تابلو هستیم..
    خلاصه استاد x فهمید با وجود داشتن پذیرش جای دیگه ای هم اقدام کردم و زودی گذاشت رفت، عکس العملاش هم به نظرم معنی دار اومد..
    اینم بگم که استاد خودم تو دانشگاه x می دونست که من جاهای دیگه ای هم دارم apply می کنم ولی از چند و چونش نپرسیده بود. منم دیگه نیودم بگم با وجودی که که پذیرش دارم جاهای دیگه رو هم دنبال می کنم هنوز..

من تا جایی که می تونستم صادقانه عمل کردم، ولی حالا شرایط خیلی بغرنجی پیش اومده که نمی دونم چه می تونم بکنم..

قضیه اینه که تا استاد x اومد با من سر صحبت رو باز کنه، استاد y بهشون گوش زد کرد که این دانشجوی منه غافل از اینکه..
    حالا امروز می خواستم خیلی ساده email بزنم به استاد خودم تو دانشگاه x و یه جورایی اعاده حیثیت کنم. ولی نمی دونم چی کار کنم و چی بگم..

لطفا راهنماییم کنید و خودتون رو جای من بگذارین..

ممنونم

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : آشنایی استادی که پذیرش داده با استادی که به احتمال بالا پذیرش میده!!!!!!!

You could, I would say, thet we, Iranian, have a pool of problems to get a visa issued. The proffs in the usaare wel familar with our conditions. You could provide some reasons like the existence a delay in the visa process and loss of a year of education, which you have been afraid of,also something like that you have not been going to meet a defer in your enrollment.
    I undesrtand that is a bad situation, and you are cornered badly.

پیش فرض پاسخ : آشنایی استادی که پذیرش داده با استادی که به احتمال بالا پذیرش میده!!!!!!!

Exactly..
    Also, I am a year postponed exactly because of lack of information about applying, so I can not wait 1 year more..
    This VISA issue was one of the reasons I did so, but not all of it: the 2nd univ has more fund, more near type of work to my master thesis and the prof. himself is known more, the other is young..

Now, I want to inform the prof. X to make him look at this issue from my point of view, but the point is that why should I do so when I have not gotten admission?! Prof. X has asked me to introduce my self to his colleague in the workshop. I wanted to do so at dinner time, but he didn't attend. The other colleague left dinner table very soon. I am sure he expected me to introduce myself sooner but I am a shy person...

I do not know what to do..
    I know I can talk about visa but what if I get visa, very soon. It is 2 months I have applied for it..
    You know? it is very important to go to the best place possible but I do not know if I was supposed to do it after application for visa..

any suggestion??! please..

راستش من خیلی قبل از اینکه تو این مخمصه بیافتم تصمیم داشتم با این استاده خیلی دوستانه مطرح کنم. چون خودش یه بار بهم گفته بود برای جاهای دیگه هم اقدام کنم و روابطمون خیلی دوستانه تر از این حرفا بود. ولی چون نتیجه اش معلوم نبود فکر کردم الان استاده میگه این دیگه کیه همه چی رو بهم میگه..

ولی حالا خیلی اوضاع بدی پیش اومده...

سلام
    شما بايد براي هر دو استاد موضوع رو باز كنيد.بدون ترس از طولاني شدن ايميل مشكلات خودتونو مطرح كنيد.اين كه هر دو با هم دوستند ميتونه يه نكته مثبت باشه.چون اگه به شما شك كنند از هم درباره شما مي پرسند.
    موفق باشيد.
    I remember the future again everyday

saeede83
    Guest

خب می دونین که وقتی شما پذیرش از یک دانشگاه رو قبول می کنین، تعهد میدین که جای دیگه ای رو قبول نکنین و این موضوع غیر اخلاقی هست. به خاطز همین استاد x حق داره ناراحت بشه یا به شما اعتماد نکنه. به نظر من حتما سریعا به استاد x ایمیل بزنید و ازش عذر خواهی کنید، نمی خوام نگرانتون کنم اما 2 سال پیش یکی از بچه ها بدون اینکه به استاد اول بگه رفته بود سراغ استاد دوم و استاد اول وقتی فهمیده بود با دانشگاه دوم تماس گرفته بود و اخراجش کرده بودن. حتما حتما با هر دو استاد تماس بگیرین و مساله رو با مسائل علمی توجیه کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    خب می دونین که وقتی شما پذیرش از یک دانشگاه رو قبول می کنین، تعهد میدین که جای دیگه ای رو قبول نکنین
    از لحاظ اخلاقی منظورتون هست دیگه؟ چون من تعهدنامه ای پر نکردم. قضیه اینه که این استاد x خیلی به من جوابای مبهم داده. و من حتی در مورد میزان فاند و سالهای دکترام و ... اطمینانی ندارم که آیا طبق نامه پذیرشم عمل می شه یا نه..

برعکس تو دانشگاه دوم مسائل شفافه و همونقدر که موقع مصاحبه هاشون اشک آدم رو در میارن همونقدر هم آدم رو در جریان همه چی قرار می دن..

مشکل من اینه که درست زمانی که تصمیم داشتم از استاد اول برای تصمیم گیری مهلت بخوام استاد دومی دیگه جواب ایمیلهام رو نمی داد و من فکر کردم قضیه منتفی شده ولی بعد از مصاحبه برای ویزا از استاد دومیه جواب ایمیلی رو گرفتم که 1 ماه قبلش زده بودم.

حالا من یه همچین ایمیلی می خوام بزنم:
    .
    .
    .

Actually, parallel to application I did to your institute, as you know I applied to other centers. The time I was applying to ... embassy I did not know my application to one of these centers is being processed, but later they send me an interview invitation. Since, these days I am not sure about getting visa I accepted their invitation. Next week they will inform me about the results. Before the interview I wanted to inform you to see if I am supposed to do so or not, but I did not find the opportunity to write you. Although it is not clear if I will get their admission or not I really need to have a perspective about my PhD years at your lab to decide on this issue if necessary.
    I really appologize for being late in informing you.
    .In case you find it inconvenient please kindly inform me to cancel the application to that university

Senior Member

به نظر من مشکل خاصی نیست. گاهی وقتها این چیزا پیش می آد. من فکر می کنم صادقانه می شه موضوع رو حل کرد. نگران نباشید......

saeede83
    Guest

اگر تعهد نامه خاصی مربوط به اینکه با این استاد یا اون دانشگاه کار کنین پر نکردین، مشکل خاصی نیست فقط کافیه موضوع رو براشون روشن کنین. به نظر من جوابتون خوبه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)