صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 58

موضوع: رشته دارو سازی در آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : داروسازی

با سلام
    در ابتدا می خواستم از تمامی افرادی که در ارائه این اطلاعات به مردم سهیم هستند تشکر کنم. دوستان من در حال تحصیل در رشته کارشناسی پیوسته تکنولوژی پرتوشناسی هستم که البته تو یکی از دانشگاه های تیپ 1 هست. تا حالا که 81 واحد از مجموع 134 واحد رو گذروندم معدلم کلم 18.69 بوده و انشالله در تلاش هستم بیشتر از این هم بشه و البته معدل دیپلمم هم در حد 18.47 بود. میخواستم واسه رشته داروسازی تو آلمان اقدام کنم و دلیل اینکه رشته داروسازی رو می خوام بخونم این که برادرم و زن داداشم هم داروسازی میخونن البته تو ایران و منم خیلی علاقه مند شدم که بتونم این رشته رو بخونم. بنابراین یه چند تا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین
    1. من فعلا برای گرفتن مدرک زیان انکلیسی TOEFL یا IELTS اقدام نکردم البته زبانم در حد خوبی هستم و مدرک تدریس در سطح upper-intermediate هم دارم و جند سالی هست که زبان رو تموم کردم و فقط به خاطر مدت دار بودن مدارک زبان انگلیسی افدام نکردم که بگیرم. اگه از الان شروع کنم به بادگیری زبان آلمانی چند ساله می تونم خودمو به اون سطح لازم برسونم؟
    2. متاسفانه من معافیت سربازی ندارم و در این رابطه چی کار می تونم بکنم؟
    3.هزینه زندگی در آلمان چه قدره حدودا واسه هر ماه اقامت و کلا از صفر تا گرفتن مدرک تو آلمان چند ماه طول میکشه؟
    4.من اگه بتونم تا اون زمان این طرحی رو که دارم تموم کنم میتونم تو همین رشته خودم اونجا کار کنم و کمک هزینه ای دربیارم ( رادیولوژی )؟
    5.در مورد کتاب بگم که اگه همینجوری پیش بره با همکاری یه دانشجو ترم بالایی و یکی از استادام در حال ترجمه و تالیف هستم که حداقل دو تا میتونه چاپ بشه مقاله هم انشالله یکی رو در حال کار هستم روش و اونم تا اون زمان چاپ میشه
    6. در مورد هزینه های تحصیل بیشتر به دنبال این هستم که کمک هزینه ای هم دریافت کنم حالا نمیدونم فاند میگن یا چی میگن بهش
    ببخشید طولانی شد ممنون میشم جواب بدید
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : رشته دارو سازی در آلمان

کسی خاهشاجوا ب بده یه خانمی جواب میدادن خوب صفحات اول نیستن دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟/اگه مدرک داروسازی از ایران داشته با شیم شرایط ادامه تحصیل برای تخصص و یا معادل سازی مدرک برای کار در آلمان چظوره؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
    کسی از دوستان عزیز مدرک داروسازی رو تو آلمان معادل سازی کرده ،ممنون میشم اطلاع بدید

سلام و خسته نباشید
    من 32 سالمه و می خوام در صورت امکان برای داروسازی المان پذیرش بگیرمو مدرکم لیسانس کامپیوتر هستوایا باید کالج پزشکی هم برم؟
    سوال دیگم اینکه چه معدلی نیاز هست برای این رشته

سلام وقت بخیر
    من داروساز هستم سه سال فارغ التحصیل شدم و این مدت بیمارستان شاغل بودم خیلی علاقه به داروسازی بالینی دارم میخواستم بدونم من میتونم واسه تخصص از یکی از دانشگاه های المان با زبان انگلیسی فاند بگیرم؟یا اینکه حتما باید مدرک زبان المانی داشته باشم؟

با سلام
    من دکترای عمومی دامپزشکی دارم در ایران و میخواهم در رشته داروسازی تحصیل کنم..سوالم اینه مدرک من میتونه ی مقداری معادل بشه و ادامه بدم؟؟
    پزشکی چطور؟
    امکان تطبیق ۲یا۳ سال هست که ادامه رو در آلمان بخونم؟؟
    ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

Junior Member

سلام خوبین؟
    تحصیل داروسازی در آلمان رایگان هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gole maryam198 نمایش پست ها
    سلام عزیزکم
    خوبی خانمی؟؟؟ ایشالا که به سلامتی تشریف میارین اینجا و در خدمتتون خواهم بود گُل قشنگم
    سوالاتتون رو با ذکر شماره هایی که مرقوم فرمودین جواب میدم
    1-- تو آلمان رشته داروسازی چند ساله؟
    رشته داروسازی در دانشگاه‌های آلمان به دو بخش تقسیم می‌شه : بخش اول تحصیلات مقدماتی در علوم پایه نظیر شیمی، فیزیک و زیست‌شناسی هستش که ۴ نیم سال تحصیلی طول می کشه. برای بخش دوم نیز ۴ ترم در نظر گرفته شده و مباحث ذکر شده به صورت تخصصی و عملی و در مواردی خارج از محیط دانشگاه، به طور نمونه در کلینیک یا سایر مراکز درمانی به دانشجو ارائه می‌شوند.
    2-- به چه زبانی در دانشگاه تدریس میشه؟
    انگلیسی/آلمانی
    3-- داروسازی در آلمان هم مثل اینجا تا دکتری بصورت پیوسته است؟
    رشته داروسازی در آلمان‌ مثلِ رشته پزشکی، در مقطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد پیوسته ارائه می‌شه. علاقه‌مندان به دریافت مدرک دکترا، همانند سایر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی، پس از دریافت مدرک کارشناسی‌ارشد، با انتخاب موضوع و پذیرش آن توسط استاد راهنما، به تحصیل در مقطع دکترا مشغول می‌شن.
    4.آیا شروع کردن به خوندن این رشته در آلمان شرایط سنی خاصی داره؟
    خیر.
    5.واسه داروسازی خوندن، چه مدارکی نیاز دارم؟
    مدرک دیپلم (تجربی یا ریاضی)+ ریز نمرات+موارد دیگه مثل: پاسپورت و ...
    6.شرایط کاری واسه کسایی که اونجا داروسازی خوندن چه جوریه؟
    شما بعد از فارغ التحصیل شدن: باید دوره های عملی که در 2 مرحله ی 6 ماهه هستش بگذرونین.در 6 ماهه ی اول: تشریف می برین توی یکی از داروخونه های عمومی و برای 6 ماهه ی دوم: به صورت اختیاری از سوی متقاضیان مشخص می‌شه. غالبا در یکی داروخانه‌ها، مراکز درمانی، موسسات تحقیقاتی وابسته به دانشگاه و همچنین مراکز تولیدی دارو، می‌شه که دوره شش ماهه دوم را سپری کرد.
    امکان تحصیل در رشته داروسازی در این دانشگاه‌ها وجود داره: دانشگاه مارتین لوتر، دانشگاه ینا، دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه گرایفس‌والد، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه کیل، دانشگاه ماربورگ‌، دانشگاه دوسلدورف، دانشگاه بن، دانشگاه مونستر، دانشگاه ماینس، دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه زاربروگن، دانشگاه مونیخ، دانشگاه وورسبورگ، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه ارلانگن و دانشگاه لایپزیگ. *** در بین دانشگاه‌های نام برده شده، دانشگاه آزاد برلین، مونیخ و فرایبورگ از جمله دانشگاه‌های برتر در آلمان محسوب می‌شن.***در بین دانشگاه‌هایی که تحصیل در رشته داروسازی در آن‌ها امکان ‌پذیره، دانشگاه‌های مارتین لوتر، ینا، آزاد برلین، گرایفس‌والد، لایپزیگ ‌و کیل، رشته داروسازی را به صورت رایگان و بدون شهریه تحصیلی ارائه می‌دن .
    امیدوارم که موفق باشی عزیزم

سلام خوبین؟
    تحصیل داروسازی در آلمان رایگان هست؟

ممنون میشم جواب بنده رو هم بدید

باسلام حضور اعضا
    در مورد تحصیل داروسازی همانند سایر رشته های پزشکی دوراه وجود داره اول اینکه با دیپلم میخواهید وارد بشید که باید در یک ازمون ورودی کالجهای المان شرکت کنید که شامل ازمون تستی دروس فیزیک وشیمی وبیولوگی وزبان المانی است .از نمرات بالا شروع به پذیرش میکنن .اما بدونین که 95 درصد پذیرش رشته های پزشکی کالجهامتعلق به المانیها و اتحادیه اروپاست و 5 درصد برای سایرکشورهاست.
    پس از تحصیل دوترم درکالج در دروس فیزیک وشیمی و زیست شناسی و زبان المانی ازمونی گرفته میشه که معدل این نمرات هرچه بالاتر باشه شانس پذیرش بیشتره .سیستم نمره در المان با ایران متفاوته 1 بالاترین نمره و 4 نمره 10 درنظر بگیرین. برای پزشکی 1.1 یا 1.2 که معادل معدل 19.5 تا 20 میشه .1.3 تا 1.4شانس پذیرش دندانپزشکی و 1.5 هم برای داروسازی که معدل 18.5 یا 18.75 میشه.
    این کالجm-kurs نامیده میشه که برای گروه پزشکیه t-kurs مهندسیه وg-kurs انسانی.
    راه دیگه اینه که رشته داروسازی را در کنکور ایران قبول شده باشین و یکسال هم خونده باشین وبعد میتونین برای ادامه تحصیل در دانشگاه اقدام کنین.
    در هردوصورت مدرک B2 زبان المانی گوته که درایران هم برگزار میشه لازمه فقط برای ورود.
    برای معتدلسازی باید ببینید دانشگاه شما مورد قبول المان هست یانه h+ دانشگاه مورد قبوله.
    بعد باید امتحانات شفاهی و تیوری و ازمون در ایستگاههایی که بیمار فرضی نشسته وشما مشورت بهش میدین یا با پزشکی مشورت میکنین.در صورت قبولی باید بین 600 تا 1300 ساعت آسپیرانتی یا تومشولونگ بگذرونین در یک داروخانه.بعد دوره قوانین ومقررات را پاس میکنین درانتها میتونین وارد بازار کار بشین.برای مراحل سادشده باید زبان المانیتون c-1 باشه معادل ایلتس 8.
    فقط زبان وزبان وزبان بخونین اگه واقعا میخواین اقدام کنین.
    در مورد حقوق پیزی که گفته میشه ناخالصه مثلا مین 5000 یورو.این حقوق بروتویا ناخالصه وخالصش حدود 45 درصد اون مبلغ میشه.درالمان تفاوت حقوق چشمگیرنیست .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)