صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 62

موضوع: نانو فیزیک و نانو تکنولوژی

Junior Member

پیش فرض نانو فیزیک و نانو تکنولوژی

سلام
    از کسانی که در زمینه نانو فیزیک و نانو تکنولوژی کار می کنند خواهش می کنم که همکاری کنند.
    اگر کسی در زمینه نانو پذیرش گرفنه خوشحال می شم که بتونم چند تا سوال بپرسم.

پیش فرض پاسخ : نانو فیزیک و نانو تکنولوژی

سلام
    خوب شما سوالتون رو مطرح بفرمایید ??? ، همه دوستان آماده پاسخگویی خواهند بود.
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

بله
    عرض می کنم خدمتتون
    (همه دوستان فیزیکی خیلی بی حال هستند )

اوضاع پذیرش گرفتن در نانو فیزیک و نانو تکنولوژی چطوره؟
    مخصوصا در امریکا.
    از حالت جامد بهتره؟
    نانو الکترونیک چطور؟
    نانو الکترونیک مربوط به دپارتمان های برق میشه یا فیزیک؟
    (فرقش اینه که اگر مربوط به دپارتمان برق بشه احتمالاَ GRE SUBJECT نمی خواد)
    من یه کم جستو جو کردم ولی چیز زیادی دستم نیومد.

با سپاس از توجهتون.

دیگه زیادم بی حال نیستیم
    من واسه امریکا اقدام نکردم چون احساس کردم اگه پذیرش هم بگیرم احتمال کلیر شدن زیاد جالب نیست
    واسه اروپا اقدام کردم که فعلا یه جا بعد از 100 روز هنوز از ویزا خبری نیست و یه جا هم تازه دارم تقاضای ویزا میدم!
    من خودم گرایش فوقم حالت جامد بود که تزمو در فیلد نانو انتخاب کردم
    خیلی از دپارتمان ها (مخصوصا فیزیک شیمی مواد برق...) الان تو این زمینه فعال هستن (شاید بهتر از من بدونید که ساخت و مشخصه یابی هر نوع ماده ای که در یه بعد در حدود نانومتر باشه در فیلد نانو قرار میگیره و این تعریف بسیار گسترده است)
    نانوالکترونیک هم یک عنوان گسترده است و دپارتمان های برق و فیزیک هر دو در این فیلد فعالیت دارند
    الان کلا بازار کار نانو خوبه چون یک تکنولوژی جدید هست

Senior Member

با توجه به اينکه توي ايران در زمينه نانو کارهاي عملي انجام نميشه (درست حسابي) شايد کمي واسه پذيرش کمي محدوديت ايجاد کنه. بخصوص اگه بخوان شما رو با افرادي که از دانشگاهاي خودشون يا اروپا و يا حتي ژاپن و اينا مقايسه کنن. ولي اگه در زمينه تئوريش تونسته باشين کار درست حسابي انجام داده باشين، شانس پذيرشتون اصلا کم نيست.
    من خودم برق هستم و در زمينه nanodeviceها کار ميکردم. که خوب هم در دپارتمان هاي برق و هم applied science ديدم که اساتيد و labهاي دارن که من بتونم باهاشون کار کنم. (واسه امريکا)
    دپارتمان برق GRE subject نميخواد ولي applied science رو نميدونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    با توجه به اينکه توي ايران در زمينه نانو کارهاي عملي انجام نميشه (درست حسابي) شايد کمي واسه پذيرش کمي محدوديت ايجاد کنه. بخصوص اگه بخوان شما رو با افرادي که از دانشگاهاي خودشون يا اروپا و يا حتي ژاپن و اينا مقايسه کنن. ولي اگه در زمينه تئوريش تونسته باشين کار درست حسابي انجام داده باشين، شانس پذيرشتون اصلا کم نيست.
    من خودم برق هستم و در زمينه nanodeviceها کار ميکردم. که خوب هم در دپارتمان هاي برق و هم applied science ديدم که اساتيد و labهاي دارن که من بتونم باهاشون کار کنم. (واسه امريکا)
    دپارتمان برق GRE subject نميخواد ولي applied science رو نميدونم.
    بله البته باید گفت در زمینه نانو کلا ارزش کار عملی بسیار بیشتر از تئوری است و واسه پذیرش از همه فاکتورهای دیگه مثل معدل و... مهمتره.

بیشتر کارهای مربوط به نانو فیزیک در ایران مربوط به نانو الکترونیک است. در نتیجه اگر کسی به دنبال کارهای آزمایشگاهی از این دست می گرده بیشتر باید به دانشکده های برق و الکترونیک دانشگاه های ایران مراجعه کنه. تا جایی که من می دونم این دانشگاه ها کارهای بسیار خوب و سطح بالایی انجام مدن:
    1)شریف(physics Dept.& ECE Dept.)
    2)تهران (ECE)
    3)شیراز
    4)تبریز
    5)پژوهشگاه مواد و انرژی(کرج)
    6)تربیت مدرس
    ...

مزیت کار در این زمینه هم اینه که شما برای apply دو و در برخی موارد سه option خواهید داشت.

1)فیزیک
    2)برق(نانو الکترونیک)
    3)دپارتمان مواد
    در ضمن کمتر دانشگاهی توی دنیا وجود داره که در این زمینه کار نکنه.

موفق باشید

Junior Member

سلام
    کسی راجع به نانو بیو سنسور ها اطلاعاتی داره؟
    می خواستم بدونم بیشتر به کارهای مهندسی مرتبط می شه
    یا زیست شناسی یا فیزیک؟

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط srhosseini
    سلام
    کسی راجع به نانو بیو سنسور ها اطلاعاتی داره؟
    می خواستم بدونم بیشتر به کارهای مهندسی مرتبط می شه
    یا زیست شناسی یا فیزیک؟

با سپاس
    سلام
    نانو بیو سنسورها انواع مختلف دارن و البته مراحل کاری مختلف! همونطور که به طور کلی از اسمش هم میشه دید، هم مهندسی داره توش و هم زیست شناسی! البته فیزیک فکر نکنم زیاد لازم باشه! حالا بستگی داره شما بخوای رو چه قسمتیش کار کنی! معمولا مهندسی از اونجایی شروع میشه که شما رفتار یک ماده رو در برخورد با یک ارگانیسم زنده میدونی (که زیست شناس بهت میگه) و بعد میخوای از این رفتار یک خروجی قابل اندازه گیری در بیاری!

خوب البته فکر کنم جای این سوال تو فروم نبود!

شاد و پیروز باشید
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

سلام ,
    از پاسختون متشکرم .
    همینقدر هم مفید بود.
    توی ایران دانشگاه یا دپارتمان خاصی سراغ دارید که در به طور تخصصی این مورد کار کنند؟
    اگر فرد خاصی رو هم بشناسید که دیگه بهتر.

با سپاس.

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)