صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 62

موضوع: نانو فیزیک و نانو تکنولوژی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

Arrow پاسخ : نانو فیزیک و نانو تکنولوژی

سلام
    من کارم بیشتر مربوط به نانوکاواک و کوانتم دات ها می شه. یعنی از اساس تئوری کار می کنم. خیلی دلم می خواد برای دکتری یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرم. ولی سئوال اینه که چه جوری. احتمالا تا اخر پائیز سال اینده پایان نامه رو ارئه دادم و احتمالا در زمینه کاری خودم مقاله هم بدم.. ولی برای گرفتن پذیرش از کجال و کی باید شروع کنم؟

Junior Member hach آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : نانو فیزیک و نانو تکنولوژی

نقل قول نوشته اصلی توسط physicsonline1 نمایش پست ها
    سلام
    من کارم بیشتر مربوط به نانوکاواک و کوانتم دات ها می شه. یعنی از اساس تئوری کار می کنم. خیلی دلم می خواد برای دکتری یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرم. ولی سئوال اینه که چه جوری. احتمالا تا اخر پائیز سال اینده پایان نامه رو ارئه دادم و احتمالا در زمینه کاری خودم مقاله هم بدم.. ولی برای گرفتن پذیرش از کجال و کی باید شروع کنم؟
    بهتره اول به فکر این سه تا امتحان مهم باشی: TOEFL, GRE GENERAL, GRE SUBJECT (PHYSICS)
    البته برای اروپا GRE لازم نیست.
    یه نگاه به WIKI بنداز جواب بیشتر سوالاتت رو میگیری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

من تقریبا روی بیشتر روشهای سنتز ننو کار کردم در بهترین ازمایشگاه های هند.
    دوستان ننو یک گرایش خاص مربوط به چیز خاصی‌ نیست ننو فقط یک پارامتر اندازست....
    مثل متر و سانتی متر ....ننو یه کمی‌ کمتره...
    هر کسی‌ میتونه در کار خودش اگه ممکن باشه تو سایز ننو کار کنه..
    حالا ممکن سنسور گاز باشه یا آب یا برای انتقال دارو به بدن یا برای انتقال موج الکتریسیته یا مغناطیس یا نور یا هر چیز دیگر...
    اول گرایش مورد علاقه رو پیدا کنید بد برید تو رنج ننو!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

نقل قول نوشته اصلی توسط physicsonline1 نمایش پست ها
    سلام
    What do you mean by theory?
    Do you mean modelling ?
    There are so many different fields in modelling for different fields of application
    Please let us know if it is related to electrical or optical properties of materials. If you can find someone in electrivcal engineering or material science department then you need not to be worry for GRE Subject...
    GRE general is sufficient

سلام
    میخواستم بدونم که آیا با توجه به تحریم هایی که برای ایران در نظر گرفته شده، میشه امیدوار بود که بشه برای رشته نانوتکنولوژی از دانشگاه های آمریکا یا اروپا پذیرش گرفت؟ یک دوستی میگفت این رشته هم مثل فیزیک هسته ای جزو رشته های تحریم هست
    من در حال حاضر دانشجوی نانوتکنولوژی دانشگاه جواهر حیدرآباد هستم
    آیا نمره بالای GRE یا داشتن مقاله میتونه گرفتن پذیرش و همینتور بورس تحصیلی رو پررنگ تر کنه؟

@Farhad Sohi
    Go for nano, there are many iranians working on nano here
    Yes, stellar GRE score and paper can give you an edge
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

Lightbulb پاسخ : نانو فیزیک و نانو تکنولوژی

با سلام
    امیدوارم جای درستی سوالمو مطرح کرده باشم و بتونم از راهنماییتون استفاده کنم:
    من پایان نامم رو سیستم های اسپینی ( زنجیره، نردبان ، ...) ، مغناطیس هستش.
    {یه درس جالب نانو تو لیسانسم پاس کردم.} موضوعات ارشدم ، نیمه رسانا (مطالعه ی نرخ پراکندگی فونون، الکترون،..) بود.
    از دوستانی که اشنایی با شاخه های مختلف نانو دارن ، با این شرایط می خوام بدونم:
    رو چه شاخه ای می تونم مانور بدم؟
    ایا می تونم رو احتمال پذیرش نانو حساب کنم؟
    آیا جایی مد نظرتون هست معرفی کنید؟

بسیار متشکرم

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahta1400 نمایش پست ها
    با سلام
    امیدوارم جای درستی سوالمو مطرح کرده باشم و بتونم از راهنماییتون استفاده کنم:
    من پایان نامم رو سیستم های اسپینی ( زنجیره، نردبان ، ...) ، مغناطیس هستش.
    {یه درس جالب نانو تو لیسانسم پاس کردم.} موضوعات ارشدم ، نیمه رسانا (مطالعه ی نرخ پراکندگی فونون، الکترون،..) بود.
    از دوستانی که اشنایی با شاخه های مختلف نانو دارن ، با این شرایط می خوام بدونم:
    رو چه شاخه ای می تونم مانور بدم؟
    ایا می تونم رو احتمال پذیرش نانو حساب کنم؟
    آیا جایی مد نظرتون هست معرفی کنید؟

بسیار متشکرم
    من نفهمیدم خیلی از سوالهاتو یعنی جوابش چندی صفحه است.اما میتونید رو خیلی از زمینه ها تو نانو کار بکنید از نانو مواد گرفته تا نانو الکترونیک(من دوستانم که از فیزیک اومدند یا برق جز مباحث تخصصی مواد مثل ترمودینامیک و کامپوزیت و....) تو بقیه جاها یه سروگردن از همه بالاتر بودند.
    حتما سعی کنید یه مقاله مرتبط انجام بدید. نیمه رساناهای نانو ساختار و....خیلی چیزها هست که میتونید روش کار بکنید.
    مایل بودید سری به تربیت مدرس بزنید.
    سوال دومتون چرا نشه رو پذیرش نانو حساب کرد؟(البته نمیدونم برای مستر میگید یا دکترا)برای مستر شکن نکنید وبرای دکترا هم باید مکاتبه بکنید.
    جای خاص مد نظر هم یه سرچ میخواد تو اینترنت (تو بیشتر جاها که نانو کار میکنند تو دنیا بچه های فیزیک وبرق بلد(حالا یا رشتشون این بوده یا خودشون خوندن)همیهش امتیاز دارند!
    این کاربر ،غیر فعال است.

سلام دوستان
    من الان 9 ماه که مدرک کارشناسي ارشدم رو گرفتم. معدل ارشدم 17 است و فارغ التحصيل دانشگاه خواجه نصير هستم. فقط 2 تا مقاله داخلي دارم و زمينه تحقيقاتيم هم نانولوله هاي کربني و به صورت تئوري است. آيا شانس گرفتن فاند از دانشگاه هاي کشور سويس يا کانادا رو دارم يا نه؟
    با تشکر فراوان

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab1012 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان 9 ماه که مدرک کارشناسي ارشدم رو گرفتم. معدل ارشدم 17 است و فارغ التحصيل دانشگاه خواجه نصير هستم. فقط 2 تا مقاله داخلي دارم و زمينه تحقيقاتيم هم نانولوله هاي کربني و به صورت تئوري است. آيا شانس گرفتن فاند از دانشگاه هاي کشور سويس يا کانادا رو دارم يا نه؟
    با تشکر فراوان
    سلام شانستون بالاست در صورت داشتن نمره زبان بالا وجي ار اي خوب.سعي كنيد از كارهاتون مقاله در بياريد مقاله براي نانويي ها خيلي مهمه.
    این کاربر ،غیر فعال است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)