نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 439 از 493 نخستنخست ... 339389429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449489 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,381 تا 4,390 , از مجموع 4924

موضوع: مدارک لازم برای روز مصاحبه

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای روز مصاحبه

با سلام خدمت دوستان
    مطابق فرم I20 TA صادر شده از دانشگاه، من مبلغی بابت TA از دانشگاه دریافت خواهم کرد و همچنین شهریه هم کاور شده است. البته تو نامه فاند نوشته که واسه یک ساله! آیا این همون فول فاند هست؟ آیا لازمه که واسه روز مصاحبه BS ببرم؟

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط jakeli1390 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    مطابق فرم I20 TA صادر شده از دانشگاه، من مبلغی بابت TA از دانشگاه دریافت خواهم کرد و همچنین شهریه هم کاور شده است. البته تو نامه فاند نوشته که واسه یک ساله! آیا این همون فول فاند هست؟ آیا لازمه که واسه روز مصاحبه BS ببرم؟
    سلام

اگه کل هزینه ها صفر شده پس شما فول فاند هستید و نیازی به BS ندارید. محض احتیاط یا خودتون یه BS با مبلغ 4-5 هزار دلاری ببرید.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

نقل قول نوشته اصلی توسط alakiemails نمایش پست ها
    ریز نمرات رو که داخل پوشه میزاریم باید کپی برابر اصل باشه؟ یا اصل مدارک؟ اگر اصل رو بدیم بهمون برمیگردونن؟
    تا اونجایی که من میدونم:
    شما مدارک اصلی رو از وزارت علوم گرفتی و توی سامانه تایید مدارک هم ثبت کردی که یعنی دیگه آماده ترجمه هست. بعد میبری دارالترجمه. اونا یه کپی از مدارک اصلتون میکنن، بعد میگن برو فلان روز بیا. ( اگه مهر وزارت امور خارجه و دادگستری بخواین، باید مدارک اصلی توی دارالترجمه باشه، البته باری وقت سفارت نیازی به این 2 تا مهر گویا نیست) وقتی که میری ترجمه رو تحویل بگیری، کپی مدارک شما زیر مدارک ترجمه شده هست و همشون با هم پانچ شدن ( نمیدن اصطلاحش رو درست میگم یا نه ) . حالا مترجم میاد روی ترجمه های شما مهر خودش رو میزنه ، ترجمه هم که توی سربرگ قوه قضاییه هست. وقتی مترجم مهر میزنه، با زبون بی زبونی داره میگه این کپی هایی که زیر ترجمه های من هست برابر با اصله،چون مترجم ها حق ندارن مدارک کپی رو ترجمه کنن. شما همین مدارک رو برمیدارین میبرین سفارت. اگر دادن که هیچ. اگرم ندادن که خب شما اصل فارسی مدارک رو توی خونه دارین.

پس در نتیجه:
    شما هیچ وقت و هیچ کجا اصل فارسی مدارک رو نباید به کسی بدین. نه به سفارت، نه به دانشگاه محل قبولیتون ، نه به هیچ کس دیگه. مدارک اصل فارسی ( ریز نمره و دانشنامه) باید یه جای امن گذاشته بشه چون اگه مشکلی براش پیش بیاد دیگه ....

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم:
    شما مدارک اصلی رو از وزارت علوم گرفتی و توی سامانه تایید مدارک هم ثبت کردی که یعنی دیگه آماده ترجمه هست. بعد میبری دارالترجمه. اونا یه کپی از مدارک اصلتون میکنن، بعد میگن برو فلان روز بیا. ( اگه مهر وزارت امور خارجه و دادگستری بخواین، باید مدارک اصلی توی دارالترجمه باشه، البته باری وقت سفارت نیازی به این 2 تا مهر گویا نیست) وقتی که میری ترجمه رو تحویل بگیری، کپی مدارک شما زیر مدارک ترجمه شده هست و همشون با هم پانچ شدن ( نمیدن اصطلاحش رو درست میگم یا نه ) . حالا مترجم میاد روی ترجمه های شما مهر خودش رو میزنه ، ترجمه هم که توی سربرگ قوه قضاییه هست. وقتی مترجم مهر میزنه، با زبون بی زبونی داره میگه این کپی هایی که زیر ترجمه های من هست برابر با اصله،چون مترجم ها حق ندارن مدارک کپی رو ترجمه کنن. شما همین مدارک رو برمیدارین میبرین سفارت. اگر دادن که هیچ. اگرم ندادن که خب شما اصل فارسی مدارک رو توی خونه دارین.

پس در نتیجه:
    شما هیچ وقت و هیچ کجا اصل فارسی مدارک رو نباید به کسی بدین. نه به سفارت، نه به دانشگاه محل قبولیتون ، نه به هیچ کس دیگه. مدارک اصل فارسی ( ریز نمره و دانشنامه) باید یه جای امن گذاشته بشه چون اگه مشکلی براش پیش بیاد دیگه ....
    سلام مرسی دوست عزیز ولی من ایران مدرک نگرفتم... مدرکم ترجمه نمیخواد و به زبان انگلیسی. هم اصل رو دارم هم کپی برابر اصل...

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

نقل قول نوشته اصلی توسط alakiemails نمایش پست ها
    سلام مرسی دوست عزیز ولی من ایران مدرک نگرفتم... مدرکم ترجمه نمیخواد و به زبان انگلیسی. هم اصل رو دارم هم کپی برابر اصل...
    من دقیقا از سفارت آنکارا اطلاع ندارم. ولی یه گزینه میتونه این باشه که شما کپی برابر اصل رو بدین، بعد اونا اگه قبول نکردن( که به احتمال 99 درصد بعیده، اینجا بچه ها ریزنمرات غیر رسمی رو با خودشون بردن) شما بگو اینم اصلش اگه میخواین چک کنید.
    میتونی یه Clear Book با خودت ببری و کل مدارکت رو بزاری توی اون، ولی میگم که اون اصل ها را حتی الامکان نده بهشون.
    ضمنا چیزایی که توی مصاحبه ازتون میگیرین معمولا CV و SOP و RPهست.(نشنیدم از کسی بگن مدرکت رو بده ببینیم) تازه اونا رو هم بعد از دادن پاسپورتتون هنگام گرفتن ویزا بهتون پس میدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی اصفهان

دوستان سلام. من یه مورد حیاطی دارم لطفا راهنمایی کنید.
    من برا ارشد پذیرش گرفتم مصاحبم سفارت دوبی هست. یکشنبه پرواز دارم و ساکن تهران نیستم. میخ.استم بدونم دانشنامه لیسانس حتما ممهور به مهر وزارت علوم لازمه روز مصاحبه داشته باشم؟ من دانشنامم رو هنوز تو وزارت علوم مهر نکردم فقط از دانشگاه (صنعتی اصفهان) گرفتم.

مرسی از راهنمایی

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaodise نمایش پست ها
    دوستان سلام. من یه مورد حیاتی دارم لطفا راهنمایی کنید.
    من برا ارشد پذیرش گرفتم مصاحبم سفارت دوبی هست. یکشنبه پرواز دارم و ساکن تهران نیستم. میخواستم بدونم دانشنامه لیسانس حتما ممهور به مهر وزارت علوم لازمه روز مصاحبه داشته باشم؟ من دانشنامم رو هنوز تو وزارت علوم مهر نکردم فقط از دانشگاه (صنعتی اصفهان) گرفتم.

مرسی از راهنمایی
    هیچ کس تو سفارت از شما اصل دانشنامه رو طلب نخواهد کرد. خیالت راحت باشه. همینی که داری بخاطر اینکه خیالت راحت باشه همه چیزم پیشمه با خودت ببر.

Junior Member

سلام بر همه

دوستان من در فرم DS160 نام مادر همسرم رو مطابق پاسپورتشون REYHAN نوشتم
    الان در ترجمه عقدنامه و شناسنامه همسرم نام مادرشون REIHAN نوشته شده.....
    به نظرتون چکار کنم؟
    این موضوع اهمیت داره؟ ببرم ترجمه ها رو درست کنن یا مهم نیست؟
    مرسی

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط oversea نمایش پست ها
    سلام بر همه

دوستان من در فرم DS160 نام مادر همسرم رو مطابق پاسپورتشون REYHAN نوشتم
    الان در ترجمه عقدنامه و شناسنامه همسرم نام مادرشون REIHAN نوشته شده.....
    به نظرتون چکار کنم؟
    این موضوع اهمیت داره؟ ببرم ترجمه ها رو درست کنن یا مهم نیست؟
    مرسی
    دو راه داری:
    1- بری دارالترجمه درستش کنی (البته شما موظف بودین چک پرینت هارو دقیقا چک کنید و ممکنه دارالترجمه هزینه دوباره ازت بگیره!)
    2- چون کسی از شما پاسپورت مادر همسرتون رو نمیخاد. شما یه DS جدید سابمیت کن و نام مادر همسرتون رو REIHAN بنویس (مطابق ترجمه ها) بعد به مادر همسرتون تاکید کن که پاسپورتش که منقضی شد برای پاسپورت جدید (REIHAN) بنویسه. اونم به این دلیل میگم که شاید یه روزی بخاد بیاد اونور بهتون سری بزنه (اگه نه که تاکید نمیخاد کنی )
    بعد از سابمیت DS جدید با سفارت مورد نظر مکاتبه کن راهنماییت میکنن که چطور DS جدید جایگزین شه. (به این پست جناب هایزنبرگ هم یه نگاهی کنید)

Junior Member

سلام

من سربازیم رو با نخبگان هستم 4 ماه دیگه تموم میشه. تو مصاحبه اگه امکانش باشه نمی خوام بگم که سربازی رفتم. برا خروج از کشور ازم وثیقه نخواستن فقط تعهد محضری دادم. الان فقط برگ معافیت تحصیلی رو از دانشگاه بگیرم ببرم کافیه؟ این برگه رو باید بدم ترجمه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)