صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 37

موضوع: دانشگاه های آمریکایی | کانادایی | انگلیسی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه انگلیسی زبان در عربستان

با عرض سلام خدمت همه
    اولا : تشكر از هم
    دوما:اخه مومن (بهرنگ)تو مي گي اين همه انتخاب بابا شايد فرضا من رشتم ادبيات عربه.خدايي برم لويزيانا!!!!!!!!چكار كنم؟؟؟هر جايي مخصوصه يه چيزه
    سوما:توهمين خاور ميانه اونا اولين رتبه رو دارن(سرچ كن ميبيني)
    چهارما:ما بايد اين كانتكتي كه با عربا داريم رو بريزيم دور.من تو دوران ليسانس كلي دوست از كل كشوراي دنيا به خصوص اطاف خليج فارس داشتم و هنوزم كمابيش با هم در ارتباطيم اين ذهنيتي كه ما نسبت به اونا داريم اونا خيلي كمتر دارن يادمه يكي از بچه ها تو قسمت بالا پرسيده اگه جواب ميل بگيريد جايزه ميدم .مومن من با رييس دانشگاه كينگ فهد 2 ماه در مورد شرايط دانشگاشون تبادل نظر كردم كلي به دانشجواي ايراني علاقه مند هستند. اين كه دولتا خوششون از ريخت هم نمياد به جامعه آكادميك چه ربطي داره؟تازه من اينو تازه فهميدم كه بجز ويزاي زيارتي ويزا به افراد خيلي سخت ميدن.
    اونا دارن از نظر علمي با آمريكا خودشونو مچ مي كنن ما هنوز در خم كوچه ي عرب و عجم مونديم.چرا يه دانشجوي سوريه كه به اندازه يك دهم شب بيداري هاي ما درس نخونده با توافقي كه دانشگاهاي عربي با كل دانشگا هاي آمريكا دارن ميره 2 3 ترم اونجا در س مي خونه اون وقت ما بايد بريم قبرس تازه به ما گير بدن چرا سربازي مثلا تو سپاه بودي آخه تقصير خودمونه مومن.تفكرمون مشكل داره دايي اما با استعداديم.
    بيايم تفكرمون رو درست كنيم همين.
    راستي عربستان greهم مي خواد چيزي كه خيلي از دانشگا ها تو اروپا نمي خوان البته نمي خوام بگم اين امتحان چيزه جالبيه منظورم مچ كردن خودشون با آمريكاس
    يا حق

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

والا چی بگم اگه واقعا رشتتون ادبیات زبان عربه ;D
    فکر کنم مصر و سوریه واسه شما بهتری جا باشه.
    من خودم در مورد نفت که می خواستم اپلای کنم خیلی 2سال پیش جستجو کردم ولی واقعا جوابی ندادن (هیچی).
    این تاپیک هم ماله چندین ماه پیش هستش تا اونجا که تاریخ هاش معلوم هست.
    من نمی خواهم تاپیک منحرف بشه ولی تجربه شخصی من با بودن در کویت و امارات این به من ثابت میکنه که اگه شما بخواهید باهاشون خوب باشید اونا از شما خوششون نمیاد.
    در مورد رییس دانشگاهی که باهاش در ارتباط هستی ممکنه که بظاهر موافق باشند ولی در باطن کار خاصی نمی کنند.
    ولی شما ترای بکن و ایشالا که پذیرش می گیری و میری اونجا ما هم بشما یه سری می زنیم ;D
    موفق باشید.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

سلام
    توی عربستان یک دانشگاه خوب است به اسم کینگ فهد (همانطور که دوستمون گفتند) سرواژه این دانشگاه هم kfupm است که اگر سرچ کنید سایتش رو پیدا می کنید. این دانشگاه در منطقه ظهران واقع شده (نزدیکی مرزهای امارات) دانشگاه معروفی نیست؛ حداقل این که در فهرست 500 دانشگاه برتر نیست. دقیق نمی دونم ولی توی اون فهرستی که شریف را حدود 2000 اعلام کرده بود این دانشگاه حدود 1200 بود !!!!!!!!!! ولی در خاورمیانه اوله.
    به دانشگاه ایمیل نزنید که اصلا فرهنگ پاسخ دادن به ایمیل رو ندارند مخصوصا اگه بفهمند ایرانی (مشرک) هستی که .... .
    برام جالب بود که حداقل نمره زبان رو 520 عنوان کرده بود!!!!!!
    فکر کنم کشور عربستان اصلا به ایرانی ها به جز ویزای حج هیچ نوع ویزای دیگه ای نمی ده.
    دانشگاه kfupm بیشتر به درد عرب های عراقی لبنانی کویتی و به خصوص فلسطینی می خوره.

Junior Member

ممنون بهرنگ جان
    اما از آب و هواي بد اونجا هم نمي شه گذشت.خيلي گرمه .اما هنوز مطمئن نيستم در مورده حرفايي كه دوستان در مورد ويزا مي زنن.بايد يكي كه تو گود رفته بياد بگه.
    البته دانشجو هاي غير خاور ميانه بعيده واسيه اونجا تراي كنن.
    اما بايد گفت و قبول كرد كه سيستم آموزشي شون خيلي شبيه آمريكاس.
    ویرایش توسط FanTasTic : August 2nd, 2012 در ساعت 08:17 PM دلیل: حذف مطلب نامفید

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط usefdz
    ممنون بهرنگ جان
    اما از آب و هواي بد اونجا هم نمي شه گذشت.خيلي گرمه .اما هنوز مطمئن نيستم در مورده حرفايي كه دوستان در مورد ويزا مي زنن.بايد يكي كه تو گود رفته بياد بگه.
    البته دانشجو هاي غير خاور ميانه بعيده واسيه اونجا تراي كنن.
    اما بايد گفت و قبول كرد كه سيستم آموزشي شون خيلي شبيه آمريكاس.
    خواهش می کنم .بله عزیزم دقیقا همین میشه گفت.
    همونطور که گفتم من کویت بودم ولی عربستان نبودم. ولی شما کویت در واقعه یکی از ایالات ثروتمند آمریکا بدون. تمام چیزهاشون یا آمریکایی یا الگو از اوناست.
    حالا زهران که جای خود داره یکی از بزرگترین مخازن نفت دنیا اونجاست با این همه پول معلوم که چه جوری هست.
    ;D
    ویرایش توسط FanTasTic : August 2nd, 2012 در ساعت 08:19 PM دلیل: حذف مظلب نامفید از نقل قول
    What Goes Around...Comes Around

پیش فرض اطلاعات مهم در مورد دانشگاه كانادايي دوبي

سلام خدمت سروران گرامي
    اين روزها رفتن يا نرفتن به دوبي داستان خودش رو داره(با توجه به مسائلي كه پيش اومده).
    اخيرا يك دانشگاه كانادايي در دوبي اقدام به پذيرش دانشجو ميكنه.بخش فارسي زبان هم داره و اينكه فكر ميكنم موسسينش ايراني باشن.اينطور كه در سايتش ادعا كرده مورد تائيد وزارت علوم هم هست.من بيشتر قصدم اينه كه براي تكميل دوره زبان به اين دانشگاه برم.تا بعد از برسي بيشتر و تجربه زندگي در خارج از كشور(براي مدت كوتاه) براي ادامه تحصيل در ايران يا خارج از ايران تصميم بگيرم.
    آدرس سايت هم اينه:
    http://www.cud.ae/index_fa.html

چند تا سوال دارم:
    1-از كجا ميتونم بفهمم كه اين دانشگاه واقعا مورد تائيد وزارت علوم ايران هست يا نه؟اصلا كسي تا الان با اين دانشگاه مكاتبه داشته؟

2-و اينكه واريز پول به حسابشون قبل از رفتن به دوبي كار صحيحي هست يا نه؟
    گفتند 6 ترم كلا زبان دارند كه تعيين سطح مشخص ميكنه در كدوم لول قرار بگيريد.هر ترم 7 هفته هستش.براي هر ترم 5000 درهم هزينه بايد كرد.
    براي ثبت نام 16000 درهم معادل 4 ميليون بايد اول از طريق صرافي فرستاد.10 هزار درهم براي دو ترم زبان+5000 درهم هزينه پذيرش +1000 درهم ديگه كه يادم نيست واسه چي بود.
    كلا اين كار صحيحه و منطقي هست؟

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مهم در مورد دانشگاه كانادايي دوبي

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirarsalan

چند تا سوال دارم:
    1-از كجا ميتونم بفهمم كه اين دانشگاه واقعا مورد تائيد وزارت علوم ايران هست يا نه؟اصلا كسي تا الان با اين دانشگاه مكاتبه داشته؟

سلام
    من در مورد این دانشگاه اطلاعات چندانی ندارم. فقط برای منتقل کردن موضوع شما به زیر مجموعه مناسب ، نگاهی به سایتش انداختم ،در صفحه اولش این رو دیدم:

تاییدیه وزارت علوم،تحقیقات و فناوری ایران برای دانشگاه کانادایی دبی

دانشگاه کانادایی دبی با افتخار اعلام می دارد که اعتبار این دانشگاه از طریق وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران به تصویب رسیده است.

اعتبار و تایید دانشگاه کانادایی دبی توسط وزارت علوم،تحقیقات و فناوری ایران یک اعتبار و مزیت ویژه برای دانشجویان ایرانی در این دانشگاه....

خوب اين مورد رو كه تائئيد وزارت علوم هست رو خودشون گفتند.منهم ميتونم توي سايتم هر چيزي بنويسم.سوال من اين بود كه چطور ميشه صحت اين ادعا رو اثبات كرد.
    4ميليون پول بريزي بعد هم جواب زنگهات رو ندن.
    آيا مرجعي وجود داره كه اين ادعا ها رو اثبات كرد؟چطوري ميشه فهميد كه واقعا راست ميگن؟

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx
    شماره 55 کشور های عربی ،مورد تایید است
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

سلام
    شما خیلی راحت می تونید به وزارت علوم مراجعه کنید و لیست به روز دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را دریافت کنید یا صرفا در مورد دانشگاه مد نظر خودتون سوال کنید.
    هر چند که بعد از گذروندن دوره های زبان (نیاز به تایید نداره) خیلی بهتر می تونید در مورد ادامه تحصیل در این دانشگاه تصمیم بگیرید. در ضمن علاوه بر وزارت علوم می تونید با سفارت ایران در امارات مکاتبه کنید و در مورد صحت و سقم این دانشگاه سوال کنید، مطمئن باشید بهترین راه برای کسب حقیقت است....موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین