صفحه 1 از 24 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 235

موضوع: دانشگاه لوون - KU Leuven

Senior Member ahmadlove آواتار ها

پیش فرض دانشگاه لوون - KU Leuven

مارس ۲۰۱۳

میخوام تو این نوشته تجربیاتم رو درباره ی دانشگاه لوون - Leuven University بگم.

اول چند نکته رو بگم.
    1- من دانشجوی مستر انتروپولوژی هستم پس بیشتر تجربیاتم از این دانشکده گرفته شده البته ناگفته نمونه که تا حدی هم شنیده هام از دوستان نزدیکم از دانشکده های دیگه هم دخیل هست.
    2- الان 7 ماه میشه که بلژیک هستم (به تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۱۳) . پس مسئله ی زمان رو در نظر بگیرین موقع خوندن.
    و شاید چیزهای دیگه که باید در نظر گرفته شه و الان یادم نمیاد.
    مطلب رو به دانشگاه و شهر و اب و هوا و هزینه زندگی تقسیم کردم.

دانشگاه :
    دانشگاه 600 سال قدمت داره و از دانشکده های متعدد تشکیل شده که تو شهر و خارج از لوون پخش شدن. کل دانشگاه طبق امار خودشون بیشتر از 50000 تا دانشجو که حدود 15% اینترنشنال هستن ینی حدود 5000 نفر! الان یکی میاد میگه برو ریاضیتو درست کن! این عدد احتمالا کمتر هم هست چون اینا دانشجوی بلژیکی از منطقه فرانسه زبان رو هم اینترشنال حساب میکنن و به اینا اضافه کنین هلندی ها رو که فرقی با فلمیش ها ندارن. همه ی ساختمون ها مجهز هستن. بعضی از ساختمونا چون چند صد سال قدمت دارن احتمالا هیچ شباهتی به ساختمون اموزشی نخواهند داشت در نگاه اول
    اولین سوال احتمالا رنک دانشگاهه که میتونین از اینجا و اینجا و اینجا ببینین. اما نظر خودم اینه که واقعا نمیدونم این رنکینگها برچه اساسی انجام میشه! چون کیفیت تدریس اصلا اون چیزی نیست که احتمالا از همچین رنکی انتظار میره. و در کل زیاد به بار علمیتون تو کلاس اضافه نمیشه و این در حالی که استاد موقع امتحان انتظار خیلی بالایی داره از شاگرد. سه نوع امتحان اینجا دارن:
    اورال : میرین پیش استاد ( تو گروپ یا انفرادی) و سوال یا سوالات رو میگیرین و معمولا 20 دقیقه وقت دارین جوابا رو رو کاغذ حاضر کنین و بعدش برای استاد توضیح میدین که بیشتر به صورت مکالمه خواهد بود و ممکنه استاد اگر حالش خوش نباشه یه سوال اون وسطا بکنه که ...
    پیپر : امتحانی اخر ترم وجود نداره و کل ترم رو وقت دارین که یه مقاله ی علمی مثل مال ژورنال بنویسین و تا ددلاین بدین به منشی دانشکده. بعضی از درسها این امکان رو دارن که به جای تایپ مقاله فقط ریسرچ رو انجامبدین و بعدش برین تو 15 دقیقه مطلب رو پرزنت کنین برای استاد.
    کتبی: که دو نوع اوپن بوک و کلوزد داره. برای هر دو تو رشته ی ما توانایی زبانی خیلی مهمه. مثلا من خودم این ترم یه 14 گرفتم که استاد گفت اگر بهتر (از نظر قدرت زبانی) نوشته بودی 16 میشدی!
    تو این دانشگاه کاملا ( به معنای واقعی کلمه) باید مستقل باشین. ینی هیچ انتظاری از استاد نداشته باشین که راهنمایی اضافه کنه یا خودش رو درگیر پایان نامه ارشد بکنه ! چون بعضیهاشون اگر لطف کنن شاید دو سه بار بتونین باهاشون حرف بزنین برای راهنمایی! البته بعضی ها هم در افیسشون به روتون بازه اما نه همیشه.

شهر :
    در حالت عادی حدود 50000 نفر سکنه داره که با اون دانشجوها میشه 100000 نفر!!! بله! مقایسه کنین با شهر چند میلیونی! خود شهر هم قدیمیه منتهی زیبا. چون کوچیکه میتونین پیاده همه جا برین اگر دانشکدتون خارج از شهر نباشه. البته اینجا به دانشجوها بلیط رایگان اتوبوس میدن که خیلی خوبه (هرچند خودم تا حالا سوار نشدم ) چون برنامه منظمی داره و خلوته اکثرا و درکنار این اکثر دانشجوها و ساکنین دوچرخه دارن ( اینجوریه که اتوبوس سوار نشدم !) و همه جا باهاش میرن. اینجا همه جور ادم از همه جای دنیا پیدا میشه! دو سه تا فروشگاه اصلی داره که اکثرا از اونا خرید میکنن. اما مهمترین مطلب در مورد شهر اینه که لوون تو منطقه ی فلمیش قرار داره ( بلژیک دو قسمت اصلی فرانسه و فلمیش داره) و بلژیکیها اینجا در عین حال که تو همه اداره ها لبخند میزنن و مهربون و اروم به نظر میان خیلی خیلی سرد هستن ینی 99% هیچ رغبتی نشون نمیدن برای دوستی یا حرف زدن. و به اغرار خودشون دانشجوهای اینترنشنال و بلژیکیها کلا تو دوتا دنیای جدا زندگی میکنن و ارتباط چندانی با هم ندارن. اخر هفته ها هم تقریبا همه ی دانشجوهای بلژیکی لباساشونو جمع میکنن برمیگردن خونشون! بله! و اخر هفته اینجا میشه گوست سیتی از نظر تفریحات یه سینما داره که بلیطش فکر کنم 8 یورو باشه و فیلمای روز رو نشون میده. مرکز خرید هم داره از نوع خیلی شیکش و دو سه تاهم پارک یا فضای سبز داره. پس خیلی دنبال فان نباشین اینجا بیشتر دنبال دپرسی باشین! البته دوستانی که از شهر های با جمعیت کم مخصوصا شهرهای شمالی میان اینجا رو خیلی دوست خواهند داشت و این حقیقته چون دوستانی رو میشناسم که خیلی حال میکنن با اینجا! ممکنه بگین خب اینا پس واسه تفریح چیکار میکن؟ جواب: اخر هفته ها از ساعت 11 شب میرن بار شروع میکنن ابجو و مشروب خوردن تاصبح. یه لیوان ابجو حدود 1.5 یورو هزینه داره و ناگفته نمونه که به ابجوشون افتخار میکنن خفن! نمیدونم چرا! در مورد بار و کلاب هم کلا تصویر فیلمارو از ذهنتون خارج کنین! بیاین تو مقیاس چند ده نفر که مست کردن اما ارتباطی بینشون وجود نداره مگر اینکه با دوستاتون برین بیرون.

آب و هوا:
    از 7 ماه اینجا 6 ماه ابر و بارون و برف و مه بوده! ینی خورشید برای 6 ماه ندیدیم در همین لحظه هم بارون گرفت! در حالیکه دوهفته دیگه تابستون شروع میشه! این مسئله ی خورشید رو واقعا جدی بگیرین چون هرمشکلی از نظر روحی و جسمی میتونه ایجاد کنه! اینجا واقعا سرسبزه! و هوا واقعا تمیزه! آب اینجا گچ داره شدیدا و نمیشه برای خوردن استفاده کرد البته بعضی ها کردن و میکنن و شده! از نظر غذا هم اینجا چیز خاصی نداره جز سیب زمینی اب پز و سوسیس خوک ! و یه چیز مهم سیب زمینی سرخ کرده یا فرنچ فرایز در اصل بلژیکیه و مایه مباهات بلژیکی ها جدی میگم!

هزینه :
    سکونت دانشجویی اینجا به صورت اتاق یا سوئیت تو یه خونه یا اپارتمانه معمولا. قیمت سوئیت از 350 شروع میشه به بالا. اتاق هم حدود 250 و 300 هست به بالا و ممکنه ارزونتر هم گیر بیارین. فرقشون اینه که اتاق همه چیز شر میشه ینی حمام و دستشویی و اشپزخونه اما سوئیت میتونه هرکدوم یا همه رو مستقل داشته باشه. به هیچ وجه تا اتاق رو ندیدین به کرایه کردن فکر نکنین!هزارتا مشکل ممکنه داشته باشه خونه! و ببینین باقی همخونه ها از کجا هستن! با دانشجوهایی که از چین و افریقا میان اکثرا سازگاری نداریم ما از نظر فرهنگی پس سعی کنین همخونه ای نشین. در ضمن تو این اپارتمان ممکنه صاحب خونه هم زندگی کنه یا نکنه. ممکنه یه اتاق باشه یا 10 تا اتاق. از نظر خوراک هم حداقل 150 تا 200 برای یه نفر جواب میده ولی مجبورین دانشجویی زندگی کنین و از خیلی چیزا بگذرین. رستورانهای دانشکده ها هم غذا و ساندویچ دارن البته از 2 یورو به بالا که از غذای بیرون ارزونتره. یه ساندویچ معمولی اینجا حدود 5 یورو و غذا بالای 15 یورو قیمتشه. لباس اینجا گرونه ولی دوبار در سال اف میخوره بعضا تا 50%. قیمت بلیط اتوبوس برای یه بار سوار شدن اگر بلیط دانشجویی رو نداشته باشین 2 یورو میشه که پیاده برین بهتره! بلیط قطار هم به بروکسل حدود 5.5 یورو میشه و حدود 10 دقیقه فاصله داره.
    حالا دوستان میان میگن نه اینجاش که نوشتی خوب نبود یا اینجا اصلا خوب نیست یا مثل بهشته یا ... به هرحال اگر مطلبی هست اضافه کنیم که ایندگان استفاده کنن!
    موفق باشین همه
    ویرایش توسط hatefrad : March 17th, 2013 در ساعت 02:39 AM
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : K.U.LEUVEN

حسن:
    سلام
    خواستم در این تاپیک درمورداین دانشگاه و سوالات مربوط به اون بحث کنیم!
    اول یه سوال از جناب samiiدارم.میشه درمورد قسمت چهارم اپلیکیشنش توضیح بدین؟چه مدارکی رو دقیقا باید اپ لود کنیم؟درست و حسابی توضیح داده نیست.
    میشه در مورد قسمت اولش توضیحی بدین.دقیق نفهمیدم:
    Dear applicant,Please upload the documents online via (step 4): http://www.kuleuven.be/application/-
    A copy of your diplomas and transcripts of academic records.All documents should be certified as true and original by either the educational institution that issued them or by the local Belgian diplomatic office. Photocopies and faxes are not accepted. Please add a document explaining the grading system of your country (i.e. comparing the grades to numeric score). If you still need to complete your studies at the time of application, please send intermediate transcripts along with your application. Please do note that your final transcripts will have to be submitted upon enrolment.If your documents are not in English, Dutch, French or German please arrange for these documents to be translated by a registered translator. These documents must be also be certified by the educational institution that issued them or by a Belgian diplomatic office. -
    All non-native English applicants must submit a certificate proving their proficiency in English. The tests accepted by K.U.Leuven are
    TOEFL certificate sent by ETS, an IELTS certificate sent by The British Council. Only original score cards sent directly by either ETS or The British Council are accepted.
    - Proof of payment of the application fee. If you did not yet arrange this payment, please transfer the amount as soon as possible so we can process your file. Please upload the proof of payment as an attachment. All non-EEA applications require an application processing fee of EUR 75 (excluding any possible bank transfer fees). Please note you have to transfer EUR75 for EACH application if you make several applications. KBC Bedrijvenkantoor
    Brusselsesteenweg 100
    3000 Leuven
    Beneficiary's name: International Office KULeuven
    Beneficiary's address: Naamsestraat 63, 3000 Leuven, Belgium

Bank account number: 432-0000011-57
    Swift/BIC code: KREDBEBB
    IBAN number: BE09 4320 0000 1157
    Referring to VGS number: 400/0000/27826,

shared costs and Guest Account ID number

Please send the printout of your Application Form and the certified copies of your diplomas and transcript of records in hard copy to International Office, K.U.Leuven International Admissions and Mobility Unit Naamsestraat 63 – bus 5410 3000 Leuven BelgiumThis by regular mail, express mail or registered mail. All academic documents should be certified as true and original by either the educational institution that issued them (in a sealed institution envelope) or by the local Belgian diplomatic office. If you are still preparing for an examination at the time of application, you are requested to send – as soon as the results are available – a certificate attesting to the results. Copies of diplomas and transcript of records sent via email or fax will not be accepted. Please note that the application documents cannot be returned to the applicant.Kind Regards,

International Admissions and Mobility Unit
    International Office K.U.Leuven
    Naamsestraat 63
    B-3000 Leuven
    Belgium
    قسمت سبز رنگ منظورم هست؟یعنی کپی اون ترجمه رسمی که کردیم(با مهر دادگستری و وزارت خارجه)رو دوباره مهر دانشگاه یا سفارت بلژیک بزنم؟
    یا اینکه همون ترجمه رسمی رو اسکن کنم بفرستم کافیه؟

احمد:
    ریز نمرات. اصل مدرک. مدرک زبان. باید اپ بشن در حالیکه مهر دانشگاه و وزارت علوم و دادگستری رو دارن. هم نسخه ی فارسی هم ترجمشون. باید هر دو رو در یک فایل به صورت پی دی اف اپ کنید.
    مدارک بالا و رسید پرداخت اپلیکشن فی و خود فرم اپلیکشن دانشگاه رو باید پست کنید. مدارک بالا رو بزارید داخل پاکت دانشگاه و رو درش رو یه مهر بزنید یا ببرید سفارت و مهر اونارو بگیرید. مدرک زبانتون رو هم مرکز برگزار کننده باید مستفیما ارسال کنه به دانشگاه. برای اینکار برید ( اگر ایلتس هستین) به دفاتر دی اچ ال و در خواست ارسال کارنامه به دانشگاه رو بدین. هزینه صدور 50000 تومن و ارسال 50000 که میشه 100000 تومن. میتونین همه ی مدارکتون رو هم بدین تا با کارنامه زبان براتون بفرستن تا هزینه ی دیگه برای پست جداگانه مدارک نپردازین! اشتباهی که من کردم! نمیدونستم میشه با کارنامه ایلتس مدارک دیگه رو هم فرستاد!

حسن:
    ممنون احمد جان
    یه سوال:مدارک بالا رو بزارید داخل پاکت دانشگاه و رو درش رو یه مهر بزنید یا ببرید سفارت و مهر اونارو بگیرید
    یعنی اگه دانشگاه همه رو تو یه پاکت مهر کنه دیگه نیازی به مهر سفارت نیست؟!!
    یه چیز دیگه اینکه شما خودت برای لوون اقدام کردی؟نمیشه ایلتس رو کپی کرد؟اینطوری هزینه یه خورده میزنه بالا!
    ویرایش توسط hatefrad : March 17th, 2013 در ساعت 02:45 AM دلیل: ترکیب چند پست
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

من هفته پیش مدارکم رو براشون فرستادم.
    گفتن که مدارک دانشگاهی یا باید توسط خود دانشگاه مهر موم شده باشه یا به تایید نماینده بلژیکی رسیده باشه. من گذاشتم داخل پاکت دانشگاه رو درش رو مهر زدن و فرستادم.
    ایلتس رو حتما باید دی اچ ال بفرسته! این دانشگاه برای منم گرونترین در اومد برای اپلای! حدود 150 برای اپلیکیشن فی و 100 ارسال ایلتس و تازه من اشتباه کردم و مدارکم رو جدا فرستادم و 44 هم پول پست رو دادم!!! در حالیکه اصلا معلوم نیست اگر قبول بشم برم یا نه!!!!!
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون
    اره!خیلی گرون در میاد!! مگه اپلیکیشن فی 50یورو نیست؟بقیه کارمزد شده؟
    بعد یه چیزی!از وقتی که اپلیکیشن رو سابمیت کردیم فکر کنم 1ماه واسه اپ لود وقت داریم؟درسته؟برای فرستادن مدارک چطور؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    ممنون
    اره!خیلی گرون در میاد!! مگه اپلیکیشن فی 50یورو نیست؟بقیه کارمزد شده؟
    بعد یه چیزی!از وقتی که اپلیکیشن رو سابمیت کردیم فکر کنم 1ماه واسه اپ لود وقت داریم؟درسته؟برای فرستادن مدارک چطور؟
    76 یورو! که از این خراب شده اگر میخوای بپردازی همون 150 تومن حساب میکنن. اگر اشنا داری خارج از کشور که از اونها بخواه پرداخت کنن. پرداخت بانکی یا کردیت کارد فرقی نمیکنه اما هرکدوم باشه باید رسید پرداخت رو پرینت بگیری و همراه باقی مدارک بفرستی.
    اول اکانت رو بساز تو سایت و مدارک رو اپ کن. فکر کنم تا اول مارس وقت داری پست کنی (درست یادم نیست دقیقا!)

Senior Member سپهر آواتار ها

من الان میخوام برای رشته AI این دانشگاه اقدام کنم. چون فقط 10 روز تا deadline مونده ممنون میشم اگه دوستان کمک کنند.

- اول از همه این که Application Fee را میشه اینترنتی پرداخت کرد؟ اگه نه راهش چیه؟
    مثلا اگه از طریقه بانک بخوام بدم، با وجود تحریم ها امکانش هست؟

- ترجمه مدارکی مثل ریز نمرات، اگه توسط وزارت خارجه تایید نشده باشند، امکان تاییدشون توسط سفارت هست؟
    سفارت برای این کار هزینه میگیره؟
    تایید زمان میبره یا همون موقع انجام میشه؟
    روز خاصی برای تایید باید برم؟

- کسی میدونه که این دانشگاه مخصوصا برای رشته من نیاز به توصیه نامه داره یا نه؟(تو سایت نتونستم چیزی پیدا کنم)
    اگه لازمه اولا چندتا میخواد؟ و دوما فرم مخصوص خودش را داره؟

- برای رسیدن مدارک پستی(ریز نمرات) هم deadline همون اول مارچه یا زمان بیشتری هست؟
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    من الان میخوام برای رشته AI این دانشگاه اقدام کنم. چون فقط 10 روز تا deadline مونده ممنون میشم اگه دوستان کمک کنند.

- اول از همه این که Application Fee را میشه اینترنتی پرداخت کرد؟ اگه نه راهش چیه؟
    مثلا اگه از طریقه بانک بخوام بدم، با وجود تحریم ها امکانش هست؟

- ترجمه مدارکی مثل ریز نمرات، اگه توسط وزارت خارجه تایید نشده باشند، امکان تاییدشون توسط سفارت هست؟
    سفارت برای این کار هزینه میگیره؟
    تایید زمان میبره یا همون موقع انجام میشه؟
    روز خاصی برای تایید باید برم؟

- کسی میدونه که این دانشگاه مخصوصا برای رشته من نیاز به توصیه نامه داره یا نه؟(تو سایت نتونستم چیزی پیدا کنم)
    اگه لازمه اولا چندتا میخواد؟ و دوما فرم مخصوص خودش را داره؟

- برای رسیدن مدارک پستی(ریز نمرات) هم deadline همون اول مارچه یا زمان بیشتری هست؟
    در مورد پرداخت هزینه من دقیق نمیدونم اما تا اونجا که مبدونم دوستان از اقوام یا اشنایانشون در خارج از کشور خواستن که این کارو براشون بکنن.چون با وجود تحریم ها راهی نیست .

مدارک حتما باید به تائید وزارت علوم و دادگستری و وزارت خارجه باید برسه وگرنه تائید نمیکنن.
    سفارت هم برای تائید هزینه میگیره.مقدارش و زمان مراجعه و اطلاعات مربوط به سفارت رو از سایت سفارت بگیرین. تائید هم معمولا چند روزی طول میکشه.اونجا بگین عجله دارین ممکنه یکی دو روزه بهتون بدن.

معمولا تمام دانشگاه ها نیاز به 3توصیه نامه دارن.شما باید برای مطمئن شدن به قسمت مدارک مورد نیاز برای پذیرش رشته خودتون مراجعه کنین.

مدارک باید قیل از اول مارچ پست بشن.با TNT یا DHL پست کنین

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

دوستان من الان دارم فرم ثبت نام این دانشگاه رو پر میکنم ولی هر کار میکنم error میده میگه یک قسمت ناقصه. هرکار کردم نفهمیدم کجاش کمه. کل جاهایی که بهش شک دارم ایناست:
    Mother tongue: Persian
    Belgian social security number: -----
    Address: 15th X Street, Y Avenue
    ---------
    ---------
    Fax: -------
    COntact persom: address: 15th X Street, Y Avenue
    -------------
    -------------
    tel: -------------
    fax: -------------
    Language information: certificate planned: -------
    Self supporting; amount --------- EURO

جاهایی رو که خط کشیدم یعنی خالی گذاشتم و به نظر نمیاد نیازی به پر کردن داشته باشن.ضمنا وقتی error میده خودش برمیگرده رو قسمت personal details که اونو هیچ جاشو خالی نذاشتم. نمیدونم چه اشکالی هست

بالاخره این دانشگاه هم مثل اینکه دست به کار شده و بررسی مدارک رو شروع کرده بعد از چند ماه انتظار!
    این ایمیل رو برام فرستادنDear Applicant, We received your application in good order. This is a notification to make sure you upload following core documents in your file. If you already uploaded all documents mentioned below you can ignore this email. Only when all documents have been uploaded, will we be able to process your file....

این مدارک حتما باید اپ بشه تا بررسی مدارک رو به قول خودشون شروع کنن

A copy of your diplomas and transcripts of academic records.
    certificate proving their proficiency in English.
    A passport photograph and a photocopy of the identity page of your passport
    Proof of payment of the application fee.

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    دوستان من الان دارم فرم ثبت نام این دانشگاه رو پر میکنم ولی هر کار میکنم error میده میگه یک قسمت ناقصه. هرکار کردم نفهمیدم کجاش کمه. کل جاهایی که بهش شک دارم ایناست:
    Mother tongue: Persian
    Belgian social security number: -----
    Address: 15th X Street, Y Avenue
    ---------
    ---------
    Fax: -------
    COntact persom: address: 15th X Street, Y Avenue
    -------------
    -------------
    tel: -------------
    fax: -------------
    Language information: certificate planned: -------
    Self supporting; amount --------- EURO

جاهایی رو که خط کشیدم یعنی خالی گذاشتم و به نظر نمیاد نیازی به پر کردن داشته باشن.ضمنا وقتی error میده خودش برمیگرده رو قسمت personal details که اونو هیچ جاشو خالی نذاشتم. نمیدونم چه اشکالی هست
    عزیزم ما که فرم شما رو نمیبینیم تا بدونیم کجاش اشکال داره. اگر داری برای مستر اقدام میکنی باید حواست باشه که ددلاین گذشته! شاید واسه همین ارور میده! اخه اینجور که میگی همه چی رو درست تکمیل کردی!

صفحه 1 از 24 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)