صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 92

موضوع: بهترین گرایش مهندسی عمران-محیط زیست جهت پذیرش

Junior Member sara_az آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین گرایش مهندسی عمران-محیط زیست جهت پذیرش

وضع ما بهتر از شماها هست... اکثر دروس ارشد عمران محیط زست را بچه های مهندسی بهداشت محیط توی کارشناسی میخونن البته نه تنها آب و هوا و مواد زائد بلکه فاضلاب (از تصفیه تا طراحی ) ولی جای سوال داره که این رشته چرا انقد ملزوم واقع شده

هر چه آید به سرم باز بگویم گذرد
    وای از این عمر که با
    " میگذرد"
    میگذرد

نقل قول نوشته اصلی توسط shivakhoei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس عمران خاک هستم. ولی به طور جدی تصمیم دارم برای ارشدم در رشته محیط زیست برای خارج اقدام کنم. سرم هم درد میکنه برای فعالیت علمی و تحقیقی. اگر ازدوستان کسی راضی و حاضر باشه دوست دارم هم کمک حالش باشم هم در کنارش یک دیدی از این رشته کسب کنم. تا عید بیشتر وقت ندارم. ولی خوبیش اینه که همه وقتم آزاده.ممنون از لطفتون پیشاپیش
    با سلام
    من دانشجوی ارشد عمران - سازه های هیدرولیک هستم برا پایان نامم که یه موضوعی در رابطه با محیط زیست هست اگه تمایل به همکاری داشته باشید استقبال میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط elishnaz نمایش پست ها
    سلام
    من چند تا پروژه درس میکروبیولوژی و تصفیه آب و آلودگی خاک دارم. می خواستم بپرسم شما از جدیدترین تاپیکها و موضوعات در دنیا در این زمینه ها یا کلا در زمینه محیط زیست اطلاعاتی دارید؟ تا کلا ببینم کدوم زمینه برای ادامه و کار روی پروژه و مقاله بهتره؟
    راستش پیش زمینه زیادی در این مورد ندارم و رشته قبلیم هم بیشتر تو میه های مهندسی آب بوده اگه اطلاعی در این زمینه ها دارید ممنون می شم راهنماییم کنید!
    مرسی
    درود بیکران
    بحث آب و فاضلاب و هوا و مواد زائد که 4 مبحث بهداشت محیط هستند بهترین موضوعات روز دنیا هستند البته به ایران نگاه نکنید که خیلی روی این مباحث کار نمی کنند و مستقیم میرن روی گزینه آخر که فاجعه آمیز ترین گزینه را انتخاب می کنند بعنوان مثال برای از بین بردن مواد زائد نیروگاه های هسته ای پسماند ساختند که به خیال خودشون مقدار زباله کم کنند اما فاجعه آلودگی هوا بیشتر از میزان کاهش پسماند هست.
    من میتونم روی 4 موضوع به شما کمک کنم اما برای آلودگی خاک خیلی نمی تونم کمکتون کنم ولی می تونید روی شیرابه زباله و تولید گاز کربنیک و اثرش را بر روی آلودگی خاک بسنجید.
    بحث آب: مدیریت اب، تصفیه آب، طراحی سیتم جمع آوری و انتقال آب و ...
    فاضلاب: مدیریت فاضلاب، تصفیه فاضلاب، طراحی سیستم ها فاضلاب و ...
    آلودگی هوا : کلا مبحث ایندکس های هوا
    مواد زائد: مدیریت مواد زائد، کاهش مواد زائد، تولید انرژی، کمپوست و ...
    هر کدوم از مدیریت هایی که عنوان کردم هزاران آیتم را در خود نهفته دارد و باید بدونید که بر روی چه زمینه ای می خواهید کار کنید.
    امیدوارم که تونسته باشم تا حدودی کمکتون کرده باشم.
    اما در مورد پروژه هایی که عنوان کردید اگر بیشتر توضیح بدهید بیشتر می تونم کمک کنم و زودتر مقاله خوبی ازش در بیارید.

وای از این عمر که با
    " میگذرد"
    میگذرد

Junior Member

با سلام ،
    دوستان یک سوال داشتم می‌خواستم منو راهنمایی‌ کنید:
    من لیسانس معماری دارم ۱۶ و برای فوق CIVIL ENGINEERING MATERIALS رو به علت علاقه انتخاب کردم، می‌خواستم بدونم کسی‌ در مورد این رشته اطلاعی داره و آینده آن را چطور می‌بینید ، ممنون
    (( MATERIALS بیشتر در زمینه بتن کار میکنیم ))

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    arshad.omran.khak o pei

سلام دوستان کسی میدونه برای phd خاک و پی کدوم کشورها مناسب ترن؟مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان
    می خواستم بدونم که تو دفترچه ارشد یه مهندسی محیط زیست داریم که تو دانشکده فنی هست و یک محیط زیست خالی هست که تو دانشکده محیط زیست هست و گرایش بندی هست.
    حالا کدوم این ها بهتره واسه اپلای تو امریکا برای phd؟ مرسی

Junior Member

سلام
    واقعیتش اینکه برخلاف تمام دانشگاه های ایران، دانشگاه تهران در ابتدا رشته مهندسی-عمران محیط زیست را در دانشکده محیط زیست ارائه کرد !!!؟؟ اما به علت مختلف و از جمله اینکه اساتید این گروه با انتقال به دانشکده فنی مخالفت کردند!، دانشکده فنی راسا اقدام به گرفتن دانشجو کرد. (بدون اطلاع دانشکده محیط زیست!!!) در نتیجه مهندسی-عمران محیط زیست در دانشکده فنی و مهندسی محیط زیست (با تغییر نام) در دانشکده محیط زیست اقدام به جذب دانشجو کردن!
    به نظر من در زمیته کارهای محیط زیستی (همچون تصفیه آب و فاضلاب، الودگی هوا و مواد زائد) اساتید خوبی در دانشکده محیط زیست وحود داره، همچنین امکانات ازمایشگاهی و کتاب های مربوط خوبی داره!
    اما فکر می کنم که اعتبار دانشکده فنی بیشتره. البته تا اونجایی که من اطلاع دارم در زمینه های هیدرولوژی و انتقال آب و فاضلاب فعال هستند.

درود بیکران
    کسی در مورد این دانشگاه اطلاعاتی داره.

http://deohs.washington.edu

وای از این عمر که با
    " میگذرد"
    میگذرد

Junior Member

سلام

دوستان برای تحصیل در مقطع ارشد در داخل ایران، بین دانشکده ی محیط زیست دانشگاه تهران و دانشکده مهندسی عمران سایر دانشگاه های شهر تهران کدام در اولویت هستند؟

(هم از نظر جذب نیروی کار در بازار داخل، هم از نظر تحصیل در خارج از کشور در مقطع دکترا)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s_elahe نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای تحصیل در مقطع ارشد در داخل ایران، بین دانشکده ی محیط زیست دانشگاه تهران و دانشکده مهندسی عمران سایر دانشگاه های شهر تهران کدام در اولویت هستند؟
    (هم از نظر جذب نیروی کار در بازار داخل، هم از نظر تحصیل در خارج از کشور در مقطع دکترا)
    سلام. در ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کنم که در رشته محیط زیست در دانشکده های مختلف با توجه به سابقه کاری و علمی اساتید، دروس و گرایش های مختلف ارائه میشه و در انتخاب موضوع پایان نامه باید باز به اساتید مراجعه کنید. پس بنظرم در ابتدا اگر به محیط زیست علاقمند هستید یک تحقیقی در مورد دانشکده ها بر حسب علایق خودتان داشته باشید و بعد انتخاب کنید. در شرایط کاملا مساوی من دانشکده فنی را به دانشکده محیط زیست به شما توصیه می کنم. چون مهندسی عمران-محیط زیست در دانشکده فنی و مهندسی محیط زیست (با تغییر نام) در دانشکده محیط زیست ارائه میشود.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)