صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37

موضوع: اصل مدرک در زمان ثبت نام در آمریکا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اصل مدرک در زمان ثبت نام در آمریکا

من از يكي كه دانشگاه مقصد درس ميخونه پرسيدم گفت اصل مدرك لازم نيست و منظورشون از official degree certificate همون official transcript هست كه توش مشخص شده باشه شكا فارغ التحصيل شديد، يعني احتمالا نمره تز داشته باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Eliot
    نقل قول نوشته اصلی توسط 30nA
    من که برادرم سال 99 واسه PhD رفت آمریکا.... هنوز هم که هنوزه دانشنامه های لیسانس و ارشدش رو دیوار اتاقش دارن خاک می خورن ... حالا شما خودتون قضاوت کنید !
    چه بهتر. آيا دانشگاهشون تو آفر تاكيد كرده بود كه مدرك رو ميخوان؟
    راستش چون چند سالی از این ماجرا گذشته دقیقا خاطرم نیست که اصل مدرک رو می خواستن یا نه. ولی این یادمه که برادرم 3-2 سالی از PhD رو گذرونده بود که تازه برگشت ایران و رفت از دانشگاه قبلیش دانشنامه های لیسانس و فوقش رو گرفت و آورد زد تو اتاقش ! ...... اما مطمئنم که اصل دانشنامه ها رو با خودش نبرد ، ولی بعید نیست که ترجمه شون رو برده باشه. چون یادمه می گفت تا فارغ التحصیلی فرصت داره که مدرکی برای پایان دوره لیسانس و فوقش به دانشگاهش تو آمریکا ارائه کنه.
    فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

Hi friends

today I took my Ms degree and transcripts from sharif Univ
    in the degree it has the english translation and they have also given me a sigened and embossed stamp translation of my transcripts

as these are the originals and some guys here propose not to take them with myself
    how can I make a copy and make it official?.....a
    ( I am required to provide my offcial transcipts within the 1st semester of enrollment)

I thought to myself translate my farsi transcripts again offcially but
    U know there is a problem , the ceritificate of degree is like a pelastic pressed Card, so how the ministry of science is gonna stamp it , ?

or maybe as it is tanslated ,can I take a ture copy certificate from anywhere? The sharif univ said that they dont have it

Please those who have had this experiance advise
    tx

الان شریف مدرکی که میدهد ظاهرا دیگه ترجمه نمیشود کرد.

حالا مانند قدیم دیگه نمیشود برد د تا ترجمه درست کرد و داد دانشگاه باید اصل را به آنها نشان بدهیم! فقط نگاه میکنند و به خودمان میدهند یا .. کپی را نگه میدارند. اصلش را بگیرند که مدرکمون تموم میشه
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    الان شریف مدرکی که میدهد ظاهرا دیگه ترجمه نمیشود کرد.

حالا مانند قدیم دیگه نمیشود برد د تا ترجمه درست کرد و داد دانشگاه باید اصل را به آنها نشان بدهیم! فقط نگاه میکنند و به خودمان میدهند یا .. کپی را نگه میدارند. اصلش را بگیرند که مدرکمون تموم میشه
    آقا یه سوال: اگه بخواهیم مدرک شریفمان را کپی برابر اصل بگیریم تا اصلشو با خود برده و کپی برابر اصلش را در ایران بگذاریم، باید بریم دفتر اسنادرسمی تا اینکارو برامون انجام بده؟ آیا نیازی نیست بعد از تهیه کپی برابر اصل از مدرک، کپی حاصل را ببریم جایی مثل وزارت امورخارجه تا تاییدش کنه؟ آخه من تا به حال مدرکی را کپی برایر اصل نگرفتم اما از یکی از دوستام شنیدم که دفاتر اسنادرسمی هر سند یا مدرکی را که بخواهیم کپی برابر اصل کنیم، همونجا کپی برابر اصل کرده و از جایی استعلام نمیگیرن یا به جایی نمی فرستند تا تاییدش کنه. آیا این قضیه صحت داره و آیا به کار ما خللی ایجاد میکنه؟
    از پاسخ دوستان دیگر هم در صورت استقبال، ممنونم!

آیا موقع ثبت نام یا تو سفارت برای ویزا اصل ریز نمرات رو می خوان یا کپی کافیه؟

Junior Member

دوست عزیز
    مگر خود دانشگاه ی که به شما پذیرش داده صحت مدارک شما رو با دانشگاه های لیسانس و فوق لیسانس شما بررسی نمیکنه؟
    من فکر میکنم هر دانشگاهی که اقدام میکنید، بعد از پذیرش با دانشگاه شما ( مقلاً شریف ) تماس میگیرند و ازشون میخواند که مدارک شما رو تایید کنند؟
    فکر میکنم در مورد توصیه نامه ها هم اینطور باشه،
    آخه اگر اینجوری نباشه که هر کی از راه میرسه یه مدرک از شریف با معدل 20 برای خودش درست میکنه، پا میشه میره آمریکا.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)