صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: اصل مدرک در زمان ثبت نام در آمریکا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اصل مدرک در زمان ثبت نام در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Eliot
    مرسي جناب MASR. راستي اروپا و كانادا كه به عنوان واسطه فرقي ندارن؟ اگه من بخوام از كانادا به عنوان واسطه استفاده كنم؟
    خداییش لقمه رو دور دنیا نچرخون، فعلا که TNT اصل مدرک هم میفرسته ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    چند روز پيش به من از طرف admission office دانشگاه ميل زدن كه براي اينكه پذيرش شما finalize بشه اصل درك ليسانس و فوق لازم هست. اينا تا حالا چنين چيزي نگفته بودن و تو admission letter هم نوشته بودن كه official transcript بيارين و من دلم به اين خوش بود كه حداقل دانشگاه تهران كارنامه ها رو official ميده. ولي هيچ وقت نگفتن كه مثلا براي registration بايد مدركو بيارين. حالا من ميخوام ايميل بزنم بگم ميشه به تعويق بندازين؟ به نظر شما چه دليلي بيارم كه قبول كنن؟ مثلا بگم دير گفتين يا مسائل مالي رو بگم؟ واقعا اين دو ميليونو خورده اي خارج از برنامه ريزي بود تو اين شرايط!
    اگر چه این موضوع که دارم میگم ربطی به تاپیک نداره ، ولی شما بدون پرداخت این پول هم میتونید مدرکتون رو آزاد کنید. اگر از روش این کار اطلاعی ندارید فکر کنم توی فروم در موردش توضیح داده باشن.
    البته حدس میزنم شما این روش رو میدونید ولی مشکل زمانی دارید و در این صورت باید با دانشگاه مقصد در مورد بازه زمانی به توافق برسید. اونها از شما مسائل مالی رو قبول نمیکنن و باید دلیل دیگه ای بیارید . البته اگه کسی از دانشگاه شما (تهران) اون دانشگاه بیاد و امسال مدرکش رو بده کار شما رو یه کم سخت میکنه.
    HONESTY<br />is the best policy

Senior Member

نه نميتونم آزاد كنم. بلافاصله بعد ليسانس فوق رو شروع كردم و اسفند 86 هم فوق رو دفاع كردم. مشكل اينه كه نمي دونم چه دليل ديگه اي بيارم اگه بحث پولو مطرح نكنم.

1- كسي از ايرانيها رو در دانشگاه مقصد نميشناسين كه از اونها بپرسين. iranian club يا چيزي شبيه به اون.
    2- شايد اگر بگيد دير مطلع شدم و ممكنه طول بكشه بپذيرن. قرار نيست نبرين كه. حداقل تا پايان ترم اول وقت بدن
    Do not mistake coincidence for fate

برای من عجیبه که میگید اصل مدرک به زبان فارسی رو می خوان!!! من برادرم که اونجاست تمام اصل مدارکش و شناسنامه و کارت ملی و... پیش منه و هر وقت می خواد میدم ترجمه و براش میفرستم. ترجمه رسمی برابره اصله دیگه!

من که برادرم سال 99 واسه PhD رفت آمریکا.... هنوز هم که هنوزه دانشنامه های لیسانس و ارشدش رو دیوار اتاقش دارن خاک می خورن ... حالا شما خودتون قضاوت کنید !
    فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

نقل قول نوشته اصلی توسط 30nA
    من که برادرم سال 99 واسه PhD رفت آمریکا.... هنوز هم که هنوزه دانشنامه های لیسانس و ارشدش رو دیوار اتاقش دارن خاک می خورن ... حالا شما خودتون قضاوت کنید !
    چه بهتر. آيا دانشگاهشون تو آفر تاكيد كرده بود كه مدرك رو ميخوان؟

نقل قول نوشته اصلی توسط siatohi80
    برای من عجیبه که میگید اصل مدرک به زبان فارسی رو می خوان!!! من برادرم که اونجاست تمام اصل مدارکش و شناسنامه و کارت ملی و... پیش منه و هر وقت می خواد میدم ترجمه و براش میفرستم. ترجمه رسمی برابره اصله دیگه!
    مسئله اينه كه بايد اصل مدركي وجود داشته باشه كه ترجمه بشه. اگه اصلش بود كه ديگه مشكلي وجود نداشت. ايشون ميخواد اصل مدرك رو فعلا نگيره.

ApplyAbroad Champion

دانشگاه‌ها خیلی قوانین متفاوتی در این زمینه دارند. بعضی از دانشگاه‌ها حتما اصل مدرک به زبان اصلی (مثلا فارسی) رو احتیاج دارند، و بعضا هم در این زمینه سختگیری نمی‌کنند. اما اغلب دانشگاه‌ها موقع ثبت‌نام به اصل مدرک احتیاجی ندارند و فقط پرونده‌ی شما رو به صورت ناقص نگه می‌دارند تا هر وقت که تونستید اصل مدرک رو ارائه بکنید. بعضا به شما یک سال فرصت می‌دهند که اصل مدرک رو ارائه بکنید و بعضی‌ها هم حتی به شما تا زمان فارغ‌التحصیلی فرصت می‌دهند. یکی از دوستان من که فارغ‌التحصیل UCLA هست، می‌گفت که ایشون حتی تا زمان فارغ‌التحصیلی هم مدرک فوق رو نداشته و دانشگاه قبول کرده که اگر ۳ نفر از استادها تایید کنند که ایشون فوق لیسانس داره، کافیه و احتیاجی به مدرک نیست. ایشون هم با تایید ۳ نفر از استادها با مدرک دکترا فارغ‌التحصیل شده بود.
    در مورد اصل مدرک هم باید بگم که همون کپی‌ اصل مدرک که ضمیمه‌ی ترجمه‌ی رسمیه، کافیه. حداقل من موردی رو ندیدم که کپی رسمی رو قبول نکنند. خود من هم اصل مدارکم رو اصلا از ایران نیاوردم و هیچ وقت هم لازمم نشده.

Junior Member

من باید بگم دانشگاهی که من می رم اصل مدرک فارسی رو می خواد و حتما می خواد که اون رو رویت کنه، اما می دونم که در مواردی هم تا یک سال برای ارائه اون وقت می ده.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)