صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 154

موضوع: اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

پیش فرض اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

گذشته از فقدان جنبه ای که هر از گاهی کشف میشه که عود کرده! کاملا ً خودخواهانه میدونم که وقتی اظهاراتمون میتونه مشکلات و نیازهای چند نفر از دوستانمون رو حل کنه با کلاممون شرایطی ایجاد کنیم که باعث بشه دوستانمون رو از این نعمت محروم کنیم. من اطلاعات ناقص خودم رو در این پست قرار میدهم با امید اینکه مورد استفاده نیازمندانش قرار بگیره.

امیدوارم دوستان هم همین طور رفتار کنند

http://www.al-shia.com/html/far/5ola...hp?istifta=yes

در سایت مذکور مرجع تقلید را انتخاب نموده و سؤال شرعی خود را بپرسید. بسیار سریع جواب میدهند ولی بهتر است مسائلی که ممکن است بعدا ً با آن روبرو بشین رو از همین حالا سؤال کنید تا به مشکلی بر نخورید. غریب به اتفاق مجتهدین نیز سایتهای اطلاع رسانی دارند که از طریق آنها میتوانید با ایشان در ارتباط باشید.
    برای عنوان مثال:

آیت الله خامنه ای:

http://www.leader.ir

آیت الله مکارم شیرازی:

http://www.makarem.ir

آیت الله صافی گلپلیگانی:

http://saafi.net

آیت الله صانعی:

http://www.saanei.org

در زمینه دست دادن مردان مسلمون با زنان نامسلمون احکام کاملا ً متفاوت است و باید به مرجع خود رجوع کنید و در رابطه با تغییر جهت قبله در هواپیما، بله اگر تغییرات قبله اندک است میتونید در هنگام نماز کمی جا به جا شوید. این حکم را سابقا ً در کتب یکی از مراجع دیده بودم ولی برای اطمینان بیشتر باز به مراجع مورد نظرتون رجوع کنید.

برای بسیاری از سؤالات خود اعم از روزه، اوقات شرعی نیز علاوه بر مراجع و کانونهای مسلمانان میتوانید به سفارت ایران هم مراجعه کنید و از آنها هم در رابطه با منبع اطلاع از این اخبار سؤال کنید.

پیش فرض پاسخ : اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

امام حسن می فرماید هر چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند. شما که تاپیک می زنی ایرن بدون ما و اون همه انتقاد از رفتار های زشت می کنی خوبه به عنوان یک آدم درس خونده یکم هم به رفتار های خودتون نگاه کنید. شاید گاهی بعضی از این رفتار های زشت حقمونه؟
    امیدوارم همیشه موفق باشید و از ته دل برای اونهایی که خودشون رو تا چهار تا خارجی ندیده گم کردن هدایت بشن. دین و عقل و پایبندی به احکام شرعی ربطی به آخوند یا استاد harvard,..بودن نداره. این یک مسئله ی عقلا نیه که بعضی کمتر و بعضی بیشترش رو دارن. ای کاش دوستان تاپیک مسائل شرعی در اونور آب رو قفل نمی کردند تا یک کمی بیشتر با هموطن هامون آشنا می شدیم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من ندیده بودم تاپیک قبلی قفل شده برای همین قفلش کردم که دوست عزیز too far این موضوع رو بهم گفت و برای همین بازش میکنم. فکر کنم بهتر باشه اون تاپیک قفل بمونه و همینجا بحث بدون پست اضافه ادامه پیدا کنه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

بد نیست کمی به گوش نکردن هم عادت کنیم والا باز هم تاپیکهای قفل شده بیشتری و بحثهای انحرافی بیشتری روی دستمون میمونه ;D

توی وب گردیهایم این سایت جالب رو در رابطه با اوقات شرعی و جهت قبله یافتم؛ بر روی Modify کلیک کنید و مقصد مورد نظرتون رو انتخاب کنید. این شمارش معکوسش کشته منو
    اذان و دعا هم میخونه براتون!

http://www.praytime.info/index.php

در مورد قبله نما من اینجا توضیح دادم: http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg62382

اما یک سابت اینجا می گذارم. یکی از دوستا بهم معرفی کرد و برای پیدا کردن گوشت حلال و مساجدو کلا اطلاعات تو هر شهر برای مسلموناست. مثلا مراکزی که گوشت حلال میفروشن: http://www.zabihah.com

در مورد نماز تو هواپیما هم من شنیدم که میشه خوند اما حتی قبله هم اگر پیدا بشه نمی دونم اصلا کجا باید خوند و جاش کجاست! شنیده بودم هواپیما های جدید ایران ایر قبل از انقلاب یه جایی برای نماز داشتن اما حداقل من خودم ندیدم که یه هواپیما حتی مثلا امارات همچین جایی داشته باشه.

در مورد گوشت هم که تو امریکا و کانادا خیلی راحت حلال پیدا میشه. حد اضطرار هم که میگن،یعنی اون موقع که میشه هرچی خورد، خیلی ضروری تر از این حرفاست نه مثل قبرس که بچه ها نیم ساعت که گشنشون میشد دیگه تحملشون از دست می رفتو حد اضطرار میگذشت . در کل وقتی میشه ماهی خورد یا کنسرو یا پیتزای سبزیجات و یا غذاهای vegeterian ها هست و یا به فرض اینکه فروشگاه گوشت حلال 10 دقیقه دور تره ، اگر ادم به این دلایل بخواد گوشت حلال رو بیخیال بشه فکر میکنم بیشتر خودشو گول زده. به هر اگر اعتقادی داریم باید بهاشم بپردازیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir32002
    در مورد نماز تو هواپیما هم من شنیدم که میشه خوند اما حتی قبله هم اگر پیدا بشه نمی دونم اصلا کجا باید خوند و جاش کجاست! شنیده بودم هواپیما های جدید ایران ایر قبل از انقلاب یه جایی برای نماز داشتن اما حداقل من خودم ندیدم که یه هواپیما حتی مثلا امارات همچین جایی داشته باشه.

در مورد گوشت هم که تو امریکا و کانادا خیلی راحت حلال پیدا میشه. حد اضطرار هم که میگن،یعنی اون موقع که میشه هرچی خورد، خیلی ضروری تر از این حرفاست نه مثل قبرس که بچه ها نیم ساعت که گشنشون میشد دیگه تحملشون از دست می رفتو حد اضطرار میگذشت . در کل وقتی میشه ماهی خورد یا کنسرو یا پیتزای سبزیجات و یا غذاهای vegeterian ها هست و یا به فرض اینکه فروشگاه گوشت حلال 10 دقیقه دور تره ، اگر ادم به این دلایل بخواد گوشت حلال رو بیخیال بشه فکر میکنم بیشتر خودشو گول زده. به هر اگر اعتقادی داریم باید بهاشم بپردازیم.
    سلام
    بچه ها بيشترين زمان پرواز به اروپا(كه به انگلستان هست) حدود پنج شش ساعت طول ميكشه و فرودگاه ها هم داراى نماز خونه يا سالن مديتيشن هستند كه ميتونيد نماز بخونيد. نماز بعدى رو هم كه ميتونيد در فرودگاه آمريكا يا كانادا بخونيد.

در مورد گوشت حلال هم مستقل از بحث دينى بايد بدونيد كه در كشور هاى صنعتى و در كشتار گاه هاى غير اسلامى حيوانات رو با برق ميكشند!!
    يعنى مرغ بيچاره رو به برق وصل ميكنند. بعد پرش رو ميكنند و ميفروشند به شما. شما هم ميندازينش تو آب جوش و ميزارينش لاى پلو و ميشه زرشك پلو با مرغ!
    البته ميتونيد مرغ بيچاره رو سوخارى كنيد و باابجو تگرى نوش جان بفرماييد .

ولى از شوخى گذشته بعضى وقت ها آثار خون مردگى يا لخته هاى خون در اين مرغ ها ديده ميشه كه از نظر بهداشتى درست نيست.پس گوشت حلال از نظر بهداشتى هم بهتر هست.

موفق باشيد

Junior Member

درود
    من در یکی از هواپیماهای امارات دیدم که کابین نمازخانه داشت ولی در یکی از سفرهای دیگر هم دیدم که نداشت و کسانی که میخواستند نماز بخوانند از خدمه کمک میخواستند و اونها بهشون جانماز میدادند و در فضای باز بین سالنهای هواپیما نماز می خوندند. هواپیمای ایران هم بعضیاشون دارند بعضیاشون ندارند. در مورد جهت قبله در هواپیما هم میشه با توجه به نقشه مسیر و جهتگیری هواپیما که روی مانیتور نشان داده میشه قبله را با تقریب خوبی مشخص کرد.
    برای گوشت حلال هم دوستان نگران نباشند چون مسلمان (مخصوصا از خاورمیانه و هند) توی آمریکا زیاده و میشه گوشت حلال را پیدا کرد.

پیروز باشید

حامد

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    درود
    البته منظور آقای عابد همون ماءالشعیر خودمونه ،گفتم زودتر توضیح بدم، دوباره این مطلب محل جدلی برای دوستان نشه.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    درود
    البته منظور آقای عابد همون ماءالشعیر خودمونه ،گفتم زودتر توضیح بدم، دوباره این مطلب محل جدلی برای دوستان نشه.
    درودو دوصد بدرود
    به به عجب چیزایی که آن سرزمین کفر و نیرنگ نداره.
    ولی بنظر من هر چیزیش میتونه از نظر اسلامی یه ایرادی داشته باشه اگه دوستان زیاد وسواس به خرج بدن از غذاهای دریایی و خشکیش گرفته تا دست دادن به منشی دپارتمان .بابا انقدر سخت نگیرید والا اونجا بهتر میشه خالق پرستید
    ;D
    What Goes Around...Comes Around

من فكر ميكنم يكم ما داريم زيادي مته به خشخاش ميزاريم.من نميدونم يعني يه دانشجو تو دانشگاههاي خارج از ايران اونقدر وقت اضافه داره كه بخواد يه ريز دنبال گوشت حلال و مايعات مجاز و نميدونم ازين چيزا بگرده؟
    والا تصور من اينه كه به محض رسيدن اونجا 2 يا نهايتا 3 روز فرصت داريم كارامون رو رديف كنيم و بريم يه گوشه اتاق بشينيم درسمون رو بكوب بخونيم و بقول معروف كي ميكشيم خر را!!!
    اين دوستاني كه اونور آب هستند اگه لطف كنن بگن ببينيم فرصت اضافه چقدر داريم تا اگه زياد بود من يه مشت كاغذ تورنسل واسه شناسايي مايعات حلال و حرام با خودم بيارم...
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)