صفحه 10 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 154

موضوع: اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : برای دست ندادن با خانمها از چه جمله ای استفاده کنم؟

با سلام

من تو مسایل عقیدتی خیلی وارد نمیشم از نظر زبان به نظرم بهتر از جملات زیر استفاده کنی:

You can simply say:

1)I am so sorry but please exempt me from shaking hands, you know, I am Muslim and I have some religious believes, I hope it does n’t make a bad sense

2)Please do n’t take it the wrong way, but I cannot shake, you know, I am Muslim and because of some religious believes
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Junior Member

با احترام به کسانی که نظر دادن
    من از کسی نخواستم به من بگه چی کار کنم و کجا برم یا نرم. فقط یه سوال کردم و جوابشو خواستم.
    ممنون از کسانی که در راستای سوال فقط جواب می دن
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    من بر خلاف این دوست عزیزمون آقا پیمان نظر دیگه ای دارم. تمامی مواد غذایی این نوع نیستند. بسیاری از این مواد با روغن گیاهی تهیه شدن که میتونین از به راحتی استفاده کنید. مساله کافر اینا هم همه جا وجود داره و من موافق نیستم که به کسی برچسب نجس بودن زده بشه. ضمنا تو همین ایران چند نفر به خدا اعتقاد دارن؟ هلند با وجود این که خیلی آدم غیر معتقد به دین داره ، مسلمون هم خیلی داره و حالا چیزی که به نظر من اومد این بود که خانم های با حجاب حتی از انگلیس هم بیشتر بود تو خیابون ها. اگر این همه آدم دارن زندگی میکنند اونجا ، شما هم به راحتی میتونین. کسی هم کاری باهاتون نداره.
    اما برای مساله دست دادن. ترجیحا شما این مورد اجتماعی رو انجام بده. حتی 1-2 از مراجع تقلید هم گفتند مشکلی نداره. ولی اگه 100% اعتقاد به انجام ندادنش دارید، خیلی مودبانه بهشون همون دفه اول بگید ، اون ها هم خیلی راحت قبول میکنن بدون حتی سر سوزنی مشکل. برخلاف ما که ممکنه برچسب کافر و نجس بودن به کسی بزنیم به خاطر اعتقاداتشون، این جا احترام گذاشتن به باور های افراد یکی از اصول اولیه محسوب میشه.
    موفق باشید.
    منظورم همون جمله مودبانه هست که چی باشه بهتره.
    مرسی

دوست عزیز، اگه تصمیم گرفتید به هلند بروید، قبل از اینکه چیزی را مصرف کنید از مواد غذایی گرفته تا وسایل بهداشتی، حتماً قبلش کدهای روی محصول را چک کنید:
    برخي از اين كدها، بيانگر اين است كه در فرآورده توليدی، از چربي و پودر گوشت خوك استفاده شده است.
    اين كدها عبارتند از:

E100, E110, E120, E 140, E141, E153, E210, E213, E214, E216, E234, E252,E270, E280, E325,

E326, E327, E334, E335, E336, E337, E422, E430, E431, E432, E433, E434, E435, E436, E440,

E470, E471, E472, E473, E474, E475,e476, E477, E478, E481, E482, E483, E491, E492, E493,

E494, E495, E542,E570, E572, E631, E635, E904.

مواد بهداشتی كه كد زیر را دارند، در تركيب آنها از ژله خون دام‏هایی مانند سگ و خوك استفاده شده
    اين كدها روی بسياری از لوازم آرايش، صابون و خمير ريش و خمير دندان دیده مي‏شود.

E230 - E231 - E232 - E233 - E311 - E312

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

دست دادن چیز خیلی رایجی نیست
    کافی یه نمه دور تر بایستی- اگه دست اوردند جلو و شما مجبور شدی دست بدی من به عنوان نماینده .... در این محل و همه محله ها می گم اشکالی نداره و اگه گناهی بود به گردن من
    جدی میگم-همچین چیزایی که ادم تو معذورات هستش خوف نداره
    بعدش اون دوستمون درست گفتند- شما اگه خیلی نگرانی نباید بری- چون اونجا صحنه های بدی یه وقت می بینید که اونها هم از نظر شرع ما مشکل داره- حالا اگه اون چیزا دست ما نیست- دست دادن هم گاهی دست ما نیست

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

بهتر بود سوال خود را در اینجا مطرح می کردید:
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=8881.0

قبلا" هم چند تاپیک به اینصورت داشتیم که بعضی از دوستان به جای جواب دادن به سوال، در مورد اعتقادات و موارد عقیدتی بحث می کردند! ما باید به عقایده یکدیگر احترام بذاریم... درست نیست در جواب طوری پاسخ بدیم که صورت مسئله رو پاک کنیم...
    من خودم اصلا" مذهبی نیستم اما تا جایی که می دونم دست دادن در برخی مواقع اشکال شرعی نداره چند سال پیش مشکلی به همین شکل برای آقای خاتمی در ایتالیا پیش اومد (من از اونجا اینو گفتم)
    در ضمن اونجا شما فقط در اولین آشناییتون دست می دین و مطمئن باشید دیگه دست نمی دین مثل اینجا نیست که هر روز با همه دست بدین... اگه خیلی پایبند هستید که دست ندین به نظر من جواب های هومن کامل و مودبانه بود...
    یه چیز دیگه اینکه اونجا اول زن دستش رو دراز می کنه و اگه دست دراز نکرد که هیچی...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Member sirhamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT RF Electronics

شما نگفتید که اون خانوم احتمالا حجاب مو که نداره هیچ، شاید حجاب جاهای دیگه رو هم نداشته باشه؟
    حتما وقتی‌ می‌خواد با شما صحبت کنه می‌خوای به طاق یا دیوار نگاه کنی‌،
    خدمت دوستان بگم که اونجا بر خلاف ایران وقتی‌ با یک خانوم صحبت می‌کنید باید Eye contact برقرار کنید، اگه عقب بیستید بهشون برمیخوره،
    وقتی‌ ما به خانوم‌های اون‌ها اینجا روسری سر می‌کنیم،
    اونجا هم که میریم ما باید خودمون رو Adapt کنیم،
    Studying at Tampere University of Technology
    Tampere, Finland

این جمله رو هم می تونین بگین:

I regret to tell you that I cannot unfortunately shake hands with you, if I do, I will lose the promised nymphs in my next life according to my religious believe

لزومی نداره می تونید بگید سرما خوردید یا اینکه بگید از این کار خوشتون نمی آد فکر کنم همیین ها کافی باشه. تا اینکه من نمی تونم دست بدم با شما چون اون دنیا....می شم.

Member sirhamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT RF Electronics

آره دقیقا،
    چون من مطمئنم واقعا با این کار اسلام به خطر نمیفته،
    میتونید برای دست ندادن عذر خواهی کنید، بدون اینکه هیچ دلیلی‌ بیارین، چون واقعا کسی‌ هم دلیلشو نمیپرسه؛
    Studying at Tampere University of Technology
    Tampere, Finland

ApplyAbroad Hero

سلام به همه ی کاربرهای محترم

احترام به اعتقادات یک نفر، اولین چیزی هست که ما ها رو با غربی ها متفاوت می کنه. دوست عزیزمان تنها سوال پرسیدن و باید جواب بدهیم

شما اگر همون جواب هایی را که هومن فرمودند توضیح دهید ، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. دوما هیچ دلیلی نداره نگران بشید، چون اونا هم مواردی رو به موقعش اگر برخلاف اعتقاداتشون باشه به شما توضیح خواهند داد.

در ضمن این موارد هیچ موقع ذهنیت افراد به ما عوض نمی کنه ، موارد دیگه ای هست که ماها رعایت نکردن اون رو عادت داریم و اون موارد برای اونا خیلی سخت تره.

مخلص همه دوستان هستم
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)