صفحه 13 از 16 نخستنخست ... 345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 154

موضوع: اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    سلام دوستان!

من سوالات شرعی زیادی دارم که همه شان قابل سوال و ارجاع به مرجعم نیست. یعنی اکثراً مسایل شرعی هستند که باید براساس شرایط و حکم عقل (با توجه به ضرورت و اصل احکام) درموردشون تصمیم بگیرم و در محیط جدیدی که قراره برم، اجراشون کنم. این سوالات را به تدریج مطرح میکنم و ممنون میشم دوستان درمورد پاسخ به آنها با من همفکری کنند. ضمناً در یک اظهارنظر کاملاً شخصی از مدیر انجمن درخواست دارم از 4-5 صفحه اول این تاپیک، همه کامنت هایی که جنبه بحث درمورد اصل بودن این تاپیک یا مسایل حاشیه ای که در آینده به درد بقیه کاربران نمیخورند، دارند را پاک کنند تا نفر بعدی مثل من که میخواهد دنبال جواب سوال هاش باشه، اینقده صفحه نوردی نکنه!

بنده شخصی اجتماعی هستم و نمیخواهم از فرصت های پیش رو چشم پوشی کنم چون قرار هم هست که برای دکترا تغییر رشته بدهم یا اصلاً برم توی بازار کار. با این حساب از حالا باید خودم را برای خیلی چیزهایی که الان برای خودم درست نمیدونم، آماده کنم؟ آخه پس از دیدن سریال FRIENDS از این میترسم که اگه بناباشه همه دوست ها تو آمریکا اونجوری از سر و کول همدیگه بالا بروند که برای امثال بنده، سنگ روی سنگ نمیمونه!

ممنون از مطالب جامعی که مطرح کردید. میشه بگید ماء الشعیرهای در خارج از ایران دارای چه درصد الکل هایی هستند؟ چون فکرمیکنم برای این نوع از نوشیدنی ها، درصد مجازی از الکل تعیین شده. یعنی حدی برای نوشیدنی تعیین شده (مثلاً اینکه ایجاد نشئگی نکنه: درصد الکل معمولاً زیر 7% است) که اگر کمتر از آن باشه، نوشیدن آن بدون مورد است. البته این را 100% مطمئن نیستم و ممنون میشم دوستان دیگری که در این زمینه اطلاع یا تجربه ای دارند، در اینباره نظر بدهند.

دوست عزیز! ممنون از این اطلاعات جالبی که دادید. آیا درمورد این کدها در آمریکا هم اطلاعی دارید؟ یعنی آیا در آمریکا هم چنین سیستم کدنگاری هستش که بشه از طریقش فهمید در تهیه محصول فوق از مواد ذکرشده استفاده شده است یا خیر؟
    شرایط آینده زندگی ام، باید این نکته را در انتخاب آتی ام لحاظ کنم. ممنون!
    با سلام ،
    اين مسايل كاملا شخصی هست و بستگی به اولوييت های خودتون داره كه به مسايل مذهبی بيشتر بها بديد يا اولوييت های فرديتون.
    ولی نكته مهم اين هست كه در كشور های غربی نقش NetworkingوTeam Working موفقييت شما رو در بازار كار تشكيل ميده و تاثير اون به مراتب بيشتر ازGPA يا سابقه كاری شما هست.
    اينكه شما نت ورك و دوستان تون رو از چه طيفی انتخاب ميكنيد بسيار مهم هست و افرادی كه خيلی اجتماعی نيستند، قادر به تشكيل نت ورك های قوی نيستند.
    افراد پيكی و از جمله مذهبی افراد خيلی دلچسبی برای معاشرت نيستند.چون فرض كنيد شما ميخواهيد برای صرف غضا به يك رستوران برويد و غذای غير حلال هم نميخوريد. شخص ميزبان يا بايد كل برنامه هارو به خاطر شما عوض كنه و همه رو به يك رستوران اسلامی بره يا اينكه شما رو دعوت نكنه :.
    من خودم دوستان مذهبيم رو به چنين مراسم هايی دعوت نميكنم. چون اين آعتقاد شما هست. چرا ديگران بايد هزينه اون رو بپردازند؟؟
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آبجو های معمولی 7-5 درصد الكل دارند ولی آبجو هايی تا سقف 12 درصد الكل هم توليد ميشه. ديگه اينكه مشروبات الكلی ، افراد رو جيپسی يا درانك/مست ميكنه.
    اون حسی كه شما اشاره كرديد با دراگ ايجاد ميشه.
    موفق باشيد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برای دست ندادن با خانمها از چه جمله ای استفاده کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    دوست عزیز، اگه تصمیم گرفتید به هلند بروید، قبل از اینکه چیزی را مصرف کنید از مواد غذایی گرفته تا وسایل بهداشتی، حتماً قبلش کدهای روی محصول را چک کنید:
    برخي از اين كدها، بيانگر اين است كه در فرآورده توليدی، از چربي و پودر گوشت خوك استفاده شده است.
    اين كدها عبارتند از:

E100, E110, E120, E 140, E141, E153, E210, E213, E214, E216, E234, E252,E270, E280, E325,

E326, E327, E334, E335, E336, E337, E422, E430, E431, E432, E433, E434, E435, E436, E440,

E470, E471, E472, E473, E474, E475,e476, E477, E478, E481, E482, E483, E491, E492, E493,

E494, E495, E542,E570, E572, E631, E635, E904.

مواد بهداشتی كه كد زیر را دارند، در تركيب آنها از ژله خون دام‏هایی مانند سگ و خوك استفاده شده
    اين كدها روی بسياری از لوازم آرايش، صابون و خمير ريش و خمير دندان دیده مي‏شود.

E230 - E231 - E232 - E233 - E311 - E312
    مرسی می تونم بپرسم این کدها رو شما از کجا پیدا کردین؟
    باز هم ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برای دست ندادن با خانمها از چه جمله ای استفاده کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ نمایش پست ها
    مرسی می تونم بپرسم این کدها رو شما از کجا پیدا کردین؟
    باز هم ممنون
    در این سایت http://www.guidedways.com/halalfoodguide.php وجود دارد. گویا کدهای نوشته شده توسط این دوستمون با اینجا کمی فرق دارد.

Exclamation پاسخ : برای دست ندادن با خانمها از چه جمله ای استفاده کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ نمایش پست ها
    در این سایت http://www.guidedways.com/halalfoodguide.php وجود دارد. گویا کدهای نوشته شده توسط این دوستمون با اینجا کمی فرق دارد.
    http://www.muslimtents.com/aminahsworld/List.html

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Salute
    I've heard that in order to avoid being accused of impoliteness one kiss on cheek is Halal
    is there anyone who knows which side of face is suitable?
    thanks in advance
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd نمایش پست ها
    Salute
    I've heard that in order to avoid being accused of impoliteness one kiss on cheek is Halal
    is there anyone who knows which side of face is suitable?
    thanks in advance
    I am gonna to answer your questions.
    According to sharia, right is always better than left, so right cheek seems to be more suitable

Junior Member

try this one. might be useful anyway:
    http://www.islamicfinder.org

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra نمایش پست ها
    آیه الله مکارم الان زنده هستند!

الان که اعلم مشخص نیست اکثر مراجع این اجازه رو میدن که بعد از انتخاب مرجع اصلی، در مسائل مختلف از مراجع مختلف تقلید کنید که به این کار تبعیض در تقلید میگن. شما باید ببینید مرجع شما چنین اجازه ای میده یا نه. من چند موردی رو که دیدم همه اجازه داده بودن.

در ضمن توی سایت همه مراجع امکان پرسیدن سوالات جدید هست که جواب اونها توی قسمت "استفتاءات" یا "سوالها و جوابها" قرار میگیره.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    دوست عزیز !

1 - تشخیص اعلم در هر زمانی ، به عهده مکلفین است ؛ بنابراین اکنون نیز چون گذشته ، این مردم هستند که باید از راه های تشخیص اعلم ، مرجع اعلم را انتخاب کنند .

2 - آنچه فرموده اید ، صحیحش به این صورت است که برخی از مراجع فرموده اند در صورت تساوی بین مجتهدین ، انسان مختار است که در مسائلی که به هم بی ارتباط هستند ، برخی را از یکی و برخی را از دیگری تقلید کند . توجه بفرمایید عبارتی که فرموده اید ( پس از انتخاب مرجع اصلی ) ، به منزله انتخاب مرجع است و دیگر اجازه تبعیض نخواهید داشت ! الا وقتی که مرجع مورد نظر در مساله ای فتوا ندهد و حکم به احتیاط واجب کند که در این صورت می توانید از اعلم دیگری تقلید کنید .

عزیزان توجه کنند که درصد کم و زیاد الکل تاثیری در حکم شرعی نجاستش نخواهد داشت و نوشیدنی هایی که درصد کمی از الکل دارند نیز نجس می باشند .

برای علاقمندان به موضوع مصافحه، فایل پیوست شاید جالب باشد
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    تو با خدای خود انداز، کار و دل خوش دار ---- که رحم اگر نکند مدعی خدا بکند

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

hey guys
    newly in this semester they put a female home mate for me, and the horrible thing is that she has a dog! I'm really afraid of them both, now i'm thinking of moving to somewhere else, I cannot find a better accommodation tho! what should I do in this case?

this is a question from friend of mine
    he feels frustrated now and cannot do his school

who can give him a solution?
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)