صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 45678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 154

موضوع: اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط SALMAN نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    دوست عزیز !

1 - تشخیص اعلم در هر زمانی ، به عهده مکلفین است ؛ بنابراین اکنون نیز چون گذشته ، این مردم هستند که باید از راه های تشخیص اعلم ، مرجع اعلم را انتخاب کنند .

2 - آنچه فرموده اید ، صحیحش به این صورت است که برخی از مراجع فرموده اند در صورت تساوی بین مجتهدین ، انسان مختار است که در مسائلی که به هم بی ارتباط هستند ، برخی را از یکی و برخی را از دیگری تقلید کند . توجه بفرمایید عبارتی که فرموده اید ( پس از انتخاب مرجع اصلی ) ، به منزله انتخاب مرجع است و دیگر اجازه تبعیض نخواهید داشت ! الا وقتی که مرجع مورد نظر در مساله ای فتوا ندهد و حکم به احتیاط واجب کند که در این صورت می توانید از اعلم دیگری تقلید کنید .

عزیزان توجه کنند که درصد کم و زیاد الکل تاثیری در حکم شرعی نجاستش نخواهد داشت و نوشیدنی هایی که درصد کمی از الکل دارند نیز نجس می باشند .
    سؤال: در مورد خمر و مستی (آن چیز که عقل را ضایع کند) حکم مستقل و روشن تحریم در قرآن آمده و قابل قبول است اما در مورد این که الکل وارد بدن شود، تحریمی نداریم. برای مثلا ماءالشعیر هایی که در یک لیتر 5 تا 8 درصد الکل دارند به هیچ وجه مستی نمی آورد و عقل را ضایع نمی کند و بی تعادلی و تغییر حالت در انسان ایجاد نمی کند. آیا مصرف این نوع نوشیدنی هم که حکم خمر به آن تلقی نمی شود نیز حرام است؟ پاسخ:الکل به طور کم در بسیاری از مواد غذایی ممکن است موجود باشد ولی مادامی که به طور طبیعی مست کننده نباشد و یا زیان آن اثبات نگردد حکم تحریم بر آن جاری نمی شود و اثبات این موضوع بر عهده ی کارشناسان غذایی است.
    http://portal.anhar.ir/node/4386#gsc.tab=0

Local Moderator

===== نامرتبط با عنوان موضوع =====

کاربران گرامی، مطالب ارسالی شما مرتبط با عنوان موضوع نبود و به دلیل نقض مقررات فروم حذف گردید.
    لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad

پی نوشت:
    - لطفا پیش از ارسال پاسخ، به عنوان تاپیک‌ها توجه فرمایید. پست های نامرتبط با عنوان تاپیک حذف خواهند شد.
    - در صورت برخورد با پستی که دارای توهین، افترا، شایعه و به طور کلی کلام نامناسب بود، لطفا به جای پاسخ دادن به پست (که خلاف قوانین تالار هست) با استفاده از گزینه ی "گزارش پست خلاف" که در زیر پست وجود دارد، پست را گزارش کنید تا در اسرع وقت توسط مدیران تالار بررسی و برخورد لازم صورت گیرد.
    - برخی از پاسخ های حذف شده در این تاپیک به خودی خود ایرادی نداشته و فقط به دلیل آنکه پاسخ به پستی خلاف بوده، مطابق قوانین تالار حذف شده است.

با تشکر فراوان از توجه شما کاربران گرامی که ما را در حفظ و نگهداری تالار یاری میکنید.

Junior Member

سلام دوستان
    چند سوال دارم:
    1.خیلی وقتها پیش میاد که توالت خونه ها درست روبه قبله هستش؛ در اینصورت چه کاری میشه کرد؟
    2.همخونه شدن با کسایی که مسلمون نیستند مشکلی پیش نمیاره؟؟؟البته شاید این سوالات ناشی از بی تجربگی منه که فکر میکنم ممکنه اونا به حریم شخصی آدم وارد شن و یا کاری خلاف شئونات ما انجام بدن من خیلی نگران این موضوع ام
    3.توی خونه های furnished نماز خوندن و اینا چه جوری میشه؟ما که از نجس پاکی وسایب خبر نداریم و همش احساس میکنم همه چی نجسه!!!!!!
    4.مسئله طهارت چه جوریه با توالت فرنگی؟؟؟؟؟؟آخه یکی که از صبح تا بعذ از ظهر سرکاره نماز ظهرشو چیکار کنه با وجود این دشتشویی های مسخره>؟؟؟؟(توی کشوری مث استرالیا)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AR80 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند سوال دارم:
    1.خیلی وقتها پیش میاد که توالت خونه ها درست روبه قبله هستش؛ در اینصورت چه کاری میشه کرد؟
    2.همخونه شدن با کسایی که مسلمون نیستند مشکلی پیش نمیاره؟؟؟البته شاید این سوالات ناشی از بی تجربگی منه که فکر میکنم ممکنه اونا به حریم شخصی آدم وارد شن و یا کاری خلاف شئونات ما انجام بدن من خیلی نگران این موضوع ام
    3.توی خونه های furnished نماز خوندن و اینا چه جوری میشه؟ما که از نجس پاکی وسایب خبر نداریم و همش احساس میکنم همه چی نجسه!!!!!!
    4.مسئله طهارت چه جوریه با توالت فرنگی؟؟؟؟؟؟آخه یکی که از صبح تا بعذ از ظهر سرکاره نماز ظهرشو چیکار کنه با وجود این دشتشویی های مسخره>؟؟؟؟(توی کشوری مث استرالیا)

درباره سوال دوم: به حریم شخصی احترام زیادی گذاشته میشه در اکثر کشورهای غربی و وقتی شما بگید با فلان مسئله راحت نیستید کسی به اون مسئله تجاوز نخواهد کرد البته همه اینها تا حد معقول است یعنی تا حدی که شما با خواسته هاتون به حریم اونها تجاوز نکنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AR80 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند سوال دارم:
    1. با زاویه بنشینید.
    2. دوستمان جواب کامل دادند
    3. اگر به چشم نجسی ندیده اید و خبر ندارید محکوم به طهارت است. نماز را که روی جانماز میخوانید.
    4. یک بطری آب با خودتان ببرید.

سایت اوقات شرعی : http://prayer.aviny.com/
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    سایت اوقات شرعی : http://prayer.aviny.com/
    روی موبایل میشه Prayer Times - Android Apps نصب کرد و همه جا اوقات شرعی و قبله را نشون میده. البته بعضی ها فقط سنی هست٬ ولی برخی شیعی داره که میشه تو settings مذهب و روش محاسبه را انتخاب کرد٬ مثلا S.Mustafa تو تنظیماتش هم مذهب شیعه را داره و هم calculation method قم-ایران را داره.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    روی موبایل میشه Prayer Times - Android Apps نصب کرد و همه جا اوقات شرعی و قبله را نشون میده. البته بعضی ها فقط سنی هست٬ ولی برخی شیعی داره که میشه تو settings مذهب و روش محاسبه را انتخاب کرد٬ مثلا S.Mustafa تو تنظیماتش هم مذهب شیعه را داره و هم calculation method قم-ایران را داره.
    من کالیفرنیا را چک کردم دیدم جهت قبله را بر اساس قتوای سنی ها می زنند!

بنابراین نمی شود به آن ها اطمینان کرد

برای یافتن قبله به روش شیعه یک کره زمین بردارید و با نخ شهری که زندگی می کنید را به مکه متصل کنید و ببیند در چه جهتی باید با ایستید

مثلا من در این جا باید به سمت جنوب شرق به ایستم اما این نرم افزار ها به سمت شمال شرق نشان می دهند
    مساجد سنی ها هم به سمت شمال شرق هست.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    من کالیفرنیا را چک کردم دیدم جهت قبله را بر اساس قتوای سنی ها می زنند!

بنابراین نمی شود به آن ها اطمینان کرد

برای یافتن قبله به روش شیعه یک کره زمین بردارید و با نخ شهری که زندگی می کنید را به مکه متصل کنید و ببیند در چه جهتی باید با ایستید

مثلا من در این جا باید به سمت جنوب شرق به ایستم اما این نرم افزار ها به سمت شمال شرق نشان می دهند
    مساجد سنی ها هم به سمت شمال شرق هست.
    هر دو صحیح است البته. شما راه مستقیم رو طی کردید و اونها از روی قطب. زمین کروی است و در کره ها مقیاس فاصله ها متفاوت است. احتمالا اگر مقیاس نزدیک ترین فاصله باشد شمال شرق صحیح است.

http://www.happyzebra.com/distance-c...-to-Makkah.php

Www.azangoo.com
    من اکثر مواقع از این وبسایت برای تعیین قبله و زمان اذان (مخصوصا ماه رمضان دوست دارم که در زمان افطار صدای اذان در خانه پخش بشود) استفاده می کنم. به نظر سایت مطمئنی می آید
    آینده جایی نیست که به آنجا می رویم، جایی است که آنرا به وجود می آوریم.
    راههایی که به آینده ختم میشود یافتنی نیستند بلکه ساختنی هستند
    و ساختن آن ، هم سازنده و هم مقصد را دگرگون می کند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)