صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 154

موضوع: اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

دوستان، چند تا نکته را در مورد غذا خوردن در رستوران ها
    ***در بیشتر رستوران های مکزیکی لارد مصرف میشود مگر اینکه بنویسند که ما لارد مصرف نمی کنیم مثل رستوران های زنجیره ای «baja fresh » . لارد چربی و روغن خوک است
    ***کنسرو های لوبیایی که مخصوص درست کردن تاکو و بوریتو است لارد دارندمگر مدل های وجی
    ***از animal shortening مطمئن بشوید ،(همون روغن حیوانی«کرمانشاهی» خودمون) ، مسلمانان می توانند vegetable shortening استفاده کنند.
    ***خیلی از رستوران هایی که fish and chips سرو می کنن اصطلاحی به نام bear butter دارند. به علت استفاده ابجو در طبخ این ماهی از خوردن این مدل ماهی هم دوری کنید.
    ***سیب زمینی سرخ کرده Mc Donald به علت خوابانده شدن در پروتئین حیوانی حلال نمی باشد! البته این را تازه فهمیدم، چون در وبسایت خود مک دانلد متاسفانه نوشته،کارمندان می گن وجی است اما سایتش چیز دیگر می گوید(باورم نمیشد که سیب زمینی سرخ شده هم برای من مشکل زا بشود)
    ***گریل مشترک را هم مد نظر داشته باشید
    ***کاتر مشترک هم ایضا(کاتر پیتزا یا چاقویی که تونا ساندویچ و ..... را نصف می کند،) قبلا چیز غیر حلال را با ان کات کرده باشند
    آینده جایی نیست که به آنجا می رویم، جایی است که آنرا به وجود می آوریم.
    راههایی که به آینده ختم میشود یافتنی نیستند بلکه ساختنی هستند
    و ساختن آن ، هم سازنده و هم مقصد را دگرگون می کند.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط borhanbaher نمایش پست ها
    دوستان، چند تا نکته را در مورد غذا خوردن در رستوران ها
    ***در بیشتر رستوران های مکزیکی لارد مصرف میشود مگر اینکه بنویسند که ما لارد مصرف نمی کنیم مثل رستوران های زنجیره ای «baja fresh » . لارد چربی و روغن خوک است
    ***کنسرو های لوبیایی که مخصوص درست کردن تاکو و بوریتو است لارد دارندمگر مدل های وجی
    ***از animal shortening مطمئن بشوید ،(همون روغن حیوانی«کرمانشاهی» خودمون) ، مسلمانان می توانند vegetable shortening استفاده کنند.
    ***خیلی از رستوران هایی که fish and chips سرو می کنن اصطلاحی به نام bear butter دارند. به علت استفاده ابجو در طبخ این ماهی از خوردن این مدل ماهی هم دوری کنید.
    ***سیب زمینی سرخ کرده Mc Donald به علت خوابانده شدن در پروتئین حیوانی حلال نمی باشد! البته این را تازه فهمیدم، چون در وبسایت خود مک دانلد متاسفانه نوشته،کارمندان می گن وجی است اما سایتش چیز دیگر می گوید(باورم نمیشد که سیب زمینی سرخ شده هم برای من مشکل زا بشود)
    ***گریل مشترک را هم مد نظر داشته باشید
    ***کاتر مشترک هم ایضا(کاتر پیتزا یا چاقویی که تونا ساندویچ و ..... را نصف می کند،) قبلا چیز غیر حلال را با ان کات کرده باشند
    اگر این طوری نگاه کرد کلا نباید چیزی خورد.
    شما بگو کجا غذا می خوری؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

واقعا رعایت این نکات خیلی سخته، شاید وقتی ایران بودم هیچ وقت نمی توانستم درک کاملی از رعایت مسایل خورد و خوراک داشته باشم. اما زندگی در اینجا باعث شد بفهمم: که نه بابا دینداری توی ایران هنر نیست. البته به لطف خدا در منطقه ای که من زندگی می کنم وفور رستوران های اسلامی و رستوران های گیاهی است و از این جهت کار من شاید بسیار راحت تر از دوستانی است که در بقیه نقاط ساکن هستند.در صورت مسافرت یا گشنگی و عوامل دیگر که نتوانم مغازه های اسلامی بروم، من وجی برگر را از برگر کینگ یا فیش برگر مک دانلد را می خرم و ......... . سیب زمینی را هم از از هر جایی به غیر از مک دانلد. پیتزا هم می خرم وجی یا چیز و با کمال احترام ازشون می خوام که یا کات نکنند یا با کاتر تمیز برایم برش بزنند.
    من بعضی وقت ها گوشت را هم از safe way می خرم که یک برند استرالیایی حلال دارد و کیفیتش بسیار عالی است.
    دوست عزیز رعایت کردن و غذای بیرون نخوردن برای خود ادم خیلی سخت نیست، بیشتر سختی زمانی است که هم وطن های خودت بهت محبت های فراوان نظری و توصیه ای می کنند در عین حال گارد عیسی به دین خود و موسی به دین خود هم دارند و ......... .

رشته و دانشگاه
    مهندسی

البته به لطف خدا در منطقه ای که من زندگی می کنم وفور رستوران های اسلامی و رستوران های گیاهی است و از این جهت کار من شاید بسیار راحت تر از دوستانی است که در بقیه نقاط ساکن هستند.
    به همین دلیل است که پست قبلی من را درک نکردید.

مثلا من جایی هستم که برای رسیدن به رستوران حلال از دانشکده باید نیم ساعت طی کرد. حالا بین کلاس ها یک ساعت زمان پیدا می کنی. نمی شود رفت به آن جا. چون رفتی بدون این که چیزی بخوری باید برگردی.

من همان گیاهی های دانشگاه را می خورم. اما همان جایی که گیاهی می دهد کنارش غذاهای غیر حلال هم می دهد

در صورت مسافرت یا گشنگی و عوامل دیگر که نتوانم مغازه های اسلامی بروم، من وجی برگر را از برگر کینگ یا فیش برگر مک دانلد را می خرم و ......... . سیب زمینی را هم از از هر جایی به غیر از مک دانلد. پیتزا هم می خرم وجی یا چیز و با کمال احترام ازشون می خوام که یا کات نکنند یا با کاتر تمیز برایم برش بزنند.
    آیا شما می بینید که این موارد گریل یا روغن یا ظرف یا کاتر مشترک ندارند؟
    آیا مطمئنید که کاتر مجزا برای این ها دارند؟ یا اگر بخواهید برایتان (صادقانه) انجام می دهند؟

دوست عزیز رعایت کردن و غذای بیرون نخوردن برای خود ادم خیلی سخت نیست
    سخت نیست تا زمانی که وقت داشته باشید که خودتان بپزید یا وقت داشته باشید که به یک جای حلال بروید
    زمان مسئله است

بیشتر سختی زمانی است که هم وطن های خودت بهت محبت های فراوان نظری و توصیه ای می کنند در عین حال گارد عیسی به دین خود و موسی به دین خود هم دارند و ......... .
    من با شعار «عیسی به دین خود و موسی به دین» که سکولار ها می دهند مخالفم.

اما شما یک چیز را بدانی برای خودت بهتر است

نمی توانی از غیرمسلمان (هر دینی) انتظار داشته باشی که به غذای حلال و حرام و نظایر آن اهمیت بدهند. بنابراین اول مطمئن شو که آن هم وطن مسلمان است سپس توصیه کن. این جا منظورم مسلمان اعتقادی است و نه مسلمان زاده. برخلاف آن چه رسما اعلام می شود ، جمعیت مسلمانان (اعتقادی) ایرانی کم تر از نصف است
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها

مثلا من جایی هستم که برای رسیدن به رستوران حلال از دانشکده باید نیم ساعت طی کرد. حالا بین کلاس ها یک ساعت زمان پیدا می کنی. نمی شود رفت به آن جا. چون رفتی بدون این که چیزی بخوری باید برگردی.

من همان گیاهی های دانشگاه را می خورم. اما همان جایی که گیاهی می دهد کنارش غذاهای غیر حلال هم می دهد
    حق با شماست ، واقعا وقت برای دانشجویان مثل طلاست، من هم برای رفتم به رستوران اسلامی خوب باید بالای ۲۰دقیقه رانندگی کنم. اما گفتم که من از ساندویچ های بیرون استفاده می کنم. اگر مشکل برایم محرز شود ، مثل سیب زمینی مک دانلد از خوردنش اجتناب می کنم. خدا شما را خیر بدهد بازهم اهل رعایت کردن هستی

آیا شما می بینید که این موارد گریل یا روغن یا ظرف یا کاتر مشترک ندارند؟
    آیا مطمئنید که کاتر مجزا برای این ها دارند؟ یا اگر بخواهید برایتان (صادقانه) انجام می دهند؟

احراز نجس بودن به یقین است.اگر شما یقین نداری مشکل هم نداری. من رعایت می کنم و ازشون می پرسم که گریل مشترک است یا خیر.
    تا حالا بنا را گذاشتم بر اینکه واقعا به حرفم گوش می کنند، چون معمولا موقع تحویل گرفتن گرفتن غذا ،خودشون به من متذکر میشوند که ما با کاتر یا چاقو تمیز بریده ایم.

سخت نیست تا زمانی که وقت داشته باشید که خودتان بپزید یا وقت داشته باشید که به یک جای حلال بروید
    زمان مسئله است
    نمی دونم شما در کجای این پهناور کشور زندگی می کنید، اما من گفتم که از جای غیر حلال هم تهیه می کنم.شاید غذای ایرانی و عربی گیرم نیاید، اما گشنه نمی مانم. حتی اگر پنج تا سیب زمینی سرخ شده بخورم .پیتزا هم که غذای فراگیر است. غذا پختن هم که یکی از تفریحات من است همراه با دوستان.

نمی توانی از غیرمسلمان (هر دینی) انتظار داشته باشی که به غذای حلال و حرام و نظایر آن اهمیت بدهند. بنابراین اول مطمئن شو که آن هم وطن مسلمان است سپس توصیه کن. این جا منظورم مسلمان اعتقادی است و نه مسلمان زاده. برخلاف آن چه رسما اعلام می شود ، جمعیت مسلمانان (اعتقادی) ایرانی کم تر از نصف است
    چیزی که من یاد گرفتم احترام به عقاید دیگران است. آیا انها هم به اعتقادات من هم همین طور نگاه می کنند؟من دوستان ایرانی آشوری و ارمنی زیادی دارم باهم رفت و امد داریم.به عقاید هم بسیار احترام می گذاریم و خیلی هم خوشحالم که اینها دوستان من هستند.اما ایرانی های مسلمان زاده بی اعتقاد، و در کل ایرانی هایی که از اسلام متنفرند بزرگترین چالش هستند.
    پس بگذار یک چیزی بگم دوست ژاپنی من که فقط چند سال در مالزی زندگی کرده میدونه که مسلمان دایت خاص داره.
    دوست محترم و عزیز ،من به کسی توصیه نمی کنم. انقدر صنم دارم که جایی برای یاسمن ندارم،افراد دور وبرم به من توصیه می کنند.در عین حال به نظر می امد این تاپیک مال دوستانی است که در کنار افزایش علمشون،برای مذهبشون هم اهمیت قایل هستند. من هم که از اول امدم این جا با همه چیز آشنا نبودم.من هم یاد گرفتم و الان به اشتراک گذاشتم.
    با این حال اگر فکر می کنید که مطلبی که من گذاشتم باعث به سختی افتادن در مورد غذا خوردن میشود .من مطالبم را پاک می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها

☁☁حق با شماست ، واقعا وقت برای دانشجویان مثل طلاست، من هم برای رفتم به رستوران اسلامی خوب باید بالای ۲۰دقیقه رانندگی کنم. اما گفتم که من از ساندویچ های بیرون استفاده می کنم. اگر مشکل برایم محرز شود ، مثل سیب زمینی مک دانلد از خوردنش اجتناب می کنم. خدا شما را خیر بدهد بازهم اهل رعایت کردن هستی

[/QUOTE]آیا شما می بینید که این موارد گریل یا روغن یا ظرف یا کاتر مشترک ندارند؟
    آیا مطمئنید که کاتر مجزا برای این ها دارند؟ یا اگر بخواهید برایتان (صادقانه) انجام می دهند؟[/QUOTE]

☁☁☁احراز نجس بودن به یقین است.اگر شما یقین نداری مشکل هم نداری. من رعایت می کنم و ازشون می پرسم که گریل مشترک است یا خیر.
    تا حالا بنا را گذاشتم بر اینکه واقعا به حرفم گوش می کنند، چون معمولا موقع تحویل گرفتن گرفتن غذا ،خودشون به من متذکر میشوند که ما با کاتر یا چاقو تمیز بریده ایم.

[/QUOTE]سخت نیست تا زمانی که وقت داشته باشید که خودتان بپزید یا وقت داشته باشید که به یک جای حلال بروید
    زمان مسئله است[/QUOTE]

☁☁☁☁نمی دونم شما در کجای این پهناور کشور زندگی می کنید، اما من گفتم که از جای غیر حلال هم تهیه می کنم اما گیاهی و بدون گوشت با رعایت تمام شرایط.شاید غذای ایرانی و عربی گیرم نیاید، اما گشنه نمی مانم. حتی اگر پنج تا سیب زمینی سرخ شده بخورم .پیتزا هم که غذای فراگیر است. غذا پختن هم که یکی از تفریحات من است همراه با دوستان.

نمی توانی از غیرمسلمان (هر دینی) انتظار داشته باشی که به غذای حلال و حرام و نظایر آن اهمیت بدهند. بنابراین اول مطمئن شو که آن هم وطن مسلمان است سپس توصیه کن. این جا منظورم مسلمان اعتقادی است و نه مسلمان زاده. برخلاف آن چه رسما اعلام می شود ، جمعیت مسلمانان (اعتقادی) ایرانی کم تر از نصف است[/QUOTE]

⛅⛅⛅⛅⛅چیزی که من یاد گرفتم احترام به عقاید دیگران است. آیا انها هم به اعتقادات من هم همین طور نگاه می کنند؟من دوستان ایرانی آشوری و ارمنی زیادی دارم باهم رفت و امد داریم.به عقاید هم بسیار احترام می گذاریم و خیلی هم خوشحالم که اینها دوستان من هستند.اما ایرانی های مسلمان زاده بی اعتقاد، و در کل ایرانی هایی که از اسلام متنفرند بزرگترین چالش هستند.
    پس بگذار یک چیزی بگم دوست ژاپنی من که فقط چند سال در مالزی زندگی کرده میدونه که مسلمان دایت خاص داره.
    دوست محترم و عزیز ،من به کسی توصیه نمی کنم. انقدر صنم دارم که جایی برای یاسمن ندارم،افراد دور وبرم به من توصیه می کنند.در عین حال به نظر می امد این تاپیک مال دوستانی است که در کنار افزایش علمشون،برای مذهبشون هم اهمیت قایل هستند. من هم که از اول امدم این جا با همه چیز آشنا نبودم.من هم یاد گرفتم و الان به اشتراک گذاشتم.
    در مورد ایرانی های مسلمان اعتقادی با شما خیلی موافقم
    با این حال اگر فکر می کنید که مطلبی که من گذاشتم باعث به سختی افتادن در مورد غذا خوردن میشود .من مطالبم را پاک می کنم.

رشته و دانشگاه
    مهندسی

خیر دوست عزیز
    من از پست شما خوشحال شدم. لطافت بیشتر پست بگذار. این تاپیک مسلمانان است.
    من فقط گفتم اگر مسئله کاتر یا گریل مشترک است کلا نباید هیچ رستورانی رفت. که بهتر است کلا رستوران نرفت.
    من با توجه به پست شما دیگر سیب زمینی مک دونالد نمی خورم

از این هم وطنان دور من هم هست. اگر بخواهم به حرفشان اهمیت بدهم زندگی خودم را سخت می کنم. راحت حرفشان را از این گوش می شنوم و از آن گوش در می کنم. من به شما پیشنهاد دادم که شما هم مثل من کلمه هم وطن را فراموش کنی
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru

اینکه مکدونالدز از چربی خوک در سیب زمینی استفاده می کنه غلط است. این مربوط به دهه های گذشته بود. الان مدت هاست دیگه استفاده نمیشه. یه سرچ ساده کنید صدها لینک هست برای تاییدش.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    اینکه مکدونالدز از چربی خوک در سیب زمینی استفاده می کنه غلط است. این مربوط به دهه های گذشته بود. الان مدت هاست دیگه استفاده نمیشه. یه سرچ ساده کنید صدها لینک هست برای تاییدش.
    http://www.mcdonalds.com/usmobile/en...-friendly.html

Are your fries vegetarian friendly?

At this time, none of our menu items are certified as vegetarian or vegan. The oil our suppliers use to partially fry our World Famous Fries has a natural beef flavoring, which also contains hydrolyzed milk as a starting ingredient, added to enhance the taste.
    It’s important to note that, despite taking precautions, normal kitchen operations may involve some shared cooking and preparation equipment, areas and utensils, and there is a possibility for your food items to come in contact with other food products

http://nutrition.mcdonalds.com/getnu...dientslist.pdf

FRENCH FRIES:
    Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Canola Oil, Soybean Oil, Hydrogenated Soybean Oil, Natural Beef Flavor [Wheat and Milk Derivatives]*, Citric Acid
    [Preservative]), Dextrose, Sodium Acid Pyrophosphate (Maintain Color), Salt.
    Prepared in Vegetable Oil (Canola Oil, Corn Oil, Soybean Oil, Hydrogenated Soybean Oil) with TBHQ and Citric Acid to preserve freshness of the oil and
    Dimethylpolysiloxane to reduce oil splatter when cooking.
    CONTAINS: WHEAT AND MILK.
    *Natural beef flavor contains hydrolyzed wheat and hydrolyzed milk as starting ingredients

http://www.mcdonalds.com/content/dam...lling_full.jpg
    ویرایش توسط borhanbaher : May 21st, 2015 در ساعت 04:31 AM

نمیدونم سوالم به این قسمت مربوط میشه یا نه ولی قسمت دیگه ای پیدا نکردم. خواندن نماز عید فطر و کلا نمازهای روزانه با اهل تسنن امکان پذیره؟
    ممنون
    ...ای کوه ها و ای پرندگان! با او هم آواز شوید و همراه او تسبیح خدا گویید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)