صفحه 6 از 16 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 154

موضوع: اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

دوست عزیز. نقد اعتقادات کار صحیحی است و هر انسانی باید خودش را در معرض نقد قرار بدهد تا پیشرفت کند و به آنچه میداند ایمان بیاورد.
    اصلا ً منعی در این باره وجود نداره؛ اون چیزی که به شدت نهی میشه قانون شکنیه که اصلا ً شایسته جماعت اهل علم و تیریپ PHD، اروا-امریکا نیست. اگر واقعا ً علاقه مند به نقد اعتقاداتید در یک تاپیک جداگانه بحث کنیم زیرا این جور بی نظمیها باعث از بین رفتن انتظام و انسجام فروم میشه.
    فرض کنید شخصی واقعا ً بخواهد تعدادی از احکامی که لازم داره رو بدونه، میاد توی سایت، روی تاپیک کلیک میکنه و شروع میکنه به خوندن؛ چه حال بدی بهش دست میده وقتی میبینه به جای پرداختن به موضوع همه اش تیکه بازاره و گیر بازاره؟ باورکنید دلیل اینکه سؤالات و نقدهای شما بحث نمیشه فقط عدم ارتباط با موضوع بحثه که این قانون جدیدی نیست، همیشه بوده و رعایت میشده و برای من جالبه که فقط در این نوع موضوعات قواین دیده نمیشه!

به هر حال اگه واقعا ً متقاضی بحث درارتباط با اعتقادات اعضا هستید تقاضامیکنم (با کسب اجازه از مدیران) تاپیکی در این باره ایجاد کنید تا همه بتوانند نظراتشون رو اعلام کنند در کلامتون دقتلازمه روهم به خرج بدین چرا که "تا توانی دلی به دست آور دل شکستن هنر نمیباشد". مجددا ً خواهش میکنم با پرهیز از بحثهای نامربوط با موضوعاین امکان را فراهم نمایید تا اعضایی که نیاز دارند پاسخ سؤالاتشان را دریافت کنند هانگونه که آنها هم در موضوعات دیگر هر کمکی که از دستشان بر میاد برای شما انجام میدهند.

طرز تهیه ماهی به صورت صنعتی در اغلب جاها سید هست. به این معنی که تور بزرگی رو توی آب میاندازند و ماهیها رو از دریا جمع میکنند. این بدون مشکله و قابل استفاده است منظور ازروی خاک مردن این نیست که حتما ً روی گل یا شن جون بده. بعضی از رستورانهای فوق العاده با کلاس ماهی رو برای شما به صورت زنده، زیر دستگاه پرس میگذارند و طبخ میکنند. به این منظور که ماهی همونجا روی دستگاه طبخ میمیره. این قابل استفاده نیست ولی استفاده از ماهی یخ زده مشکلی نداره و همه رستورانها هم دارند. واقعا ً گمان نکنم پیشخدمت حاضر باشه که ماهی رو به خاطر شما از آب بیرون ببره و جایی بگذاره تا جون بده و بعد مصرف کنهکه در اون صورت هم ماهی قابل استفاده است.

Senior Member

یعنی واقعا ماهی که زنده بپزند حرام میشه؟ یا ماهی که سرش را ببرند؟ مثلا همان طور که هنوز زنده است کله اش را بکنند! من دیدم ماهی گیرها اگر مشتری داشته باشن، منتظر مردن ماهی نمیشن و تمیزش می کنن می دن دست مشتری. همین ایران خودمون را می گم

farzam2007
    Guest

بین علما اختلاف شدید هست ولی یه چیزی رو همه قبول دارند و اون اینکه "ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست . "
    واقعا بییاید عقل رو هم دخیل کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    در رابطه با ماهی که دوستان می گن مصرفش مانعی نداره یه چیزی رو عرض کنم.
    ماهی در صورتی حلال است و می توان مصرفش کرد که بر روی خاک (زمین) به صورت طبیعی بمیره ولی تا اونجا که من می دونم در کشورهای غیر اسلامی تو سر ماهی می زنن تا بمیره که در این صورت مصرفش از نظر شرعی مشکل داره.
    سلام

این قانون شرعی رو شما اشتباه متوجه شدین. بر اساس قانون اسلام اگر ماهی در آب مرده باشه خوردنش حرومه و هیچ قانونی وجود نداره که ماهی باید روی خاک بمیره!! فقط ماهی باید زنده از آب گرفته شده باشه و بعد به هر صورتی کشته شه مشکلی نداره و این قانون هم کاملا منطقی که خوردن ماهی مرده تو آب بهداشتی نیست.

ایت الله سیستانی کتاب یا رساله ای دارند با این عنوان (الفقه للمغتربین) فقه برای کسانی که در غرب زندگی می کنند .افراد مقلد اقای سیستانی می توانند به این کتاب مراجعه کند فکر می کنم راه گشا باشد احکام معمولی زندگی را هم رساله دارد
    وقتی من در چیزی شک دارم به سایت آقای سیستانی مراجعه می کنم یا قبلا پرسیده شده یا من می پرسم. www.al-shia.com

اگر کسی در ایران رعایت می کرده و برایش مسایل مهم باشند (دین یکی از وجوه زندگیش باشد) در بلاد دیگر هم برایش مهم است و رعایت می کند چون آزادی در انجا بیشتر است راحت تر هم است.

(یک واقعیت را که من خودم دیدم: وقتی بلیط هواپیما را می گیرید می توانید با آن یک سری چیز ها را هم سفارش بدهید مثلا ویلچر,غذای اسلامی ,و... در پروازی که من با لوفت هانزا داشتم فقط و فقط ایرانیهایی که در لندن بودند غذای اسلامی یا وجترین سفارش داده بودند اصلا برای بقیه ایرانیهای مقیم ایران این امر مهم نبود حتی نمی دونستند که همچین قابلیتی هست!)

دوستان عزیز, ما مسلمانان و یهودیان احکام مشترکی داریم واین شانس را آورده ایم که خداوند دین ما را آسانتر از دین آنها کرده است .اونها هم باید ذبیحه بخورند واین موضوع برای اونها هم اجبار است,اونها هم باید نماز بخوانند(خدا وکیلی چند نفرتون نماز خواندن یهودی ها را در فرودگاه دیده که روبروی دیوار واستادند و دارند نماز می خوانند.)اگر گذرتان به نیویورک افتاد از این قوم زیاد می بینید.
    اما کار ما از انها اسانتر است واحکام ما راحتر ولی عقلاتیت صرف و پی اچ دیت را خیلی بیشتر وارد مقوله دین کرده ایم و در چیزهای راحتی که در اکثر ادیان الهی وارد شده ویعنی سنت الهی است نظر می دهیم و ناخود آگاه مانع از انجام ان هم برای خود و هم برای دیگران می شویم.

نکته اخر اینکه اگر شما فرد دین دار عقل گرایی هستید جدا در مسایل دینی به مرجعتان مراجعه کنید و به نظرات افراد بسنده نکنید .
    آینده جایی نیست که به آنجا می رویم، جایی است که آنرا به وجود می آوریم.
    راههایی که به آینده ختم میشود یافتنی نیستند بلکه ساختنی هستند
    و ساختن آن ، هم سازنده و هم مقصد را دگرگون می کند.

سلام
    هر كسي در دروني ترين لايه هاي شخصيتش براي خودش مرز هايي داره كه اون رو رعايت مي كنه. اگر انسان خودشو حلاجي كنه و اين مرزهاي خودشو بشناسه مييتونه اونهارو حفظ كنه.ترس كسي كه اين تاپيك رو ساخته ترس از زير پا گذاشتن چيزهايي بوده كه هميشه رعايت ميكرده.
    لطفا محدوديت هايي كه براتون ممكنه پيش بياد رو بسنجيد و ببينيد كدام تابو رو ميتونيد زير پا بزاريد و كدام نه.بعد تصميم بگيريد ميتونيد اونجا زندگي كنيد يا نه.
    موضوع اينجاست اگر آدم خودش رو نشناسه راحت تسليم فرهنگ قويتر ميشه.اگر ميخواهيد تغيير كنيد با چشمان باز تغيير كنيد چون ممكنه بعد از مدتي ندونيد واقعا اهل كجا هستيد.
    مسائل ديني در اسلام برخلاف مسيحيت با عقل تناقض ندارند.برعكس در قران توصيه شده عقلتون رو به كار بيندازيد به جاي تقليد بدون فكر.
    I remember the future again everyday

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط farzam2007
    بین علما اختلاف هست ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط borhanbaher
    ایت الله سیستانی کتاب یا رساله ای دارند با این عنوان (الفقه للمغتربین) فقه برای کسانی که در غرب زندگی می کنند .افراد مقلد اقای سیستانی می توانندبه این کتاب مراجعه کند فکر می کنم راه گشا باشد احکام معمولی زندگی را هم رساله دارد
    وقتی من در چیزی شک دارم به سایت آقای سیستانی مراجعه می کنم یا قبلا پرسیده شده یا من می پرسم. www.al-shia.com
    یه نکته بگم:
    از لحاظ عقلی هر کسی برای انجام دادن صحیح هر کاری که علم کاملش رو نداره باید به اهل فنش مراجعه کنه و طبیعتا در مورد مسائل شرعی هم باید بعد از تحقیق مرجعی رو انتخاب کنید که اصلح باشه. اما الان که حدود 10 تا مرجع هستند و در یک سطح هستند شما بعد از اینکه مرجع خودتون رو انتخاب کردید اکثر مراجع به شما اجازه میدند که توی یک مسئله خاص به هر مرجع که دوست داشتید مراجعه کنید (در واقع کسی که تو اون مسئله نظر آسون تری داده) البته اینکه مرجعتون چنین اجازه ای رو میده یا نه را باید ازش بپرسید ولی تا اونجایی که من میدونم بیش از 90% مراجع چنین اجازه ای رو میدن که زمانی که اعلم اعلام نشده شما توی یه مسئله خاص به هر مرجعی که خواستید می تونید مراجعه کنید البته باید یک نفر رو به عنوان مرجع اصلیتون قبلا انتخاب کرده باشید.
    در ضمن بهتره تا موقعی که جواب یه مسئلی رو دقیقا نمی دونم اینجا ننویسیم که اختلاف فتوا بین خودمون پیش نیاد! و خیلی راحت میتونیم توی سایت مراجع مطرح کنیم و جواب قطعی رو اینجا بنویسیم که باعث نشه کسی اشتباه بفهمه.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

سلام به همه دوستان:

شاید از عنوان این فروم و تمامی عناوین پستها بتوان این نتیجه را فهمید که هدف از این محیط آکادمیک بحث پیرامون مراحل ادامه تحصیل در خارج از کشور باشد. با توجه به همین خواهش میکنم قبل از هر ارسال(خصوصا در این بخش) این موضوع را در نظر داشته باشید.

بنابراین به عنوان یک دوست کوچک خواهش میکنم از ذکر جملاتی از این نوع که بیانگر اهداف دیگر میباشد در صورت امکان خوداری فرمایید.

hadisohrabi:
    ای کاش دوستان تاپیک مسائل شرعی در اونور آب رو قفل نمی کردند تا یک کمی بیشتر با هموطن هامون آشنا می شدیم.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

آقا سلام.صبح بخیر. اینکه مال سه قرن پیشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)