صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 119

موضوع: مسائل مرتبط با نوشتن پروپوزال برای دانشگاه های استرالیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با نوشتن پروپوزال برای دانشگاه های استرالیا

بچه ها توی این متن:

We expect a project proposal to be 500 to 800 words long in total. The sections ‘Resources’, ‘Bibliography’ and ‘Appendix’ are in addition to this word count.

منظورش اینه که بعلاوه ریسورس و بیبلوگرافی و اپندیکس بشه حداکثر ۸۰۰ تا؟ یا بدون اونا؟ اونا میتونه به تعداد کلمات اضافه بشه؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Mutso نمایش پست ها
    بچه ها توی این متن:

We expect a project proposal to be 500 to 800 words long in total. The sections ‘Resources’, ‘Bibliography’ and ‘Appendix’ are in addition to this word count.

منظورش اینه که بعلاوه ریسورس و بیبلوگرافی و اپندیکس بشه حداکثر ۸۰۰ تا؟ یا بدون اونا؟ اونا میتونه به تعداد کلمات اضافه بشه؟
    منظورش اینه که با همه چی.. سر تیتر و غیره بشنه حداکثر 800 کلمه

Junior Member

بچه برا قسمت literature review توی پروپوزال میشه توی یه پاراگراف قسمتهایی از یک کتاب رو کپی/پیست کرد و رفرنس داد؟ یا سرقت ادبی محسوب میشه این مدلی؟

روش درستش چی هست؟ باید پارافریز کرد و بعد رفرنس داد؟

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Mutso نمایش پست ها
    بچه برا قسمت literature review توی پروپوزال میشه توی یه پاراگراف قسمتهایی از یک کتاب رو کپی/پیست کرد و رفرنس داد؟ یا سرقت ادبی محسوب میشه این مدلی؟

روش درستش چی هست؟ باید پارافریز کرد و بعد رفرنس داد؟
    شما در هیچ قمستی از پروپوزال نمیتونین کپی پیست کنید بهترین کار اینه که پاراگراف رو بخونید و برداشتی که از اون رو دارید با نگارش خوذتون بنویسید و در نهایت به اون رفرنس بدید
    Racism. It Stops With Me

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    منظورش اینه که با همه چی.. سر تیتر و غیره بشنه حداکثر 800 کلمه
    سلام دوستان. آخه با 800 تا کلمه چه پرپوزالی میشه نوشت آخه؟؟ اونم با احتساب رفرنس و پیوست؟؟ یه رفرنس از ژونال متوسط 15 کلمه میشه و با 20 تا رفرنس، 300 کلمه اش میره!! قلق خاصی داره آیا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها
    سلام دوستان. آخه با 800 تا کلمه چه پرپوزالی میشه نوشت آخه؟؟ اونم با احتساب رفرنس و پیوست؟؟ یه رفرنس از ژونال متوسط 15 کلمه میشه و با 20 تا رفرنس، 300 کلمه اش میره!! قلق خاصی داره آیا؟

سلام بر شما

همونطور که در متن انگلیسی نوشته شده :

The sections ‘Resources’, ‘Bibliography’ and ‘Appendix’ are in addition to this word count

مراجع و اپندیکس ها و بایبلوگرافی "علاوه بر" اون 800 لغت هست. برداشت من این هست.

پیروز باشید
    شاد زی

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه ها یک سوال
    آیا میشه پروپوزال رو در راستای مقالات قبلیمون بنویسیم؟
    یعنی یه مقاله قبلا من داشتم، موضوعش محدود(منظورم داده کم بود، داده ی بورس و سهام و وضعیت اقتصاد) بود چون تو ایران بودم و خیلی مواردو نمیتونستم در نظر بگیریم و متغیراشو بیارم، حالا میخام همون موضوعو خیلی خیلی جامع تر در نظر بگیریم و خیلی متغیرهای بیشتر که در کشورهای پیشرفته میشه گذاشت رو مدل رو در رساله دکتری (هممون پروپوزال) بذارم. ولی ابزار تحقیق و روش یکسانی تقریبا داره!
    بعلاوه من هنوز در حال کار کردن رو مقاله ه هستم، و در بخشهای پایانیشم، آیا این ایرادی نداره که؟ چون در رزومه هم تحت ورکینگ پیپر آوردم. چون مقاله تموم نشده!

یه سوال دیگه،
    آیا میشه یه پروپوزال رو برای چند دانشگاه بفرستم؟ یعنی همین پروپوزال مبتنی بر مقاله در حال نگارش که گفتمو، برای چنذ دانشگاهی که میخام اپلای کنم بفرستم!؟

مرسی از راهنماییتون
    ویرایش توسط MAHAN7 : November 20th, 2016 در ساعت 03:24 AM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

منظورم مثلا 6-7تا دانشگاه هستش.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    منظورم مثلا 6-7تا دانشگاه هستش.
    اگر سوپروایزهایی پیدا کنید که پروژه شما رو قبول کنن میتونید برای همه همین یک پروپوزال رو بدید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriatiz نمایش پست ها
    اگر سوپروایزهایی پیدا کنید که پروژه شما رو قبول کنن میتونید برای همه همین یک پروپوزال رو بدید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بچه ها یک سوال
    آیا میشه پروپوزال رو در راستای مقالات قبلیمون بنویسیم؟
    یعنی یه مقاله قبلا من داشتم، موضوعش محدود(منظورم داده کم بود، داده ی بورس و سهام و وضعیت اقتصاد) بود چون تو ایران بودم و خیلی مواردو نمیتونستم در نظر بگیریم و متغیراشو بیارم، حالا میخام همون موضوعو خیلی خیلی جامع تر در نظر بگیریم و خیلی متغیرهای بیشتر که در کشورهای پیشرفته میشه گذاشت رو مدل رو در رساله دکتری (هممون پروپوزال) بذارم. ولی ابزار تحقیق و روش یکسانی تقریبا داره!
    بعلاوه من هنوز در حال کار کردن رو مقاله ه هستم، و در بخشهای پایانیشم، آیا این ایرادی نداره که؟ چون در رزومه هم تحت ورکینگ پیپر آوردم. چون مقاله تموم نشده!

یه سوال دیگه،
    آیا میشه یه پروپوزال رو برای چند دانشگاه بفرستم؟ یعنی همین پروپوزال مبتنی بر مقاله در حال نگارش که گفتمو، برای چنذ دانشگاهی که میخام اپلای کنم بفرستم!؟

مرسی از راهنماییتون
    .

در ادامه نظر دوستان،

دوست عزیز من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

1. شدنش میشه ! ولی مهم اینه که اون پروپوزال دکترا چقدر جای کار داره و چقدر واقعا میتونه به عنوان یه رساله دکتری ارائه بشه. این مورد رو هیچ کسی نمیدونه جز خودتون و هم رشته ای هاتون و استاد مربوطه! یعنی اینکه شما میتونید پروپوزال رو راجع به کار ارشدتون بنویسید یا راجع به طراحی لباس یه زرافه، شدنش میشه، مهم اینه این پروپوزال چقدر خواهان داشته باشه و چه عمق علمی داشته باشه و چقدر نواوری داشته باشه که استاد مربوطه اون رو به عنوان پروژه دکترای شما قبول کنه. این مورد هم تخصصیه و کسی نمیتونه کمکتون کنه و نظر بده جز خودتون. چون شمایید که از موضوعات مهم حوزه کاریتون اطلاع دارید و اپدیت هستین. به هر حال به عنوان یه دانشجوی ارشد شما خودتون باید قادر باشید که حدس بزنید موضوعی که دارید ارائه میکنید ارزش یه رساله دکترا شدن رو داره یا نه...بنابراین من روش نظری نمیدم چون نمیدونمم که نظری بدم

2. به نظر من هیچ ایرادی نداره. حتی توی رزومه تون اگه سابمیتش کردید میتونید بزنید Submitted to.... فلان ژورنال مثلا. یا حتی اگه اماده شده و سابمیتم نشده میتونید بزنید Ready to submit و یا عباریت شبیه به این. به هر حال اون چیزی که شما زحمت واسش کشیدی و مقاله شو نوشتی میخوایی سابمیتش کنی و الان ارزشش از یه مقاله چاپ شده بیشتر نباشه خیلی هم کمتر نیست. در مورد ایمنی اطلاعاتتون هم من نمیتونم نظری بدم. ولی در حالت خیلی خیلی کلی اینجوری نیست که کسی بیاد و اطلاعات کار شما رو بدزده و دورتون بزنه! ولی خب احتمالش کمه ولی ممکنه صفر نباشه برای خیلی از ادم ها. به هرحال شما داری رزومه تون واسه یه استاد دانشگاه دیگه میفرستی و خیلی بعیده که یارو بیاد از توی رزومه هایی که واسش فرستاده میشه ایده بدزده! حالا شما هم یه تایتل مقاله تو داری میزنی و یا توی یه پاراگراف داری محدوده کاریتو توضیح میدی این مشکلی نداره براتون اصلا و من باشم حتما این کار رو میکنم.

3. شدنش میشه ! ولی بازم داستان بحث فرستادن و نفرستادن نیست. شما وقتی برای جایی میخوایی پروپوزال بفرستی باید اون استاد اونجا هم زمینه کاریش همین باشه. شما پروپوزال بی ربط بفرستی حتما ریجکت میشی و این خیلی طبیعیه. شما باید زمینه کاری هر استاد و گروه رو نگاه کنید و حدس بزنید که ایا اونا به زمینه کاری شما هم علافه مند هستن یا نه. گاهی نیازی هم به حدس نیست و شما توی ارتباط با استاد میفهمید زمینه کاریشون چیه. کنار همه اینا باید به علاقه خودتم نگاه کنی و بعدش وقت خیلی خوب و کاملی بذاری و پروپوزالتون بنویسی. بحث دکترا عمیق تره و با ارشد و لیسانس فرق داره. منظورم اینه اگه میخوایید به هدفتون برسید باید وقت بذارید و سرسری چیزی رو از سر وا نکنید. مهم اینه استاد هایی که دارید براشون اپلای میکنید رساله شما رو قبول کنند. حالا به نظر خودتون توی دانشگاه های مختلف همه دارن روی یه موضوع پروپوزال شما کار میکنن ؟!! من بعید میدونم و احتمالا نیاز دارید که برای خیلی جاها روند و نگاه پروپوزالتون رو عوض کنید. برای این کار هم میتونید از خود استاد ها کمک بگیرید و قبل اپلای پورپوزال رو براشون بفرستید و ازشون کامنت بگیرید و ادیت کنید و ... تا بالاخره به تاییدشون برسه و بعد اپلای کنید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)