صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47

موضوع: پرواز مستقیم به آمريکا بعد از Pick up در قبرس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرواز مستقیم به آمريکا بعد از Pick up در قبرس

من به آژانس و نمايندگی امارات گفتم گفت ويزا نمی خواد به سفارت هم زنگ زدم خانمی که پشت تلفن بود گفت ويزا نمی خواد و همونجا تو فرودگاه اگر لازم شد ويزا می دند.

پرواز KLM با توجه به زمان های ورود و خروج ترانزيت احتياج به ويزای ترانزيت داره و چون ما هنوز ويزای آمريکارو نداريم ويزای ترانزيت نمی تونيم بگيريم.

بچه ها اينطوری خيلی گمراه کننده شده بهتره يک جدول درست کنيم که مسير + قيمت + روز پرواز در هفته + زمان های Connection توش بنويسيم و هرکس مسيری خوبی پيدا کرد واردش کنه من نمی دونم اينکار تو فرم شدنية؟

نقل قول نوشته اصلی توسط engineer2000

اولا هر چی که ما فکر میکنیم دلیل نداره که صرفا درسترین و یا کاملترین باشه (کلا همین سه راه رو داره؟؟؟!!!!!!!!!!)
    به عنوان مثال میشه پرواز یه سره تهران-لارناکا بگیری و از همون جا یعنی تو قبرس بلیط لارناکا -دبی-نیویورک رو بخرین. (یه ضرب لارناکا به امریکا که نیست, تهرانم که نیومدیم، میتونیم مسیر دوم رو از هر ایرلاین با هر شهر واسه Stop میتونید تهیه کنید). You see, its Possible.
    عمو جون. منظور من این بود از لارناکا برنگردی تهران یا دبی- ولی اصلا همون که تو می گی، از کجا می خوای ترانزیت بشی که ویزا نخواد غیر از انگلیس که اونم یکی گفت ساعتش نمی خوره. اون راه پیشنهادیت هم 120 درصد جواب میده. بلیت یه طرفه رو به سفارت قبرس نشون بدی ویزا که سهله، اقامت بهت می دن. بعدشم این راه همون راه سومه که من گفتم که تو اولشو بجای اینکه با امارات بیای، با ایران ایر اومی اونم یه طرفه.!!!!!!!!!!!!!!!!در ضمن اینم بدون که اون بلیت لارناکا- دبی- نیو یورک رو هم از تهران نمی تونی بخری و برای اینکه یه حدود قیمت داشته باشی: لارناکا-دبی-تهران (یه طرفه) رو اگه از خارج ایران 1-2 ماه پیش می خواستی بخری بالای یه ملیون میشد در حالیکه دو طرفش از تهران 530 بود _ خدا قوتyes I saw, it was possible _

اصلا یه راه دیگه، تا سوریه با اتوبوس بریم بقیه شو شنا کنیم.... یا لارناکا - نیویورکو با قایق بریم... من پایم ;D

درباره ویزای دوبی هم نمی دونم واسه این حالت خاص فرق میکنه یا نه ولی صدور ویزا در فرودگاه برای ما نیست. ماها باید ویزامونو اژانس ها بگیرن که اوناهم وثیقه بازگشت می گیرن برای اینکه اگر برنگشتیم یا خلافی کردیم تو دبی باید به کفیل مسافر تو دوبی خسارت بدن. برای گرفتن چمدون هم قاعدتا باید از چک پاسپورت رد شد و ویزا داشت. ایشالا که شما درست می گین ولی بازم درست بپرسین و بگین که چمدون رو می خواین تحویل بگیرین. شاید منظور اونا ویزای ترانزیت بوده، اخه قبلا اینجوری بود که اگر جفت پرواز هاتون با امارات نبود، مثلا با امارات میرفتین دوبی و با بریتیش به لندن، باید ویزای ترانزیت رو که در واقع پولیه که به فرودگاه دوبی میدین برای ترانزیت شدن و استفاده از امکانات فرودگاه، تو فرودگاه می دادین.
    everything happens for a reason

نقل قول نوشته اصلی توسط itskas®a
    عمو جون. منظور من این بود از لارناکا برنگردی تهران یا دبی- ولی اصلا همون که تو می گی، از کجا می خوای ترانزیت بشی که ویزا نخواد غیر از انگلیس که اونم یکی گفت ساعتش نمی خوره. اون راه پیشنهادیت هم 120 درصد جواب میده. بلیت یه طرفه رو به سفارت قبرس نشون بدی ویزا که سهله، اقامت بهت می دن. بعدشم این راه همون راه سومه که من گفتم که تو اولشو بجای اینکه با امارات بیای، با ایران ایر اومی اونم یه طرفه.!!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن اینم بدون که اون بلیت لارناکا- دبی- نیو یورک رو هم از تهران نمی تونی بخری و برای اینکه یه حدود قیمت داشته باشی: لارناکا-دبی-تهران (یه طرفه) رو اگه از خارج ایران 1-2 ماه پیش می خواستی بخری بالای یه ملیون میشد در حالیکه دو طرفش از تهران 530 بود _ خدا قوتyes I saw, it was possible _

اصلا یه راه دیگه، تا سوریه با اتوبوس بریم بقیه شو شنا کنیم.... یا لارناکا - نیویورکو با قایق بریم... من پایم ;D

درباره ویزای دوبی هم نمی دونم واسه این حالت خاص فرق میکنه یا نه ولی صدور ویزا در فرودگاه برای ما نیست. ماها باید ویزامونو اژانس ها بگیرن که اوناهم وثیقه بازگشت می گیرن برای اینکه اگر برنگشتیم یا خلافی کردیم تو دبی باید به کفیل مسافر تو دوبی خسارت بدن. برای گرفتن چمدون هم قاعدتا باید از چک پاسپورت رد شد و ویزا داشت. ایشالا که شما درست می گین ولی بازم درست بپرسین و بگین که چمدون رو می خواین تحویل بگیرین. شاید منظور اونا ویزای ترانزیت بوده، اخه قبلا اینجوری بود که اگر جفت پرواز هاتون با امارات نبود، مثلا با امارات میرفتین دوبی و با بریتیش به لندن، باید ویزای ترانزیت رو که در واقع پولیه که به فرودگاه دوبی میدین برای ترانزیت شدن و استفاده از امکانات فرودگاه، تو فرودگاه می دادین.
    متاسفانه تنها عیب این فروم همینه که بعضی افرادی با اطلاعات قدیمی، ناقص، اشتباه و یا تصورات شخصی ملت رو به دردسر میندازن و باعث استرس و حتی در بعضی موارد باعث ضرر میشن.
    ایکاش مدیر این قسمت کمی هشیارانه تر عمل می کرد.
    در هر صورت خط به خط به بررسی مطالب جالب شما می پردازیم. پس از اول شروع میکنم:

عمو جون. منظور من این بود از لارناکا برنگردی تهران یا دبی- ولی اصلا همون که تو می گی، از کجا می خوای ترانزیت بشی که ویزا نخواد غیر از انگلیس که اونم یکی گفت ....
    1- اولا اصلا بحث این تاپیک سر اینه که بعد از پیکاپ بر نگردی ایران(فکر کنم شما اصلا اینو نگرفتی).
    2- شما از دبی می تونی ترانزیت بشی بدون ویزا (و وثیقه و بقیه مواردی که ذکر کردی نمیخواد)

اون راه پیشنهادیت هم 120 درصد جواب میده. بلیت یه طرفه رو به سفارت قبرس نشون بدی ویزا که سهله، اقامت بهت می دن. بعدشم این راه همون راه سومه که من گفتم که تو اولشو بجای اینکه با امارات بیای، با ایران ایر اومی اونم یه طرفه.!!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن اینم بدون که اون بلیت لارناکا- دبی- نیو یورک رو هم از تهران نمی تونی بخری و برای اینکه یه حدود قیمت داشته باشی: لارناکا-دبی-تهران (یه طرفه) رو اگه از خارج ایران 1-2 ماه پیش می خواستی بخری بالای یه ملیون میشد در حالیکه دو طرفش از تهران 530 بود.
    3- ببین یکم فکر کن، سخت نیست بخدا، تو میتونی ، ...... نه فکر نکنم، بذار خودم بگم: شما با بلیط دو طرفه ویزات رو میگیری،بعدش هم تو ایران هم تو هر جای دیگه میتونی برگشت رو کنسل کنی. اگه خودت ایرانی گل پسر خرگوش باهوش که می ری بقیه پولتو پس میگیری و گرنه اونی که ازطرفت وکالت داره میتونه بره بقیه پولتو بگیره.
    4- توی یه کلاس قیمتی، بلیط یک طرفه از دو طرفه ارزونت در میاد حاجی آژانسی.(این قیمت که یو نوشتی فکرکنم مال پرواز آمریکات بوده :P)
    5-شما از دبی ( موقع رفت) و یا از همون لارناکا می تونی بلیط هر ایرلاینی و که میخوای بخری، یا می تونی بدی دوستات واست بخرن یا ...
    6-بلیط دبی نیویورک امارات رو از تهران هم میشه خرید.

7- در مورد این راههای بظاهر احمقانه، مطمئنم که اگه کسی جواب شماهارو نده بعید نیست که تا چند وقته دیگه بعنوان تنها راههای رفتن آمریکا از قبرس به ملت بقبولونین.

درباره ویزای دوبی هم نمی دونم واسه این حالت خاص فرق میکنه یا نه ولی ....
    8-در مورد دبی، ویزا نمیخواد. (مثل اینکه شما از سفارت هم مطلع تری یا میخوای هر جور شده به همه بفهمونی خیلی میدونی میستر سفیر 8))

برای گرفتن چمدون هم قاعدتا باید از چک پاسپورت رد شد و ویزا داشت. ایشالا که شما درست می گین ولی بازم درست بپرسین و بگین که چمدون رو می خواین تحویل بگیرین. شاید منظور اونا ویزای ترانزیت بوده، اخه قبلا اینجوری بود که ....
    9-برای چمدونها هم توی لارناکا باید بهشون بگید و تو دبی هم بلیط آمریکتونو نشون بدین. میشه.
    10-قبلا هم هر چی بوده خیلی وقته تموم شده. یکی منو بیدار کنه :P.

================================================== =====================================

راه پیشنهادی من:

- با بلیط دو طرفه تهرن-لارناکا ویزای قبرس میگیرین. بعدش پرواز برگشت دبی-تهران عوض میکنین و یکی دو روز عقب میندازین.(هیچ مشکلی نداره،کاملا امکان پذیره، ویزای دبی نمی خواد)
    -بلیط دبی -نیویورک ویا هیوستون رو از امارات بگیرین(تهران میشه گرفت) و یا تو دبی از هر ایلاینی که خواستین بلیط دبی-آمریکا رو بگیرین(تو همون فرودگاه در مسیر رفت). یا اصلا اگه می تونین آنلاین بخرین.
    -موقع برگشت تو فرودگاه لارناکا بهشون بگین که دبی توقف دارین و بارتون رو می خواین.
    -تو دبی بلیط آمریکاتونو نشون بدین، بارتون رو هم بگیرین و همونجا منتظر پرواز بعدیتون بشین. درضمن سفر خوشی رو براتون آرزو میکنیم.
    -بلیط پرواز برگشت دبی-تهران تا 3ماه اعتبار داره، که خودتون یا موکلتون بعدا می تونه مابقی پولش رو پس بگیره.

البته این تنها راه نیست . اگه کسی راههای عملی دیگه ایی به ذهنش می رسه خوشحال میشیم بشنویم. البته میستر kas®a اگه نفهمید بازم بگه تا براش بیشتر توضیح بدیم، واسه داستانهای منحصر بفردش هم متشکریم.

امیدوارم همگی بدون دقدقه و استرس، با صرف کمترین هزینه و زمان سفر خوشی را به هر جا می خواین داشته باشید.

امیدوارم فرق بین اتوبوس و هواپیما رو بدونی:
    9-برای چمدونها هم توی لارناکا باید بهشون بگید و تو دبی هم بلیط آمریکتونو نشون بدین. میشه.
    دقیقا مشخص کن به کی می خوای بگی و به کی می خوای نشون بدی تا ما هم یاد بگیریم پس بهشونم بگو بارتو دم در بذارن زودتر بیاد دستت

2- شما از دبی می تونی ترانزیت بشی بدون ویزا (و وثیقه و بقیه مواردی که ذکر کردی نمیخواد)
    عجب........

5-شما از دبی ( موقع رفت) و یا از همون لارناکا می تونی بلیط هر ایرلاینی و که میخوای بخری، یا می تونی بدی دوستات واست بخرن یا ...
    6-بلیط دبی نیویورک امارات رو از تهران هم میشه خرید.
    جدا"؟ ایول...... امارات اشنا داری مثینکه ها کلک.

3- ببین یکم فکر کن، سخت نیست بخدا، تو میتونی ، ...... نه فکر نکنم، بذار خودم بگم: شما با بلیط دو طرفه ویزات رو میگیری،بعدش هم تو ایران هم تو هر جای دیگه میتونی برگشت رو کنسل کنی. اگه خودت ایرانی گل پسر خرگوش باهوش که می ری بقیه پولتو پس میگیری و گرنه اونی که ازطرفت وکالت داره میتونه بره بقیه پولتو بگیره.
    بعد چه جوری تشریف می برین لارناکا؟ -باز نگو بلیت یه طرفه می خرم که ..........

اگه کل مسیرو از یه ایرلاین بخریدیگه نیازی به وکالت و عقد محضری برای کنسل کردن نیست. برای افتادن 2 زاری مربوطه منظورم اینه تهران-دبی-لارناکا-دبی-نیویورک. هرچند که احتمالا برای صدور بلیت امریکا باید اطلاعات ویزا رو داشته باشن. حالا تو اشنا داری شاید خارج نوبت بهت بدن

4- توی یه کلاس قیمتی، بلیط یک طرفه از دو طرفه ارزونت در میاد حاجی آژانسی.(این قیمت که یو نوشتی فکرکنم مال پرواز آمریکات بوده :P)
    بابا کاپرفیلد...........کلی روضه واست خوندم و مثال زدم تا بفهمی فرق داره بلیت امارات رو از تهران بخری یا خارج. ولش کن سنگینه برات مثینکه. بزرگ میشی خودت تجربه می کنی

متاسفانه تنها عیب این فروم همینه که بعضی افرادی با اطلاعات قدیمی، ناقص، اشتباه و یا تصورات شخصی ملت رو به دردسر میندازن و باعث استرس و حتی در بعضی موارد باعث ضرر میشن.
    به نظر من که اصلا عیب نیست. حداقل من که کلی خندیدم

7- در مورد این راههای بظاهر احمقانه، مطمئنم که اگه کسی جواب شماهارو نده بعید نیست که تا چند وقته دیگه بعنوان تنها راههای رفتن آمریکا از قبرس به ملت بقبولونین.
    نوشتی بظاهر احمقانه. یه وقت راه دیگه ای گیر نیاوردی نری سراغ این کار.

راه پیشنهادی من:
    بزن دستو.........

البته میستر kas®a اگه نفهمید بازم بگه تا براش بیشتر توضیح بدیم، واسه داستانهای منحصر بفردش هم متشکریم.
    نه دیگه قربونت واسه امروز کافیه، اونروز که دور هم جمع می شیم یه بار کاملتر بگو بچه ها هم باشن کلی کیف کنیم با هم. ولی خداییش قصه تو خیلی با حال تر بود. رسیدی اونور فیلمش کن- هر چند با این برنامه ریزی هات دبی هم برسی عجیبه

10-قبلا هم هر چی بوده خیلی وقته تموم شده. یکی منو بیدار کنه :P.
    بیدار شو. راستی کلیر شدی؟

امیدوارم همگی بدون دقدقه و استرس، با صرف کمترین هزینه و زمان سفر خوشی را به هر جا می خواین داشته باشید.
    ایشالا
    everything happens for a reason

Junior Member

اطلاعات من هم گفته های Engineer 2000 را تائيد می کنه

اينکه میشه بليط دوبی- نيويورک و از ايران هم بخرين شک نکنين. خود نمايندگی امارات در تهران ازتون ويزای آمريکارو می خواد ولی گفت آژانس ها مسئوليتشو قبول می کنند و واقعاً هم چنين بود. بالاخره من رزرو کردم.

برای اينکه وسايلتونو در دوبی بتونين بگيرين پرواز من از دوبی به تهران با سه روز تاخير پس از لارناکا به تهران رزرو شده که اصطلاحا میگند Stopover . با نشون دادن پرواز دوبی به نيويورک میشه برين اونور خط, وسايلتونو بگيرين و بدين پرواز بعدی ( دوبی - نيويورک ) و برگردين . يعنی خود امارات بهتون ويزای ترانزيت میده. من با زنگ زدن مطمئن شدم ولی باز مسئوليت قبول نمی کنم خودتونم چک کنين.

تحقيقات من با Engineer همخونی داره. فقط همه جا به من گفتند ديگه پول پرواز دوبی به تهران را نمی تونی پس بگيری. حالا من بليطمو دور نمیندازم شايد بهم دادند. لطفا با هم بحث نکنين . اميد وارم اين توپيک کمک کنه تا راه های مختلفی که بچه ها راجبش تحقيق کردن را بشناسيم. ايراداش و مزاياشو بدونيم ديگه تصميم با خودمون.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    امیدوارم دوستان عزیز در ارسال هاشون دقت بیشتری مبذول بفرمایند.
    لطفا" احترام متقابل نسبت به همدیگه رو رعایت کنید، فکر می کنم بدون جر و بحث هم بشه به نتیجه رسید.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

سلام دوستان،

من 14 سپتامبر میرم قبرس برای پیک آپ ویزا. می خوام دیگه ایران برنگردم و از قبرس یا دوبی برم آمریک. پروازهای بریتیش از قبرس را چک کردم همشون طوریه که یک شب باید لندن بمونم هزینه ی بلیطش هم دوبرابر از ایران رفتن در میاد.
    پروازم برای قبرس با اماراته، می خوام بدونم می تونم برگشتنی تا دوبی با امارات برگردم و از دوبی با بریتیش برم آمریکا؟ در این صورت بارم به چه صورت خواهد بود دوبی باید تحویل بگیرم؟ اگه کسی قبلا این کار رو کرده لطفا تجربه شو بگه.

ممنون از راهنماییاتون

Senior Member saheb آواتار ها

من دقیقا با همین روش می خواهم برم آمریکا
    در فرودگاه ایران از من هرینه اضافه بارخواستند من هم گفتم که دانشجو هستم و این مبلغ پول را نمی تونم بدهم و از طرف دیگر توجیه کردم که من مستقیم می رم آمریکا بعد از قبرس و توجیه شدند
    کمی بایذ اصرار کنید
    البته هنوز ار قبرس نرفتم به دوبی ببینم چی میشه
    HAPPINESS

خانم صاحب، ممنون از جوابتون. شما هم تو دوبي مي خوايين با يك ايرلاين ديگه به طرف آمريكا حركت كنيد؟ در آن صورت آيا نيازي به ويزاي دوبي نداريد؟ چون من تو دوبي مي خواهم با بريتيش پروازم را ادامه بدم و حتي اگه مشكل بار را هم در نظر نگيريم من در دوبي فقط بليط دستم خواهد بود و براي اينكه كارت پرواز برام صادر شه فكر مي كنم بايد برم اون قسمتي كه چك اين مي كنند؟!

saeede83
    Guest

من گمون می کنم بیشتر از 14 ساعت نمی تونین توی فرودگاه لندن بمونین، وگرنه باید ویزا بگیرین (خیلی مطمئن نیستم چک کنین حتما). از دوبی خیلی option دارین حتی می تونین با AA یا دلتا برین.
    شما مقصد نهاییتون کجاست؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)