صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: اعتبار دوره های مستر یک ساله در انگلستان برای ادامه تحصیل در سایر کشورها

پیش فرض اعتبار دوره های مستر یک ساله در انگلستان برای ادامه تحصیل در سایر کشورها

سلام به همه دوستان. فکر می کنم در مورد این تاپیک به طور پراکنده در بعضی دیگر از تاپیک ها صحبت شده (چند موردش را خودم خواندم) اما با توجه به اهمیت موضوع فکر کردم شاید بد نباشه در قالب یه تاپیک جدا راجع بهش بحث بشه تا بتوان از تجربیات دوستانی که در این مورد تجربه ای داشتن استفاده کرد.
    خودم در این زمینه به طور مشخص این سوال را دارم که آیا کسی را می شناسید که با گذراندن مستر یک ساله در انگلیس برای دکتری در کشورهای دیگر پذیرش گرفته باشه؟ و یا خدایی نا کرده دوستانی با این مدرک برای دکتری اقدام کرده و جواب گرفته باشند که مدرکشان برای اپلای برای دکتری معتبر نیست؟
    خصوصا اگر در مورد کشورهای آمریکای شمالی (آمریکا یا کانادا) پاسخ دهید ممنون می شوم.
    با تشکر.

Member

پیش فرض پاسخ : اعتبار دوره های مستر یک ساله در انگلستان برای ادامه تحصیل در سایر کشورها

مدارک فوق لیسانس 1 ساله بریتانیا بیشتر هدف تربیت نیروی کار رو دارن تا آمادگی فرد برای دوره دکترا اما این مدارک برای پذیرش دکترا اعتبار دارن ولی نباید خیلی توقع داشته باشید که از دانشگاه های تاپ بتونید پذیرش بگیرین (حتی اگه نفر اول دوره باشید) دلیلش هم اینه که به غیر از 6 تا 7 تا دانشگاه که در سطح دنیا مطرح هستن بقیه،اعضای هیت علمی یه دستی ندارن مثلا 10 نفر استاد که 2 تا آمریکا(عموما دانشگاه های متوسط) دکترا گرفتن 5 تا انگلستان که 2 تاشون آکسفورد یا کمبریج یا لندن بودن و بقیه دانشگاه های معمولی اون 3 نفر باقی مونده هم معمولا فوق لیسانس دارن...این یه ترکیب معمول تو یه دانشگاه متوسط و حتی خوب(و نه عالی)هست پس خیلی منطقی هست که نباید انتظار زیادی برای دکترا داشت

پیش فرض پاسخ : اعتبار دوره های مستر یک ساله در انگلستان برای ادامه تحصیل در سایر کشورها

من دانشجوی MSc Advanced Computer Science دانشگاه منچستر هستم و برای PHD از طریق SuperVisor ام توی دانشگاه با دانشگاه MIT مکاتبه داشته ام
    آن ها هیچ مشکلی ندارند. در حال حاضر از آمریکا کلی دانشجو اینجا هست از طریق Student Exchange و خیلی ها هم با هزینه شخصی به خاطر کوتاه بودن دوره
    برای کسانی که علاقه به کورس تحقیقاتی دارند MPhil دوره خوبیه و خوبیش اینه اگه MPhil بخونید یک سال از دوره PHD تون کم میشه
    Join OpenSource Movement

Member

خیلی از بچه های همین جا با خیلی از دانشگاه های پایین تر از MIT مکاتبه کرده بودن(بعضا تعدادی هم مثل شما فوق رو از یه کشور اروپای غربی گرفته بودن) اونهاهم خیلی امیدوارشون کرده بودن طوری که حتی نگران لیست انتظار و ریجکت نبودن و فقط خدا خدا می کردن بحث هزینش حل شه اما وقتی ریجکت شدن متوجه شدن که مکاتبه اصلا تعیین کننده نیست بعد هم شما اطمینان داشته باشید بدون MPhil شانسی برای گرفتن پذیرش از این جاها(خیلی ها تو خواب هم نمی بینن..)ندارید

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    خیلی از بچه های همین جا با خیلی از دانشگاه های پایین تر از MIT مکاتبه کرده بودن(بعضا تعدادی هم مثل شما فوق رو از یه کشور اروپای غربی گرفته بودن) اونهاهم خیلی امیدوارشون کرده بودن طوری که حتی نگران لیست انتظار و ریجکت نبودن و فقط خدا خدا می کردن بحث هزینش حل شه اما وقتی ریجکت شدن متوجه شدن که مکاتبه اصلا تعیین کننده نیست بعد هم شما اطمینان داشته باشید بدون MPhil شانسی برای گرفتن پذیرش از این جاها(خیلی ها تو خواب هم نمی بینن..)ندارید
    دیگه گرفتن پذیرش PhD از اغلب کشورهای خوب به یک مجموعه عواملی بستگی داره و صرف دانشگاه محل تحصیل نمیتونه تضمین کننده باشه. به طور کلی، دانشگاه محل تحصیل، معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد، سابقه عملی و تحقیقاتی ( مقاله و سابقه کاری و ...)، نمره TOEFL و GRE میتونن تاثیر داشته باشند. مکاتبه و تایید اساتید هم خیلی کمک کنندست. در کانادا که بدون تایید استاد تقریبا گرفتن بورس و فاند غیر ممکن هستش.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. فکر می کنم در مورد این تاپیک به طور پراکنده در بعضی دیگر از تاپیک ها صحبت شده (چند موردش را خودم خواندم) اما با توجه به اهمیت موضوع فکر کردم شاید بد نباشه در قالب یه تاپیک جدا راجع بهش بحث بشه تا بتوان از تجربیات دوستانی که در این مورد تجربه ای داشتن استفاده کرد.
    خودم در این زمینه به طور مشخص این سوال را دارم که آیا کسی را می شناسید که با گذراندن مستر یک ساله در انگلیس برای دکتری در کشورهای دیگر پذیرش گرفته باشه؟ و یا خدایی نا کرده دوستانی با این مدرک برای دکتری اقدام کرده و جواب گرفته باشند که مدرکشان برای اپلای برای دکتری معتبر نیست؟
    خصوصا اگر در مورد کشورهای آمریکای شمالی (آمریکا یا کانادا) پاسخ دهید ممنون می شوم.
    با تشکر.
    من بیشتر از 50 نفر رو می شناسم که با مسترهای یک ساله (و لیسانس های 3 ساله) انگلیس به راحتی هر چه تمام تر رفتن آمریکا و هیچ مشکلی هم نداشتن، در پذیرش هاشون هم از MIT و استنفورد گرفته تا دانشگاه های پایین تر (هر کس در سطح خودش) بوده. دانشگاه های آمریکایی هم کاملا از سیستم نمره دهی انگلیس (که نمره ها عموما پایین هستند) و دوره کوتاه تر به خوبی خبر دارن و اعتبار دانشگاه های انگلیس هم بین دانشگاه های آمریکا و کانادا فوق العاده بالاست.

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من بیشتر از 50 نفر رو می شناسم که با مسترهای یک ساله (و لیسانس های 3 ساله) انگلیس به راحتی هر چه تمام تر رفتن آمریکا و هیچ مشکلی هم نداشتن، در پذیرش هاشون هم از MIT و استنفورد گرفته تا دانشگاه های پایین تر (هر کس در سطح خودش) بوده. دانشگاه های آمریکایی هم کاملا از سیستم نمره دهی انگلیس (که نمره ها عموما پایین هستند) و دوره کوتاه تر به خوبی خبر دارن و اعتبار دانشگاه های انگلیس هم بین دانشگاه های آمریکا و کانادا فوق العاده بالاست.
    کاملا درسته. من دوستی دارم که با معدل 16 دانشگاه آزاد فاند داره از واترلو کانادا با یه دونه کنفرانس! یعنی دانشگاه های انگلیس اعتبارشون کمتر از اونه؟!!! روابط دانشگاهی آمریکا و انگلیس هم بسیار خوبه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    مدارک فوق لیسانس 1 ساله بریتانیا بیشتر هدف تربیت نیروی کار رو دارن تا آمادگی فرد برای دوره دکترا اما این مدارک برای پذیرش دکترا اعتبار دارن ولی نباید خیلی توقع داشته باشید که از دانشگاه های تاپ بتونید پذیرش بگیرین (حتی اگه نفر اول دوره باشید) دلیلش هم اینه که به غیر از 6 تا 7 تا دانشگاه که در سطح دنیا مطرح هستن بقیه،اعضای هیت علمی یه دستی ندارن مثلا 10 نفر استاد که 2 تا آمریکا(عموما دانشگاه های متوسط) دکترا گرفتن 5 تا انگلستان که 2 تاشون آکسفورد یا کمبریج یا لندن بودن و بقیه دانشگاه های معمولی اون 3 نفر باقی مونده هم معمولا فوق لیسانس دارن...این یه ترکیب معمول تو یه دانشگاه متوسط و حتی خوب(و نه عالی)هست پس خیلی منطقی هست که نباید انتظار زیادی برای دکترا داشت
    شما مگه انگلیس بودی که بدونی چطوری درس میدن؟
    اینجا شما میتونی بین ماجول های مختلف انتخاب کنی و راه خودت رو برا آینده تعیین کنی ، میتونی تمام درسها رو coursework برداری که بدون هیچ امتحان کتبی در واقع ماجولها رو پاس کنی یا میتونی فقط written برداری که فقط امتحان بدی ، معمولاً کسایی که به فکر دکتری هستن امتحانهای تئوری/کتبی بیشتری رو بر میدارن ، دوره کاملاً فشرده س درسهایی که قراره تو 2سال بخونی رو قشنگ تو یکسال بهتون درس میدن ، آخرش هم یه dissertation داره که نه خیلی سنگینه و نه خیلی سبک و تو همون سه ماهی که بهت وقت میدن برا پایان نامه خیلی ها کم هم میارن!

یکی از دوستان من اینجا MSc Advance COmputer Science خونده (منچستر) الانMIT فول فاند گرفته واسه خودتون حرف در نیارید بدون MPhil نمیشه !
    من خودم با استاد های دانشگاه های دیگه واسه PHD مکاتبه می کنم هیچ کدوم تا بحال نگفتن چون کورست ۱ سالس نیمشه !!!!
    نشستی حرف در می آرید!
    یکی نیست ببینه چقدر کار می کشند از ما توی این دوره فشرده
    Join OpenSource Movement

Member

من واقعا متاسفم که یه عده زبان فارسی شون با رفتن از ایران ضعیف شده،من گفتم خیلی توقع نداشته باشید نگفتم که نمیشه در ضمن به سوابق لیسانس اون دوستتون که از MIT پذیرش گرفته هم نگاه کنید و با بچه های خوب ایرانی مقایسه کنید بعد ببینید من از خودم حرف دراوردم یا نه.تو ایران اگه کسی بدونه که میتونه از لیسانس بره امریکا میره وقتشم با یه مستر حالا چه 1 ساله چه 2 ساله چه اینجا چه اونجا تلف نمی کنه مستقیم میره،به همین دلیل میگم خیلی از بچه های ایرانی که برای مستر میرن بریتانیا تو دوره لیسانس متوسط بودن یه عده هم از گروه قبل هستن که میرن انگلیس ولی برای MPhil اونم با فاند،معمولا دکتراشون رو هم همون جا میگیرن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)