صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: اجازه مشروط آیت الله مکارم شیرازی برای برداشتن حجاب در خارج از کشور

پیش فرض اجازه مشروط آیت الله مکارم شیرازی برای برداشتن حجاب در خارج از کشور

درود بر همه دوستان...
    تعجب نکنید منم این خبر دیدم اولش خیلی تعجب کردم ولی توی سایت های خبری چک کردم دیدم همه این خبر رو زدن!! نظرتون چیه؟؟
    بنظر میاد داره کم کم چیزهایی تغییر میکنه

آیت الله ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعه در صورت "الزام دانشگاه خارج از کشور به ترک حجاب"، این اجازه را به "متدینین" داد تا آنان به این شرط، بتوانند حجاب را رعایت نکنند
    آیت الله ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعه در صورت "الزام دانشگاه خارج از کشور به ترک حجاب"، این اجازه را به "متدینین" داد تا آنان به این شرط، بتوانند حجاب را رعایت نکنند.

به گزارش عصر ایران، استفتا و پاسخ آیت الله که در سایت اینترنتی این مرجع تقلید منتشر شده به این شرح است:

▫️ وظیفه خواهران دانشجوى مسلمان ترکیه و دیگر کشورها نسبت به رعایت حجاب در دو فرض زیر چیست؟

۱- شرط گذراندن تمام ترمهاى دانشجویى در دانشگاه هاى تحت مدیریّت آنها، رعایت نکردن حجاب شرعى است.

۲- شرط اتمام چند ترم باقیمانده از رشته خاصّى در دانشگاه ترک حجاب است.

پاسخ :با توجه به اینکه اگر دختران مسلمان و متدیّن دروس عالى را نخوانند تنها افراد بى بند و بار و لامذهب پست هاى مهم را اشغال مى کنند، به افراد متدیّن اجازه داده مى شود که حجاب را در خصوص مواردى که ضرورت دارد رعایت نکنند، ولى در غیر آن موارد حتماً مراعات نمایند.

اینم لینک خبر:
    http://www.asriran.com/fa/news/47842...B4%D9%88%D8%B1

پیش فرض پاسخ : اجازه مشروط آیت الله مکارم شیرازی برای برداشتن حجاب در خارج از کشور

احيانا خانومه محجبه نمي تونه دانشگاهي پيدا كنه كه به حجاب گير ندن؟ يا حتما خانومايه محجبه بايد برن دانشگاهي كه حجابشون توش مشكل ساز بشه!
    حتما فردا هم عكس كنار دريا دربياد از به سري از افراد معتقد، ادعا مي كنند كه دانشگاه مجبورشون كرده بوده كه با مايو برن ساحل.
    به نظر من اگه كسي اعتقاد به حجاب داره بايد همه جا رعايت كنه ،حالا فرمش ميتونه چادر يا مانتو يا يه بليز شلوار و دامن پوشيده با پوشش موشون باشه. ولي اينكه توو ايران واسه خانواده و جامعشون حالا به هر دليلي حجابشونو رعايت كنن ولي به بهانه هايي مثل اينكه دانشگاه اجبار كرده حجاب نداشته باشيم ، خارج از ايران بي حجاب باشن مصداق دو روييه. منكه ترجيح ميدم با آدم بي حجاب يا محجبه دوست باشم تا آدمي كه توو هر كشوري اعتقاداتش تغيير مي كنه

پیش فرض پاسخ : اجازه مشروط آیت الله مکارم شیرازی برای برداشتن حجاب در خارج از کشور

اونیکه خیلی نگران حجابش هست ، بشینه درسش رو بخونه و دکتراش از شریف بگیره به نظرم با توجه به اساتید و سطح علمی و تحقیقاتی این دانشگاه ( و البته دانشگاهای دیگه ای مثل دانشگاه تهران ، امیرکبیر و شهید بهشتی ) از سرش هم زیاده .
    کسی که نگران حجابش هست رو چه به تحصیل در خارج از کشور ؟
    شما برید توی تاپیک های دیگه که تجربه برخورد با ایرانیان خارج از کشور رو بیان میکنن ، میبینید که چقدر قشر جالبی ( خصوصا قشری که توی ۷-۸ سال گذشته تشریف بردن کشورهای دیگه ) داریم .
    به نظرم ، نگران حجابتی !؟ پاتو از کشور جمهوری اسلامی ایران بیرون نزار . اسم تحصیلات آکادمیک و عالیه رو هم خراب نکن ، میخوای درس بخونی و حجاب داشته باشی که مردان به گناه نیفتن !؟ قشنگ درس بخون بری دانشگاهای تاپ کشور خودت . از سرت هم زیاد

اولا که در قضیه تقلید، عوام مردم موظف هستند که از کسی که اعلم هست تقلید کنند، حالا این قضیه که افراد نسبتا زیادی که خودشون رو اعلم میدونند ادعای مرجعیت میکنند در این پنجاه سال اخیر یکی از مصائب هست و من به شخصه نمیدونم که اینها برای این عملشون چه دلیل موجه ای دارند، در مورد این فرد هم که در قضیه عسر و حرج و آن هم با قیاس چنین حکمی صادر میکنه که تکلیفش عدم اعلمیتش کامل واضحه و عوام مردم نباید از همچین فردی تقلید کنند، موفق باشید.
    یاد خدا در همه حال، همه مسائل را حل میکند.
    Every single choice you have ever made in your life, has brought you to this exact moment, reading this exact sentence. Have a good day
    اللهم أدر الحق معه حيث دار. (; I went my own way

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط laminars نمایش پست ها
    اونیکه خیلی نگران حجابش هست ، بشینه درسش رو بخونه و دکتراش از شریف بگیره به نظرم با توجه به اساتید و سطح علمی و تحقیقاتی این دانشگاه ( و البته دانشگاهای دیگه ای مثل دانشگاه تهران ، امیرکبیر و شهید بهشتی ) از سرش هم زیاده .
    شما برید توی تاپیک های دیگه که تجربه برخورد با ایرانیان خارج از کشور رو بیان میکنن ، میبینید که چقدر قشر جالبی ( خصوصا قشری که توی ۷-۸ سال گذشته تشریف بردن کشورهای دیگه ) داریم .
    به نظرم ، نگران حجابتی !؟ پاتو از کشور جمهوری اسلامی ایران بیرون نزار . اسم تحصیلات آکادمیک و عالیه رو هم خراب نکن ، میخوای درس بخونی و حجاب داشته باشی که مردان به گناه نیفتن !؟ قشنگ درس بخون بری دانشگاهای تاپ کشور خودت . از سرت هم زیاد
    لیبرال های ایرانی از دیکتاتور ترین افراد در کره زمین هستند
    به تو چه؟ دوست داره حجابشو رعایت کنه! تو حجابتو رعایت نکن! مشکل اصلی و بنیانی جامعه ایرانی شماها هستید که آبرو برای روشنفکری اصیل نگذاشتید و به خودتون حق میدید با همون بهانه ای که نقضش میکنید در زندگی دیگران دخالت کنید!
    لطفا حداقل این ابراز فضل ها رو با لیبل های روشنفکری و .... بیان نکنید یکمی آبرو برا ساحت روشنفکری بمونه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hume نمایش پست ها
    لیبرال های ایرانی از دیکتاتور ترین افراد در کره زمین هستند
    به تو چه؟ دوست داره حجابشو رعایت کنه! تو حجابتو رعایت نکن! مشکل اصلی و بنیانی جامعه ایرانی شماها هستید که آبرو برای روشنفکری اصیل نگذاشتید و به خودتون حق میدید با همون بهانه ای که نقضش میکنید در زندگی دیگران دخالت کنید!
    لطفا حداقل این ابراز فضل ها رو با لیبل های روشنفکری و .... بیان نکنید یکمی آبرو برا ساحت روشنفکری بمونه
    متاسفانه همکلام شدن با شما از شان بنده به شدت خواهد کاست .
    ادبیات شما کاملا نشان دهنده شرایط ، سطح و شعور شماست دوست عزیز .
    من شما رو مخاطب قرار ندادم که شما با این لحن صحبت کردنتون ( که نشان از تربیت خانوادگیتون هست ) بنده رو مخاطب قرار دادید .
    من حق اظهار نظر در مورد مسائل مختلف رو دارم ، پس خواهشا با ادبیات خانوادگیتون افرادی رو که نمیشناسید و مطمئنا سطح بسیار بالاتری نسبت به شما و امثال شما دارند رو مخاطب قرار ندهید .

Banned

متاسفانه همکلام شدن با شما از شان بنده به شدت خواهد کاست .
    ادبیات شما کاملا نشان دهنده شرایط ، سطح و شعور شماست دوست عزیز .
    من شما رو مخاطب قرار ندادم که شما با این لحن صحبت کردنتون ( که نشان از تربیت خانوادگیتون هست ) بنده رو مخاطب قرار دادید .
    من حق اظهار نظر در مورد مسائل مختلف رو دارم ، پس خواهشا با ادبیات خانوادگیتون افرادی رو که نمیشناسید و مطمئنا سطح بسیار بالاتری نسبت به شما و امثال شما دارند رو مخاطب قرار ندهید .
    ))

عجب!
    فکر کنم با خوندن هردو کامنت هرکسی متوجه بشه چیزایی که گفتی مربوط به خدت هست یا بقیه.
    من حتی دبیرستانمم ایران نبودم بر عکس امثال تو که کلی بدبختی کشیدن که از ایران بیان بیرون یا..... و اینی که گفتم آبرو بگذارید برای روشنفکری چون میشناسمتون و قیاس با دوستای غیر ایرانیم میکنم بجز تاسف برای چیزی که اسمشو گذاشتید روشنفکری و باهاش به بقیه توهین میکنید چیز ینمیشه گفت!
    ما دختر همکلاسی داشتیم با حجاب برقع دخترم داشتیم کامل بی حجاب! هردو هم با هم دوست و همکلاس. نه مثل شمای با فرهنگ با خانواده در حال توهین به اعتقادات دیگران!!!:
    پس فرهنگ یعنی اینکه روحیه دیکتاتوری رو در قالب روشنفکری بیان کنید و به خودت حق بدی به کسی که با روحیاتش مخالف هستی مثلا مثل شما حجاب بر نمیداره دستورالعمل بدی از ایران بیرون نره
    سطح ))

خب دوستان بعضی ها هم حق دارن!!چرا اینقد تند برخورد میکنید!!؟ خب حجابش واسش مهمه، زندگی مردم به ما چه که میگین اگه حجابش مهمه بره شریف درس بخونه!! خیلی از افراد بخاطر حجابشون از دانشگاه های اروپایی اخراج شدن! شاید اگر این حکم بود، اونا اخراج نمیشدن! ولی در کل بنظر تصمیم گیری جای مردم اصلا کار درست و اخلاقی نیست، ولی حجاب دلیل بر پاک دامنی و خوبی طرف نیستا همینطور که خیلیامون خیلیا رو دیدیم که با چادر... . شاید این حکم برای دختر خانمای آقا زاده های ریاکار و مفسد که ظاهر خوب دارن توی جامعه صادر شده که آقا زاده دخترش بفرسته اروپا عشق و حالش بکنه با پول خون ملت ایران بعدش هم بیاد بگه ایشون طبق گفته مرجع تقلیدش با مایو رفته ساحل!!!!!!!!!بعدش هم بشه فلان کاره توی مملکت و بگن تحصیل کرده کشور فلانه!!!!!!!!
    ولی بقول دوستمون اینا خوب میدونن چه حکمی رو کجا بدن، حتما یه داستانی هست که ما بی خبریم!!مگر نه این احکام به دور از....... .

Senior Member

این شروطی که ایشون گفتن٬ اصلا جایی صدق نمیکنه٬ هیچ جا حجاب معمولی ممنوع نیست٬‌ در ضمن اینکه گفتن "" اگر تحصیلات لازم که اگر نداشته باشد، با مشکلات مهمی (خودش یا جامعه اسلامی) مواجه می‌شود، به عنوان ضرورت، اجازه ترک حجاب داده می‌شود٬ "" اون چه تحصیلاتی هست که جامعه اسلامی نداشته باشه با مشکل مواجه میشه؟؟ اگر اینهمه ضرورت باشه آقابون میتونن این وظیفه را به دوش بگیرند.

بعد هم گفتن ""تا محل درس با حجاب می رود و در محوطه درس که الزام به ترک حجاب است، ترک می کند و در بازگشت بلافاصله حجاب را حفظ می کند"" یعنی چی؟ اصلا دختری که اعتقاد به حجاب داره نمی تونه این کار مسخره را انجام بده٬‌تو دانشگاه بی حجاب تا از محوطه اومد بیرون روسری سر کنه! آدم یا به چیزی اعتقاد داره یا نداره٬ اعتقاد آدما که نمی تونه با تغییر محوطه تغییر کنه.

میتونست بگه از کلاه یا شال دور گردن استفاده کنید تا کسی فکر نکنه حجابه بلکه فکر کنه استایله طرفه. یک سری هم از این موضوع به اسم کلاه شرعی مکارم اسم بردن برای اقوام و آشنایان و نوه و نتیجه هاشون٬ که اپلای کردن ٬ فتوای لازم را براشون صادر کردن که آقازاده های لندن نشین از این موضوع ناراحت نباشن و با خیال راحت ترک حجاب کنند وقتی هم خواستن سمت های بالای دولتی بگیرن٬ گواهی ترک حجاب از مقلدشون را نشون بدن٬ وگرنه کسی که همه چی را حرام اعلام میکنه چطور اینو حلال کرد.

الله اعلم
    امضا نامرئی

Junior Member

جدا براتون متاسفم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)