صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 188

موضوع: سوغاتی برای استاد

پیش فرض پاسخ : سوغاتی برای استاد

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2020
    دوستان من موندم چی ببرم؟ به نظر شما خوراکی ببرم یا صنایع دستی؟ شاید خوراکی ببریم فکر کنن می خوایم چیز خورشون کنیم؟! ؛د :د
    به نظر من صنایع دستی‌ و کتابهایی که حاوی عکسهایی از ایران هستن نشانه فرهنگ و اداب و رسم ماست که خیلی‌ بهتره تا مواد خوراکی

ApplyAbroad Hero

سلام

من اینارو با استفاده از تجربه شخصی می گم، البته اولش نمی خواستم بگم چون فکر کردم یه جورایی مثل " ساز مخالف زدن " می نمود. همونطور که سهیل جان فرمودند. اون طرف یه خورده با ما روابطشون فرق داره. یعنی بردن سوغاتی در روابطشون زمانی که رابطه هنوز در مراحل اوله جایگاهی نداره! حتی تا مراحل 2 و 3...

سوغاتی بردن اگه بد نباشه ، خوبم نیست. یه خورده وارد محیط بشید و با اونا رفت و آمد داشته باشید متوچه خواهید شد. که اونا برای ارتباطاتشون مراحلی دارند که هر مرحله باید به موقع بره، حالا شما بردن سوغاتی خیلی براشون جایگاه نداره، می دونم که هممون می خواهیم ارادت خودمون رو برسونیم و خوشحال کنیم یا قدرشناسی ولی اونا قدرشناسی رو تو چیزهای دیگه تعریف کردند.

مطمئنا اونا از روی رفتار و کارهاتون قضاوت خواهند کرد، پس اگر بردید و عکس العمل مناسب رو ندید دلخور نشید.: یا اگه هم هنوز نگرفتید و از این رفتار دلگیر می شید نگیرید...""" اونا با این کار را نمره نمی دنندا...)))))"" و شوخی کردم

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Senior Member

ببینید دوستان من خودم به استادم یه گلیم دادم! اما اگه دوباره در اون موقعیت قرار بگیرم هیچ چیز نمیدم. چون الان می فهمم این کار نه تنها لزومی نداره، بلکه تا حدی هم برای اینا تعریف نشده است و لزوما باعث خوشحالی شون نمیشه. در حالیکه اگر چیزی ندید میتونید مطمئن باشید که روابط در مرحله اول به خوبی و خوشی آغاز میشه!

شما هم می تونید به نصایح ما درگذشتگان گوش کنید و چیزی ندید، مگر اینکه واقعا دلیل خاصی دارید.

ApplyAbroad Champion

با سهیل موافقم. هدیه دادن به استاد روز اول کار کمی عجیبیه و اصلا در آمریکا مرسوم نیست. اگر اصرار دارید که هدیه بیارید، به نظر من اصلا خوراکی نباشه. صنایع دستی کوچیک یا کتاب‌هایی مثل کتب عکس ایران یا چیزهایی شبیه این انتخاب‌های بهتری هستند، اما باز هم می‌گم که هیچ لزومی به هدیه دادن نیست.

Senior Member

سلام

من اینارو با استفاده از تجربه شخصی می گم، البته اولش نمی خواستم بگم چون فکر کردم یه جورایی مثل " ساز مخالف زدن " می نمود. همونطور که سهیل جان فرمودند. اون طرف یه خورده با ما روابطشون فرق داره. یعنی بردن سوغاتی در روابطشون زمانی که رابطه هنوز در مراحل اوله جایگاهی نداره! حتی تا مراحل 2 و 3...

سوغاتی بردن اگه بد نباشه ، خوبم نیست. یه خورده وارد محیط بشید و با اونا رفت و آمد داشته باشید متوچه خواهید شد. که اونا برای ارتباطاتشون مراحلی دارند که هر مرحله باید به موقع بره، حالا شما بردن سوغاتی خیلی براشون جایگاه نداره، می دونم که هممون می خواهیم ارادت خودمون رو برسونیم و خوشحال کنیم یا قدرشناسی ولی اونا قدرشناسی رو تو چیزهای دیگه تعریف کردند.

مطمئنا اونا از روی رفتار و کارهاتون قضاوت خواهند کرد، پس اگر بردید و عکس العمل مناسب رو ندید دلخور نشید. یا اگه هم هنوز نگرفتید و از این رفتار دلگیر می شید نگیرید...""" اونا با این کار را نمره نمی دنندا...)))))"" و شوخی کردم

موفق باشید
    هدیه دادن اجباری نیست درسته اما

در مورد خودم چون استاده دو سال قبل از من یه دانشجوی ایرانی گرفته، من به اون ایرانیه زنگ زدم و گفتم هدیه ای چیزی می خواد یا نه. اون هم گفت من براش شطرنج چوبی گرفتم خوشش اومد تو هم یه صنایع دستی بگیری شاید بد نباشه. منم به خاطر اینکه استاده هر کاری ازش خواستم سریع انجام داده (به عنوان مثال 5 فوریه نتیجه پذیرش منو گفت و من با خیال راحت دنبال کار ویزا رفتم و همه پذیرشهای بعدیو با اطمینان خاطر لغو کردم، 15 روز بعد از ارسال مدارکم. I-20 رو 25 فوریه برام فرستاد. فرمت Research plan رو خودم بهش دادم و اون یه پاراگراف تعریف از من نوشت توش امضا کرد فرستاد، بعد از انتخابات e-mail زد ببینه سالم هستم یا نه و...) می خوام یه چیزی به عنوان تشکر بهش بدم و قصد من یک نفر نمره و این حرفا نیست. من خودم Fellowship از دانشگاه دارم و این استاده مسئول Graduate admission هستش و من نمی دونم استادم کیه هنوز. اما طرف اینقدر وقتی همکاری می کنه شاید ما هم معرفت ایرانیمونو نشون بدیم بد نباشه. درسته هدیه دادن بی دلیل یه کم غریبه اما به نظرم کاری که ما می کنیم بی دلیل نیست.

به نظر من محبت و دوستی یه زبون بین المللیه و فرق نداره اونا آمریکایی هستن یا ایرانی. قدرشناسی هم همینطوره. اگه هدیه رو نزدیک امتحانای پایان ترم بدیم شاید تعبیر دیگه داشته باشه اما در این مورد و خصوصا در مورد خودم لازمه.
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Junior Member

سلام، هر سری که ایران میایم باید برا استاد سوغاتی برد؟ من قبلن که واسه آشنایی دعوتم کرده بود نروژ واسه استادم یه میناکاری و ۲ تا بسته گز خریدم که روحم شد ۹۰۰۰۰ تومن، راستش به نظرم استادم زیاد خوشش نیومد، حالا که می‌خوام واسهphd برم بنظرتون بازم واسش چیزی ببرم؟

به هر حل واسه یکی‌ دیگه از استادا که اونجا ملاقتاش کردم و کلی‌ بام گپ زد باید یه چیزی بگیرم. استاده انگلیسی, می‌شه راهنماییم کنین که اونا از چی‌ خوششون میاد؟

راستی‌ واسه منشی‌ دانشکده که داره کار گرفتن خونه را واسع میکنی می‌خوام از این رومیزیها ببرم که بازار اصفهان پره، ! به نظرتون خوبه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan99
    هدیه دادن اجباری نیست درسته اما

در مورد خودم چون استاده دو سال قبل از من یه دانشجوی ایرانی گرفته، من به اون ایرانیه زنگ زدم و گفتم هدیه ای چیزی می خواد یا نه. اون هم گفت من براش شطرنج چوبی گرفتم خوشش اومد تو هم یه صنایع دستی بگیری شاید بد نباشه. منم به خاطر اینکه استاده هر کاری ازش خواستم سریع انجام داده (به عنوان مثال 5 فوریه نتیجه پذیرش منو گفت و من با خیال راحت دنبال کار ویزا رفتم و همه پذیرشهای بعدیو با اطمینان خاطر لغو کردم، 15 روز بعد از ارسال مدارکم. I-20 رو 25 فوریه برام فرستاد. فرمت Research plan رو خودم بهش دادم و اون یه پاراگراف تعریف از من نوشت توش امضا کرد فرستاد، بعد از انتخابات e-mail زد ببینه سالم هستم یا نه و...) می خوام یه چیزی به عنوان تشکر بهش بدم و قصد من یک نفر نمره و این حرفا نیست. من خودم Fellowship از دانشگاه دارم و این استاده مسئول Graduate admission هستش و من نمی دونم استادم کیه هنوز. اما طرف اینقدر وقتی همکاری می کنه شاید ما هم معرفت ایرانیمونو نشون بدیم بد نباشه. درسته هدیه دادن بی دلیل یه کم غریبه اما به نظرم کاری که ما می کنیم بی دلیل نیست.

به نظر من محبت و دوستی یه زبون بین المللیه و فرق نداره اونا آمریکایی هستن یا ایرانی. قدرشناسی هم همینطوره. اگه هدیه رو نزدیک امتحانای پایان ترم بدیم شاید تعبیر دیگه داشته باشه اما در این مورد و خصوصا در مورد خودم لازمه.
    با تمام این حرفها کماکان هدیه نگرفتن رفتار نرمال تری محسوب میشه. با این وجود اگر میخوای بگیری، بگیر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil , Missouri S&T

من یه پیشنهاد دارم و اون اینه که صنایع دستی می گیری و می بری و چون خراب نمیشه پیش خودت نگهش میداری و سر موقع به یه مناسبتی میدی به استاد یا اون کارمندی که کار داری باهاش یا ... خودم که احتمالا این کارو می کنم چون اصلا همون اول صوغاتی دادن رو مناسب نمی بینم.
    اگر هنوز زنده ای برای این است که هنوز به آنجا که باید باشی نرسیده ای

من هم فکر میکنم خیلی بهتر ه که به استاد صنایع دستی یا چیزهای ماندگار هدیه بدهیم . کتابهای ایران شناسی هم خوب هستند اما اگر چیزی باشه که در کشور خودشان نداشته باشند بهتره مثل صنایع دستی اصفهان . چون وقتی خارجیها هم به ایران می یان به سمت همین چیزها جذب میشند . من چیزهای خوراکی را توصیه نمی کنم چون ذائقه افراد خیلی با هم متقاوت است و احتمال زیادی هست که دوست نداشته باشند .

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gishar
    من یه پیشنهاد دارم و اون اینه که صنایع دستی می گیری و می بری و چون خراب نمیشه پیش خودت نگهش میداری و سر موقع به یه مناسبتی میدی به استاد یا اون کارمندی که کار داری باهاش یا ... خودم که احتمالا این کارو می کنم چون اصلا همون اول صوغاتی دادن رو مناسب نمی بینم.
    ولی وقتی بهشون سوغاتی میدی نباید انتظار داشته باشید مثل ایران کارتون رو زودتر از بقیه راه بندازند!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)