صفحه 16 از 19 نخستنخست ... 678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 188

موضوع: سوغاتی برای استاد

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوغاتی برای استاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ISI-3
    سلام - ميشه لطفا يكي از دوستان آدرس دقيق شهر كتاب رو اينجا بنويسند. ممنون.
    شهر کتاب چند تا شعبه در ونک، تهرانپارس، پونک، نیاوران و ... داره اما آدرس فروشگاه مرگزی اینه:
    خیابان حافظ، نبش زرتشت شرقی
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

Junior Member

من که الان دو سه سالی می شه که اینجام و تا حدودی با فرهنگ غربی آشنا شدم، با سوغاتی بردن موافق نیستم. معنی نداره آدم برای کسی که بار اوله که می بینه (استاد) و هیچ لطف خاصی هم به شما نکرده که پذیرش داده ، سوغاتی ببره. من هم در مورد خودم و دوستام این تجربه را داشتم که طرف می مونه که شما برای چی دارید بهش هدیه می دید و کلا زیاد برخورد گرم و مناسبی (اونجور که ما ایرانی ها وقتی سوغاتی می گیریم نشون می دیم) نشون نمی دن. اگه همه چیز را در قالب روابط و منافع کاری ببینید منوجه منظورم می شید....البته این نظر و برداشت منه

Junior Member

مثلا خود من یه بسته پسته و یک کتاب مصور ایران برای استاده بردم. از این کتاب های نفیس که تصاویر با کیفیت عالی و روی کاغذ گلاسه از جاهای مختلف ایران دارند. استاده همون روز پسته را برد خونه ولی کتابه تا آخرین باری که اتاقش رفتم بالای کتابخونه اش بود و حتی بسته بندی نایلونی اش باز هم نشده بود. خوب زیاد خوشایند نبود.

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

من به دوستان توصیه میکنم تا اونجایی که ممکنه خشکبار رو به عنوان سوغاتی نبرید. یکی از دوستان در همین تاپیک گقته بود که در بسته ی پسته ای که با خودشون بردند، کلی پروانه! ایجاد شده.
    به هر حال حقیقت اینه که صرف نظر از اینکه ممکنه خوشمزه باشند، اما کیفیت چندانی ندارند (حتی بهترین انواعش)
    ضمن اینکه بدون استثنا تمامی خشکبار تولیدی در ایران آلوده به افلاتوکسین هستند و ممکنه خارجیها از این امر مطلع باشند (حتما یادتونه که چند سال پیش تمام پسته های صادراتی ایران، به ایران برگشت داده شدند)
    تا وقتیکه میتونید از آثار دستی زیبای اصفهان و سایر شهرها سوغاتی ببرید، چرا خشکبار؟ ضمن اینکه اگر چیز غیر خوراکی سوغاتی ببرید، میتونید نگهش دارید و در فرصت مناسبی مثل کریسمس یا سایر مناسبتها هدیه بدید (و نه در همون آغاز کار که ممکنه استاد رو به تعجب بندازه)
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

کسی تجربه ای در مورد اساتید ایرانی داره؟

از یک طرف، اگر استاد ایرانی باشه طبیعتا با موضوع سوغاتی بردن آشناست، ممکنه بد باشه و حتی قدرنشناسی تلقی بشه که به عنوان یک تشکر ساده هم که شده آدم چیزی نبره. از طرفی چون دوستانی که ایران نیستند توصیه میکنند که این کار توی محیط آکادمیک اونجا مرسوم نیست، ممکنه استاد در اون چارچوب سوغاتی دادن براش بی معنا یا عجیب باشه.

چی کار باید کرد؟؟؟ ???

نقل قول نوشته اصلی توسط last1370
    کسی تجربه ای در مورد اساتید ایرانی داره؟

از یک طرف، اگر استاد ایرانی باشه طبیعتا با موضوع سوغاتی بردن آشناست، ممکنه بد باشه و حتی قدرنشناسی تلقی بشه که به عنوان یک تشکر ساده هم که شده آدم چیزی نبره. از طرفی چون دوستانی که ایران نیستند توصیه میکنند که این کار توی محیط آکادمیک اونجا مرسوم نیست، ممکنه استاد در اون چارچوب سوغاتی دادن براش بی معنا یا عجیب باشه.

چی کار باید کرد؟؟؟ ???
    سلام
    راستش من هم برای اساتید ایرانی و هم غیر ایرانی هدیه بردم و هیچ وقت هم برخورد اونها نشون دهنده این که این امر نامرسوم هست نبوده. خصوصا" در آمریکا فضای پذیرش فرهنگ کشورهای دیگه وجود داره و من مطمئن هستم که هدیه شما نه تنها استاد رو خوشحال میکنه بلکه اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی هم محسوب میشه.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

میشه دوستانی که استرالیا رفتند در مورد سوغاتی بردن یا نبردن واینکه آیا اونجا مرسومه یا نه توضیح بدن؟
    لطفا از طرح سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط هلیا
    من که الان دو سه سالی می شه که اینجام و تا حدودی با فرهنگ غربی آشنا شدم، با سوغاتی بردن موافق نیستم. معنی نداره آدم برای کسی که بار اوله که می بینه (استاد) و هیچ لطف خاصی هم به شما نکرده که پذیرش داده ، سوغاتی ببره. من هم در مورد خودم و دوستام این تجربه را داشتم که طرف می مونه که شما برای چی دارید بهش هدیه می دید و کلا زیاد برخورد گرم و مناسبی (اونجور که ما ایرانی ها وقتی سوغاتی می گیریم نشون می دیم) نشون نمی دن. اگه همه چیز را در قالب روابط و منافع کاری ببینید منوجه منظورم می شید....البته این نظر و برداشت منه
    شما کاملا درست میگید. اساتید دانشگاهها خصوصا دانشگاههای اروپایی اصلا از گرفتن سوغاتی استقبال نمی کنن و بطور کل با فرهنگ سوغاتی گرفتن آشنا نیستن. من کسی رو میشناسم که در فرانسه برای استاد الجزایری خود یک فرش کوچک نفیس گرانقیمت برده بود ولی استاد ضمن یک تشکر ساده آنرا گوشه ای از اتاق کارش گذاشت و تا چند سال همونجا خاک می خورد.
    There`s no time to waste on the empty fights...I`m on your side...

Junior Member

بله اون استاده فوق الذکر هم اروپایی بود.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

دیگه واسه یه بی نماز در مسجد رو نمیبندند
    استاد من هم اروپایی بود و هست هنوزم - ولی یه چیزه کوچیک حالا نه به اسم سوغاااااااااااااااااااااا ااتی!! بلکه بعنوانa memory or typifying gift- from Iran for example, doesnt do harm at all
    ولی چیزی که هست اینه: اونها انتظار و توقعی ندارند-یعنی حواسشون به این نیست که شما میتونستید بیارید اما نیوردید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)