صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: تحصیل در گرایش سازه های آبی و مسائل مرتبط

Junior Member hooman3347 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی-سازه های آبی

Question تحصیل در گرایش سازه های آبی و مسائل مرتبط

توضیح:
    رشته ی مهندسی کشاورزی - آب در مقطع ارشد به سه گرایش تقسیم می شود: 1) سازه های آبی، 2) آبیاری و زهکشی و 3) منابع آب.
    سازه های آبی شباهت زیادی با یکی از گرایش های ارشد عمران؛ سازه های هیدرولیکی دارد. تفاوت عمده شان این است که دانش آموخته ی سازه های هیدرولیکی توانایی بیشتری در طراحی سازه ای دارند. به عبارتی در مقاومت مصالح و تحلیل سازه قوی ترند.

سئوالات:
    1) در مقطع دکتری در کدام رشته های مرتبط می توان اپلای کرد؟
    2) کدام کشورها/ دانشگاه ها برای ادامه تحصیل مناسب ترند؟
    3) کدام کشورها/ دانشگاه ها راحت تر گرنت می دهند؟

* توصیه یا سئوالی اگر دارین خوشحال می شم.

رشته و دانشگاه

Question کارشناسان ارشد مهندسی کشاورزی- سازه های آبی در چه رشته هایی می توانند اپلای کنند؟

در دانشگاه های غیر ایران رشته ای به نام مهندسی کشاورزی- سازه های آبی وجود نداره و دانش آموختگان باید در یکی از گرایش های عمران ادامه ی تحصیل بدهند. سئوالات زیر مطرحه:

1. چه رشته هایی مرتبط هستند؟
    2. چه کشورها یا دانشگاه هایی مناسبند؟
    3. کدام دانشگاه ها راحت تر بورس می دهند؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : کارشناسان ارشد مهندسی کشاورزی- سازه های آبی در چه رشته هایی می توانند اپلای کن

دوست عزیز من هم رشته شما بودم و مدتی هم به دنبال این مسئله گشتم...
    خیلی خیلی دست شما محدوده
    شما یا باید سراغ تیپ رشته های محیط زیست و ... برین که تو اروپا مطمئنا موقعیت های بهتری پیدا میکنین مثل دانشگاه های اتریش و آلمان.
    یا اینکه کاملا وارد عمران - آّب ، عمران - هیدرولیک و ... بشین که اخذ پذیرش از اونجا نسبتا برای این رشته سخت تر میشه چون این اسم منحوص کشاورزی رو یدک میکشه که باید برای هر دانشگاه و استادی یک ساعت توضیح بدی که به خدا من کشاورزی نیستم و کلی درسهای مهندسی پاس کردم !!!!

البته اگه وضع مالی ات خوبه ، یه دانشگاه خیلی معمولی تو آمریکا تو رشته عمران برای فوق اپلای کن ، یه 2 سال درس بخون و عملا عمرانی شو و برای دکتری برو یه دانشگاه بهتر... میتونی با 8-9 ساعت وقت گذاشتن و گشتن قاطی دانشگاه های آمریکا یکی پیدا کنی...

موفق باشی
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : کارشناسان ارشد مهندسی کشاورزی- سازه های آبی در چه رشته هایی می توانند اپلای کن

دوست عزیز،
    ازین خبر بد ناراحت و نگران شدم. متأسفانه وضع مالیم خوب نیست و سنم هم جوری نیست که دوباره ارشد بخونم. نظرت درباره ی استرالیا چیه؟ مثلاً ملبورن یا موناش؟ یا حتی نیوزیلند؟ دانشگاه آکلند؟
    شما این مشکل رو چطور حل کردین؟؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

من !!!
    سال 86 فوق مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران رو به منابع آب دانشگاه تهران (کرج) ترجیح دادم و از این رشته کشاورزی کاملا برای همیشه خارج شدم... !
    من خیلی خیلی تو خط مهندسی عمران و این چیزها بودم ولی دیدم با این کشاورزی چندان امیدی نیست ، چون وقتی شما برای یه دانشگاه خوب تو استرالیا یا حتی نیوزلند اپلای میکنی مطمئنا چندتا ایرانی با مهندسی عمران مثلا اپلای میکنن !!!! کلا در شرایط مساوی چندان شانس بالایی ندارین ! (البته این حاصل نتایج و تحقیق من 4 سال پیش بود و نهایتا باعث شد که از این رشته کاملا خارج بشم انشالله شما راهی پیدا کنین)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    من !!!
    سال 86 فوق مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران رو به منابع آب دانشگاه تهران (کرج) ترجیح دادم و از این رشته کشاورزی کاملا برای همیشه خارج شدم... !
    من خیلی خیلی تو خط مهندسی عمران و این چیزها بودم ولی دیدم با این کشاورزی چندان امیدی نیست ، چون وقتی شما برای یه دانشگاه خوب تو استرالیا یا حتی نیوزلند اپلای میکنی مطمئنا چندتا ایرانی با مهندسی عمران مثلا اپلای میکنن !!!! کلا در شرایط مساوی چندان شانس بالایی ندارین ! (البته این حاصل نتایج و تحقیق من 4 سال پیش بود و نهایتا باعث شد که از این رشته کاملا خارج بشم انشالله شما راهی پیدا کنین)
    جسارت شما رو تحسین می کنم. حتماً راهی پیدا می شه.
    یه دوستی دارم که پست داکشم تو ایرلند تمام کرد و در لیسانس مهندسی کشاورزی- آب خوند. او میگه: بچه های آب نسبت به بچه های عمران موقعیت بهتری دارن تو اپلای واسه ادامه تحصیل در رشته های مرتبط با آب. چون درس های مرتبط با آب بیشتری پاس کردن.

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش سازه های آبی و مسائل مرتبط

ا
    گر بین ۳ رشته :
    ۱) سازه‌های دریایی
    .
    ۲) سازه‌های هیدرولیکی
    .
    ۳ ) آب.
    کدوم گرایش رو و با چه دلائلی انتخاب می‌کردین؟
    <۲ بعد ایران و خارج از کشور . هم کار هم ادامه تحصیل>

Junior Member

دوستان عزیز،یه راهنمایی ازتون می‌خوام. من فارغ التحصیل رشته مهندسی‌ آب(آبیاری و زهکشی) هستم، می‌خوام برای فوق لیسانس در فنلاند اقدام کنم ولی‌ هر چی‌ می‌گردم چیزی که معادل رشتهٔ من باشه یعنی‌ در ارتباط با آب چیزی پیدا نمیکنم. از دوستانی که اطلاع دارند خواهش می‌کنم که من رو راهنمائی کنید. ممنونم

با سلام.
    سوال من در مورد تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون ارشد 91 در گرایش مهندسی آب هست. ببخشید اگر مرتبط نیست چون نمیدونم در کدوم فروم باید مطرح کنم. درخواست گواهی رتبه من هنوز نیامده و خیلی لازم است که بدونم حدود تعداد افراد شرکت کننده در این گرایش چند نفر بوده است؟ اگر کسی اطلاعی دارد ممنون میشم راهنمایی کند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    irrigation and drainage of Shahid Chamran Universi

Post پاسخ : تحصیل در گرایش سازه های آبی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط faza3 نمایش پست ها
    دوستان عزیز،یه راهنمایی ازتون می‌خوام. من فارغ التحصیل رشته مهندسی‌ آب(آبیاری و زهکشی) هستم، می‌خوام برای فوق لیسانس در فنلاند اقدام کنم ولی‌ هر چی‌ می‌گردم چیزی که معادل رشتهٔ من باشه یعنی‌ در ارتباط با آب چیزی پیدا نمیکنم. از دوستانی که اطلاع دارند خواهش می‌کنم که من رو راهنمائی کنید. ممنونم
    من هم ارشد آبیاری زهکشی هستم از دانشگاه شهید چمران اهواز با معدل بالای 17 و دو تا مقاله ISC به شدت دنبال پیدا کردن رشته ام هستم اما افسوس تروخدا اگه اطلاعات جدیدی پیدا کردی منو بیخبر نذار دوست عزیز

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)