صفحه 4 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 134

موضوع: هزینه زندگی و تحصیل در اسپانیا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی هوافضا، دانشگاه پلی تکنیک مادرید

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی و تحصیل در اسپانیا

سلام، من چون مادرید هستم فقط این شهر رو میتونم بگم. بسیار به صرفه هست که کارت اعتباریه ماهانه ی حمل و نقل عمومی بگیرین که هم اتوبوس و هم مترو رو به صورت نا محدود در طول یک ماه میتونین سوارشین که در حال حاضر هزینه اش 54 یورو است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Material Engineering,university of seville

you can live with 450 euro without having trip and buy a bycicle for going to university,using bicycle is usuall for students in europ

Junior Member q1w2e3r4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Real_Madrid نمایش پست ها
    سلام، من چون مادرید هستم فقط این شهر رو میتونم بگم. بسیار به صرفه هست که کارت اعتباریه ماهانه ی حمل و نقل عمومی بگیرین که هم اتوبوس و هم مترو رو به صورت نا محدود در طول یک ماه میتونین سوارشین که در حال حاضر هزینه اش 54 یورو است.
    Can you please give the detail expenses in there ? How much in a month we need to pay for food , transportation, etc ?
    Do we need to pay for the university tuition fee ? Are its free? Is there any opportunity for funding ?

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط q1w2e3r4 نمایش پست ها
    Can you please give the detail expenses in there ? How much in a month we need to pay for food , transportation, etc ?
    Do we need to pay for the university tuition fee ? Are its free? Is there any opportunity for funding ?
    رنج هزینه ها بستگی به خود فرد و نحوه زندگی و عادتها داره
    اما برای یک زندگی دانشجویی خوب رنج هزینه ها برای خوراک و جابجایی ها در شهر حدود 500 یورو + هزینه اجاره اتاق ماهیانه 250 تا 300 یورو
    یعنی کل هزینه ها در ماه حدود 1000 یورو میشه
    هزینه دانشگاه هم جداست و برای لیسانس و فوق لیسانس زیاد تره چون پول واحد ها رو باید داد اما دکتری کمتره
    شهریه ثابت دانشگاه حدود 1000 یورو سالیانه هست و هزینه واحد ها جداست که با توجه به نوع رسته و مقطع ممکنه چندین هزار یورو بشه

هزینه خوراک و خونه کلاً در بارسلونا در حال حاضر ماهی پانصده و د تاراگونا و شهر های اطراف 300 الی 350 یورو . بستگی به خودتون داره چه جور خونه ای پیدا کنی ، می بینی یکی خونه گرفته ماهی 250 یکی گرفته 180 !!! اما اون 180 همه چیزش بهتره !!! پس باید با پیدا کردن خونه ای خوب هزینه ها رو پایین آورد

سلام دوستان
    میخواستم ببینم پیشنهاداتتون واسه خونه چیه؟ یعنی مثلا hostel,share ampartmentو ... کدمشون به صرفه تره؟

خونه مشترک ارزونترین مورده ولی باید بگردین بهترین قیمت رو پیدا کنین .

من تو دانشگاه URV رشته Master's Degree in Industrial Engineering رو انتخاب کردم فقط چند تا سوال ممنون میشم راهنمایی کنید:
    1.هزینه هاش رو اعلام نکرده تو هیچ رشته ای
    2.این گرایش میره به دکترا بعدش یا صرفا فقط مدرک کارشناسی ارشد میده؟
    3.رشته ای هست که پیشنهاد بدین مرتبط با مهندسی صنایع که یک ساله باشه؟
    4.دانشگاه ها شهریه ثابت و متغییر دارن مثل اینجا؟ یا همینی که اعلام میکنن؟
    مرسی

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط feredovilo نمایش پست ها
    من تو دانشگاه URV رشته Master's Degree in Industrial Engineering رو انتخاب کردم فقط چند تا سوال ممنون میشم راهنمایی کنید:
    1.هزینه هاش رو اعلام نکرده تو هیچ رشته ای
    2.این گرایش میره به دکترا بعدش یا صرفا فقط مدرک کارشناسی ارشد میده؟
    3.رشته ای هست که پیشنهاد بدین مرتبط با مهندسی صنایع که یک ساله باشه؟
    4.دانشگاه ها شهریه ثابت و متغییر دارن مثل اینجا؟ یا همینی که اعلام میکنن؟
    مرسی
    دوست عزیز
    ضمن تبریک
    به نکات زیر دقت کنین
    - دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران باشه که اگه زمانی تصمیم برگشت داشتین مشکلی نباشه
    - معمولا رشته مستر جداست و دکتری هم جداست و برای دکتری باید پذیرش مجدد بگیرین مگر اونکه از اول وارد دوره دکتری با شرط گذراندن واحدها شده باشین
    - هزینه ها به صورت شهریه ثابت و متغیر هست. مثلا در دانشگاه UPC هزینه ثابت سالیانه حدود 700 یورو برای دکتری بود و هزینه واحد ها جداست که تا دو هزار تا ممکنه بشه
    البته برای مستر چون واحد ها بیشتر هزینه بیشتر میشه و این جواب من کلی بود و بهتره سایر سوالاتتون رو از خود گروه سوال کنین

وقت بخیر من از دپارتمان مهندسی مکانیک هستم URV
    اگر 60 واحد دارین هرر واحد 40 یورو شده بعلاوه هزینه ثبت نام دانشجو های خارجی و غیره که میشه حدود 3200 یورو . شما ارشد رو که می خونین اگه کوشا باشین و تیز فرصت های جدیدی براتون پیش میاد . مثل فاند و بورسیه تحقیقات و غیره بعلاوه زبان اسپانیایی هم باید تا حد فهمیدن و صحبت معمولی بلد باشین . اما برای شروع لازم نیست .
    می تونین ارشد یک ساله رو تمدید کنین به دو ساله ...
    این دانشگاه با دانش گاه های مختلفی در جهان در ارتباط و این یعنی ادامه تحقیقان و کار و دکتری ...
    همونطور که می دونین سایت وزارت علوم آپدیت نمیشه و رنک این دانشگاه رو کم داده اما مورد قبول .. اما باید بدونین که امکاناتی که داره اینجا ، بورسیه هایی که میده و شیوه کارشون و شهر این دانشگاه در اروپا خیلی خوبه .
    جو بسیار دوستانه هست و استاد ها و گروه تحقیقاتی مثل دوست با شما برخورد می کنن. بازم می گم همه چیز بستگی به شما داره !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)