صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 129

موضوع: هزینه زندگی در دانمارک

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط aerospc نمایش پست ها
    اگه می‌شه به صورت خلاصه بگین چجوری حداقل می‌شه ۱۲۰۰۰ کرون؟ مثلن چقدر واسه خونه گرفتین؟ من فکر می‌کنم واسه شروع با خیلی‌ کمتر از این‌ها هم می‌شه زندگی‌ کرد.
    برای یک مجرد حداقل 5000 تا 7000 کرون شهرهای کوچک و 7000 و 9000 کرون شهرهای بزرگ . برای متاهل بدون بچه 7000 تا 9000 کرون شهرهای کوچک و 9000 تا 11000 کرون شهرهای بزرگ. اینو دوستان با تجربه ای که ماههاست در دانمارک هستند از جمله بهزاد شریف عزیز گفتند. جز هزینه خونه و حمل و نقل. مواد غذایی فرقی شهرهای کوچکو بزرگ ندارند

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط aerospc نمایش پست ها
    اگه می‌شه به صورت خلاصه بگین چجوری حداقل می‌شه ۱۲۰۰۰ کرون؟ مثلن چقدر واسه خونه گرفتین؟ من فکر می‌کنم واسه شروع با خیلی‌ کمتر از این‌ها هم می‌شه زندگی‌ کرد.
    ایشون در جواب به سوال در مورد خانواده گفته. برای یک زوج من فکر نمی کنم دیگه کمتر از 10 هزار جواب بده. مگر اینکه زوج یا خانواده هم بخواین خونه رو شیر کنن. وگرنه با مثلا هزینه 6000 تا برای خونه و 3000 خورد و خوراک دو نفر و هزینه اینترنت و موبایل و رفت و آمد و لباس و اینها، همون 10 هزار کرون دیگه کف هزینه هاست، اون هم به نظرم تو یولند. ولی برای پسر مجرد میشه با 7، 8 هزار تا هم زندگی کرد.

سلام
    من با توجه به پستهای قبلی که خوندم برداشتم اینه که حقوق یک نفر با مدرک فوق لیسانس و 4 سال سابقه کار بعد از کسر مالیات حدودا 20000کرون میشه. و هزینه یک زندگی متاهلی دو نفره توی یه شهر بزرگ حدودا 11000 تا 13000 کرون میشه. درسته؟ اگه اینجوری باشه با کار کردن یک نفر میشه زندگی متاهلی رو اداره کرد وچیزی هم پس انداز کرد؟ دوستان باتجربه ساکن دانمارک لطفا نظرشونو بدن. مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط yas نمایش پست ها
    سلام
    من با توجه به پستهای قبلی که خوندم برداشتم اینه که حقوق یک نفر با مدرک فوق لیسانس و 4 سال سابقه کار بعد از کسر مالیات حدودا 20000کرون میشه. و هزینه یک زندگی متاهلی دو نفره توی یه شهر بزرگ حدودا 11000 تا 13000 کرون میشه. درسته؟ اگه اینجوری باشه با کار کردن یک نفر میشه زندگی متاهلی رو اداره کرد وچیزی هم پس انداز کرد؟ دوستان باتجربه ساکن دانمارک لطفا نظرشونو بدن. مرسی
    معمولا اگر کار مهندسی داشته باشین، حقوق بیشتر از اینهاست. حقوق 15 تا 20 هزار کرون خالص برای دانشجوهای دکترا هست. اگر تو یک شرکت کار مهندسی کنین می تونه بیشتر باشه. اگر منظورتون از هزینه، کف هزینه هاست، همین طوره، ولی شما هر چی درآمد بیشتری داشته باشی، خرجت هم بیشتر میشه. نوع زندگی شما فرق می کنه.
    ولی میشه پس انداز کرد و راحت میشه مسافرت رفت. اگر هر دو کار تخصصی تمام وقت داشته باشین که خیلی عالی می تونین زندگی کنین. خیلی پولدار نمیشه شد ولی هیچ وقت استرس نخواهید داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    معمولا اگر کار مهندسی داشته باشین، حقوق بیشتر از اینهاست. حقوق 15 تا 20 هزار کرون خالص برای دانشجوهای دکترا هست. اگر تو یک شرکت کار مهندسی کنین می تونه بیشتر باشه. اگر منظورتون از هزینه، کف هزینه هاست، همین طوره، ولی شما هر چی درآمد بیشتری داشته باشی، خرجت هم بیشتر میشه. نوع زندگی شما فرق می کنه.
    ولی میشه پس انداز کرد و راحت میشه مسافرت رفت. اگر هر دو کار تخصصی تمام وقت داشته باشین که خیلی عالی می تونین زندگی کنین. خیلی پولدار نمیشه شد ولی هیچ وقت استرس نخواهید داشت.
    منظور شما اینه که برای کارهای مهندسی، خالص دریافتی بیشتر از 20 هزار تا میشه؟ منظورتون از کف هزینه ها چیه؟ یعنی زندگی دانشجویی یا یه زندگی متاهلی معمولی مثل ایران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yas نمایش پست ها
    منظور شما اینه که برای کارهای مهندسی، خالص دریافتی بیشتر از 20 هزار تا میشه؟ منظورتون از کف هزینه ها چیه؟ یعنی زندگی دانشجویی یا یه زندگی متاهلی معمولی مثل ایران؟
    من ریز هزینه های اصلی که شما باید بدین رو براتون می نویسم. این میشه کف هزینه ای که باید پرداخت کنین. ولی برای همه اینها یک واریانس هم بذارین. چون یکی می تونه کمتر یا بیشتر بخوره، برق مصرف کنه، آب مصرف کنه و ....
    هیچ هزینه لوکسی هم لحاظ نکردم. چون بعضی ها سیگار، نوشیدنی الکلی و ... مصرف می کنند. یکی ماشین می گیره، یکی مثلا اشتراک netflix می گیره. منظور من از کف هزینه ها، یعنی بدون لحاظ کردن اینها
    هزینه های زیر به نظر من کف هزینه است، البته با واریانس برای شهرهای مختلف.
    مواد غذایی: 1500 برای هر نفر
    حمل و نقل: 500 برای هر نفر
    کابل تلویزیون: 100
    لیسانس تلویزیون: (حتی اگر تلویزیون هم نداشته باشین باید بدین) 200
    اینترنت : 200
    برق، آب و گرما: 1000 که برای دو نفر، یک کمی می تونه بیشتر بشه.
    موبایل: 100
    تا اینجا شد 3500 برای یک نفر و حدود 5500 تا 6000 برای دو نفر

می مونه هزینه اجاره. مثلا تو یک خوابگاه دانشجویی هزینه همه چیز روی هم می تونه 3000 کرون هم بشه (یعنی با آب و برق و گرما و اینترنت) تا یک خونه معمولی تو کپنهاگ که بدون مصارف انرژی 7000 یا 8000 اجاره ش میشه.

یعنی سر جمع و با گرد کردن اعداد از حدود 5500 برای یک نفر مجرد تو یک خوابگاه دانشجویی تا 13000 برای دو نفر تو یک خونه متوسط تو کپنهاگ.
    اینها خرجهایی هست که اگر اومده باشین تو خونه بمونین و مثلا فقط برین سر کار یا کلاس زبان. ولی طبیعتا وقتی میاین و یک سری امکانات رو می بینین خرجهاتون هم میره بالا، دوست دارین برین سفر تو کشورهای عضو شنگن، اینترنت بهتری برای موبایل بگیرین، گاهی برین بیرون چیزی بخورین، آخر هفته یک کاری بکنین، عضو باشگاه بشین، یک سفر ایران برین و ... که دیگه بستگی به درآمدتون داره و هر چی درآمد بیشتر بشه، هم میشه بیشتر خرج کرد، هم میشه بیشتر پس انداز کرد.

ApplyAbroad Superstar

Question پاسخ : هزینه زندگی در دانمارک

من ریز هزینه های اصلی که شما باید بدین رو براتون می نویسم. این میشه کف هزینه ای که باید پرداخت کنین. ولی برای همه اینها یک واریانس هم بذارین.

اینها خرجهایی هست که اگر اومده باشین تو خونه بمونین و مثلا فقط برین سر کار یا کلاس زبان. ولی طبیعتا وقتی میاین و یک سری امکانات رو می بینین خرجهاتون هم میره بالا، دوست دارین برین سفر تو کشورهای عضو شنگن، اینترنت بهتری برای موبایل بگیرین، گاهی برین بیرون چیزی بخورین، آخر هفته یک کاری بکنین، عضو باشگاه بشین، یک سفر ایران برین و ... که دیگه بستگی به درآمدتون داره و هر چی درآمد بیشتر بشه، هم میشه بیشتر خرج کرد، هم میشه بیشتر پس انداز کرد.
    سلام
    بهزاد گرامی من مورد تلویزیون که فرمودین را از خانواده ام که در دانمارک زندگی می کنند پرسیدم گفتند میتونید اعتراض بدین و بگین دانمارکی بلد نیستین و مثلا چون دانشجو هستید تلویزیون هم ندارید پس از مراجعه به منزل شما همه مبالغی که گرفتند را باز می گردانند.
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام
    بهزاد گرامی من مورد تلویزیون که فرمودین را از خانواده ام که در دانمارک زندگی می کنند پرسیدم گفتند میتونید اعتراض بدین و بگین دانمارکی بلد نیستین و مثلا چون دانشجو هستید تلویزیون هم ندارید پس از مراجعه به منزل شما همه مبالغی که گرفتند را باز می گردانند.
    قانون جدیدی که گذاشتن اینه که اگر تبلت، اسمارت فون یا لپ تاپ هم داشته باشین باید این لیسانس رو بدین. حتی بچه هایی که توی خوابگاه دانشجویی بودن، ماه پیش اومدن تک تک در زدن، گفتن چون لپ تاپ دارین باید پول بدین. خیلی بعیده که کسی بتونه اثبات کنه هیچکدوم رو نداره.
    البته من هر چهار وسیله ذکر شده رو دارم و زبانشون رو هم متوجه می شم و این شرایطی رو گفتین ندارم،
    ولی الان خیلی سخت می گیرن. دستگاه هم دارن که سیگنال رو از بیرون خونه چک می کنه. میان سرزده در می زنن و چک می کنن. هم برای من و هم برای همه دوستام همین اتفاق افتاد. شتریه که در خونه همه می خوابه.
    این هم لینکش:
    http://www.dr.dk/Om_DR/licens/Artikl...enspligten.htm

نوشته چه کسی باید پول بده: کسی که بالای 18 سال باشه و یکی از وسایل با قابلیت پخش تلویزیون رو داشته باشه.
    چه کسانی مستثنی هستند: 1- افرادی که تلویزیون، لپ تاپ، تبلت و اسمارت فون ندارند. 2- افرادی که توسط همسر، پارتنر و ... حمایت می شوند و در یک آدرس مشترک زندگی می کنند.

من ریز هزینه های اصلی که شما باید بدین رو براتون می نویسم. این میشه کف هزینه ای که باید پرداخت کنین. ولی برای همه اینها یک واریانس هم بذارین. چون یکی می تونه کمتر یا بیشتر بخوره، برق مصرف کنه، آب مصرف کنه و ....
    هیچ هزینه لوکسی هم لحاظ نکردم. چون بعضی ها سیگار، نوشیدنی الکلی و ... مصرف می کنند. یکی ماشین می گیره، یکی مثلا اشتراک netflix می گیره. منظور من از کف هزینه ها، یعنی بدون لحاظ کردن اینها
    هزینه های زیر به نظر من کف هزینه است، البته با واریانس برای شهرهای مختلف.
    اینترنت : 200
    برق، آب و گرما: 1000 که برای دو نفر، یک کمی می تونه بیشتر بشه.
    موبایل: 100
    تا اینجا شد 3500 برای یک نفر و حدود 5500 تا 6000 برای دو نفر

می مونه هزینه اجاره. مثلا تو یک خوابگاه دانشجویی هزینه همه چیز روی هم می تونه 3000 کرون هم بشه (یعنی با آب و برق و گرما و اینترنت) تا یک خونه معمولی تو کپنهاگ که بدون مصارف انرژی 7000 یا 8000 اجاره ش میشه.

یعنی سر جمع و با گرد کردن اعداد از حدود 5500 برای یک نفر مجرد تو یک خوابگاه دانشجویی تا 13000 برای دو نفر تو یک خونه متوسط تو کپنهاگ.

کاملاً با صحبت های بهزاد جان موافقم. اما یک نکته :

همه متقاضیان مهاجرت به دانمارک باید این نکته رو بدونن که 13000 کرون واقعاً کف هزینه هاست. شما وقتی به دانمارک تشریف میارید، باید منتظر یک دگرگونی اساسی در کیفیت و سطح زندگیتون باشید. خواسته های خودتونو باید بشدت پایین بیارید. به خصوص کسانی که از تهران یا شهرهای بزرگ تر میان اینجا، یک دفعه با یک جامعه بسیار کوچک ، مرده و ساکت مواجه میشن، که با ماهی 13000 کرون، حتی نصف رفاهی رو هم که تو تهران و ایران داشتن ، اینجا نمی تونن برای خودشون و خانوادشون فراهم کنن.
    بله با 13000 کرون شما میتونید فقط با یک کیفیت بسیار معمولی در سطح دانشجویی تو ایران زندگی کنید. اینجا 6 تا 7 ماه هوا بارونی و سرد و ابریه ... با این هزینه شما باید با دوچرخه و اتوبوس و ... رفت و آمد کنید.
    شما اگر در ایران عادت داشتید که آخر هفته ها ماشین و بر دارید و با دوستان و خانواده بیرون یک چرخی بزنید و غذایی بخورید ، بدانید و آگاه باشید که اینجا با 11، 12 هزار کرون ، نمیشه از این کارها کرد.
    شاید بتونید دست همسرتونو بگیرید و با اتوبوس یک بار برید یک ناهاری بخورید و توی سوز و سرما و بارون، قدم زنان خودتونو به اتوبوس بعدی برسونید ! آیا حاضرید تو هوای سر و داغون اسکاندیناوی با دوچرخه رفت و آمد کنید.
    ببینید دوستان، اینها تجربیات واقعی زندگی در اینجا هست. اگر بخواهید ماشین بخرید با قیمت هایی وحشتناک مواجه میشید، یه ماشین قراضه مال 1999 حداقل 30000 کرون قیمتشه، برای همین قراضه، در سال اول باید حدود 10000 هزینه بیمه پرداخت کنید، سالی 2500 کرون فقط باید مالیات خیابان ها، بنزین لیتری حدود 11.5 کرون ( 2 برابر قیمت بنزین در آمریکا و کانادا) ، و هزینه های جانبی مانند تعویض روغن و سرویس های دوره ای ماشین هم که سر به فلک میزنه ...

آیا میدانید ارزون ترین هزینه رنگ کردن موی همسر به علاوه کوتاه کردن و کارهای جانبی حدود 1000 کرون خواهد شد، چیزی در حدود 550000 تومان ناقابل !
    آیا میدانید با هزینه 13000 کرون در ماه ، شما اصلاً نمی توانید حتی به لباس خریدن در دانمارک ، فکر هم بکنید !!!
    آیا میدانید هزینه حمل و نقل در دانمارک بسیار گران است ...
    آیا میدانید با 13000 کرون در ماه حتی خواب رفت و آمد به ایران را هم نخواهید دید.
    آیا میدانید که الان حدود 3 ماه متوالی است که شاید به اندازه انگشتان کف یک دست هم خورشید رویت شده !!!! باورتون میشه . کم کم داره نور خورشید از یادم میره !

این ها رو نگفتم که نا امید بشید، بلکه همون طور که بهزاد جان گفت دوست دارم که با چشم باز مهاجرت کنید و به اینجا بیاید. سطح توقعتون متناسباً اصلاح کنید که خدایی نکرده بعداً دچار استرس و نگرانی نشید.

اینجا یک کشوری است که اگر میخواهید مرفه زندگی کنید و بتونید پس انداز هم بکنید، باید 2 نفری کار کنن. اگر یک نفر فقط کار مهندسی داشته باشه هم بد نیست ولی واقعاً نه میشه پول پس انداز کرد و نه میشه خونه خرید.

در آخرشم این نکته رو بگم که به نظر من اینجا کشور فرصت هاست. اگر تو زمینه کاریتون تخصص دارید به احتمال زیاد میتونید اینجا کار پیدا کنید.

نتیجه گیری : من اگه جای شما بودم، میرفتم یه آیلتس میدادم و حتماً برای استرالیا اقدام میکردم. هم رفاهش، هم فرصت های شغلیش و از همه مهمتر آب و هواش هم از اینجا بهتره

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط djrezam نمایش پست ها
    کاملاً با صحبت های بهزاد جان موافقم. اما یک نکته :

همه متقاضیان مهاجرت به دانمارک باید این نکته رو بدونن که 13000 کرون واقعاً کف هزینه هاست. شما وقتی به دانمارک تشریف میارید، باید منتظر یک دگرگونی اساسی در کیفیت و سطح زندگیتون باشید. خواسته های خودتونو باید بشدت پایین بیارید. به خصوص کسانی که از تهران یا شهرهای بزرگ تر میان اینجا، یک دفعه با یک جامعه بسیار کوچک ، مرده و ساکت مواجه میشن، که با ماهی 13000 کرون، حتی نصف رفاهی رو هم که تو تهران و ایران داشتن ، اینجا نمی تونن برای خودشون و خانوادشون فراهم کنن.
    بله با 13000 کرون شما میتونید فقط با یک کیفیت بسیار معمولی در سطح دانشجویی تو ایران زندگی کنید. اینجا 6 تا 7 ماه هوا بارونی و سرد و ابریه ... با این هزینه شما باید با دوچرخه و اتوبوس و ... رفت و آمد کنید.
    ...
    ممنون از آگاهی رسانی شما. البته نظر شخصی من اینه که مقایسه شما با ایران از نظر اقتصادی فقط برای کسی هست که کار نداره. شما تبدیل واحد رو باید به نسبت درآمد انجام بدین. کاوه عزیز برای مقایسه یک فرمول بدیهی، ساده و جالبی رو پیشنهاد کرد (البته هنوز ثبت اختراع نکرده!) که به نظرم حرفی روش نمیشه زد. فرمولش هم اینه: هزینه معادل در ایران میشه نسبت درآمدهای ایران به دانمارک ضربدر هزینه های دانمارک

- کف درآمد برای کسی که کار تمام وقت پیدا کنه با احتساب سابقه کاری که اکثر بچه های گرین کارتی دارن، 20000 کرون خالص میشه.
    -کف درآمد برای گرین کارتی در ایران هست 2,000,0000 تومان (البته من دو سالی هست که نیستم ولی فکر می کنم کف درآمد کمتر باشه).
    - حالا وقتی می خوایم به نسبت درآمد حساب کنیم کجا ارزونتره به نسبت درآمد باید این دو تا رو به هم تقسیم کنیم. که نسبتش میشه 100. یعنی اگر شما در دانمارک کار تمام وقت معمولی داشته باشین، باید عدد هر هزینه رو به کرون دانمارک ضربدر 100 کنین که بشه هزینه معادل به تومان ایران نه ضربدر نرخ تبدیل واحد.
    (اگر شما درآمدتون مثلا در ایران 5 میلیون بوده، به جای ضربدر 100 باید ضربدر 250 کنین که ببینین معادل چند تومان ایران هزینه میشه و بعد می تونین مقایسه کنین).

من فرض می کنم که درآمد شما در ایران بوده دو میلیون تومان خالص
    هزینه 1000 کرون آرایش خانم به نسبت درآمد میشه معادل صد هزار تومان ایران
    هزینه 8000 کرون اجاره به نسبت درآمد میشه معادل هشتصد هزارتومان
    هزینه 24000 کرون پول پیش به نسبت درآمد میشه معادل دو میلیون و چهارصد هزار تومان (کمی بیشتر از یک ماه حقوق خالص)
    ماشین 30000 کرونی به نسبت درآمد میشه معادل 3 میلیون تومان (حقوق خالص یک ماه ضربدر یک و نیم!)
    پیتزای 80 کرونی به نسبت درآمد میشه 8 هزار تومان
    بلیط 3000 کرونی رفت و برگشت ایران-دانمارک به نسبت درآمد میشه سیصدهزار تومان!!! (15 درصد حقوق خالص)

اگر این محاسبات رو انجام بدین می بینین که بعضی چیزها به نسبت درآمد تقریبا مساویه (مثل اجاره، آرایشگاه)، بعضی ها گرونتره (مثل بنزین، میوه)، بعضی ها ارزونتره (مثل ماشین، پول پیش، مواد غذایی اصلی)

ممکنه از نظر آب و هوا و زنده بودن و سطح توقعات بشه مقایسه کرد ولی واقعا از نظر اقتصادی قابل مقایسه با ایران نیست. خیلی شرایط دانمارک بهتره انصافا.
    ولی این حرف شما هم درسته که با بالارفتن درآمد سطح زندگی هم بالا میره و خرج هم بیشتر میشه. چون مسافرتتون میشه پاریس، دوست دارین آخرین موبایل رو با بهترین اینترنت بگیرین و ...

هیچ کدام از حرفهای من نافی این نیست که با چشم باز باید تصمیم گیری کرد. چون این فروم بیشتر مربوط به افرادی هست که در پروسه اپلای هستند، برای همین باید از همون فرمول ضرب هزینه ها در مثلا کرون 550 تومانی استفاده بکنند. این محاسبات برای حالتی هست که کسی کار تمام وقت داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)