صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 129

موضوع: هزینه زندگی در دانمارک

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در دانمارک

در خصوص خرید اتومبیل باید عرض کنم از یک مقیم اونجا پرسیدم که یک پژو 206 مدل 2003 داره که 15000 کرون خریده میگه سالیانه 2400 کرون مالیات و 10000 کرون هزینه بیمه برای سال اول دادم. مالیات ماشین وبیمه اون به خیلی عوامل بستگی داره ایا ماشین ثبت در دانمارک شده یا نه؟ ایا ماشین دیزله یا بنزین؟ ایا ماشین نو هست یا بالای 3 سال؟؟ چند سیلندره؟ شاسی بلنده یا؟؟ ولی این مثال بالا رو زدم که ملموس باشه. بیمه از مالیات خیلی گرونتره هزینه مکانیکی ماشین هم بسیار بالاست! در خصوص خرید ملک در دانمارک البته وقتی اقامت دایم گرفتین گویا میشه خرید بنا (به گفته بهزاد شریف عزیز) سوای اینکه اگه کار داشته باشین میتونید وام خرید بگیرید . بدانید اونجا زمین ارزش نداره و مثلا تو البورگ با 1 میلیون کرون میشه یک خونه ویلایی 150 متری تو 1000 متر زمین با سال ساخت 1980 گرفت!! مالیات اون هم سالی 12000 کرون میشه. ولی هزینه خرابی و . . . اون بسیار بیشتر از یک اپارتمانه بنابراین تو اگهیها میبینید یک اپارتمان 60 متری تو شهر با یک خونه ویلایی نزدیک شهر قیمتش یکیه و بعضا گرونتر هم هست!!! ممنون میشم بهزاد شریف عزیز در این موارد هم نکاتی دارید بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    ممنون از آگاهی رسانی شما. البته نظر شخصی من اینه که مقایسه شما با ایران از نظر اقتصادی فقط برای کسی هست که کار نداره. شما تبدیل واحد رو باید به نسبت درآمد انجام بدین. کاوه عزیز برای مقایسه یک فرمول بدیهی، ساده و جالبی رو پیشنهاد کرد (البته هنوز ثبت اختراع نکرده!) که به نظرم حرفی روش نمیشه زد. فرمولش هم اینه: هزینه معادل در ایران میشه نسبت درآمدهای ایران به دانمارک ضربدر هزینه های دانمارک

- کف درآمد برای کسی که کار تمام وقت پیدا کنه با احتساب سابقه کاری که اکثر بچه های گرین کارتی دارن، 20000 کرون خالص میشه.
    -کف درآمد برای گرین کارتی در ایران هست 2,000,0000 تومان (البته من دو سالی هست که نیستم ولی فکر می کنم کف درآمد کمتر باشه).
    - حالا وقتی می خوایم به نسبت درآمد حساب کنیم کجا ارزونتره به نسبت درآمد باید این دو تا رو به هم تقسیم کنیم. که نسبتش میشه 100. یعنی اگر شما در دانمارک کار تمام وقت معمولی داشته باشین، باید عدد هر هزینه رو به کرون دانمارک ضربدر 100 کنین که بشه هزینه معادل به تومان ایران نه ضربدر نرخ تبدیل واحد.
    (اگر شما درآمدتون مثلا در ایران 5 میلیون بوده، به جای ضربدر 100 باید ضربدر 250 کنین که ببینین معادل چند تومان ایران هزینه میشه و بعد می تونین مقایسه کنین).

من فرض می کنم که درآمد شما در ایران بوده دو میلیون تومان خالص
    هزینه 1000 کرون آرایش خانم به نسبت درآمد میشه معادل صد هزار تومان ایران
    هزینه 8000 کرون اجاره به نسبت درآمد میشه معادل هشتصد هزارتومان
    هزینه 24000 کرون پول پیش به نسبت درآمد میشه معادل دو میلیون و چهارصد هزار تومان (کمی بیشتر از یک ماه حقوق خالص)
    ماشین 30000 کرونی به نسبت درآمد میشه معادل 3 میلیون تومان (حقوق خالص یک ماه ضربدر یک و نیم!)
    پیتزای 80 کرونی به نسبت درآمد میشه 8 هزار تومان
    بلیط 3000 کرونی رفت و برگشت ایران-دانمارک به نسبت درآمد میشه سیصدهزار تومان!!! (15 درصد حقوق خالص)

اگر این محاسبات رو انجام بدین می بینین که بعضی چیزها به نسبت درآمد تقریبا مساویه (مثل اجاره، آرایشگاه)، بعضی ها گرونتره (مثل بنزین، میوه)، بعضی ها ارزونتره (مثل ماشین، پول پیش، مواد غذایی اصلی)

ممکنه از نظر آب و هوا و زنده بودن و سطح توقعات بشه مقایسه کرد ولی واقعا از نظر اقتصادی قابل مقایسه با ایران نیست. خیلی شرایط دانمارک بهتره انصافا.
    ولی این حرف شما هم درسته که با بالارفتن درآمد سطح زندگی هم بالا میره و خرج هم بیشتر میشه. چون مسافرتتون میشه پاریس، دوست دارین آخرین موبایل رو با بهترین اینترنت بگیرین و ...

هیچ کدام از حرفهای من نافی این نیست که با چشم باز باید تصمیم گیری کرد. چون این فروم بیشتر مربوط به افرادی هست که در پروسه اپلای هستند، برای همین باید از همون فرمول ضرب هزینه ها در مثلا کرون 550 تومانی استفاده بکنند. این محاسبات برای حالتی هست که کسی کار تمام وقت داره.
    با درود فراوان

صد در صد صحبت های شما درسته، من فقط 7 ماهه اینجا هستم و حساب کتاب هایی که کردید کامباً میتونم بگم که درسته. ولی این برای کسی هست که وقتی میاد اینجا یا کارشو از ایران پیدا کرده باشه، یا پذیرش دکترا داشته باشه . در غیر اینصورت ریسک بزرگیه.
    براتون مثال میزنم، من یک دوست دارم که مهندس مکانیک هست و سابقه کاری عالی در تهران داشت. الان 1.5 ساله اینجاست و هنوز کار پیدا نکرده. تصمیم داره که برگرده.
    ازون طرف هم یکی از دوستای دیگم با شرایط مشابه، سه ماه پیش اومد و 6 ژانویه یعنی در عرض 3 ماه استخدام شرکت زیمنس شد.

به هر حال به نظر من اگر کسی که میاد واقعاً تخصص کاری داشته باشه، به احتمال زیاد کار مناسب پیدا میکنه

موفق باشید

خرید ماشین تو دانمارک دیوانگیه محضه !

Junior Member

در دانمارک خرید وسایل دست دوم به چه صورتیه و چطور باید پیدا کرد؟ برای مثال مبلمان منزل و وسایل کودک مثل کالسکه را از کجا میشه خرید؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط DKNY نمایش پست ها
    در دانمارک خرید وسایل دست دوم به چه صورتیه و چطور باید پیدا کرد؟ برای مثال مبلمان منزل و وسایل کودک مثل کالسکه را از کجا میشه خرید؟
    وسایل دست دو به راحتی پیدا میشه. روشهای مختلفی هم هست.
    یکی از متداولترین راهها سایت dba.dk هست. صلیب سرخ و صلیب آبی هم دست دوم فروشی دارند. تعداد زیادی مغازه دست دو فروشی هم تو هر شهر هست. کافیه کلمه genbrug رو به علاوه اسم شهر سرچ کنین که بوتیک های مربوطه رو پیدا کنین. اینقدر زیاد پیدا میشه که جای نگرانی نداره!

Junior Member

همیشه تو dba چونه بزنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDanmark نمایش پست ها
    خرید ماشین تو دانمارک دیوانگیه محضه !
    یه بلا نسبت میگفتی

نقل قول نوشته اصلی توسط cope000 نمایش پست ها
    یه بلا نسبت میگفتی
    بلا نسبت
    البته خودم هم جزء دیوانه ها !!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق مکانیک از علم و صنعت

بچه ها من برای دو هفته دیگه عازمم و بعد از یکی دو ماه بر می گردم. گویا برای شروع باید برم هاستل
    سوالم اینه که چه امکاناتی باید همراه خودم بیارم
    قصد دارم اول در کپنهاگ باشم اما یک قرار کاری در اودنسه دارم. به نظرتون کلا این زمان رو برم اودنسه؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط mashhadi18 نمایش پست ها
    بچه ها من برای دو هفته دیگه عازمم و بعد از یکی دو ماه بر می گردم. گویا برای شروع باید برم هاستل
    سوالم اینه که چه امکاناتی باید همراه خودم بیارم
    قصد دارم اول در کپنهاگ باشم اما یک قرار کاری در اودنسه دارم. به نظرتون کلا این زمان رو برم اودنسه؟؟
    بهتره سبک بار بیاید چون اینجا همه چیز هست...
    تا کجا باید دوید.....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)