صفحه 69 از 117 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1163

موضوع: سوالات در مورد Bank Statement در پروسه پذیرش

Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد Bank Statement در پروسه پذیرش

سلام دوستان.
    کسی می تونه راجع به پاراگراف زیر توضیحی بده؟؟؟ (از وبلاگ یک دانشجوی ایرانی در آمریکا ورش داشتم)::::

"""""""گواهی مالی بهتره به اسم پدر باشه. در صورتی که به اسم پدر یا مادر نباشه حتما یک تعهدنامه محضری از کسی که گواهی به اسم اون هست لازم میشه و اون تعهدنامه هم چیزی حدود 50-60 هزار تومن هزینه بردار هست و چون ترجمه هم لازم داره ممکنه تا 10 روز هم ترجمه اش طول بکشه."""""""

یعنی حالا که BS به نام خودم بوده یه تعهد محضری هم نیاز دارم؟؟؟؟!!!!!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کسی می تونه راجع به پاراگراف زیر توضیحی بده؟؟؟ (از وبلاگ یک دانشجوی ایرانی در آمریکا ورش داشتم)::::

"""""""گواهی مالی بهتره به اسم پدر باشه. در صورتی که به اسم پدر یا مادر نباشه حتما یک تعهدنامه محضری از کسی که گواهی به اسم اون هست لازم میشه و اون تعهدنامه هم چیزی حدود 50-60 هزار تومن هزینه بردار هست و چون ترجمه هم لازم داره ممکنه تا 10 روز هم ترجمه اش طول بکشه."""""""

یعنی حالا که BS به نام خودم بوده یه تعهد محضری هم نیاز دارم؟؟؟؟!!!!!!
    نه دوست من، به نام خودتون که دیگه تعهد لازم نداره. این جمله منظورش اینه که کسای دیگه مثل اقوام یا دوست و آشنا اگر بخوان ساپورت شما رو به عهده بگیرن باید تعهد بدن

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering_IUST

دوستان یک سواله فوری داشتم، لطفا کمکم کنید: برادر زن دایی من که ایشون سیتیزن آمریکا هستن، اسپانسر من در آمریکا شده و نامه BS خودشو به دانشگاهی که من پذیرش شدم ارائه کرده (چون دانشگاه به من گفته بود که باید حتما اسپانسرت توی آمریکا باشه و سیتیزن هم باشه و منم کلی گشتم تا یک قوم اونجا پیدا کنم!!!!!!!) و اونا برای من I-20 صادر کردن. حالا سوالی که دارم اینکه من برای سفارت باید BS ایشون رو نشون بدم به آفیسر یا نه مثلا میتونم BS از حساب پدرم رو به آفیسر نشون بدم؟؟؟ و اینکه اگه BS قوممو نشون بدم باید اصلشو نشون بدم یا مثلا کپی شو هم میتونم بهشون نشون بدم؟؟ (چون طرف برام میتونه ایمیل کنه و گر نه باید بهش بگم که پست کنه که نمیدونم میشه این جور مدرکی رو پست کرد به ایران یا نه!!؟؟!)
    یک نکته دیگه بگم اینکه من خودم فول فاندم ولی چون همسرم رو هم دارم با خودم میبرم دانشگاه بهم گفته بود یکم پول باید داشته باشی که بخاطر هزینه های همسرته!!! و باید یکی اسپانسرت بشه که توی آمریکا باشه!!! خدایییش اینجوریشو دیگه ندیده بودم!!!

Junior Member

من چنتا سوال در مورد BS داشتم:
    1. من یه مقدار دلار دارم می خواستم بدونم میشه حساب ارزی باز کنم و از اون برای BS استفاده کنم؟ کسی تجربه ای داره؟
    2. اگه اوراق بهادار داشته باشم باید حتما به ریال تبدیلش کنم و بریزم تو حسابم یا راه بهتری هست؟
    3.آیا میشه برای سفارت و دانشگاه دو تا BS جداگونه فرستاد؟

پیش فرض پاسخ : برگه ي تامين ياتمكين مالي

بچه ها من برای دانشگاه اوکلاهاما دارم اپلای میکنم. استاد گفته که احتمالا بهم فاند میده. جزو مدارک اپلای ولی BANK STATEMENT خواستن... تو این مرحله چقدر ضروری هست فرستادنش؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. K.N.Toosi

سلام
    من پذیرش فول فاند دکترا دارم از امریکا...هنوز I20نیومده. استادم confirmationفاند رو زده ولی هنوز به قسمت international student نرسیده...منتظر اون هستم. الان اومدم واسه سفارت و ویزای راحت تر BSبگیرم از بانک پارسیان10میلیون هم گداشتم تو حسابم. با توجه به اینکه فاندم برا یه سال هست و هزینه های یه سال25هزار تا میشه، به نظرتون این کمه؟ میتونم از یه بانک دیگه(قوامین) هم bs بگیرم.شنیدم که قوامین هم تازگیا بانک شده و موسسه نیست و مشکلی پیش نمیاد. با توجه که تو قوامین مادرم حساب داره و از سودش استفاده میکنه، آیا ارزش داره برم یه حساب باز کنم و انتقال بدم به خودم؟ اینجوری دو تا BSمیشه از دو بانک.....
    گزینه ی دیگه ام اینه یه مقدار از پول تو قوامین رو انتقال بدم به حساب پارسیانم کئ اینجوری bsاز یه بانک(پارسیان) میشه ولی از سودی که هر ماه از قوامین میگیریم کم میشه
    با توجه به اینکه هنوز I-20نیومده چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه به نظرتون همون 20-25 میلیون کافیه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط honey_is89 نمایش پست ها
    سلام
    من پذیرش فول فاند دکترا دارم از امریکا...هنوز I20نیومده. استادم confirmationفاند رو زده ولی هنوز به قسمت international student نرسیده...منتظر اون هستم. الان اومدم واسه سفارت و ویزای راحت تر BSبگیرم از بانک پارسیان10میلیون هم گداشتم تو حسابم. با توجه به اینکه فاندم برا یه سال هست و هزینه های یه سال25هزار تا میشه، به نظرتون این کمه؟ میتونم از یه بانک دیگه(قوامین) هم bs بگیرم.شنیدم که قوامین هم تازگیا بانک شده و موسسه نیست و مشکلی پیش نمیاد. با توجه که تو قوامین مادرم حساب داره و از سودش استفاده میکنه، آیا ارزش داره برم یه حساب باز کنم و انتقال بدم به خودم؟ اینجوری دو تا BSمیشه از دو بانک.....
    گزینه ی دیگه ام اینه یه مقدار از پول تو قوامین رو انتقال بدم به حساب پارسیانم کئ اینجوری bsاز یه بانک(پارسیان) میشه ولی از سودی که هر ماه از قوامین میگیریم کم میشه
    با توجه به اینکه هنوز I-20نیومده چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه به نظرتون همون 20-25 میلیون کافیه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    بستگي داره به دانشگاه. من دانشگاهي ديدم كه از دو بانك قبول كرده. و دانشگاهي ديدم كه گفته يكي كامل بديد از يك حساب. شما از دانشگاه بپرسيد حتما. بگيد از دو حساب و بانك مختلف ميگيرم. بعيده مشكلي باشه. 25 تا با فرض دلار 1226 تومن ميشه حدود 20 هزار تا. اگر تو I-20‌زده 30 هزار تا توصيه ميكنم در حد خرج يكسال كه زده بگيريد اگر كه امكانش هست. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط malizadeh نمایش پست ها
    من چنتا سوال در مورد BS داشتم:
    1. من یه مقدار دلار دارم می خواستم بدونم میشه حساب ارزی باز کنم و از اون برای BS استفاده کنم؟ کسی تجربه ای داره؟
    2. اگه اوراق بهادار داشته باشم باید حتما به ریال تبدیلش کنم و بریزم تو حسابم یا راه بهتری هست؟
    3.آیا میشه برای سفارت و دانشگاه دو تا BS جداگونه فرستاد؟
    منم تجربه اش رو ندارم اما مورد يك رو توصيه نميكنم.
    خير اوراق بهادرا هم در BS ارزشش ذكر ميشه.
    فكر نميكنم مشكلي داشته باشه. بازم دوستان اگر نظري دارن در مورد آخر بگن استفاده ميكنيم. شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. K.N.Toosi

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    بستگي داره به دانشگاه. من دانشگاهي ديدم كه از دو بانك قبول كرده. و دانشگاهي ديدم كه گفته يكي كامل بديد از يك حساب. شما از دانشگاه بپرسيد حتما. بگيد از دو حساب و بانك مختلف ميگيرم. بعيده مشكلي باشه. 25 تا با فرض دلار 1226 تومن ميشه حدود 20 هزار تا. اگر تو I-20‌زده 30 هزار تا توصيه ميكنم در حد خرج يكسال كه زده بگيريد اگر كه امكانش هست. شادزي
    simon عزیز ممنون از اطلاعاتتون. همون طور که گفتم این bs روبیشتر واسه سفارت میخوام نه دانشگاه....با این شرایط چه پیشنهاذی میکنید؟ در ضمن تا الانم با توجه به چیزایی که خوندم قبرس رو برای ویزا انتخاب کردم...

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط honey_is89 نمایش پست ها
    simon عزیز ممنون از اطلاعاتتون. همون طور که گفتم این bs روبیشتر واسه سفارت میخوام نه دانشگاه....با این شرایط چه پیشنهاذی میکنید؟ در ضمن تا الانم با توجه به چیزایی که خوندم قبرس رو برای ویزا انتخاب کردم...

براي سفارتم بهتره كمتر از چيزي كه تو I-20 ‌زده ندي. بهانه دستشون نشه؟ ممكنه اصلا براش اهميت نداشته باشه اما من مطمونم مبلغ تو I-20 ‌شما چك ميكنه كه تازه اينورزا دوستان نگران گير دادن به دلار 1226 هستند و 2 برابر اين دلار BS‌ميدن كه اگر گفت دلار كه 1226 نيست شما زود بگي خوب منم با دلار 2500 آوردم. شادزي

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)