صفحه 1 از 157 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Senior Member

پیش فرض سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

با سلام.
    من يک سوال مهم واسم پيش اومده.
    خوب واسه apply کردن بهتره که از استادي مطمئن شيم و بعد apply کنيم.
    اما اگه اين جوابها خيلي دقيق نباشه يا بعضي جاها رو با توجه به خوب بودن دانشگاه و ... انتخاب و apply کنيم، آيا باز ميشه به RA اميد داشت. يا اينکه فايده نداره؟ و فقط گزينه هاي TA/Fellow ميمونه؟
    آيا استادا موقع انتخاب، package هاي همه را نگاه ميکنن يا بيشتر اوناي که باهاشون در تماس بودن؟
    اينکه ميگن اکثرا واسه fund, phd هست، تا چه حد درسته؟
    خيلي ممنون.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : financial aid, us/canada univ.؟؟؟

۱. شما همیشه می‌تونید به RA امید داشته باشید، ولی Fellowship یا TA هم ممکنه جور بشه. به نظرم هر کدوم که جور بشه خوبه، خیلی نگران نوعش نباشید.
    ۲. استاد‌ها عمدتا به پرونده اونایی که باهاشون تماس داشته‌اند نگاه می‌کنند. اما در اغلب دانشگاه‌ها Admission Committee هم پرونده‌ها رو بررسی می‌کنه و اگه اوضاع کسی خوب باشه، حتی بدون تماس با استاد هم پذیرش می‌گیره، اما به هر حال بهتره ریسک نکنید و با استادها در ارتباط باشید. حتی استادهایی که جواب نمی‌دهند در خیلی از موارد ایمیل‌ها رو می‌خونند و شما رو در نظر دارند.
    ۳. این به طور کلی درسته که fund (تقریبا از هر نوعش) برای دانشجویان PhD به مراتب بیشتر از MS-ه.

پیش فرض چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

با سلام به دوستان عزیز

شاید خیلیا بدونند که پذیرش گرفتن با کمک هزینه مالی در اکثر دانشگاههای جهان استاد محور است یعنی استاد باید شما رو قبول کنه تا کمک هزینه بهتون بدن و از طرفی مشکلات فرهنگی که ما داریم (مثل توقع زیاد, بی حوصله بودن و عدم توجه به منافع طرف مقابل) به مقوله تماس با اساتید هم سرایت کرده است و نتیجه این شده که بعضی اساتید به دانشجویان ایرانی اعتماد نمی کنند. قسمتی از مشکلاتی که الان ما باهاش مواجه هستیم نتیجه رفتار دانشجویان قبل از ما است چون کارهایی که هر یک از ماها می کنیم به اسم ایرانیها نوشته می شه و استادا هم با هم در تماسند. در نتیجه نکات زیر رو می خواستم مطرح کنم:

1. دوستان سعی کنند وقتی از استادی جواب منفی گرفتند در هر مرحله, آرامش رو حفظ کرده و با یه تشکر و آرزوی موفقیت باهاش خداحافظی کنند. این طور نباشه که گه گاه جوابهای سر بالا هم به استاد بدند.
    2. اولا حتی امکان چند جا رو accept نکنین. اگه کردین وقتی یه جا قطعی شد و ویزا هم گرفتین, حتما از بقیه عذر خواهی کنین و دلیل منطقی بیارین.
    3. یادمون باشه که اساتید وظیفه ندارن به ما بورس بدن ولی اگه بگردین حتما یه استاد با شرایط مناسب پیدا می کنین.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

به نظر شما ایرانی بودن ما چقدر روی جواب دادن یا ندادن اساتید یا نوع جواباشون موثر هست؟؟؟

ایرانی بودن توی جایی که قبلا دانشجو و استاد ایرانی داشته و خوب کار کردن نکته مثبته. ولی در جاهایی که ایرانیها استادا رو دو در کردند نکته منفی است. این رو می تونی از دانشجوهای دانشگاه مقصد ببرسی. تا جایی که من شنیدم این که شما توی ایران باشی خودش یک نکته منفی هست چون بعضی استادا می دونند که از ایران ویزا گرفتن مشکله.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    به نظر شما ایرانی بودن ما چقدر روی جواب دادن یا ندادن اساتید یا نوع جواباشون موثر هست؟؟؟
    ایرانی بودن تاثیر منفی نداره، بیشتر اونا دانشگاه محل تحصیل شدما براشون مهمه و استادی که باهاش کار کردین و چون دانشگاه ها و اساتید ایرانی در دنیا زیاد شناخته شده نیستن، شاید خیلی به ایمیل های ما اهمیت ندن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ونداد
    ایرانی بودن توی جایی که قبلا دانشجو و استاد ایرانی داشته و خوب کار کردن نکته مثبته. ولی در جاهایی که ایرانیها استادا رو دو در کردند نکته منفی است. این رو می تونی از دانشجوهای دانشگاه مقصد ببرسی. تا جایی که من شنیدم این که شما توی ایران باشی خودش یک نکته منفی هست چون بعضی استادا می دونند که از ایران ویزا گرفتن مشکله.
    با موضوع ویزا موافقم چون بعضی از استاد هایی که به من جواب های معمولی دادن اینو ذکر کردن که ویزا گرفتن برای ایرانیها راحت نیست.

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    نقل قول نوشته اصلی توسط ونداد
    با موضوع ویزا موافقم چون بعضی از استاد هایی که به من جواب های معمولی دادن اینو ذکر کردن که ویزا گرفتن برای ایرانیها راحت نیست.
    منم به استاد هایی برخورد کردم که به مساله سختی ویزا برای ایرانی ها اشاره کردن اما هیچ کدوم نگفتن که به خاطر همین ما دانشجوی ایرانی نمی گیریم بلکه برعکس این جور دانشکده ها معمولا ایرانی ها رو بهتر می شناسن و از کارشون راضی ان

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

من 2 تا سوال داشتم

هرچند همه می دونیم تشکر کردن کلا کاره خوبی هستش.

1. اگه یه استاد به آدم جواب منفی بده باید حتما ازش تشکر کنیم یا دیگه جوابشو ندیم؟ (هرچند تشکر خوبه)
    2. اگه یه استاد جواب مثبت بده تشکر کردن به معنی چاپلوسی و این سری مسائلی که اینجا هستش تلقی نخواهد شد، بهتر نیست دیگه بهش ایمیل نزنیم تا وقت اپلای؟
    مرسی
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirCS
    من 2 تا سوال داشتم

هرچند همه می دونیم تشکر کردن کلا کاره خوبی هستش.

1. اگه یه استاد به آدم جواب منفی بده باید حتما ازش تشکر کنیم یا دیگه جوابشو ندیم؟ (هرچند تشکر خوبه)
    2. اگه یه استاد جواب مثبت بده تشکر کردن به معنی چاپلوسی و این سری مسائلی که اینجا هستش تلقی نخواهد شد، بهتر نیست دیگه بهش ایمیل نزنیم تا وقت اپلای؟
    مرسی
    1. باز هم تشکر کنید که به هر حال براتون وقت گذاشته
    2. نه این طور نیست. حتما" با استاد در تماس باشید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)