صفحه 119 از 157 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    باتشکر
    یعنی اگر جواب پوزیشن اول مثبت باشه دومین درخواست رو بررسی نمیکنن؟ یا مجدد تصمیم میگیره اون استاد
    قاعدتا موقع مصاحبه از خودتون میپرسند کدام پوزیشن را میخواهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture at University of Tehran

سلام. حتماً شانسِ دریافتِ پذیرش از همون اساتید رو دارین، منتها تجربه‌هایِ پیشین رو تجزیه و تحلیل کنین تا از ایراداتِ احتمالیِ آتی کاسته بشه؛ نیز انگیزه‌نامه و سی‌ویِ به‌روز و قوی‌تری تنظیم بفرمایین.

نقل قول نوشته اصلی توسط gholipour2016 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده قبلا به چند استاد ایمیل زده بودم ولی جواب رد بهم دادن که مثلا فعلا پوزیشن خالی ندارن و حتی با بعضی هاشون مصاحبه داشتم که تو مصاحبه پذیرش نگرفتم
    آیا باز هم برای ترم آینده میتونم به همون استادها ایمیل ارسال کنم آیا شانس دریافت پذیرش از آون استادها دارم؟ یا مثلا لازمه ایمیلم رو عوض کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید. متشکرم

Junior Member

دوستان چطور میتونم با این استاد ارتباطم رو حفظ کنم تا زمانی که فاندش مشخص میشه؟

Dear Mahdi,
    Thank you for your interest.
    My funding situation is unclear in the moment. Therefore I hesitate to take on any new students in September 2018.
    If you come with a scholarship I am certainly interested.

سلام دوستان
    برای استادی دو روزه ایمیل زدم ولی هنوز جوابی نداده.
    به نظرتون تا چند روز منتظر بمونم و برم سراغ یه استاد دیگه؟ نرمال چند روز باید منتظر جواب بمونیم؟
    با سپاس
    کمک کردن دیگران به شما در اپلای ابرود از روی وظیفه نیست از روی لطفه! لطفاً بفهمید!
    اپلای ابرود یک گنجینه بزرگ از اطلاعات ارزشمنده...

نقل قول نوشته اصلی توسط omidhx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای استادی دو روزه ایمیل زدم ولی هنوز جوابی نداده.
    به نظرتون تا چند روز منتظر بمونم و برم سراغ یه استاد دیگه؟ نرمال چند روز باید منتظر جواب بمونیم؟
    با سپاس
    دوست عزیز شما میتونید همزمان به چندین استاد در دانشگاه ها و کشورهای مختلف ایمیل بزنید اما ایمیل زدن به اساتید یک دانشگاه اصلا توصیه نمیشه چون ممکنه باهم در ارتباط باشن. پس تنها منتظر جواب این استاد نمونید و سعی کنید اساتید دیگه ای با ریسرچ اینترست و فیلد مشابه خودتون رو پیدا کنین و ایمیل بزنید. این استاد هم اگر تا 2-3 هفته دیگه جواب ندادن پیگیری کنید ازشون. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdee نمایش پست ها
    دوستان چطور میتونم با این استاد ارتباطم رو حفظ کنم تا زمانی که فاندش مشخص میشه؟

Dear Mahdi,
    Thank you for your interest.
    My funding situation is unclear in the moment. Therefore I hesitate to take on any new students in September 2018.
    If you come with a scholarship I am certainly interested.
    میتونید مقالاتشون رو بخونین و از زوایای دیگه موضوعات جدیدی مرتبط با اون مبحث مطرح کنید و پیشنهاد بدین که میشه روش پروژه تعریف کرد. یا اینکه در مورد ریسرچ اینترست ایشون که مشابه با فیلد شماست یه تاپیک پیشنهاد بدین و review paper بنویسین براش. اینطوری مهارت های writing خودتون رو نشون میدید. موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط n00shin نمایش پست ها
    میتونید مقالاتشون رو بخونین و از زوایای دیگه موضوعات جدیدی مرتبط با اون مبحث مطرح کنید و پیشنهاد بدین که میشه روش پروژه تعریف کرد. یا اینکه در مورد ریسرچ اینترست ایشون که مشابه با فیلد شماست یه تاپیک پیشنهاد بدین و review paper بنویسین براش. اینطوری مهارت های writing خودتون رو نشون میدید. موفق باشید.
    به نظرتون بده اگه ازش بپرسم کی فاندش مشخص میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdee نمایش پست ها
    به نظرتون بده اگه ازش بپرسم کی فاندش مشخص میشه؟
    نه به هیچ وجه بد نیست. فقط قبلش خیلی محترمانه بگین ازونجاییکه من خیلی به زمینه کاری شما علاقمند هستم و به نوعی priority من محسوب میشین میخوام بدونم چه زمانی فاندتون مشخص میشه.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

سلام
    دوستان یه مشورتی میخاستم باهاتون بکنم.
    یه استادی هست دوتا پوزیشن گذاشته بود و وقتی من باهاش درخواست مصاحبه اسکایپ کردم برای گرفتن اطلاعات بیشتر رو کردم، اول ازم رزومه و مدارکم رو گرفت و بعد گفت خیلی سرم شلوغه و یه ربععی رو بالخره گفت بیا صحبت کنیم.
    چندتا مورد رو تو مصاحبه من دیدم به نظرم عحیب غریب و غیر عادی اومده گفتم ببینم نظر دوستان با تجربه جی هستش؟!
    ایشون سال 2006 از دانشگاه کالیفرنیا دیویس فارغ تحصیل شدن و ازون موقع تا الان خیلی خیلی کم مقاله داده و هنوز در مرتبه استادیاری در یه دانشگاه استرالیایی هستن.
    موقع مصاحبه چون اسکایپش کار نمیکرد، بهم زنگ زد، ولی گفت برای اینکه هزینه ش زیاد نشه زود سوالاتو بپرس!! (یه موضوع غیر عادی! گرچه بعدش ایمیل داد عذرخواهی کرد ازین بابت، و البته گفت بخاطر وقتی ک گذاشتی برای اسکایپ تشکر میکنم و ...)
    یه موضوع دیگه، یه نقر دومی از یه داتنشگاه دیگه هست ک قراره سوپراویزر دوم بشه، ولی اسمشو نذاشته بود رو داخل پروژه. من ازش پرسیدم اسم ایشون چی هستش، استاد به یه لحن بدی پرسید، برای چی میخای بدونی اسمش چیه و کی هستش، ک من توضیح دادم میخام بدونم ایشون کی هستش و با مقالات و .... اشنا بشم. بعد گفت فلانی و .... (مورد دوم)

ایشون ژاپنی هستش و لهجه شم بد بود و من سخت میفهمیدم چی میگه،. کلا احساس خوبی پیدا نکردم، احساس میکنم ادم بد اخلاق و غیر عادی باشه.
    میخاستم نظر دوستان رو ببینم چی هستش.

راستی پوزیشن جوینت هستش یا یه دانشگاه دیگه ولی دوسالش از سه سال تو استرالیا هستش زیر نظر این استاد ژاپنی.
    ارادت

من در حال حاضر در اروپا هستم و بخاطر شرایط بد اینجا دوست دارم برم کشور انگلیسی زبان مهاجر پذیر.

توضیح شرایط بد:
    (من فاند ندارم سال اول، گرونی هستش، ملت انگلیسی بلد نیستن، اساتید خیلی خیلی مهربون هستن، ولی لامسب فینگلیش (فرانسوی انگلیسی) حرف میزنن شدید!
    کورسهایی ک برامون سال اول گذاشتن در حد MIT هستش و خلاصه اینکه مثل مدرسه هروز سر کلاس میریم و میخان ک راه سه ساله رو دو ترمه بریم. ملت هم آدمای مهربونی هستن و من اصلا تا بحال بد اخلاقی ندیدم! بنده بیشتر بخاطر مهاجر پذیر بودن کشور استرالیا و انگلیسی زبان بودن و البته بورس خوب هستش.)
    ویرایش توسط MAHAN7 : October 19th, 2017 در ساعت 02:55 PM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

سلام دوستان

در سایت یک دانشگاهی در کانادا در صفحه ی مربوط به یک استادی که کارش به علاقه ی من نزدیکه خود استاد قید کرده که اگه به این موضوعاتی که مربوط به کارم هست علاقمندید بعد از بررسی مقالاتی که دارم یکی دو صفحه در مورد research plan و publishing plan خودتون برام بفرستید.
    این یعنی اینکه در اولین ایمیل باید مستقیم پروپوزال رو فرستاد یا در اولین ایمیل CV رو بفرستم و بگم بین این چند تا موضوع به فلان موضوع علاقمندم و میخوام اپلای کنم.... و بعدش اگه اوکی داد برای ایمیل دوم پروپوزال بنویسم؟

مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)