صفحه 112 از 157 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط SASOLO نمایش پست ها
    سلام دوستان , من به یه استادی در یکی از دانشگاه های کانادا هفته پیش ایمیل زدم و دیدم جواب نداده یه ریمایندر زدم. دیدم چون تازه پوزیشنش جور شده و ممکن دیر بشه اگر صبر کنم , زنگ زدم , جالبه میگه اصلا دو تا ایمیلت رو ندیده بودم . فکر کنم زنگ نمیزدم بعید بود دیگ ایمیلم رو حتی ببینه, این هم یه نکته برای دوستانی که میگن اساتید ( مخصوصا از دانشگاه های کانادا ) جواب نمیدن . حالا گفته در طول این هفته ایمیلت رو جواب ندادم یعنی نمیخوام. این استاده ژاپنیه , میخواستم بدونم اینا مثل اساتید چینی اهل دور زدن هستن؟ ایمیل خوب و حساب شده نوشتم و سی وی و ریز نمرات و کاور لتر هم اتچ کردم.
    کلا سیستم ایمیل دانشگاهها یک حالت شناسایی اسپم دارند و بعضی مواقع ایمیل ها رو اسپم میکنند!!
    برای مثال، یکی از اعضای کامیتی من اکثرا ایمیل جی میل من رو در پوشه اسپم دریافت میکنه و خوب اسپم رو چک نمیکنه. اما وقتی که با ایمیل دانشگاه بهش ایمیل میزنم در اینباکس اصلی دریافت میکنه و بلافاصله جواب میده!!!

بچه ها من این میلو دریافت کردم اگر محبت کنین بپین چی جواب بدم
    و ارزیابیتون چیه؟
    Dear kiarash: I am terribly sorry for the delay in my response. Your message has been hanging in my mind all the time but I could not reply sooner because of many urgent things I had to finish. Regarding your inquiry, there are two ways for me to supervise your research. Both are co-supervision. One is at the university of Stanford together with Prof. Hiroshi. The subject will be either distillation or adsorption . The other option is to cosupervise with Prof. Mohammad of Arizona State University who has a large research institute. He is dealing with a broad range of research topics and you can choose whichever you want. Please understand that I am now a professor emeritus at the university of Stanford and visit Arizona State University for few months each year. If you are interested in either option, I will contact Prof.Hiroshi or Prof.Mohammad.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kiarashkiarash نمایش پست ها
    بچه ها من این میلو دریافت کردم اگر محبت کنین بپین چی جواب بدم
    و ارزیابیتون چیه؟
    Dear kiarash: I am terribly sorry for the delay in my response. Your message has been hanging in my mind all the time but I could not reply sooner because of many urgent things I had to finish. Regarding your inquiry, there are two ways for me to supervise your research. Both are co-supervision. One is at the university of Stanford together with Prof. Hiroshi. The subject will be either distillation or adsorption . The other option is to cosupervise with Prof. Mohammad of Arizona State University who has a large research institute. He is dealing with a broad range of research topics and you can choose whichever you want. Please understand that I am now a professor emeritus at the university of Stanford and visit Arizona State University for few months each year. If you are interested in either option, I will contact Prof.Hiroshi or Prof.Mohammad.
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

فکر میکنم خود متن ایمیل واضحه
    این استاد اینجوری که گفتن نمیتونن استاد اصلی شما باشند و خودشونم استاد بازنشسته و ویزیتینگ پروفسور توی دانشگاه دیگه هستند
    به شما دو تا دانشگاه و استاد و زمینه کاری هاشون رو پیشنهاد کردن
    این بسته به شماست که:
    ۱. اصلا میخوایید ایشون استاد کمکی یا مشاور شما باشند یا نه؟
    ۲. اگه نه که هیچی. اگه اره ایشون دو تا استاد رو معرفی کردند و زمینه کاری هاشون. که شما میتونید اون دو تا استاد رو چک کنید (که استاد اصلی و سوپروایزر اصلی شما خواهند بود) و ببینید به کدومشون و زمینه کاری کدوم یکی علاقه مندید
    ۳. اگه هر دو مورد بالا براتون اکی شده میتونید از این استاد اخیر بخوایید که با یکی از اون استادها صحبت اولیه رو بکنه و شما هم علاقه مندی خودتون رو اعلام کنید
    ۴. نهایتا شما دانشجوی یکی ازون استادها و به همراه استاد مشاور شدن این استاد اخیر میشید

بنابراین تصمیم با شماست
    اول بررسی کنید شرایط رو و بعد تصمیم بگیرید
    من مقطعش رو نمیدونم چه مقطعیه. و اهمیت بحث فاند برای شما چقدره
    که خب ازونا توی این ایمیل حرفی زده نشده و اگه مهمه براتون خب باید راجع بهش حرف بزنید
    اون دو تا استاد دیگه هم احتمالا باید رزومه شما رو بررسی کننند و شاید نیازی به مصاحبه و ارتباط مستقیم شما با اونا هم باشه چون اونا استاد اصلی شما خواهند بود
    جواب این ایمیل هم یه تشکر میشه و اعلام علاقه مندی یا عدم علاقه شما به این داستان
    و در صورت علاقه مندی بررسی کانسرن هاتون

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران،راه و ترابری،سمنان

دوستان سلام
    من دانشجو ارشد عمرانم ک تا شهریور دفاع میکنم و مقالم هم تا همون موقع احتمالا بسیار زیاد آماده میشه ، با توجه به اینکه میگن پروسه ایمیل زدن زمان بسیار میبره و اینکه من برای پاییز 2018 میخوام اقدام کنم به نظرتون از الان ایمیل زدنو شروع کنم یا نه با توجه به اینکه هنوز پایان ناممو دفاع نکردم؟ ( در رابطه با موضوع پایان نامم اساتید مختلفی رو با رشته کاری یکسان پیدا کردم فقط نکته مهم اینکه در ایمیلی که میخوام بزنم باید چه مواردیو ذکر کنم ؟ اینو قبول میکنن که مقالم تا شهریور ماه آماده میشه و بعدا براشون بفرستم ؟ )

ممنونم بابت توجهتون

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

فکر میکنم خود متن ایمیل واضحه
    این استاد اینجوری که گفتن نمیتونن استاد اصلی شما باشند و خودشونم استاد بازنشسته و ویزیتینگ پروفسور توی دانشگاه دیگه هستند
    به شما دو تا دانشگاه و استاد و زمینه کاری هاشون رو پیشنهاد کردن
    این بسته به شماست که:
    ۱. اصلا میخوایید ایشون استاد کمکی یا مشاور شما باشند یا نه؟
    ۲. اگه نه که هیچی. اگه اره ایشون دو تا استاد رو معرفی کردند و زمینه کاری هاشون. که شما میتونید اون دو تا استاد رو چک کنید (که استاد اصلی و سوپروایزر اصلی شما خواهند بود) و ببینید به کدومشون و زمینه کاری کدوم یکی علاقه مندید
    ۳. اگه هر دو مورد بالا براتون اکی شده میتونید از این استاد اخیر بخوایید که با یکی از اون استادها صحبت اولیه رو بکنه و شما هم علاقه مندی خودتون رو اعلام کنید
    ۴. نهایتا شما دانشجوی یکی ازون استادها و به همراه استاد مشاور شدن این استاد اخیر میشید

بنابراین تصمیم با شماست
    اول بررسی کنید شرایط رو و بعد تصمیم بگیرید
    من مقطعش رو نمیدونم چه مقطعیه. و اهمیت بحث فاند برای شما چقدره
    که خب ازونا توی این ایمیل حرفی زده نشده و اگه مهمه براتون خب باید راجع بهش حرف بزنید
    اون دو تا استاد دیگه هم احتمالا باید رزومه شما رو بررسی کننند و شاید نیازی به مصاحبه و ارتباط مستقیم شما با اونا هم باشه چون اونا استاد اصلی شما خواهند بود
    جواب این ایمیل هم یه تشکر میشه و اعلام علاقه مندی یا عدم علاقه شما به این داستان
    و در صورت علاقه مندی بررسی کانسرن هاتون

موفق باشید
    فدای تو علی جان بابت با حوصله جواب دادنت، من برای تزم میخام برم ، و شیش ماه هم بیشتر نیست، حالا به نظرتون با خود استاد ها کانکشن بزنم یا بسپارم به دست همین استاد همه چیزو؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kiarashkiarash نمایش پست ها
    فدای تو علی جان بابت با حوصله جواب دادنت، من برای تزم میخام برم ، و شیش ماه هم بیشتر نیست، حالا به نظرتون با خود استاد ها کانکشن بزنم یا بسپارم به دست همین استاد همه چیزو؟
    دوست عزیز

خواهش میکنم

من باز نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اگه برای تزتون میخوایید برید اونم فقط شش ماه خب حتما موضوع تز شما از الان معلومه درسته ؟!
    اگه اینجوریه خب این استاد اخیر چرا به شما زمینه کاری اون دو تا استاد رو معرفی کرده و پیشنهاد داده ؟

حالا از اینا بگذریم. این دیتیل رو خودتون میدونید و من ازشون بیخبرم
    ولی در کل شاید الان با این ایمیلی که به این استاد زدید بهتر باشه بسپارید به خود ایشون که لینک بزنه و شما نهایتا با اون استاد مربوطه اصلی ارتباط پیدا کنید
    منظورم اینه خودتون میتونید جداگانه به استادهای دیگه هم ایمیل بزنید و این مشکلی نداره
    ولی به طور خاص در مورد این دو تا استادی که اسمشون اومده شاید بهتر باشه بذارید همین استاد اخیر که بهش ایمیل زدین پیگیر ماجرا باشه...
    اینو ازینجهت میگم چون اسمشون به هر حال توی ایمیل ایشون اومده و شما هم به ایشون ایمیل رو زدی و ....شاید صورت بهتری داشته باشه که لینک رو از طریق همین ایشون پیگیری کنید

هرچند اگه خودتونم جداگانه ایمیل بزنید و این استاد اخیر رو بیخیال شید موردی نداشته باشه

مهم تر اینه اول مشخص کنید کدوم یکی ازون دو تا استاد در راستای تز شما هستند و شما میخوایید با کدوم کار کنی.
    من شخصا باشم شاید در مورد این دو استاد لینک همین استاد اخیر رو پیگیری کنم
    و در مورد استاد های دیگه باز خودم ایمیل میزنم و سعی میکنم اپشن های بیشتری داشته باشم

البته نظر من شخصیه و من از دیتیل کار شما واقعا بیخبرم
    شاید بهترین تصمیم گیرنده خودتون باشید

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان یک درخواست کمک داشتم ازتون من متاسفانه سطح زبان انگلیسی خیلی افتضاحی دارم و بدبختانه یک ایمیل واسه ی یک استاد فرستادم که خواستم چند کتابی رو در یک موضوع درسی بهم معرفی بکنه و یکم هم در مورد انگیزه این کارم گفتم حالا بعد از فرستادن فهمیدم ای دل غافل چرا با یه نفر مشورت نکردم که متن احتمالا خیلی مشکل داره و خیلی نگرانم روی این که اثر منفی روی استاد بزارم چون واقعا هم دوست داشتم برای سال بعد که وضعیت زبانم رو خوب کردم با ایشون صحبت کنم چون وضعیت ریسرچ خوبی داشت برای من!!!!
    ممنون میشم یه نگاه به متنم بکنید و بگید چقدر ضایعه و در حد امکان مشکلات متن رو بگید خیلی ممنون(کار خیلی عجولانه ای کردم خدا کنه طرف ناراحت نشه)!!!

Dear Dr.######,

I am interested in the field of ###########. The next two months i will graduate(b.Sc ########) at the university of ###### in Iran.

I would be very grateful if you recommend me good books in the field of ###########, to get a better academic future for my master degree, because l have a great desire to study abroad but i do not have a good english level and that is why i decided to wait a year to improve my information about ######### and english language . Thank you very much for your attention .

Sincerely your
    Ghane

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ghana نمایش پست ها
    سلام دوستان یک درخواست کمک داشتم ازتون من متاسفانه سطح زبان انگلیسی خیلی افتضاحی دارم و بدبختانه یک ایمیل واسه ی یک استاد فرستادم که خواستم چند کتابی رو در یک موضوع درسی بهم معرفی بکنه و یکم هم در مورد انگیزه این کارم گفتم حالا بعد از فرستادن فهمیدم ای دل غافل چرا با یه نفر مشورت نکردم که متن احتمالا خیلی مشکل داره و خیلی نگرانم روی این که اثر منفی روی استاد بزارم چون واقعا هم دوست داشتم برای سال بعد که وضعیت زبانم رو خوب کردم با ایشون صحبت کنم چون وضعیت ریسرچ خوبی داشت برای من!!!!
    ممنون میشم یه نگاه به متنم بکنید و بگید چقدر ضایعه و در حد امکان مشکلات متن رو بگید خیلی ممنون(کار خیلی عجولانه ای کردم خدا کنه طرف ناراحت نشه)!!!

Dear Dr.######,

I am interested in the field of ###########. The next two months i will graduate(b.Sc ########) at the university of ###### in Iran.

I would be very grateful if you recommend me good books in the field of ###########, to get a better academic future for my master degree, because l have a great desire to study abroad but i do not have a good english level and that is why i decided to wait a year to improve my information about ######### and english language . Thank you very much for your attention .

Sincerely your
    Ghane
    دوست عزیز،

اول باید بگم چه کار خوبی میکنید که از الان با استاد میخواید سر مقاله و کتاب ارتباط برقرار کنید. حتما هدفمند این مسیر رو ادامه بدید.
    در مورد ایمیلتون؛ راستش جدای از حالا یه اشتباهات گرامری که دارید، من خیلی با متن ایمیلتون موافق نیستم به چند دلیل: 1. هدف شما از گرفتن کتاب چیه دقیقا؟ مثلا باید بگید برای مقاله ای که دارید مینویسید یا برای پایان نامتون نیاز دارید به این کتابها نه اینکه همینجوری میخواید بهتون چندتا کتاب معرفی بکنن. شاید خیلی جذاب نباشه اصلا. 2. اصلا اصلا اینکه زبانتون ضعیفه رو مطرح نکنید؛ با ابن کار تیشه به ریشتون زدین.

شما هدفتون رو بگید از کتابا تا من براتون متن ایمیل رو بنویسم یا متن خودتون رو ادیت کنم.

پیروز باشید
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.A نمایش پست ها
    دوست عزیز،

اول باید بگم چه کار خوبی میکنید که از الان با استاد میخواید سر مقاله و کتاب ارتباط برقرار کنید. حتما هدفمند این مسیر رو ادامه بدید.
    در مورد ایمیلتون؛ راستش جدای از حالا یه اشتباهات گرامری که دارید، من خیلی با متن ایمیلتون موافق نیستم به چند دلیل: 1. هدف شما از گرفتن کتاب چیه دقیقا؟ مثلا باید بگید برای مقاله ای که دارید مینویسید یا برای پایان نامتون نیاز دارید به این کتابها نه اینکه همینجوری میخواید بهتون چندتا کتاب معرفی بکنن. شاید خیلی جذاب نباشه اصلا. 2. اصلا اصلا اینکه زبانتون ضعیفه رو مطرح نکنید؛ با ابن کار تیشه به ریشتون زدین.

شما هدفتون رو بگید از کتابا تا من براتون متن ایمیل رو بنویسم یا متن خودتون رو ادیت کنم.

پیروز باشید
    واقعا خیلی ممنون(من متن ایمیلی که میخوام بفرستم رو به صورت پیام خصوصی واستون میفرستم خیلی ممنون) و باید بگم واقعا حرف صحیحی میزنید باید هم از اینکه کتاب ها رو واسه چی میخواستم میگفتم و هم از اینکه زبانم ضعیفه حرفی نمیزدم ،الان نمیدونم درسته دوباره واسش با همون مضمون ایمیل بفرستم این یه جوری ضایع نیست !!؟
    و یه سوال دیگه داشتم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید من چون دانشجوی کارشناسی هستم ایمیل دانشگاهی ندارم ایا این درسته که استاد ها خیلی به ایمیل های شخصی مثل جیمیل اهمیت نمیدن و یا حتی به وسیله سامانه ایمیلی دانشگاهشون واسه خودشون این ایمیل ها را اسپم کردن!؟تا کسانی که با ایمیل دانشگاهی باهاشون ارتباط دارنند رو ببینند!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ghana نمایش پست ها
    واقعا خیلی ممنون(من متن ایمیلی که میخوام بفرستم رو به صورت پیام خصوصی واستون میفرستم خیلی ممنون) و باید بگم واقعا حرف صحیحی میزنید باید هم از اینکه کتاب ها رو واسه چی میخواستم میگفتم و هم از اینکه زبانم ضعیفه حرفی نمیزدم ،الان نمیدونم درسته دوباره واسش با همون مضمون ایمیل بفرستم این یه جوری ضایع نیست !!؟
    و یه سوال دیگه داشتم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید من چون دانشجوی کارشناسی هستم ایمیل دانشگاهی ندارم ایا این درسته که استاد ها خیلی به ایمیل های شخصی مثل جیمیل اهمیت نمیدن و یا حتی به وسیله سامانه ایمیلی دانشگاهشون واسه خودشون این ایمیل ها را اسپم کردن!؟تا کسانی که با ایمیل دانشگاهی باهاشون ارتباط دارنند رو ببینند!!
    خواهش میکنم

واقعا بهتون تبریک میگم که از انقدر باانگیزه هستین که از الان بفکرید برای ارتباط برقرار کردن با اساتید

والا شاید روشون تأثیر منفی گذاشته باشه ایمیل اولتون ولی این باعث نمیشه که نخواید دوباره شانستون رو امتحان کنید. میتونید مجددا چند وقت بعد دوباره ایمیل بزنید.

در مورد ایمیل دانشگاهی خب اصولا چیز خوبیه و ارجحیت داره ولی الزامی نیست. بله گفته میشه بعضی از اساتید ایمیل ادرسهای دیگه رو اسپم کردن ولی مشکلی نیست. شما از همون جیمیلتون استفاده کنید. اینم بگم مثلا خود من با بخاطر مشکلاتی که بعضی اوقات با ایمیل دانشگاهیم داشتم، ترجیح میدم از جیمیل برای ارتباط با اساتید استفاده کنم. بحث اهمیت ندادن هم اصلا نیست؛ اگر استادی ایمیل شمارو دریافت بکنه و با متن خوب و یه دانشجوی باانگیزه مواجه بشه قطعا پاسخگو خواهند بود. پس اصلا اصلا نگران ایمیل نباشید

پیروز باشید
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)