صفحه 144 از 157 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    دوستان ترک کردن جی میل کلا غیراخلاقی است؟ اپ هایی مثثل yes ware منظورم هست.
    ایا استاد طرف مقایل میفهمه ما این رو داریم و جی میل رو ترک میکنیم ببینیم خونده یا نه؟
    بنظر من غیراخلاقی نیست ولی یک کم بچه گانه است. استاد براحتی میتونه کشف کنه که شما دارید ایمیل ترک میکنید. مثلا yesware یک پیکسل بقول خودشان "نادیدنی" ضمیمه ایمیل میکند ولی چون سرورهای دانشگاهها و شرکتها عموما آپشن داونلود نکردن تصاویر و لینکهای خارجی را فعال کرده اند، در ایمیل دریافتی یک علامت ضربدر بجای پیکسل دیده خواهد شد (یعنی اینجا تصویر بوده که سرور داونلود نکرده) و استاد باتجربه میفهمد که شما سعی کرده اید ایمیل را ترک کنید. بهمین نحو در مورد ایمیل هایی که آدرس شما را تغییر میدهند اگر استاد آدرس ایمیل برگشت را چک کند براحتی متوجه میشود که ایمیل ترک میشود.

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنظر من غیراخلاقی نیست ولی یک کم بچه گانه است. استاد براحتی میتونه کشف کنه که شما دارید ایمیل ترک میکنید. مثلا yesware یک پیکسل بقول خودشان "نادیدنی" ضمیمه ایمیل میکند ولی چون سرورهای دانشگاهها و شرکتها عموما آپشن داونلود نکردن تصاویر و لینکهای خارجی را فعال کرده اند، در ایمیل دریافتی یک علامت ضربدر بجای پیکسل دیده خواهد شد (یعنی اینجا تصویر بوده که سرور داونلود نکرده) و استاد باتجربه میفهمد که شما سعی کرده اید ایمیل را ترک کنید. بهمین نحو در مورد ایمیل هایی که آدرس شما را تغییر میدهند اگر استاد آدرس ایمیل برگشت را چک کند براحتی متوجه میشود که ایمیل ترک میشود.
    بنظر من اصلا چه احتیاجی به همچین کاری هست؟ استادی که خودش بخواد جواب ایمیل رو بده میده. اگر جواب ایمیل رو نداده دوباره و چندباره ایمیل بزنید اگه بعد از چندبار جوابی نگرفتید مطمئنا ایشون قصد ندارن با شما همکاری کنن. برای بنده اتفاق افتاد که یک استادی از یک دانشگاه بسیار معتبر (که آرزوی من بود استاد راهنمای من باشن) و من ایده ای اصلی موضوع پایان نامه رو از کتاب ایشون گرفتم حتی به ایمیل استاد من هم پاسخ ندادن مبنی بر فعالیتشون با من. به دانشجوی خودشون ایمیل زدم گفتن که ایشون اتفاقا جواب ایمیل ها رو به سرعت میده و مهم نیست دانشجوی خودش باشه یا خیر. بعد از این قضیه فهمیدم ریجکت هستم از نظرشون و بیخیال شدم. از طرف دیگه یک استاد از دانشگاه نسبتا معتبر ولی با سابقه به سرعت جواب من رو دادن.

اگه واقعا فکر میکنید نیازه با یک استاد صحبت کنید تلفن اتاقشون و یا منشی شون هست. میتونید بجای ایمیل باهاشون ارتباط برقرار کنید.

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

من اگه با یه استاد از کانادا حرف بزنم برای فاند، ارشد و اینا بعد اونم بگه اره بیا اپلای کن و دانشجوم شو. بعد من برم از یه دانشگاه غیر از اون دانشگاه ادمیشن رو قبول کنم اون استادی که اوکی داده کار منو غیر حرفه ای در نظر میگیره؟ اصلا ناراحت میشه؟ یا چون اون اوکی که میده اساسا نسبی هستش و نباید روش حساب باز کرد.
    اصلا باهاش حرف بزنم هر چند که رزومه ام خوبه ولی میخام بعدا بتونم بین انتخابام راحت اونی که میخام رو قبول کنم؟
    I am still here. I am alive.

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

اون استادی که اوکی داده کار منو غیر حرفه ای در نظر میگیره؟ اصلا ناراحت میشه؟

از دید من اصلا قاعده پذیرش و طبیعت کار دانشجویی این است که دانشجو بهترین موقعیت برای تحصیل پیدا کند و خیلی متداول و طبیعی است. هم اساتید اینر ا میدانند هم دانشگاهها. البته روشن بودن هم خوب است و اگر کار مثلا برای دکتری دارد پیش میرود بهتر این است که دانشجو به استاد بگوید که همزمان مسیرهای موازی را جلو میبرد تا به بهترین انتخاب و فرصت برسد.

کوتاه: غیر اخلاقی نیست و غیر حرفه ای هم نیست که دانشجو بهترین را از بین انتخابها برگزیند.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    من اگه با یه استاد از کانادا حرف بزنم برای فاند، ارشد و اینا بعد اونم بگه اره بیا اپلای کن و دانشجوم شو. بعد من برم از یه دانشگاه غیر از اون دانشگاه ادمیشن رو قبول کنم اون استادی که اوکی داده کار منو غیر حرفه ای در نظر میگیره؟ اصلا ناراحت میشه؟ یا چون اون اوکی که میده اساسا نسبی هستش و نباید روش حساب باز کرد.
    اصلا باهاش حرف بزنم هر چند که رزومه ام خوبه ولی میخام بعدا بتونم بین انتخابام راحت اونی که میخام رو قبول کنم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    یکی از استادید کانادا در جواب به ایمیل دریافتی یکی از دوستانم بهش این جور جواب داده:

چند سال قبل یکی از دانشگاه صنعتی امیر کبیر برای دوره دکتری درخواست کرد و من به اشان گفتم اپلای کند. چند روز مانده به آمدن ایشان ایمیل زده و گفته از جای دیگری ادمیشن گرفتم و نمی توانم بیایم. تمامی اساتید کانادا این قضیه را می دانند و جواب دانشجویان ایرانی را نمی دهند بنده هم نمی توانم دانشجو ایرانی بپذیرم.

خواهشا اگه اوکی گرفتید برید و اینجور بد نام نکنید ماها رو. من می خوام اپلای کنم و متاسفانه تعداد بسیار اندکی از اساتید به بنده پاسخ داده اند و اکثرا پاسخ منفی هست. یکم به فکر دیگران هم باشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    دوست عزیز

اون استادی که اوکی داده کار منو غیر حرفه ای در نظر میگیره؟ اصلا ناراحت میشه؟

از دید من اصلا قاعده پذیرش و طبیعت کار دانشجویی این است که دانشجو بهترین موقعیت برای تحصیل پیدا کند و خیلی متداول و طبیعی است. هم اساتید اینر ا میدانند هم دانشگاهها. البته روشن بودن هم خوب است و اگر کار مثلا برای دکتری دارد پیش میرود بهتر این است که دانشجو به استاد بگوید که همزمان مسیرهای موازی را جلو میبرد تا به بهترین انتخاب و فرصت برسد.

کوتاه: غیر اخلاقی نیست و غیر حرفه ای هم نیست که دانشجو بهترین را از بین انتخابها برگزیند.

HTH
    دکتر جان فرمایش شما درست هستش ولی اینم خوب نیست که تمام پل ها رو خراب کنیم سر امثال ما بیاد. من اونوقت که شروع کرده بودم برای اپلای توی هوا میگرفتن. بنا به مشکلاتی خصوصا سربازی نتونستم برم. حالا کلا اینقدر سخت شده پذیرش گرفتن که واقعا از دست این کارای دوستان شاکی می شم. بله اگه این موضوع گفته بشه اشکال نداره. ولی اگه اوکی رو داد تو هم نری این میشه که داستان میشه واسه کسایی که می خوان برن و دیگه نمی تونن.
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

نظرم این است که تفاوت باید قایل شد بین اینکه دانشجویی از چند جا افر بگیرد و بهترین را انتخاب کند و اینکه تا چند روز قبل از شروع دوره صبر کند و در واقع سکوت کند و برنامه ها و در واقع زحمات یک مجموعه ای را مختل کند. این کار دوم یعنی زحمات مجموعه یک دانشگاه برای انتخاب دانشجو مناسب در طول ماهها بی اثر شود و یعنی اینکه خللی در برنامه های یک استاد یا پروژه ایشان یا دانشکده ایجاد میشود تا اینکه دوباره مصاحبه کنند و فرد مناسب دیگری را جایگزین کنند ماهها طول خواهد کشید.

در مورد نامه این استاد هم واقعا این تجربه شخصی یک فرد است و من مطیمن هستم از تمام کشورهای دنیا دانشجویی بوده که چنین کاری کرده و این به معنای کلیت رفتاری یک ملت نیست. یک فردی یک اشتباهی کرده و این شاخصه یک ملت نیست. بنابراین این استاد حتما نظرشان را به اشتباه تعمیم داده اند. فرض بفرمایید یک دانشجوی چینی اینکار را بکند حتما معنیش این نیست که جامعه دانشگاهی کانادا دور دانشجوهای یک ملت ۱.۷ ملیارد نفری - تفریبا ۱/۴ جمعیت جهان را خط بکشند.

شواهد هم واقعا چیز دیگری رانشان میدهد. سالیانه دانشجوهای ایرانی زیادی به کانادا میروند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirKazemi89 نمایش پست ها
    یکی از استادید کانادا در جواب به ایمیل دریافتی یکی از دوستانم بهش این جور جواب داده:

چند سال قبل یکی از دانشگاه صنعتی امیر کبیر برای دوره دکتری درخواست کرد و من به اشان گفتم اپلای کند. چند روز مانده به آمدن ایشان ایمیل زده و گفته از جای دیگری ادمیشن گرفتم و نمی توانم بیایم. تمامی اساتید کانادا این قضیه را می دانند و جواب دانشجویان ایرانی را نمی دهند بنده هم نمی توانم دانشجو ایرانی بپذیرم.

خواهشا اگه اوکی گرفتید برید و اینجور بد نام نکنید ماها رو. من می خوام اپلای کنم و متاسفانه تعداد بسیار اندکی از اساتید به بنده پاسخ داده اند و اکثرا پاسخ منفی هست. یکم به فکر دیگران هم باشیم.
    ویرایش توسط susighton : October 15th, 2019 در ساعت 11:12 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

نکته من درست نبودن تعمیم دادن عمل یک فرد به کل دانشجوهای یک کشور است حالا استادی این نظر را داشته باشند یا فرد عادی.

این استدلال از اساس اشتباه است. با این استدلال هیچ ملتی در دنیا به هیچ ملت دیگری در دنیا از جمله ملت خودش نباید اعتماد بکند چون حتما یک نفری در هر ملتی بوده که کاری را اشتباه انجام داده باشد.

از شنیدن شرایطی که شما گرفتار شده اید و سختی های پیش رو واقعا نارحت شدم ولی با احترام زیاد به شما برایم مشکل است شرایط شما را ناشی از عمل آن دانشجوی دانشگاه امیرکبیر بدانم.

جدا امیدوارم که بهترین ها در مسیر شما قرار بگیرد و به زودی در مسیر درس و مشق مطلوب قرار بگیرید.

دکتر جان فرمایش شما درست هستش ولی اینم خوب نیست که تمام پل ها رو خراب کنیم سر امثال ما بیاد. من اونوقت که شروع کرده بودم برای اپلای توی هوا میگرفتن. بنا به مشکلاتی خصوصا سربازی نتونستم برم. حالا کلا اینقدر سخت شده پذیرش گرفتن که واقعا از دست این کارای دوستان شاکی می شم. بله اگه این موضوع گفته بشه اشکال نداره. ولی اگه اوکی رو داد تو هم نری این میشه که داستان میشه واسه کسایی که می خوان برن و دیگه نمی تونن.
    با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

من دارم نظرخواهی میکنم . اصلا با استاد حرف نزدم که شما میگید به فکر دیگران باشید.

من نظر susighton رو منطقی تر میدونم و قبول میکنم. خود اون استاد هم میاد رزومه ها رو نگاه میکنه و هرکدوم رو که بهتر باشه برمیداره . حالا دیگه کاری به مسایلی حاشیه ای نداره. همین شرایط هم باید برای دانشجو صادق باشه.
    I am still here. I am alive.

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

من تامل کردم این را بنویسم ولی فکر میکنم بهتر باشد که بگویم.

با بعضی جزییات فرهنگی اروپا دست کم در جامعه دانشگاهی آشنا هستم. خرده فرهنگها و ظرافتهای کلامی و این دست مسایل را تا حدی میشناسم. این فرمایش استاد کانادایی به واقع یک گفته غیر اخلاقی و بی ادبانه بوده است. اصلا متداول نیست و اخلاقی نیست که عمل فردی را به فرد دیگری - حتی اگر برادر هم باشند - تسری بدهیم و چنین متنی بنویسیم.

بدون تردید استادی که شما از ایشان نقل قول فرمودید -جدا از جایگاه علمی که ممکن است داشته باشند- با چهار چوبهای فرهنگی کشور خودشان هم خطا مرتکب شده اند و بی ادبی آشکار کرده اند.

هیچ وقت قصد ندارم وارد حاشیه ها بشوم ولی به نظرم بچه های ایرانی باید تشخیص رفتار خوب و بد را بدهند و عکس العمل مناسب نشان بدهند. از دید من رفتار این استاد غیر حرفه ای و بی ادبانه بوده و نباید رفرنس و مرجع تفکر کسی بشود.

پایدار باشید

ویرایش توسط susighton : October 15th, 2019 در ساعت 11:40 PM

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)